Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אישית לא קורא ליאיר גולן תבוסתן, בכלל לא מעניין אותי.

יצא לי לשמוע ראיונות איתו ומאוד מאוד לא התרשמתי. לא יודע מה יש לרוץ להגן עליו.

בכלל הליין של מרץ... לא בשבילי.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4622

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לא להסכים עם דעותיו, לגמרי מבין.
לא להסכים עם אמירותיו לגמרי מבין.
לקרוא לו תבוסתן? להגיד שבן גביר פטריוט ממנו? דברי הבל.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני בטוח שנפגעת.

איפה כתוב בויקיפדיה שיאיר גולן הוא פטריוט? אני לא ראיתי שכתוב דבר כזה.

אתה מסיק ממה שהוא עשה שהוא פטריוט.

אבל זה לא בהכרח המצב, הוא עשה את תפקידו, אני מכיר אותו רק משנים מאוחרות יותר - 2013-2014, מי שמכיר אותו קודם לכך אומר שזה לא אותו אדם. אני לא מכיר אותו בשנים מוקדמות יותר ולכן לא אחווה דעתי עליו מהשנים הללו, אבל ב-2013 הוא לא איזה הצלחה פנומנלית בפיקוד הצפון.

ומההיכרות הזו (וגם מהתוכניות מגירה שהיו אז בפיקוד הצפון ואושרו אישית על ידו) - תבוסתן על מלא מלא.

עד לרמה שאנשים בפיקוד דיברו על זה ש"הם לא יודעים מה קרה לו", "זה לא יאיר גולן שאנחנו הכרנו".

יכול להיות שהבנאדם היה מג"ד מוצלח, אבל אוגדונר פחות, ומפקד פיקוד בכלל על הפנים.

המזל הוא שלא הצטרכנו לבדוק את התוכניות מגירה שלו

וכל הכבוד לך, הצלחת להוכיח את המשפט - אל תתווכח עם טיפש, הוא יוריד אותך לרמה שלו ואז ינצח עם ניסיון.

מצטער שנגררתי לדיון שלך על הניסיון הצבאי שלי.

עכשיו גם תנסה להנציח את השקר שאני משוויץ בעבר הצבאי שלי יענו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מזווית הראייה שלי (בתור מי ששירת בצבא, ולא רק שירות חובה)

ניפנפת או לא? לא ציטטתי את זה שניפנפת בזה ששמת פעם קסדה וקרמי עזוב...

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

איפה כתוב בויקיפדיה שיאיר גולן הוא פטריוט? אני לא ראיתי שכתוב דבר כזה.

אתה מסיק ממה שהוא עשה שהוא פטריוט.

אבל זה לא בהכרח המצב, הוא עשה את תפקידו,

שוב זווית הראיה שלך שווה כלום בפיתה.
קצין צבאי מבצעי בתפקידי לחימה בדרגות בכירות כאלה חייב להיות פטריוט. לאכול את החרא הזה בלי להיות פטריוט? אין מצב. לא משנה כמה כסף ישלמו לך זה לא שווה את זה.
על התפקוד שלו אפשר להתווכח עד מחר (עדיף עם גורם מקצועי ולא עם ג'ובניק מת כן?), על הנקודה הזו, מצטער, לא, ושוב אם לא היית ג'ובניק היית מבין את זה, אבל אתה ג'ובניק, וכבר מההודעה הראשונה שלך זה היה ברור לי, בגלל זה גם שאלתי מה עשית כשניפנפת בשירות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, farkash7 כתב:

אתה זוכר שזה היה בתגובה לזה:

לפני 20 שעות, farkash7 כתב:

ומי שמחפש פטריוטיות אצל בן גביר סופו להישאר בלי צבא ובלי מדינה.

ואתה גם זוכר שזה היה בהמשך לכך שדיברתם על זה שבן גביר לא שירת בצבא?

לפני 16 דקות, farkash7 כתב:

אם ככה, אז תסביר איך מר"צ עם הנכס האלקטורלי המדהים שנקרא יאיר גולן גרפה רק 6 מנדטים?

הרי לפטריוט, גיבור ישראל כזה מגיע לפחות פי 2 לא?

ציטוט

קצין צבאי מבצעי בתפקידי לחימה בדרגות בכירות כאלה חייב להיות פטריוט. לאכול את החרא הזה בלי להיות פטריוט? אין מצב. לא משנה כמה כסף ישלמו לך זה לא שווה את זה.
על התפקוד שלו אפשר להתווכח עד מחר (עדיף עם גורם מקצועי ולא עם ג'ובניק מת כן?), על הנקודה הזו, מצטער, לא, ושוב אם לא היית ג'ובניק היית מבין את זה, אבל אתה ג'ובניק, וכבר מההודעה הראשונה שלך זה היה ברור לי, בגלל זה גם שאלתי מה עשית כשניפנפת בשירות שלך.

ההנחת יסוד שלך לא נכונה בעליל, הצבא (בכל הדרגות) מלא באנשים שהם לא פטריוטים.

ומשלמים (בטח בדרגת אלוף) - הרבה כסף.

הויכוח על התפקוד שלו לא קרה איתי, אלא עם גורמים אחרים, פחות או יותר בכירים.

אבל עובדתית הרבה מאוד גורמים (כולל כאלה שהיו כפופים אליו) חשבו שהוא טועה, ברגע שהלך מהפיקוד, התוכניות השתנו, התפיסה השתנתה. ז"א שגם זה שאחריו בתפקיד (אתה מכיר אותו, אחד באיזה תפקיד זוטר בצבא, אביב כוכבי שמו) חשב שהוא טועה.

אבל נו, הפנייה לסמכות חזקה אצלך, רק תיזהר שיאיר גולן לא יגיד לך לקפוץ מהגג.

לסיכום אני מציע לך לא לזלזל באנשים, כי אתה לא יודע מי יושב מאחורי המקלדת, מה הוא עשה, מה הוא יודע וכו'.

בכלל בדיון תנסה להימנע מאד הומינם, תתעסק בדברים שאדם אומר, ולא באדם עצמו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר בין מה שאדם אומר לאדם עצמו ולמה שהוא עשה. עובדה שלא טעיתי בהערכה שלי לתפקיד שמילאת בצבא. תפקיד סופר חשוב עם המון תרומה כבר אמרתי, אבל לא תפקיד לחימה.

למה הוא גרף רק 6 מנדטים? הוא לא גרף מנדטים, מרץ גרפה. זו לא המפלגה שלו ובהתחשב בתחזיות 6 זה הישג בשבילם.

שום כסף לא שווה תפקיד לחימה אמיתי בשטח. שום כסף. צריכים להיות הרבה דברים מעבר. להיות פטריוט נראה לי כמו חובה אחרת אין מצב לשרוד את זה.

לגבי התפקוד שלו והתוכניות שלו אני לא יודע. לא נחשפתי אליהן. הם לא יצאו לפועל. אתה ניזון משמועות. דברים ששמעת ואתה נתפס אליהם אולי נכונים ואולי לא. מצד שני מהדבר היחיד שעליו יש וודאות אתה מתעלם. מה שהוא עשה בתור לוחם ומפקד. לא מתיישב עם כל מה שאתה חושב וכותב ומוכיח שאתה בעיקר מקשקש. התירוץ - הוא השתנה, זה לא אותו בנאדם.

חבר אנשים בגיל 50 לא משתנים, הם אולי מקבלים זווית ראיה אחרת אבל הם לא משתנים.

זה שכוכבי שינה את התוכניות לא מפתיע. קודם כל משנים תוכניות אופרטיביות זה לא משהו קבוע, ובטח שמגיע מפקד חדש ובטח אחד שחושב מחוץ לקופסה.

כוכבי חושב מחוץ לקופסה, למשל הוא חילק לחיילים פטישים בחומת מגן כדי שיעברו דרך הבתים במקום ברחוב. 

אני לא יודע אם העובדה שהוא החליט לשנות היא כי מה שהיה שם היה רע או פשוט כבר לא התאים למציאות או שפשוט היה לו רעיון טוב יותר (לדעתו).

אתה לקחת את זה לכיוון שרצית, כרגיל, אם יש קשר למציאות או לא זה כבר עניין אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, farkash7 כתב:

הקצונה בכירה בצהל הכי לוזרית שיש.

עצם זה שכל היום הצבא בוכה ואומר "תרגיעו את המצב לא יכולים להתמודד עם בלונים" אומר הכל.

@farkash7 אתה לא מבין דבר אחד, מדינת ישראל, לפחות בינתיים היא מדינת חוק.
ואם פרקש יחליט לקנות דירה באמצע סילוואן, היא צריכה לעשות מה שצריך כדי לאפשר לו לעשות את זה בצורה הכי קלה שיש בהינתן שמצא מישהו שיסכים למכור לו.
אם מחר בבוקר 3 משפחות ערביות יעברו לבניין בו אני שוכר גם אני אוהב את זה וגם אם לא זאת זכותם המלאה. מה שאתה בא ואומר זה שבעצם אתה לא רוצה לעצבן את  הערבים המסכנים אז יהודים צריכים לוותר על זכויות כדי למנוע ריבים.
זאת האמ אמא של הגזענות של ציפיות נמוכות כאילו הם לא בני אדם. אתה מתעלם מזה שהם מבצעים פעולות טרור בידיעה וברצון חופשי ואומר "זה גשם הכל טוב אפשר להמשיך שהיהודים ימשיכו עם החיים מדי פעם ימות מישהו אבל בקטנה".
ואנשים כמו יאיר גולן נשארים בצבא כי זה נוח וכי יש אפשרות לפנסיה בגיל 45, עם 2 דירות ביריד חבר ופנסיית גישור. אחרי גיל 35 העבודה מתחלפת למשרדית ועל הדרך מקבלים הכשרה בכל מיני ארגונים מפוקפקים שהרצון שלהם שמדינת ישראל תמשיך להיות יהודית שנוי במחלוקת. מזל מאלוהים שהדבר הזה לא נהיה רמטכל.

בן גביר כן ציוני, להזכירך לא גויס עקב סירוב של הצבא בגלל שתמך בכ"ך, אבל נערים תומכי שוברים שתיקה ובצלם הוא מנסה לגייס בכל הכוח כולל הושבה שלהם בכלא לכמה חודשים עד שיסכימו.
והמעשה שלו בבריכה בקאנטרי היה גאוני - פשוט הוכיח כי השמאל בעד ויתורים ושילוב אוכלוסיית שונאות ישראל כל עוד זה לא אצלהם בבית. כולה באו לבריכה וכולם התפוצצו, מה יקרה אם גברת חברת מרץ תצטרך לראות את הילדה שלה משחקת עם ילד אריתראי? בכלל תתחרפן שמישהו מעז לזהם לה את קו הדם הטהור.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבא לא יכול להתמודד עם בלונים מה לעשות? 

הצבא גם לא מחליט אם יוצאים או לא יוצאים למבצע מה לעשות?

בסוף מי שמחליט זה ראש הממשלה.

הצבא יכול לתת תסריט בלהות לגבי כיבוש עזה. אתה יכול להגיד שזה מפחדנות. אולי זה באמת מפחדנות, אבל אולי זה גם פשוט התסריט שצריך מקבל ההחלטות לקבל לפני שהוא מחליט.

גם לפני חומת מגן היו תסריטי בלהות, עדיין שרון הנחה את הצבא לצאת למבצע.

אתה יכול להגיד שהצבא לא מוכן למלחמה.

אתה יכול להגיד שהצבא לא מספיק מקצועי.

אתה יכול להגיד שהצבא שמן.

אתה יכול להגיד שהמפקדים הבכירים באים להריץ תפקיד אחרון לפני פרישה בלי דרמות.

להגיד ״הצבא מפחד״ לא רלוונטי. מי שמחליט מפחד. אולי זה מהסיבות שמניתי קודם, אולי גם הוא חושב ככה, אם כן הוא נכשל והמפקדים נכשלו והוא היה צריך לפטר אותם ולעשות זעזוע. אם לא זו בעיה שלו לא של הצבא.

אישית אני חושב שהצבא לא מספיק מוכן לעימות הבא. אלה אם הוא יפעיל באמת כמויות אדירות של אש מיד בפתיחה. זו הביקורת שלי לצבא, לא עושים מספיק מילואים, לא עושים מספיק תרגילים. זה רק הרושם שאני קיבלתי, אבל מי יודע, אולי אחרים מזמנים יותר.

מקווה שאני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שאלו שנפגעים כל כך מהמילה "תהליכים", הם אותם אלו שמצביעים למפלגה שהיו"ר שלה לא רוצה שאשתו תשכב לצד יולדת ערביה, חבר אחר איים ש"יגיע" לראש הממשלה, שנרצח לבסוף, אחד לא אוהב שילוב נכים באוכלוסיה ואחר מרגיש שיש לו זכות למנוע בכח נישואים מעורבים בין יהודים ללא יהודים.

אז גזענות ואלימות זה בסדר. אבל המילה "תהליכים" פוגעת בציפור נפשו של ציבור יקר.

אני ממש לא אוהב את הויכוח למי יש יותר גדול, או מי יותר פטריוט מאת'ר פאקר.

מציע פשוט לכל אחד לשאול את עצמו שאלה היפוטטית.

נניח שהיה אפשר לשכפל את בן גביר או את יאיר גולן.

באיזו מדינה הייתם מעדיפים לחיות? זו שרובה מורכבת מבני דמותו של גולן או מדינה שבה הרוב הם בן גבירים?

אישית, אני לא מעריץ של גולן, אבל אני יודע במה הייתי בוחר.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן גביר קל. מעדיף מישהו מהעם שלי שיעשה מה שצריך כדי לשמור עלי ועלייך מאשר מישהו שיעשה מה שצריך כדי לשמור על האויב.

וזה כל הסיפור תאכלס.

אני רוצה לראות אותך שם את אשתך בבית חולים במזרח העיר.. תספר לי איך החוויה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן גביר לא עשה שום דבר כדי לשמור עליך. זה כל העניין.
השני דווקא כן. זה מגובה במעשים לא בדיבורים.

סורי אתה קצת מתבלבל.

לגבי הבתים שצריך לפנות. יקבע בית משפט שצריך לפנות תפנה. עדיף שתעשה את זה בזמן נוח יותר מעכשיו אז אולי עשה טוב בית המשפט שדחה את הדיון, חסך מהמדינה את העניין הזה. כן אם תדחה מעט את הפינוי ותחכה לשקט זה לא יהפוך אותך לפחדן, זה יהפוך אותך לחכם.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 22 דקות, farkash7 כתב:

בקיצור כל מה שאתה כותב הוא שטויות של גיבורי מקלדת, דברי הבל, שקרים, בלבולי מוח, זווית ראיה שהחשיבות שלה היא כלום בפיתה.
גם על השירות שלך אתה מספר סיפורים, היית ג'ובניק תפסיק לבלבל במוח כי לבשת פעם קסדה. ג'ובניק. תרמת כמו 100 חירניק"ים אבל היית ג'ובניק מת. גם פה אתה מנסה לשנות את המציאות?

תמיד אני מתפלא מחדש כמה רגיש העניין הזה אצל אנשים. 

לא חושב שמה שהוא אמר זה אנטישמי אבל יאיר גולן, עם כל הכבוד למה שהוא עשה בצבא, בסך הכל בן תמותה בדיוק כמוך. סביר להניח שאם הוא לא היה נולד, היה קצין אחר או כמה שהיו עושים בדיוק את אותן משימות שהוא עשה. כי צבא זה מערכת שלא תלויה באיזה סופרמן בודד אלא מאמץ משותף של המון אנשים.

מה זה הקישקוש הזה מי היה יותר קרבי ואכל יותר חרא, איך זה קשור בכלל? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

יאיר גולן, עם כל הכבוד למה שהוא עשה בצבא, בסך הכל בן תמותה בדיוק כמוך. סביר להניח שאם הוא לא היה נולד, היה קצין אחר או כמה שהיו עושים בדיוק את אותן משימות שהוא עשה. כי צבא זה מערכת שלא תלויה באיזה סופרמן בודד אלא מאמץ משותף של המון אנשים.

מה זה הקישקוש הזה מי היה יותר קרבי ואכל יותר חרא, איך זה קשור בכלל? 

אף אחד לא טען שהוא סופרמן. גם לא טענתי שהוא גיבור. טענתי אבל שהוא עשה דבר או שניים, והוא פטריוט.
לגבי מה קשור ג'ובניק, קשור גם קשור.
כשגיבור מקלדת לועג לאדם אחר חשוב מאוד להבין מה אותו גיבור מקלדת עשה בחייו, זה נותן פרספקטיבה.
כשאתה מגלה שאותו גיבור מקלדת היה גם בצבא "מתכנת לוחם" זה רק מדגיש את הנקודה, וזה גם לא במקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

קראת את מה שכתבתי לליאור? נראה לי מסביר את זה, לא?

את הרוב כמדומני, וממה שאני הבנתי- ותקן אותי אם אני טועה- אתה בייסיקלי אומר ש"נכון שאולי חוקית הבתים צריכים להיות שייכים לעמותה הרלוונטית, אבל צריך גם להיות פרגמטיים ולהבין את הקונטקסט של השטח ואיך פינוי הדיירים שם יתפס וכחלק מאיזה מאבק הוא".

על זה שתי הערות. 

1. מזכיר לך שהפינוי בשייח ג'ראח הגיע אחרי שהדיירים שם סירבו לשלם דמי שכירות/פיצויים לבעלי הקרקע והשטח, ואז בית המשפט הורה על פינוי שלהם. עכשיו אתה יכול לבוא ולומר כל הבעאסה לבעלי הקרקע אבל יש שיקולים רחבים יותר ואין מה לעשות צריך להיות פרגמטיים (אגב זה נורא נורא ביבי הגישה הזו 🙂)אבל אתה לא יכול מאידך לדבר בהקשרים אחרים שצריך להיות כאן שוויון בפני החוק לכולם וצריך להילחם בשחיתות וכד' כשאתה מעודד דה פקטו מדיניות של כל דאלים גבר גם אם נראה לך שזה רק בנושא ספציפי. כמדינה זה פשוט לא יכול לעבוד. 

2. אליבא דחוק ההסדרה, איפה היתה הפרגמטיות הזו כשנאלצו להרוס בתים שלמים בנתיב האבות בגלל חריגה של מטר בבתים מסוימים לתוך השטח הבעייתי (שלא הוכחה עליו בעלות? איפה זה היה בשכונת האולפנה או בעמונה?
הרי גם כשהורסים את הבתים זה לא שאותם שטחים חוזרים כביכול ל"בעלים" שלהם כי הם בלב יישובים שם. באותה מידה גם הבעלים לא מקבלים שום פיצוי על השטח. היחידים שנהנים מהסיפור זה ארגוני השמאל שמגישים את העתירות הללו וככה מצדיקים את התרומות מהאיחוד האירופי (נותנים עבודה מה שנקרא). 
אז חוק ההסדרה נועד לייצר בדיוק פתרון פרגמטי כזה, לא נהרוס את הבתים ונדפוק משפחות שגרות שם בתום לב, ומאידך נפצה את בעלי הקרקע. 
אז כאמור למה כאן העיקרון של הפרגמטיות נזנח, ויש צורך לקדש את הצדק עד המטר האחרון?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, farkash7 כתב:

בן גביר לא עשה שום דבר כדי לשמור עליך. זה כל העניין.
השני דווקא כן. זה מגובה במעשים לא בדיבורים.

סורי אתה קצת מתבלבל.

לגבי הבתים שצריך לפנות. יקבע בית משפט שצריך לפנות תפנה. עדיף שתעשה את זה בזמן נוח יותר מעכשיו אז אולי עשה טוב בית המשפט שדחה את הדיון, חסך מהמדינה את העניין הזה. כן אם תדחה מעט את הפינוי ותחכה לשקט זה לא יהפוך אותך לפחדן, זה יהפוך אותך לחכם.

שוב, בן גביר רצה להתגייס ולא נתנו לו. אל תאשים אותו בזה שהצבא מעדיף לגייס תומכי שמאל קיצוני. וכיום הוא מגן עליך במישור המשפטי, כי אם תפסיד בשייח גראח הם יבואו גם אלייך לתל אביב.

ומתי זה בדיוק יקרה? עכשיו דחית את הדיון כי יש מהומות ורמאדן. מחר תדחה כי בחירות ופעם אחר כך תדחה כי זה יום שלישי ולא בא להם.

זה העניין במשילות, אם היית בונה מרפסת והולך רב עם שוטרים גם היו עוצרים אותך וגם מביאים פסק דין מחמיר נגדך כעונש. הם יכולים לעשות מה שבא להם כי כל מיני עופר כסיף יאיר גולן ותמר זנדברג ישמרו עליהם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...