Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל אני חייב לדעת איך עשית פילוח של אחוזי ההצבעה בקרב המתפרעים בבת ים

והנה חזרנו למלחמת התשה, שבה אתה לוקח פסקה, מפרק אותה למשפטים ודורש ממני להוכיח כל משפט, כאילו אני כותב דוקטורט במדעים.

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אלא אם כן אני לא מבין את המשמעות של המילה "לייהד" בעיניך.

כנ"ל.

מיציתי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4621

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני אומר התיאוריה הזו נכונה לפשיעה, לא לטרור, הבעיה הנוכחית היא טרור.

זו לא הוכחה, זו טענה :)

לפני 43 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי אם הוא לא קרא, זו לא יכולה להיות תגובה (ואז למה לצטט אותי או לפנות אליי?)

זה לא קשור ללוגיקה, זה קשור למוסר :)

הוא יכול והוא גם הגיב. 

אני מכיר מקרה של מבקר שכתב ביקורת על סרט ואחר כך התגלה שהוא לא טרח ללכת להקרנה בכלל.

זה לא לוגיקה..

לפני 43 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה בהכרח אומר, שיש משהו, שמותר לערבי ואסור ליהודי. אחרת זה משפט שקר.

לא זה לא. אמרתי לך, עזוב אותך מנסיונות לבנות מגדלים לוגים. הם נוטים לקרוס מהר יותר מהמגדלים בעזה כרגע. אמרנו קודם שתסביר את העמדה שלך. אתה בפועל חוזר למשחקי הסקות - "אם אתה ככה - אז אתה ככה, אחרת אתה ככה". זה סתם מייגע. אין לזה גם אחיזה במציאות. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, MiniMiz3r כתב:

למי שמכהן כיום כשר הבטחון

ז"א לזה שמתנגד להכניס את הצבא לרחובות הערים כדי לגבות את המשטרה.

ואתה מצפה שממנו יבוא קידום תוכנית שבמסגרתה פורעים ישוכנו במכלאות של המשטרה הצבאית?

אותו אחד שהוא חלק אינהרנטי מההבלגה לפני שבוע?

אתה מזכיר לי את הסיפור על ההוא שהתלונן שמעולם לא זכה בלוטו, אז שאלו אותו אם הוא פעם מילא טופס, אמר שלא.

אתה בדיוק מה שפרקש ציפה ממני לעשות, אני רוצה תגובה יותר ימנית ממה שאני מקבל מביבי, ולכן בחרתי מישהו שהוא תואם ביבי או שמאלה ממנו.

לפני 26 דקות, garicho כתב:

זה בידיוק זה. גם ההשתלטות על טבריה וערד של קבוצות חרדים. וגם כניסה של גרעינים תורניים למרכזים של ערים מעורבות ונכשלות. וכן, גם קניה מאורגנת של חמולה ערבית בעיר יהודית כמו עפולה. זה הכל אותו הדבר. (לא יודע מה השמאל אמר בנושא - לדעתי האישית בידיוק אותו הדבר). אבל כשכל אחת מהקבוצות האלה פועלת מאידיאולוגיה ובשליחות האל, פתרון לא יהיה והפיצוצים יימשכו. ב ה צ ל ח ה!

אז תבדוק מה השמאל אמר בנושא עפולה, הדעה שלך לא נכונה בגירסה מקוצרת.

תראה מה תגובת סניף השמאל בבג"צ (השופטת ברון היא אחת היותר שמאל בעליון) למשל:

ציטוט

בערעור שהגישו לבית המשפט העליון, טענו הזוכים כי העתירה שהוגשה נגד תוצאות המכרז אינה אלא תולדה של אותם הלכי רוח גזעניים. בפסק הדין התייחסה לכך השופטת ברון: "אין לכחד כי למקרא טענות המערערים מתעורר חשד שמא ברקע להגשת העתירה עמד הרצון למנוע מערבים להשתקע בעפולה, כפי שניתן לדברים ביטוי במסגרת פעילות מחאה שנערכה בעיר נגד תוצאות המכרז לאחר שנודע כי כל הזוכים בו שייכים לציבור הערבי". עם זאת, לא התקיים דיון בהוכחות המבססות את המניע הגזעני.

או מה תגובת חברי המשותפת (לאחר פסיקת בית המשפט המחוזי, שפסלה את המכרז בגלל חשד לעבירה פלילית של הטיית מכרז):

ציטוט

ח״כ אחמד טיבי ואוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) הגיבו להחלטת בית המשפט וכינו אותה ״החלטה מבישה". לדבריהם ההחלטה נעשתה "ברוח ההפרדה של סמוטריץ'  ורעיתו, ובפלפולים משפטיים שמטרתם להיכנע ולהתיישר לפי שאגות השנאה של המפגינים שלא רצו ערבים בעפולה".

השניים טענו כי "הוכח כבר שמערכת המשפט בישראל מפלה בין יהודים לערבים ומערכת זו לרוב אינה נותנת סעד בעניינים קרדינליים. אם בית משפט בצרפת היה דן בעתירה כזו נגד רכישה קולקטיבית של יהודים הוא לא היה מעז לבטלה ואם היה מחליט לבטלה היה הדבר מרעיד את אמות הספים".

וכמובן שאני מסכים איתך לגבי זה שהפיצוצים יימשכו. נחזור עשרות עמודים אחורה - אני בכלל בעד שעיר ערבית תישאר ערבית, ויהודית יהודית, עם הגבלה חוקית ממש.

שערבים לא יוכלו לקנות בעפולה, יהודים לא יוכלו לקנות בג'סר או בכפר קאסם או באום אל פאחם.

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

והנה חזרנו למלחמת התשה, שבה אתה לוקח פסקה, מפרק אותה למשפטים ודורש ממני להוכיח כל משפט, כאילו אני כותב דוקטורט במדעים.

לא ביקשתי הוכחה, ביקשתי שתגיד לי איך עשית, אני גם רוצה יכולת פילוח כזו, ועם הנתונים הזמינים היום אני לא יכול לעשות אותה.

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

כנ"ל.

מיציתי.

בקיצור אין לך תשובה טובה לזה.

כשקבוצת יהודים קונה בתים היא רוצה לייהד את השטח. כשקבוצת ערבים קונה בתים, היא לא רוצה.

איך אנחנו אומרים שוב ושוב לאחרונה - זה לא אותו דבר.

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

זו לא הוכחה, זו טענה :)

לא, זו הוכחה שהבסיס לטענה המקורית (מצב כלכלי והשכלתי טוב יותר מוריד השתתפות בטרור), לא עונה לדרישה המקורית (הורדת השתתפות בטרור), כי הבסיס הוא בכלל אחר (מצב כלכלי והשכלתי טוב יותר מוריד השתתפות בפשיעה).

במילים אחרות מה שעשיתי זה שמטתי את הבסיס מתחת לטענה המקורית.

שוב, כמו חיסון לשפעת כדי להלחם בקורונה.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא קשור ללוגיקה, זה קשור למוסר :)

הוא יכול והוא גם הגיב. 

אני מכיר מקרה של מבקר שכתב ביקורת על סרט ואחר כך התגלה שהוא לא טרח ללכת להקרנה בכלל.

זה לא לוגיקה..

אז אני שואל שוב - אם הוא לא כתב בתגובה אליי (וזה דיי ברור שהוא פנה אליי), אז למה לצטט אותי?

@farkash7 - שמעת? הוא קרא לך מבקר שכתב ביקורת על סרט בלי לראות אותו בכלל 😂

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

לא זה לא. אמרתי לך, עזוב אותך מנסיונות לבנות מגדלים לוגים. הם נוטים לקרוס מהר יותר מהמגדלים בעזה כרגע. אמרנו קודם שתסביר את העמדה שלך. אתה בפועל חוזר למשחקי הסקות - "אם אתה ככה - אז אתה ככה, אחרת אתה ככה". זה סתם מייגע. אין לזה גם אחיזה במציאות. 

שוב, זה פועל יוצא של מה שאתה בעצמך כתבת.

אתה כתבת שאתה מצפה מיהודי יותר מאשר מערבי.

יותר, בתרגום פשוט לעברית זה בדיוק אומר, שיש משהו שמותר לערבי (כי אתה לא מצפה ממנו) ואסור ליהודי (כי אתה כן מצפה ממנו, אתה מצפה ממנו את מה שאתה מצפה מערבי, ובנוסף לזה מצפה עוד משהו).

היית יכול לצאת מזה מראש אם היית אומר - אני מצפה מכולם שלא יעשו לינצ'ים ולא יתפרעו ברחובות. אבל אז "אני מצפה מיהודי יותר מאשר מערבי" לא היה נכון, כי היית מצפה בדיוק אותו דבר משניהם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

איזה סיבה יש להכניס צבא? בשביל זה יש מג״ב.

1. קודם שיגייסו את הסד״כ שאושר להם למג״ב, אפילו את זה עוד לא עשו.

2. זה תירוץ כדי לחפות על ניהול כושל. אם היו מגייסים מג״ב מראש כדי לתגבר כשראו שיש מתיחות לא היינו מגיעים למחסור הזה. אם למשטרה היה מפקד שנתיים גם אולי היו נראים דברים אחרת. אם לא היו מסרסים אותה גם היו נראים דברים אחרת.

3. מנסה לחשוב על מדינות דמוקרטיות עם שליט משיחי שהכניסו צבא לערים בצווי חירום… לא יורד לי טוב בגרון.

הכי קל זה להמציא פתרון לא הגיוני לבעיה שיצרת ולהאשים מישהו אחר שהוא לא קיבל אותו.

לא קראתי את שאר המלל אומר מראש. לא יודע גם מה הדיון שלך עם יבגני כי לא עקבתי, אבל מבחנתי שיגיד מה שהוא רוצה זה בטח סביר ומתכתב +- עם המציאות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואתה מצפה שממנו יבוא קידום תוכנית שבמסגרתה פורעים ישוכנו במכלאות של המשטרה הצבאית?

אותו אחד שהוא חלק אינהרנטי מההבלגה לפני שבוע?

אתה מזכיר לי את הסיפור על ההוא שהתלונן שמעולם לא זכה בלוטו, אז שאלו אותו אם הוא פעם מילא טופס, אמר שלא.

המשטרה לא צריכה את הצבא שיגבה אותה ברחובות. יש לה מספיק אמצעים וכח אדם, רק צריך להפעיל אותם בעוצמה הנדרשת, והפרקליטות צריכה לספק את המטריה המשפטית הדרושה. אישרו להם לגייס 10 פלוגות, עד עכשיו גויסו רק חצי. למה? כי תירוץ גנרי #35.

אני לא מצפה משר הבטחון לקדם תוכנית שבמסגרתה פורעים ישוכנו במכלאות של המשטרה הצבאית, בפעם האחרונה שבדקתי מי שאחראי על בטחון פנים הוא השר לבטחון פנים והטיפול במתפרעים הוא באחריותו. לכן, האדם שממנו אני מצפה שיביא לקידום תוכנית לטיפול במתפרעים הוא לא גנץ, אלא אדון "אני אחראי אבל לא אשם ךםך".

אם המשטרה תעצור את המתפרעים ותרצה לשכן אותם במכלאות של הצבא, והצבא לא יסכים, אז אולי יהיה לך איזשהו קייס נגד גנץ.

להגיד שגנץ הוא "חלק אינהרנטי מההבלגה לפני שבוע" זה בדיחה. אם נתניהו לא היה רוצה להבליג, ישראל לא הייתה מבליגה בלי שום קשר לעמדתו של גנץ. 

עריכה: גם המשטרה מתנגדת להכניס את הצבא לרחובות. אופס הלך לך הפאנצ' :-(

https://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/807614

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שוב, זה פועל יוצא של מה שאתה בעצמך כתבת.

אתה כתבת שאתה מצפה מיהודי יותר מאשר מערבי.

יותר, בתרגום פשוט לעברית זה בדיוק אומר, שיש משהו שמותר לערבי (כי אתה לא מצפה ממנו) ואסור ליהודי (כי אתה כן מצפה ממנו, אתה מצפה ממנו את מה שאתה מצפה מערבי, ובנוסף לזה מצפה עוד משהו).

לא זה לא. אתה חייב, חייב, חייב, ממש ממש ממש ממש ממש חייב לאפשר לעצמך להפסיק לחיות בעולם בו אתה מקמפל כל משפט שמישהו כותב ומנתח כמו שאתה עושה כאן כרגע., תוך בניית מגדלי "אם.. אז". אני אומר את זה באמת לא ממקום רע. זה פשוט לא עבד, לא עובד ולא יעבוד גם בעתיד. זה גם מייגע, גם לא נכון ברוב המקרים, מתריס וסתמי. 

...

אם אני אגלה שאחד מהחברים שלי גנב מהסופר, זה יאכזב אותי יותר מלשמוע על בן אדם אקראי שגנב מהסופר. בשני המקרים הם צריכים לקבל את העונש לפי החוק. 

אם אסד מפציץ את בני עמו בנשק כימי, אני לא מצפה לשום דבר כי הוא פסיכופט. אם מחר מנהיג כלשהו במערב אירופה יחליט לפוצץ מחוז כלשהו בארצו בנשק כימי - אני אצפה שיענש וילך לכלא. אבל זה יפתיע ויאכזב אותי יותר.

זה לא משחק במתמטיקה. וכבר כתבתי לך את זה לפני כמה עמודים. וחבל שכמעט כל הזמן זו הדרך שאתה בוחר להגיב לאחרים, גם כשאני מבקש ממך מפורשות - ואתה מסכים - להסביר מה העמדה שלך. לא לספר לי למה שלי לא מתקמפלת, איזה באגים מצאת בה או איך אני לא מבין מה בדיוק אני צריך להסיק מהדברים שלי (בדרך האפשרית היחידה כמובן) כי החלטת שככה זה. אני לא מגיב לך ככה, או לפחות משתדל שלא רוב הזמן.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, farkash7 כתב:

איזה סיבה יש להכניס צבא? בשביל זה יש מג״ב.

1. קודם שיגייסו את הסד״כ שאושר להם למג״ב, אפילו את זה עוד לא עשו.

2. זה תירוץ כדי לחפות על ניהול כושל. אם היו מגייסים מג״ב מראש כדי לתגבר כשראו שיש מתיחות לא היינו מגיעים למחסור הזה. אם למשטרה היה מפקד שנתיים גם אולי היו נראים דברים אחרת. אם לא היו מסרסים אותה גם היו נראים דברים אחרת.

3. מנסה לחשוב על מדינות דמוקרטיות עם שליט משיחי שהכניסו צבא לערים בצווי חירום… לא יורד לי טוב בגרון.

הכי קל זה להמציא פתרון לא הגיוני לבעיה שיצרת ולהאשים מישהו אחר שהוא לא קיבל אותו.

לא קראתי את שאר המלל אומר מראש. לא יודע גם מה הדיון שלך עם יבגני כי לא עקבתי, אבל מבחנתי שיגיד מה שהוא רוצה זה בטח סביר ומתכתב +- עם המציאות.

הסיבה להכניס צבא היא פשוטה - כ"א חמוש, מיומן וזמין.

וגם כ"א שעדיין הרבה פחות מושפע מתהליכי ההתרפסות בפני החברה הערבית.

עוד סיבה היא שאצל המשטרה יש הרבה יותר קשרים עם משפחות פשע ערביות (מתוקף תפקידם לעשות סולחות כמובן), לחיילי צה"ל אין כמעט כאלה.

שוטרי מג"ב נמצאים באמצע איפשהו, יש קשרים עם משפחות פשע, אבל פחות מאשר במשטרה.

סיפור המג"ב הוא בכלל אופרה גרועה, מזכיר שגם מג"ב תחת השר לבטחון פנים שעושה קולות של שטיח מרוקאי כרגע. (וזו לא גזענות כי אני מרוקאי)

אני גם מנסה לחשוב על דמוקרטיות שבהן מבצעים פרעות ברחובות נגד יהודים כי הם יהודים, או נגד ערבים כי הם ערבים, או נגד מוסלמים כי הם מוסלמים, או נגד סינים כי הם סינים... לא יורד לי טוב בגרון, ואני מתאמץ לא לזהות פה תהליכים.

לפני 21 דקות, MiniMiz3r כתב:

המשטרה לא צריכה את הצבא שיגבה אותה ברחובות. יש לה מספיק אמצעים וכח אדם, רק צריך להפעיל אותם בעוצמה הנדרשת, והפרקליטות צריכה לספק את המטריה המשפטית הדרושה. אישרו להם לגייס 10 פלוגות, עד עכשיו גויסו רק חצי. למה? כי תירוץ גנרי #35.

אתה מתכוון למג"ב שנעלמו מלוד בינתיים? לאותה משטרה שלקח לה 45 דקות להגיע מה שגרם ליהודי ההוא לירות בפורע הערבי?

אתה מתכוון למשטרה שמפחדת מהחמולה של אותו פורע ערבי?

והסיבה שלא גויסו מספיק היא אוחנה ו/או פיקוד מג"ב.

אני לא מצפה משר הבטחון לקדם תוכנית שבמסגרתה פורעים ישוכנו במכלאות של המשטרה הצבאית, בפעם האחרונה שבדקתי מי שאחראי על בטחון פנים הוא השר לבטחון פנים והטיפול במתפרעים הוא באחריותו. לכן, האדם שממנו אני מצפה שיביא לקידום תוכנית לטיפול במתפרעים הוא לא גנץ, אלא אדון "אני אחראי אבל לא אשם ךםך".

אבל הוא פריטטי, כל דבר טעון אישור גם שלו וגם של ביבי "הימני".

להגיד שגנץ הוא "חלק אינהרנטי מההבלגה לפני שבוע" זה בדיחה. אם נתניהו לא היה רוצה להבליג, ישראל לא הייתה מבליגה בלי שום קשר לעמדתו של גנץ. 

למה? הוא פריטטי, יש לו שוויון גם בממשלה וגם בקבינט, ובנוסף לזה הוא גם שר הבטחון.

פריטטיות = שניהם אשמים באותה מידה.

ואתה מתאר לעצמך שביבי יפעיל את הצבא, בניגוד להצבעה בקבינט ותוך עקיפת שר הבטחון?! שירלי את לא רצינית

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

לא זה לא. אתה חייב, חייב, חייב, ממש ממש ממש ממש ממש חייב לאפשר לעצמך להפסיק לחיות בעולם בו אתה מקמפל כל משפט שמישהו כותב ומנתח כמו שאתה עושה כאן כרגע., תוך בניית מגדלי "אם.. אז". אני אומר את זה באמת לא ממקום רע. זה פשוט לא עבד, לא עובד ולא יעבוד גם בעתיד. זה גם מייגע, גם לא נכון ברוב המקרים, מתריס וסתמי. 

יא יבגני, אם... אז זה הבסיס לכל דיון כלשהו. מילולי או כתוב.

אחרת אתה יכול לכתוב שאתה בעד תקיפה בעזה, ואני אחליט שאתה נגד.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אם אני אגלה שאחד מהחברים שלי גנב מהסופר, זה יאכזב אותי יותר מלשמוע על בן אדם אקראי שגנב מהסופר. בשני המקרים הם צריכים לקבל את העונש לפי החוק. 

אם אסד מפציץ את בני עמו בנשק כימי, אני לא מצפה לשום דבר כי הוא פסיכופט. אם מחר מנהיג כלשהו במערב אירופה יחליט לפוצץ מחוז כלשהו בארצו בנשק כימי - אני אצפה שיענש וילך לכלא. אבל זה יפתיע ויאכזב אותי יותר.

אתה מדבר על אכזבה או על ציפיה (משמע רף מוסרי-חוקי) שונה?

כי אכזבה אני מסכים איתך לגמרי.

גם אותי מאכזב בהרבה שיהודים עשו לינץ' בערבי, מאשר ערבים שעשו לינץ' ביהודי (וזה למרות שצפיתי את זה!)

אם אתה מדבר על אכזבה אז הבנתי אותך לא נכון, ואני מסכים איתך לחלוטין בנושא הזה. בנוסף לזה חייב להיות רף חוקי-מוסרי זהה בין כל קבוצות האוכלוסיה, יהודי, ערבי, חילוני, חרדי וכו'.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא משחק במתמטיקה. וכבר כתבתי לך את זה לפני כמה עמודים. וחבל שכמעט כל הזמן זו הדרך שאתה בוחר להגיב לאחרים, גם כשאני מבקש ממך מפורשות - ואתה מסכים - להסביר מה העמדה שלך. לא לספר לי למה שלי לא מתקמפלת, איזה באגים מצאת בה או איך אני לא מבין מה בדיוק אני צריך להסיק מהדברים שלי (בדרך האפשרית היחידה כמובן) כי החלטת שככה זה. אני לא מגיב לך ככה, או לפחות משתדל שלא רוב הזמן.

כשאנחנו משתמשים במונחים "יותר", "פחות", "כמו" וכו', זה מתמטי, או פסאודו מתמטי.

אני לא חיפשתי באגים, חיפשתי להראות לך למה התפיסה הזו גורמת בסוף. כי בסופו של דבר, האזרחים שואפים לשוויון בפני החוק, כבר סיפרתי פעם על שופט עליון שכתב (פרפראזה ולא ציטוט מדויק) - אין לאזרח תחושה קשה יותר, מאשר האפליה וחוסר השוויון בפני החוק.

ושיהיה סופ"ש רגוע, שקט ובטוח לכולם

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הסיבה להכניס צבא היא פשוטה - כ"א חמוש, מיומן וזמין.

לא ציטטתי את ההמשך.
תראה נתעלם רגע ממצבו המשפטי של ראש הממשלה. נתעלם רגע מזה שמדובר בבנאדם שבטוח שהוא המשיח. נתעלם רגע מהעובדה שהוא לא רוצה לעזוב את התפקיד שלו. נתעלם רגע מזה שהוא תכלס ראש ממשלה בלי מנדט כבר יותר משנה, ונתעלם מזה שהבנאדם הזה שדיברתי עליו עכשיו רוצה להפעיל צווי חירום כדי להכניס צבא לרחובות.
נתעלם מהעובדה שלצבא יש "קצת" עבודה על הראש. יש לו את הגדה המערבית. יש לו את חיזבאללה, איראן אפילו מצרים איך אני איתך?
נתעלם מכל אלה כשאנחנו מדברים על הכנסת צבא לערים בישראל בצווי חירום.

יש בעייתיות להכניס צבא לערים כדי לאכוף סדר בכוח נגד אזרחים ש95% מהם לא קשורים בכלל למה שקורה (הגזמתי עם ה5% כן?). אם אתה לא רואה את הבעייתיות הזו אין לי איך לעזור לך.
אם אתה רואה אותה ומתעלם ממנה אין לי איך לעזור לך.
מה הייתה התשובה של שר הבטחון והרמטכל לרעיון? שאת זה הם יעשו אם תגיע האפוקליפסה. אנחנו לא שם. אתה טוען שאנחנו שם? 

אני טוען שניהול טוב יותר לא היה מצריך את הדיון, והכל בעצם נסיון של האשמים למצוא תירוצים לוועדת החקירה שתהיה. אתה מתעלם מזה, למרות שאתה מבקר את התפקוד (חוסר התפקוד) של שר הפנים אתה עדיין משליך את האחריות לכיוונים לא קשורים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שמע,

אתה, במודע או שלא, נוקט במין וראיציה של שיטת הדיון הסוקרטית.

https://he.wikipedia.org/wiki/השיטה_הסוקרטית

דהיינו אתה כביכול מפרק כל טענה לטענות בסיסיות, שואל שאלות מנחות ובסוף מנסה להצביע על סתירות לוגיות.

יש עם זה שתי בעיות:

1. אתה לא סוקרטס (כבר כתבתי לך את זה)

2. זה מתיששששש (כמו שהרבה אנשים כתבו לך)

ההתשה הזו גוררת אנשים לאבד סבלנות ולאבד פוקוס ומוציאה את העיניין מהדיונים.

יודע שאני יותר מפעם אחת איבדתי את הסבלנות ועברתי לפסים אישיים ולא נעימים.

באמת ממליץ לך לנסות לקיים דיונים בגובה העיניים ולא מעמדת האורקל שחייב לנצח.

• רעיון טוב! 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אז תבדוק מה השמאל אמר בנושא עפולה, הדעה שלך לא נכונה בגירסה מקוצרת.

תראה מה תגובת סניף השמאל בבג"צ (השופטת ברון היא אחת היותר שמאל בעליון) למשל

לא הבנת אותי. כתבתי שהדעה האישית שלי היא שזה אותו הדבר. לא יודע מה ״השמאל״ אמר על זה, אבל די בטוח שהתגובה של חברי הכנסת הערבים הייתה דומה לתגובה של חברי הכנסת החרדים במקרים דומים או של חברי הציונות הדתית במקרים אחרים. כולם אותו הדבר - כשמה שמניע זה האידיאולוגיה, אין צד שני...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, פינדר כתב:

באמת ממליץ לך לנסות לקיים דיונים בגובה העיניים ולא מעמדת האורקל שחייב לנצח.

אין דבר כזה דיון.

כל צד בטוח שהוא צודק ומנסה להסביר למה השני טועה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הרבה פעמים חושב שאני צודק.

אבל יצא לי גם להבין שטעיתי וגם למדתי דברים חדשים או ראיתי נקודות מבט שלא חשבתי עליהן לפני כן. גם מליאור.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, m3x7r3m3 כתב:

א יבגני, אם... אז זה הבסיס לכל דיון כלשהו. מילולי או כתוב.

אבל זה מה שאתה עושה כל הזמן. אתה באמת לא שם לב כמה פעמים אתה מגיע לנקודה שמישהו כותב מה הוא חושב, אתה שם לו מסקנה בפה ומשם מתווכח 4-5 עמודים על מסקנה שאתה שם? הבעיה היא לא עם ה"אם..אז". הבעיה השיטה. אתה קודם כל מניח שהצד השני סותר את עצמו. ומשם אתה בונה "אם..אז"ים, שאתה לא משאיר אף מקום לספק שהם היחידים שאפשרים. ולא משנה כמה כותבים לך שלא. 

צא מתוך נקודת הנחה של-100% מהאנשים בעולם יש סתירות פנימיות כלשהן ועקרונות מתנגשים בתפיסת העולם שלהם. זו המציאות. וזה כולל גם אותך. וזה בסדר. באמת. וקרא את מה שפינדר כתב. 

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

כי אכזבה אני מסכים איתך לגמרי.

גם אותי מאכזב בהרבה שיהודים עשו לינץ' בערבי, מאשר ערבים שעשו לינץ' ביהודי (וזה למרות שצפיתי את זה!)

אם אתה מדבר על אכזבה אז הבנתי אותך לא נכון, ואני מסכים איתך לחלוטין בנושא הזה. בנוסף לזה חייב להיות רף חוקי-מוסרי זהה בין כל קבוצות האוכלוסיה, יהודי, ערבי, חילוני, חרדי וכו'.

סבבה נהדר, אז בוא נקרא לזה "אכזבה". והרף חייב להיות זהה. 

שיהיה סופש רגוע

לפני 5 דקות, Potato כתב:

כל צד בטוח שהוא צודק ומנסה להסביר למה השני טועה.

אתה טועה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לא, הבסיס הוא "אני חושב כך, כי א' ב' ג' ", הצד השני יכול להשיב ב "אתה צודק, הנה ד' ה' " או ב "אני דווקא חושב כך, כי A B C"

"אם-אז" זה כבר סיפור קצת אחר, גם לו יש מקום בדיון, אבל כמו שכבר אמרו פה לפני- שימוש יתר של "אם-אז" הופך מאוד מהר לספקולציות, ומהר עוד יותר למתיש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלמדו חברים- ככה עושים קסמים...
כמובן שאנחנו אלה שמלשמים את המחיר היקר עבור הכרטיס למופע ...

image.thumb.png.34f5d85669a8970266282ba8a8256b2d.png

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...