Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

חוץ מזה שיש דמיון רב מאוד בין מתכנת דינוזאור ששומר על קוד לגאסי ובין שכן זקן שלא רוצה להשקיע 50 שקל בשיפור פני הבניין 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4654

• SlowRide

4469

• פינדר

3519

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 שעות, David32 כתב:

אתה רוצה להעיף/לשנות רדיקלית את הסתדרות המורים לא? מה זה אם לא מהפכה בבום? 

הרי המשא ומתן עכשיו לא שווה יותר מדי בטווח הרחוק נכון?

בתור מי שהיה קרוב רחוק יחסית לצלחת שנקראת "הסתדרות המורים", לא צריך להעיף או למחוק את ההסתדרות אלא להפוך את הניהול בה לשקוף יותר עם בלמים ומעצורים נורמליים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, m3x7r3m3 כתב:

שלילי לשניהם.

בסדררר.

בו. תקים עמותה/עסק. תגייס שני עובדים. אתה יודע מה, אחד. תראה מה זה לעבוד מחוץ למסגרת. דבר עם עצמאי אחד שצריך לנהל, לא יודע... חנות.

גם אני בצבא נהלתי עובדי רס"ר, תורניות של בסיס שלם, חשבתי שאני בוס גדול. כשצריך ליצור מוסד/חברה לבד, לא לסמוך על מערכת קיימת, זה עולם אחר לגמרי.

אבל זה מאוד ישראלי לחשוב שמה שאחרים עושים זה כלום...

לפני חודש דברתי עם מישהו שהיה מנכ"ל של שלוחה בארץ של חברה גלובאלית, ויצא להיות עצמאי. הוא גם למד שקר שם בחוץ, אבל קל להיות לשבת בתוך מנגנון ולא להרגיש כמה דברים נעשים בשבילך, שאתה לוקח כמובן מאליו.

לפני 13 שעות, m3x7r3m3 כתב:

חוץ מזה שיש דמיון רב מאוד בין מתכנת דינוזאור ששומר על קוד לגאסי ובין שכן זקן שלא רוצה להשקיע 50 שקל בשיפור פני הבניין 🤣

אין שום דימיון.

לפני 13 שעות, יבגניפ כתב:

אני לא רוצה לגנוב את הדיון ולקחת אותו למקום אחר ואני מבין את הנקודה שלך לחלוטין, אבל שתדע שבחברת הייטק ממוצעת התרבות היום היא כזו שאם אתה מהנדס מנוסה יחסית - לחלוטין מצופה ממך להיות מסוגל לשכנע ב״אני מאמין״ שלך את כל מי שעובד בסביבה שלך - כולל עמיתים ומנהלים. וגם בהייטקס לא חסרים טיפוסים שונים ומשונים (למרות שיש יותר הומוגניות עד רמה מסוימת - כולנו עדיין חנונים +-).

בטופ 10% של האייקיו בחברה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

כשצריך ליצור מוסד/חברה לבד, לא לסמוך על מערכת קיימת, זה עולם אחר לגמרי.

זה די מה שאתה עושה ביחס למה שליאור ואני כתבנו. 

אבל חוץ מזה, אם אתה עדיין מדבר על לפיד, אז אומנם הוא היה עצמאי לפניי, אבל את יש עתיד הוא לא הקים לבד. אני אפילו לא בטוח שהוא הקים אותה.

עריכה: למעשה, אני בטוח שהוא לא

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, חלק מהעניין זה לדעת להתחבר לאנשים הנכונים.

יכול להיות שזה מזל אבל יכול להיות שז גם בחירה מושכלת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו בחירה? הסיפור הוא שאיש עסקים כלשהו הקים מפלגה, לא יודע למה, ברמה שהוא זה שקבע מי יעשה בה הכל. בתוך זה בחר בלפיד לפרזנטור. זה הכל.

אגב הילל משמו הזה גם תיווך בין הפוליטיקאים במערכות בחירות האחרונות. כך שגם שם הקרדיט נגיע לו 

אני לא מקטין את לפיד כפרזנטור, אבל בואו נחליט לפחות מה הפרמטרים שאנחנו משווים פה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיד יכל לבחור ללכת עם מישהו אחר והוא בחר ללכת איתו ובקונסטלציה הזו. תראה לעומתו בחירות של פוליטיקאים אחרים ואיך זה חיסל אותם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך. לפיד הוזמן להיות הפרזנטור על ידי אדם שמעשית הקים את המפלגה ברמה שהוא קבע גם מי יתמודד מטעמה ובאיזה מקום לכנסת וגם מי ינהל בה את האופרציה.

שוב. אני לא מקטין את הצלחתו של לפיד כפרנזטור וגם את הכריזמה שנדרשת לזה, או שנדשרת, כנראה, כדי אפילו לשבת בחדר עם אנשים חכמים ממנו פי כמה ולתת להם לדבר ולנהל. 

אבל בוא. אם כבר רוצים להשוות למישהו שמקים חברה מ-0? בתור הייטקס אני מכיר לא מעט כאלו. אף אחד מהם לא בא להיות פרזנטור על תשתית שמישהו הקים עבורו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

בסדררר.

בו. תקים עמותה/עסק. תגייס שני עובדים. אתה יודע מה, אחד. תראה מה זה לעבוד מחוץ למסגרת. דבר עם עצמאי אחד שצריך לנהל, לא יודע... חנות.

גם אני בצבא נהלתי עובדי רס"ר, תורניות של בסיס שלם, חשבתי שאני בוס גדול. כשצריך ליצור מוסד/חברה לבד, לא לסמוך על מערכת קיימת, זה עולם אחר לגמרי.

לפני חודש דברתי עם מישהו שהיה מנכ"ל של שלוחה בארץ של חברה גלובאלית, ויצא להיות עצמאי. הוא גם למד שקר שם בחוץ, אבל קל להיות לשבת בתוך מנגנון ולא להרגיש כמה דברים נעשים בשבילך, שאתה לוקח כמובן מאליו.

Been there, done that.

אבל נו, אתה שוב חושף כמה אתה חי בסרט שאני לא יודע ולא עשיתי.

לפני 5 שעות, falou כתב:

אין שום דימיון.

כי... אתה התעסקת עם שני ארכיטיפוסים כאלה? כי אני כן

עזוב עופר, אתה טיפסת על עץ לא נכון, על הענף הלא נכון, ואתה לא יודע לרדת משם, סבבה, אבל אל תביך את עצמך בתשובות ברמה של כיתה א'.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

לפיד יכל לבחור ללכת עם מישהו אחר והוא בחר ללכת איתו ובקונסטלציה הזו. תראה לעומתו בחירות של פוליטיקאים אחרים ואיך זה חיסל אותם.

והיה משיג מה? הוא פרזנטור, וככזה הוא יכול לבחור להיות פרזנטור של גוף א' שמציע לו, או גוף ב' אם מציע לו.

למיטב ידיעתי לא היה גוף ב' שהציע ליאיר לפיד, ככה שהבחירה שלו הייתה ללכת עם קוברינסקי ושלח, או לא ללכת בכלל.

ובחזרה לנושא - פרזנטור מוצלח אינו אומר כלום על כישורי ניהול

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

ובחזרה לנושא - פרזנטור מוצלח אינו אומר כלום על כישורי ניהול

בהנחה שהוא באמת רק פרזנטור.

אני חושב שאם היה רק פרזנטור לא היו נותנים לשלח ללכת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Night Driver כתב:

קראת את הכתבה שקישרתי אליה? הוא לא פרזנטור של שלח. שלח הצטרף כשכבר היה משהו. הכל תועד בזמן אמת ואני די בטוח שגם קישרתי לכתבות האלו עוד ב-2013 פה :)

הטענה היא ששלח הלך כי הוא לא התסדר עם קוברינסקי, ונטען שם ש"לפיד לא שוטף ידיים אחרי פיפי בלי להתייץ איתו".

אידיאולוגים חזקים אגב קיימים מאחורי הרבה מנהיגים מוכרים. לטראמפ היה את באנון ולפוטין יש איזה חבר, לפי הפרסומים, שעזר לו לטפח את האידיאולוגיה שלו. אבל פה התהליך, לפחות לפי העדויות, הוא מאוד אחר. בא בן אדם עם רקע ניהולי וצבאי מרשימים יחסית. הביא את החברים שלו. הם הקימו את המפלגה ואת התשתית עבורה, אלוהים יודע למה, ושמו בפרונט את מי שבנה לעצמו לפני זה תדמית של מאמי לאומי, כי אפילו כשהיה עיתונאי, שוב, לא חקר ולא חשף כזכור לי שום דבר. אלא בעיקר סיפר מה הכי ישראלי בעיניו (הוא עצמו כמובן).

ושוב, השאלות שצריך לשאול הן איך זו המציאות הפוליטית שלנו, וגם את מה ששאלתי לפני עשור - מה הפואנטה ביש עתיד? למה החברים של לפיד הקימו אותה? מודה שאין לי מושג עד היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

בהנחה שהוא באמת רק פרזנטור.

בינתיים הוא לא מרשים בכלל בביצועים

לפני שעה, Night Driver כתב:

למה שלא? לבנות את התשתית כולל תאים, חלוקה לאיזורים, תפקידים ובניין מנגנון - הוא עשה כבר

לבנות תפיסת עולם של המפלגה ומצע - הוא עשה כבר

מכאן יש שני כיוונים מדוברים:

1. מה שיבגני אמר ששלח וקוברינסקי לא הסתדרו

2. ששלח רצה להיות יותר ממספר 2 מאחורי פלקט

לפני 37 דקות, יבגניפ כתב:

ושוב, השאלות שצריך לשאול הן איך זו המציאות הפוליטית שלנו, וגם את מה ששאלתי לפני עשור - מה הפואנטה ביש עתיד? למה החברים של לפיד הקימו אותה? מודה שאין לי מושג עד היום.

דרך לקדם אג'נדה?

אז תשאל למה לבנות מנגנון מסובך, ולמה להביא פרזנטור? כי לצד השני יש מנהיג איקוני (לטוב ולרע), וכדי להלחם בו על מנדטים, צריך איקון משל עצמך.

אז אתה יכול להביא מישהו איקוני, אבל אז זה סיכון שאותו אחד יש לו אג'נדה ותפיסת עולם משלו, והוא אולי יהיה פודל טוב בהתחלה, אבל מתישהו יעלה לו השתן לראש והוא יחליט שהוא חשוב מדי מכדי להיות רק איקון, ויחליט לקדם את האג'נדה שלו, שלא בהכרח עולה בקנה אחד עם האג'נדה של מי שהקים את המפלגה.

במקרה הזה לפיד הוא קלאסי לזה, אין לו קווים אדומים, אין לו אג'נדה ידועה משל עצמו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

עזוב עופר, אתה טיפסת על עץ לא נכון, על הענף הלא נכון, ואתה לא יודע לרדת משם, סבבה, אבל אל תביך את עצמך בתשובות ברמה של כיתה א'.

שכחתי שאני מדבר עם המקביל של ראש התנועה הפוליטית השנייה בגודלה בישראל.
סליחה, עם מישהו שהוא יותר מנוסה ומצלייח ממנו...

לא אני עליתי על עץ...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לזה שכולם במערכת הפוליטית, כולל אנשים שהעתיד הפוליטי שלהם תלוי בו, אומרים בדיוק אותו דבר?

סה"כ לפיד הובא למטרה מסוימת, והוא מספק את הסחורה הזו, אתה רק זה שהתבלבלת וחשבת שהוא הגיע לספק סחורה אחרת.

אגב לך היה איזשהו קשר למישהו במנגנון של יש עתיד?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...