Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

מה הוא ניהל בצורה מוצלחת בעשור האחרון? או בכלל?

הקים מפלגה מ 0 שהגיעה להיות השניה בגודלה?

אתה לא יכול להיות לגמרי בור ולכתוב 12 ספרים, שירים ופזמונים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4653

• SlowRide

4469

• פינדר

3518

• m3x7r3m3

2926

לפני 57 דקות, יבגניפ כתב:

לפיד הוא גם מגלומן, עדיין לא בשלב שביבי נמצא בו, אבל בהתחשב בפערים ביכולות לביבי לפחות יש תרוץ. מה יש ללפיד?

מה היה לביבי?

אבא היסטוריון וניסיון כאיש מכירות רהיטים. אחרי זה דיפלומט. אחרי זה כוכב עולה ונופל בקדנציה הראשונה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

תתפלא

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, David32 כתב:

ואתה מאמין לזה ליאור?

יותר מאשר שאני מאמין לביבי, או ללפיד או לגנץ

לפני 18 שעות, falou כתב:

הוא לא סגר שנה... מה כבר אפשר לעשות בזמן הזה?

ועוד בממשלת מעבר.

אבל לדוגמה, הוא נתן את הטלפון האישי שלו ומידיעה אישית הוא גם ענה לאנשים וגם טיפל בכל מה שבר-טיפול פשוט.

חוץ מזה שהוא התניע מהלך של נת"צ בכביש 5, שלא ע"י גריעת נתיב קיים, רק על זה מגיע לו פרס.

לפני שעתיים, falou כתב:

ראש המפלגה השנייה בגודלה בישראל, כוח פוליטי מרכזי כבר מעל עשור, שר האוצר, שר החוץ, ראש ממשלה... 

דבר אחד הוא בטוח כן - וזה מוכח - פוליטיקאי.

כאילו, אפשר לחזור ליש/אין בגרות אבל מתי מישהו פה פתח תעודת בגרות בריאיון עבודה?

הבעיה האחרונה של לפיד היא היעדר תעודת בגרות.

זה פשוט קריאה מאוד נוחה כלפיו, כמו הקריאות שלו נגד הימין והליכוד, שגם הן נוחות.

זה וגם זה מחמיצים את הפואנטה.

לפני כשעה, Night Driver כתב:

ראש ממשלה כמו כל מנהל טוב לא צריך להבין בכלום חוץ מניהול ואת זה לאור התוצאות שלו הוא עושה מצויין.

מנהל לא צריך להיות כלכלן אבל צריך לשים את הכלכלן הנכון במקום הנכון, לא צריך להבין בבריאות אבל צריך לדעת להציב את המנהל הנכון למערכת הבריאות ולשלוח אותו להשיג את ההישגים.

נכון, אבל איפה זה פוגש את לפיד?

לפני כשעה, Night Driver כתב:

לפיד לא גאון אבל גם לא נעל כמו שמנסים לצייר אותו, הוא איש שקורא ולומד לא מעט ויש לו לא מעט ידע. מצד שני האיש מגלומן ובטוח שהאמת נמצאת רק אצלו וזו בעיה לא קטנה.

הוא לא נעל, הבעיה שיש דיסוננס בין היכולות שלו (שהן לא משהו) ובין התפיסה שלו את היכולות שלו. עכשיו זה קורה הרבה, אבל אצלו זה ממש חריף, הוא חושב שהוא גאון על, בזמן שהוא ממוצע.

לפני כשעה, falou כתב:

אתה לא מקים את המפלגה השנייה בגודלה, שולט בה, ומגיע להיות ראש הממשלה, אם אתה לא אדם שיודע לסמן מטרות, לגייס אנשים, לחתור למטרה ולעבוד קשה. אף אחד לא מגיע להיות ראש ממשלה בטעות.

בטח שכן, חוץ מזה שהמפלגה הוקמה כפלטפורמה בעיקר ע"י עפר שלח וגורמים אחרים.

לפיד כרגיל בהתחלה היה בעיקר... פרזנטור.

מאחוריו היו הרבה אנשים שידעו לסמן מטרות, לגייס אנשים, לחתור למטרה ולעבוד קשה.

לפיד לא אחד מהם.

לפני כשעה, teyal כתב:

מצחיק שאנשים כאן, כמו בטוויטר נתלים בתעודת בגרות, כאילו זה מדד לאיכות האדם.

לפיד הוא פטריוט ישראלי שבניגוד לבן גביר (שהוא גם סוג של פטריוט).

רואה את המציאות נכוחה, ובהשוואה לאלטרנטיבה זה מה שחשוב.

נכון אם כי אני חושב שמי שרואה את המציאות נכוחה, ומי שאתה חושב שרואה את המציאות נכוחה, הם שני אנשים שונים.

אגב מה בדיוק פטריוטי בממשלה שנסמכת על בל"ד? מה הלאה? ממשלה שנסמכת על החמאס? על איראן? איפה הקו הזה שבו אתה אומר "תשמע זה כבר לא פטריוטי".

לפני 12 דקות, falou כתב:

מריץ מפלגה של 20 מנדטים ללא תחרות ותפר קואליציה בלתי אפשרית

מה ה-KPI להצלחה במקרה הזה? חתימה על הסכמים קואליציוניים?

כי בכל פרמטר הקואליציה הזו נכשלה, אפילו אנשים מתוך הקואליציה הזו אמרו עליה שהיא נכשלה.

אם כבר, תפירת הקואליציה הזו מראה עד כמה הבנאדם לא רואה את המציאות נכוחה, אפילו אני הקטן אמרתי פה שהקואליציה הזו לא תשרוד הרבה זמן

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

לא לגמרי בור, אבל ממוצע לגמרי. שזה בסדר גמור, אלא אם כן הוא תופס את עצמו כגאון על, ואז זו בעיה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Night Driver כתב:

בטח שכן. הוא מוכיח את זה. כל מה שהוא כתב אי פעם וטרחתי לקרוא ביקורת עליו נקטל. זה שיהיו עדיין אנשים שיקראו את הפרשנויות שלו לתורה ויחשבו שהוא כותב משהו חכם - בסדר, זה חלק מהבעיה. 

ושוב, את המפלגה הוא לא הקים לבד. אני לא מקטין אותו או את התפקיד שלו בהובלת הרלבים בעיקר בשנתיים האחרונות. ואני עדיין עומד על מה שאמרתי: זה שהוא ה״מנהיג״ שאמור לייצג אותנו זה הכישלון הכי גדול של השמאל והמרכז הישראלים אי פעם. אבל זה גם חלק מהמציאות הפוליטית שבה גם בני גנץ קיבל איזה 20 מנדטים בסקרים לפני שהוציא מילה מהפה ומישהו ידע בכלל מה הדעות שלו (לא שהיום אנחנו יודעים). אנשים נואשים לאלטרנטיבה. 

לפני 28 דקות, falou כתב:

מה היה לביבי?

אבא היסטוריון וניסיון כאיש מכירות רהיטים. אחרי זה דיפלומט. אחרי זה כוכב עולה ונופל בקדנציה הראשונה.

א. נכון

ב. דיפלומט זה כבר יותר ממה שלפיד עשה. הוא פשוט טס מהאולפן לפוליטיקה. וביבי לפחות סימן וי על מסלול סטנדרטי מבחינת צבא והשכלה וכו׳. לפיד פשוט הניח שהוא יודע דברים כי זה הוא, או כדברי האיש עצמו ״פעם היו לי הרבה דעות. אחר כך למדתי את העובדות״ (ואני די בטוח שהחלק השני לא נכון עד היום). ועד היום נדמה שהוא לא בטוח עם עצמו מה גרם לו לשרת דווקא ב״במחנה״.

ג. לא חושב שגם השונאים הכי גדולים של ביבי חושבים שהוא מטומטם. על לפיד גם אנשים שהלכו איתו והיו ביש עתיד וכו׳ לא בדיוק מחזיקים ממנו עילוי. וזה עלה בראיונות סביב ״חגיגות״ העשור שלו בפוליטיקה רק לאחרונה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Night Driver כתב:

להוכיח משהו עם מה שאתה מנסה להוכיח מוציא אותך לפיד😁

בדיוק!

הבנת את הנקודה

אם כל בנאדם אינטלקטואל (בדגש על כל) שנחשף ל"חומרים" של לפיד מבין שהוא חלול וקלישאתי ושניצל תירס ברמה הגבוהה ביותר, אז הוא עצמו מוכיח את זה

הספרים שלו משעממים, שטוחים ורדודים.

הביצועים שלו בפוליטיקה נהנו מרוח גבית תקשורתית של רל"ב.

בלי ביבי - הוא היה יצור קלאסי לבדיחות דוד לוי.

הוא צריך לנשק לביבי את הרגליים בכל יום על עצם היותו.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, avargel כתב:

אם כל בנאדם אינטלקטואל (בדגש על כל) שנחשף ל"חומרים" של לפיד מבין שהוא חלול וקלישאתי ושניצל תירס ברמה הגבוהה ביותר, אז הוא עצמו מוכיח את זה

הספרים שלו משעממים, שטוחים ורדודים.

ממש לא מסכים איתך.

קודם כל בוא נתחיל מהתקשורת. סתם ככה על קצה המזלג בגלץ עירית לינור, רובי אריאלי, ברדוגו, ביסמוט. בערוץ 12 ביסמוט, הדביל מגלי ישראל, הנגבי, העצני, שרקי (אחד האעיתונאים המאוזנים וההגונים), סגל. ערוץ 13 לא רואה אז לא מכיר מעבר לאיילה חסון. בגלי ישראל וערוץ 14 יותר קל למנות את אלה שלא ימין מובהק:.

לגבי הספרים שלו לא יודע כי לא קראתי אבל לא מעט שירים שלו מושמעים ולא רעים בכלל.

לגבי דוד לוי ובדיחות של נעליך. דוד לוי יש רק אחד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

שוב, את המפלגה הוא לא הקים לבד. אני לא מקטין אותו או את התפקיד שלו בהובלת הרלבים בעיקר בשנתיים האחרונות. ואני עדיין עומד על מה שאמרתי: זה שהוא ה״מנהיג״ שאמור לייצג אותנו זה הכישלון הכי גדול של השמאל והמרכז הישראלים אי פעם.

אף אחד לא מקים כלום לבד. מה הקשר.

וזה לא מה שאמרת. אמרת שהוא עצלן שלא השיג כלום.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

בטח שכן. הוא מוכיח את זה. כל מה שהוא כתב אי פעם וטרחתי לקרוא ביקורת עליו נקטל. זה שיהיו עדיין אנשים שיקראו את הפרשנויות שלו לתורה ויחשבו שהוא כותב משהו חכם - בסדר, זה חלק מהבעיה. 

ושוב, את המפלגה הוא לא הקים לבד. אני לא מקטין אותו או את התפקיד שלו בהובלת הרלבים בעיקר בשנתיים האחרונות. ואני עדיין עומד על מה שאמרתי: זה שהוא ה״מנהיג״ שאמור לייצג אותנו זה הכישלון הכי גדול של השמאל והמרכז הישראלים אי פעם. אבל זה גם חלק מהמציאות הפוליטית שבה גם בני גנץ קיבל איזה 20 מנדטים בסקרים לפני שהוציא מילה מהפה ומישהו ידע בכלל מה הדעות שלו (לא שהיום אנחנו יודעים). אנשים נואשים לאלטרנטיבה. 

א. נכון

ב. דיפלומט זה כבר יותר ממה שלפיד עשה. הוא פשוט טס מהאולפן לפוליטיקה. וביבי לפחות סימן וי על מסלול סטנדרטי מבחינת צבא והשכלה וכו׳. לפיד פשוט הניח שהוא יודע דברים כי זה הוא, או כדברי האיש עצמו ״פעם היו לי הרבה דעות. אחר כך למדתי את העובדות״ (ואני די בטוח שהחלק השני לא נכון עד היום). ועד היום נדמה שהוא לא בטוח עם עצמו מה גרם לו לשרת דווקא ב״במחנה״.

ג. לא חושב שגם השונאים הכי גדולים של ביבי חושבים שהוא מטומטם. על לפיד גם אנשים שהלכו איתו והיו ביש עתיד וכו׳ לא בדיוק מחזיקים ממנו עילוי. וזה עלה בראיונות סביב ״חגיגות״ העשור שלו בפוליטיקה רק לאחרונה.

Word.

היחידים שתופסים משהו מיאיר לפיד, הם כאלה שבטוחים משום מה שהאנשים בכנסת ובממשלה "חכמים יותר" ו"יודעים משהו שאני לא".

זה גם הבסיס לתפוס משהו מיאיר לפיד, "הוא יו"ר מפלגה, אז הוא בטח יודע משהו".

לפני 51 דקות, avargel כתב:

א. דוד לוי למרות הבדיחות עליו היה הרבה יותר מוצלח וחכם מלפיד.

ב. בלי ביבי לפיד לא היה יכול לעשות את המעבר הזה מההגשה לפוליטיקה. וגם אם כן, אז המפלגה שלו הייתה נעלמת אחרי 2-3 סבבי בחירות.

לפני 31 דקות, Night Driver כתב:

ממש לא מסכים איתך.

קודם כל בוא נתחיל מהתקשורת. סתם ככה על קצה המזלג בגלץ עירית לינור, רובי אריאלי, ברדוגו, ביסמוט. בערוץ 12 ביסמוט, הדביל מגלי ישראל, הנגבי, העצני, שרקי (אחד האעיתונאים המאוזנים וההגונים), סגל. ערוץ 13 לא רואה אז לא מכיר מעבר לאיילה חסון. בגלי ישראל וערוץ 14 יותר קל למנות את אלה שלא ימין מובהק:.

לגבי הספרים שלו לא יודע כי לא קראתי אבל לא מעט שירים שלו מושמעים ולא רעים בכלל.

לגבי דוד לוי ובדיחות של נעליך. דוד לוי יש רק אחד.

אז בערוץ שלם מצאת 4 אנשים, הם מיעוט שבמיעוט.

ומבטיח לך שאם לערוץ 12 היה תחליף באותה רמה של סגל אבל שמאלני - אז סגל לא היה שם.

לעומת זאת ראינו את האיכות של נציגי השמאל בערוצים, רינה מצליח לפעמים נראה לי שזה לא היא אלא קטע מארץ נהדרת שמחקים אותה, אברמוביץ' אפילו לא מתבייש בכמה שהוא לא הגון ולא מאוזן, אם מחר ביבי יפעל להגשים את האג'נדה שלו אז הוא יאתרג גם אותו.

לפני 5 דקות, falou כתב:

הוא גם לא המוח מאחורי ההקמה של המפלגה, וגם לא הכסף מאחורי ההקמה, וגם לא השרירים מאחורי ההקמה.

הוא פרזנטור חתיך. והיה חבר טוב של עפר שלח, ככה הוא הגיע לשם.

אפילו בתקופת ההקמה כשכולם פירפרו לארגן כנסים מאפס הוא הגיע ל-Photo-Ops, נאום שטותי (ודיי קבוע) והלך.

לפני 5 דקות, falou כתב:

בטח שהשיג, את תואר חבר הכנסת הנעדר ביותר.

וזה לא שהוא עבד היברידית מהבית 🤣

זו גם סיבה למה בתור יו"ר אופוזיציה הוא היה כזה גרוע

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, falou כתב:

הקשר הוא שאני לא יודע מה התפקיד של לפיד, חוץ מזה שהוא הפרזנטור, במה שיש עתיד היום. אבל אני יכול לנחש שאם אדם קצת יותר חכם כמו עופר שלח היה עומד בראשה של יד עתיד היא לא היתה מקבלת 20 מנדטים. 

לפני 3 דקות, falou כתב:

ואני עומד מאחורי זה. הוא עצלן. העדר תעודת בגרות והשכלה פורמלית הן בסך הכל עדות לזה. וגם כעיתונאי הוא עסק בפובלציסטיקה, או לפחות אני לא זוכר אף תחקיר שעשה. וגם כשנכנס לפוליטיקה הצטיין בעיקר במה שכבר צטטתי קודם. וזה שעם כל הרקורד שלו הוא טס וצבר מנדטים מהרגע שנכנס לפוליטיקה עלול להעיד יותר על המצב שלנו כאן ועל השיטה ועל מה אנשים מחפשים כשהם הולכים להצביע מכל דבר אחר. בדיוק כמו עם בני גנץ (שהיה רמטכל לפחות).

אני נותן לו מעט קרדיט שהתבגר ושהצליח לגשר בין הרלבים בבחירות האחרונות. אבל עדיין, הבסיס שם מאוד מאוד מאוד חלש. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

איזה תוצאות? מה הוא ניהל בצורה מוצלחת בעשור האחרון? או בכלל? אפשר להתווכח על הקדנציה שלו כשר האוצר, כי ביבי הפיל אותו בפח. אבל מה הוא עשה כמנהיג האופוזיציה שמעיד על יכולות ניהול? הוא הצטיין בעיקר לרעה כמישהו שלא ממש מגיע לכנסת, אלא מעדיף לטוס לחול. 

אין ויכוח בכלל (בערך?) על התקופה שלו בתור שר אוצר. בתחילת הקדנציה הוא נתן לאנשי האוצר להוציא לפועל תוכניות ונתן את התמיכה שלו (ע"ע גירעון, חברות ממשלתיות וכו') והיה שיפור עצום. 

אחרי זה הוא הבין שזה הולך לעלות לו במנדטים/כוח פוליטי אז הוא עשה אחרונה פנה בחלק מהדברים. בסדר, קורה לטובים ביותר.

אני כן מבין מאיפה אתה מגיע עם הטיעונים על לפיד וכנראה ציפית למישהו יותר "טוב". אבל סה"כ, ביחס לשאר ראשי המפלגות, הוא די בסדר. הציפיה מהפוליטיקאים שלנו להיות "יותר" מהעם שבוחר אותם היא קצת מנוגדת להיגיון.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Gosser1860 כתב:

אני כן מבין מאיפה אתה מגיע עם הטיעונים על לפיד וכנראה ציפית למישהו יותר "טוב". אבל סה"כ, ביחס לשאר ראשי המפלגות, הוא די בסדר. הציפיה מהפוליטיקאים שלנו להיות "יותר" מהעם שבוחר אותם היא קצת מנוגדת להיגיון.

זה יותר מזה, בהעדר הוכחה אחרת (מבחני אייקיו או משהו, לא יודע) - הנחת המוצא שלי היא שלפיד פשוט לא חכם. ואני עדין כאן. וזה לא שאני חושב שכולם גאונים בפוליטיקה. חוץ מביבי וברק שיש סביבם איזה קונצנזוס בנושא. אני לא יודע כלום ושום דבר על מיכאלי או על סמוטריץ׳ או על משה גפני. אבל אף אחד מהם לא משאיר כזה רושם גרוע בהקשר הזה כמו לפיד. כנראה, בין היתר, כי הוא מאוד התאמץ לבנות לעצמו תדמית של אינטלקטואל. ואני חושב שתמצא מעט מאוד אנשים עם רקע כלשהו בתחומים נושקים (בעיקר מדעי הרוח) שיראו בו כזה.

אני מרגיש שהחזרנו את הדיון 10 שנים אחורה. תכף אור ויוסי פרנקוס (ככה קראו לו?) יבואו לצעוק עלי.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...