Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, פינדר כתב:

יש לך דוגמאות? אשמח להתעדכן.

אז מה כן מקבלים?

הם אמורים להיות בפינה בעונש עד קץ הדורות?

איך אתה מתכוון לקיים מדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית, כשחלק מהאוכלוסיה לנצח יהיה נחות?

או שכמו ידידנו ליאור, גם לך לא באמת חשוב שתהיה מדינה דמוקרטית?

לקבל את העובדה שהם חיים במדינת ישראל , אבל הם ממשיכים לחתור תחת קיום המדינה והם דרך אגב אומרים זאת בפה מלא רק שאנשים כמוך מספרים לעצמם סיפורים שהם לא באמת מתכוונים לכך.

ישראל הינה דמוקרטיה, רק שבניגוד לך אני לא חושב שישראל צריכה לתת את הצוואר לשוחט בשם הדמוקרטיה.

מי שרוצה לחיות ולקבל את מרות מדינת ישראל כבית של העם היהודי , איתו אין לי בעיה, מי שחותר תחת קיום המדינה ערבי \ ואו יהודי משיחי אשר רוצה להקים פה מדינה דת , לא יקום ולא יהיה.

• אהבתי 2

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4415

• פינדר

3464

• m3x7r3m3

2926

לפני 3 דקות, Pika007 כתב:

יכלנו להימנע בקלות מדהימה מכל הסיפור הזה עם הצהרה פשוטה של "בסדר, תעשו בחירות במזרח ירושלים", זה לא הציב בפנ יישראל שום בעיה ממשית.

האמת שאני די בטוח שאבו מאזן היה מוצא תירוץ אחר.

הוא לא היה הולך לבחירות בשום אופן.

גם חמאס יודע את זה והוא מאשים את אבו מאזן, יותר מאשר הוא מאשים את ישראל בביטול הבחירות.

מה שהבעיר את ירושליים זה שילוב של רמאדן, צעירים ערבים שמעלים סרטוני טיקטוק של תקיפת יהודים, הפינוי בשיח' ג'ראח וגם ביטול הבחירות.

באמצע הגיעו הפגנות נקם אלימות של יהודים.

כמובן שהטיפול האלים בהפגנות (של הערבים כמובן לא של היהודים), רק מלבה את האש מיום ליום, כשלזה מוסיפים את ההתגרות של בן גביר וחבורתו ומצעד הדגלים (אם ייצא לפועל).

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

זו שיטה סוציולוגית שחוזרת להגדרה של לאומיות והניסיון לדון בבזה מחקרית אובייקטיבית. מישהו יותר שמאלני אולי פחות יראה בזה ערך, אבל זה שתי שאלות שונות.

צבא הוא הגדרה של לאומיות?

אתה יודע שיש מדינות שבהן אין שירות צבאי חובה כן?

מה זה פטריוטיות בשבילך ומדוע אתה מפספס את זה שכמעט בכל קונסטלציה קיימת ממשלה ימנית בישראל תהייה על טהרת כהני דת שחלקם לא ציונים, עם תרומה אפסית למדינה.

אם אתה מדבר על החרדים (ש"ס ויהדות התורה) אז אתה יודע שאני לא בעד ממשלה איתם מכל מיני סיבות, אבל אני בנוסף מבין למה הם נמצאים כמעט בכל קונסטלציה (גם כשיאיר מנסה להקים ממשלה הוא היה רוצה אותם ולא את המשותפת).

אבל אתה יודע, אם הייתי אומר שזכות הצבעה רק למי ששירת שירות צבאי או לאומי, אז הייתם קוראים לי גזען שרוצה לשלול את זכויות ההצבעה מהערבים.

אז אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אני מקווה שתסלח לי כי אני עייף ואתה לא נעלב בקלות אז אני מרשה לעצמי: מה שאתה עושה עכשיו זו אוננות פרופר, שאתה מנסה לתת לה מראית עין של נכון לא נכון אובייקטיבי. זה לא הופך את זה למשהו אחר. פרגמטיות זה להבין שישראל זו עובדה קיית בשטח ולחשוב על איך שומרים עליה ומבטיחים את קיומה הלאה. העדר פרגמטיות - שזה הגיוני, כי זה נעשה לא בשם פטריותיות ציונית לאומית, אלא בשם אלוקים - זה לבנות מגדלים באוויר שיסבירו כמה צודק זה להלחם על בתים מיותרים לחלוטין במזרח ירושלים או חברון. בדיוק כמו לדבר על שתי גדות לירדן. וכו׳. 

זה סבבה שזכות הקניין הפרטית היא אוננות פרופר בעיניך, אבל כמו חשיבות ההסכם עם הפלסטינים - זה בעיני המתבונן.

למה לדעתך הבתים האלה מיותרים לחלוטין? הם אולי מיותרים בעיניך, אבל הם לא מיותרים בעיני הבעלים שלהם, שהוציאו כסף וקנו את השטח מפאקינג האימפריה העות'מאנית, כדי להקים שם בתים.

אתה מצד אחד מדכא כל רצון של יהודים לקנות שטחים במה שאתה תופס כשכונות או ערים ערביות, ואז מודיע שזו לא אפליה כי היהודים בכלל לא רוצים לקנות שם.

ולכן כתבתי שבוע שעבר לגוסר שאולי עצם האפליה מדכאת והופכת אותה ל"אפליה בריק" כמו שהוא קרא לה. ואז אתה מגיע ומתעקש להוכיח שאני צודק.

בגלל שאתה לא פרגמטי בשיט, אתה מנסה להפוך הכל לדיון משפטי אובייקטיבי כאילו אנחנו בבית המשפט הגדול של העולם ואין שום דבר מסביב. אבל יש. ופרגמטיות זה להבין את זה שיש עולם שלם מחוץ ללציפיה של עטרת כהנים שהמשיח יגיע. ופרגמטיות זה להבין שמטרה לא תמיד מקדשת את האמצעים. ולפני שתקפוץ לטריוואלי: פרגמטיות זה גם להבין שערבים ממחנות פליטים בלבנון לא יכולים לצפות להרוס את אונ׳ תל אביב ולהקים את שייך מוניס. כי פרגמטיות זה לא משחק בשקל וחצי על צדק פואטי מרגש. 

אחלה, לפליטים בלבנון יש כתובת לפנות אליה, ולקבל כסף פיצוי על הבית שלהם וגם דמי שכירות על כל השנים מאז, בתנאי אחד - שיוכיחו בעלות.

אני כמובן שלא פרגמטי, הרי בחרתי בבן גביר כן? אז אתה חושב שתעליב אותי אם תגיד שאני לא פרגמטי? אני בחרתי בו כי הוא לא פרגמטי, וכי יש דברים שבהם פרגמטיות היא טעות.

התמודדות עם פולשים לשטח פרטי, היא בדיוק מהמקומות שבהם פרגמטיות היא טעות.

גם במאבק לאומי - פרגמטיות היא טעות. תשאל את בריטניה מה עזר לה ההסכם עם גרמניה הנאצית.

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

ארה"ב כבשה את העיר שלי והפכה אותי ל"תושב"?

I think not

אפילו תושבי שייח ג'ראח לא טוענים שהם מירושלים! אבל כל הכבוד על הניסיון.

ועדיין, גם מי שהוא תושב ארה"ב ולא אזרח, והיה בארה"ב לפני שהוקמה ארה"ב, ומגיש בקשה לאזרחות, צריך לעבור מסלול של אזרחות.

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

יש לך דוגמא לערבים שחזרו לשטח שהיה בבעלותם ב48 והפך להיות נכסי נפקדים?

תושבים מכפר קאסם למשל, מהמשולש.

אבל אתה שואל שאלה נכונה, רק מה חסר בתשובה - הם חזרו לשטח שלהם, למרות שלא הוכיחו שהיה בבעלותם!

לגבי בתים (בירושלים, יפו, חיפה וכו') הקריטריונים יותר מחמירים - הם ממש צריכים להוכיח בעלות. ואת זה למיטב ידיעתי לא הצליחה אף משפחה ערבית עד היום לעשות.

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

טעות שלי.

היה שטח ריק ב48. הירדנים שיכנו שם את פליטי 48, שבנו שם בתים. ב67 מצאו את עצמם תושבי ישראל.

שטח ריק בבעלות, הירדנים נתנו שטח בבעלות פרטית לצד ג'.

אחרי זה הירדנים הסירו כל תביעה כלפי כל יו"ש ומזרח ירושלים.

עכשיו באו הבעלים אומרים - רוצים את השטח שלי, שילמתי עליו כסף.

בא צד ג' שלא שילם שקל על השטח, ואומר "לא מכיר בבעלות של הבעלים".

בא בית משפט ואומר "הבעלים הוכיח בעלות, זה שטח שלו, אבל הדיירים נכנסו לשם באישור של שלטונות ירדן, אז בוא נאזן ( @יבגניפ - הנה מה שנותנת לך פרגמטיות), הדיירים יקבלו הגנה של דיירים מוגנים, אבל יצטרכו לשלם שכירות לבעלים".

באים הדיירים ואומרים "אנחנו לא נשלם ליהודים, כל ארץ ישראל זה שטח וואקף ערבי, ערבים לא משלמים שכירות ליהודים".

בית משפט אומר - אם לא משלמים, יכולים לפנות אותכם.

דיירים אומרים - אם מפנים אותנו נעשה מהומות.

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

גם דב"ג: "תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; "

אבל לא שוויון זכויות לאומי. לא סתם זה לא נמצא שם.

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

למה היהודים שילמו שכירות, אם לערבים יש רק מפתח שלא פותח כלום?

המדינה העדיפה ללכת על המסלול הבטוח - יש בית, יש לו בעלים, אולי חוקי אולי לא, אולי חי אולי מת, אולי יש לו יורשים אולי אין.

המדינה אז אומרת - היהודים ישלמו שכירות, שתשב בקופה נפרדת, אם יגיע יום ויבוא בעלים או יורש של בעלים, ויוכיח בעלות, יש כסף לשלם לו.

ז"א היהודים לא שילמו לערבים, אלא שילמו לקופה שהמדינה ניהלה בשם כל אלה שברחו, כי אולי יום יגיע והם יבואו בדרישות, ויצליחו גם להוכיח בעלות.

אגב אולי יש באמת משפחות ערביות עם בעלות חוקית על בתים, שברחו או הוברחו ב-48 או ב-67, יכול להיות. רק שבינתיים לא מכיר כאלה שממש הצליחו להוכיח.

אבל סביר להניח שאתה יודע את זה, בטח גם קראת על החוק לנכסי נפקדים, אבל זה מפריע לך עם התיאוריה ולכן שאלת שאלה בתקווה שאני לא יודע את התשובה.

לפני 14 דקות, Pika007 כתב:

לא, אבו מאזן לא החליט להבעיר את השטח, הוא החליט להציל את התחת של עצמו עם תירוץ מפגר. ויכלנו להימנע בקלות מדהימה מכל הסיפור הזה עם הצהרה פשוטה של "בסדר, תעשו בחירות במזרח ירושלים", זה לא הציב בפנ יישראל שום בעיה ממשית.

אז ערבים רבים עם ערבים, ומי שצריך לשלם את המחיר זה היהודים שמוותרים על ריבונות בשטח שלהם.

כל הכבוד. צריך ניהול כזה בממשלה!

עבור האוכלוסיה הערבית, זה שבן גביר יפתח לשכה בשייח ג'ראח זה מקביל לחלוטין לזה שעבור האוכלוסיה היהודית, הניה/דף יפתחו לשכה בתל אביב.

עבור אותה אוכלוסיה, שלטון ישראל במזרח ירושלים הוא לא תקין, ולכן זה מקביל.

אבל אנחנו בתור הממשלה השולטת באיזור, לא צריכים לקבל את התפיסה הזו. ושיעשו עם זה מה שרוצים, יש מספיק מג"ב ויס"מ לכולם.

לא על זה קפצנו ותפסיק עם המנהג המגונה הזה שלך לדחוף לאנשים מילים לפה.

עוגה אתה מוזמן, מילים קצת פחות.

אז על מה קפצת אם לא על זה? מה הפריע לך שמדכאים מהומות עם רימוני הלם ורימוני עשן?

הרי זה בדיוק מה שאתה כתבת.

אם ממש תרצה אז גם אחזור אחורה ואצוטט לך את עצמך

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, CX25GTI כתב:

רק שאנשים כמוך מספרים לעצמם סיפורים שהם לא באמת מתכוונים לכך.

אתה כמובן קורא מחשבות ויודע אילו סיפורים אני מספר לעצמי.

אני קורא לא מעט ברשתות החברתיות של ערביי ישראל ואני מכיר את הלך הרוחות שם.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.6493ca79c248ed3c5546aa13e1985480.png

על זה יש פתגם "דברים שרואים מכאן לא רואים משם" 

מפלגת העבודה כועסים , נותנים להם רק 2 שרים על כל המנדטים שלהם.

בממשלה הקודמת הם גם קיבלו 2 שרים שנכנסו עם גנץ,  אבל אז היו להם רק 2 מנדטים. 

ככה זה שהגוש שלך מנצח בבחירות , הגוש שלך הוא הרוב.. וצריך לשלם דמי סחיטה לעריקים מהגוש השני. 

בכלל זה היה רעיון של לפיד להחזיר את הממשלה למספרים נורמלים .. 24 שרים במקום 36. 

אז לא רק שיש פחות לחלק, העבודה עכשיו החלק הגדול בפריטטי... לכן יש להם רק 12 שרים לחלק להרבה מנדטים. 

אבל אם הם ממש מתעקשים , אז אני בטוח שגוש ה 52 של ביבי יהיה מוכן לתת 18 שרים (טוב אולי 16) ל 16 חברי כנסת עריקים מגוש השינוי.

בכלל חשבתי שבגוש השינוי בוזים לתאוות השלטון ולתאוות הכוח, חשבתי שהם באים לשרת אותנו.

אבל אז מתגלה שגם בגוש השינוי יש בני אדם, שבסוף שואלים "מה אני מקבל" שלא נותנים להם את הסוכריות הם שוברים את הכלים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

צבא הוא הגדרה של לאומיות?

זה לא מה שאמרתי. סורי אין לי כח להעתיק לכאן הגדרות סוציולוגיות היסטוריות נפוצות ללאומיות, גם כי כבר עשיתי את זה בעבר וגם כי אין לי כח (אה כבר אמרתי את זה). אבל מכיוון שאני מכיר אותן סביר, יודע מה המגבלות שלהן, אני מרגיש בנח להשתש בהן כדי לתהות מה ״לאומי״ ביחסינו עם החרדים וגם עם סמוטריץ׳ ובן גביר. ולענות לעצמי שמעט מאוד. כמובן, אתה יכול לראות את העולם בצבעים אחרים.

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל אתה יודע, אם הייתי אומר שזכות הצבעה רק למי ששירת שירות צבאי או לאומי, אז הייתם קוראים לי גזען שרוצה לשלול את זכויות ההצבעה מהערבים.

אז אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

זה רחוק שנות אור ממה שאמרתי. אין לי בעיה עם אנשים שהם לא פטריוטים. מה שאמרתי שהימין היום זה הליכוד ושורה של מפלגות דתיות. וזה מצחיק עצוב אם מסתכלים בתמונה שצרפתי ומבינים מה עומד מאחורי מכבסת המילים שמתארת היום ממשלה חלומית של ימין על מלא מלא: ממשלה דתית שברמה המפלגתית התרומה של בערך שליש מהשותפים בה למדינה הוא 0 מוחלט. עוד קצת כהני דת אחרים שאפשר להטיל בספק בתרומה שלהם למדינה. והליכוד. תהרוג אותי, אבל אני לא מבין איך מישהו ציוני יכול להיות בעד ממשלה כזו. אבל זה רק אני.

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למה לדעתך הבתים האלה מיותרים לחלוטין?

מסיבה מאוד פשוטה: בעיניי המטרה של התנועה הציונית היא בית לאומי ליהודים במדינת ישראל. מדינת ישראל היא לא תחילתה של הגאולה שצריך לתמוך בה עד שיבוא המשיח. הטעון ״הבתים חשובים למי שקנה אותם״ חלש כי הוא לא עומד בפני עצמו. גם הבתים של מי שגורש או ברח מסומייל, יפו או רמת אביב של היום היו כנראה חשובים להם. אבל בעולם פרגמטי אני מצפה ממי שרוצה לחיות בשלום להבין שזה לא משחק סכום אפס על צדק פואטי עליון אינסופי שבו הכל מושלם לפי הפרשנות היחידה ההגיונית לכל חוק בעולם מימי השלטון הטורקי ועד היום שמקובלת על כולם. 

(אתה יכול להגיד אגב משהו יותר פשוט: אתה יכול להגיד שאתה מאמין בזה שהשטח שלך ואתה לא רואה בעיה במאבק על מזרח ירושלים כי אתה יותר חזק, כי אתה מימלא לא מאמין בסיכוי להסדר אף פעם, כי אתה דוגל בטרנספר וכי בפשטות הבעיות של הערבים לא מעניינות אותך. ועל זה לא יהיה מה להגיב בכלל. אבל לדבר על צדק משפטי פה? נו באמת...)

לפני 49 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גם במאבק לאומי - פרגמטיות היא טעות. תשאל את בריטניה מה עזר לה ההסכם עם גרמניה הנאצית.

למזלנו מי שהקים את המדינה זה אנשים פרגמטיים +- ולא מה שאתה מציע אחרת עדיין היינו חיים בגולה :)

וגם אני לא מבין את הסתירה. פליז בוא לא ננתח את מה שעשתה בריטניה במשך שבוע. אבל פרגטיות לא אומר רק לוותר. 

אבל האמת זה לא משנה. ברגע שאתה מודה שאתה לא פרגמטי, אפשר לעצור

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז ערבים רבים עם ערבים, ומי שצריך לשלם את המחיר זה היהודים שמוותרים על ריבונות בשטח שלהם.

כל הכבוד. צריך ניהול כזה בממשלה!

עבור אותה אוכלוסיה, שלטון ישראל במזרח ירושלים הוא לא תקין, ולכן זה מקביל.

אבל אנחנו בתור הממשלה השולטת באיזור, לא צריכים לקבל את התפיסה הזו. ושיעשו עם זה מה שרוצים, יש מספיק מג"ב ויס"מ לכולם.

אז על מה קפצת אם לא על זה? מה הפריע לך שמדכאים מהומות עם רימוני הלם ורימוני עשן?

הרי זה בדיוק מה שאתה כתבת.

אם ממש תרצה אז גם אחזור אחורה ואצוטט לך את עצמך

א'- "ערבים רבים עם ערבים"? אנחנו אלו שלא אפשרנו את הבחירות. זה מפגר ותירוץ של אבו מאזן, ועדיין, הטמטום הוא שלנו. אנחנו קשקשנו ש "לא אפשרי כי אין לנו ממשלה כרגע, חכה עוד 10 דקות אבויה". יצאנו טונה בכל קנה מידה אפשרי.

ב'- אין קשר לשלטון ישראלי או לא שלטון ישראלי. קרא את ההרשעות. המעשים של הבנאדם הם מה שמגדיר אותו, לא המדיניות של ישראל ולא העמדה של הצד השני.

ג'- קפצתי על זה שהדביל מלבה את האש ומעז לעשות את זה אך ורק כי יש מאחוריו גדוד של משטרה. אני ממש לא קופץ בנוגע לדרך הטיפול (שפורעים אלימים יחטפו מכות. ממש לא מפריע לי.)

אני פשוט אומר שזה מאוד, מאוד לא חכם, מצטלם מזעזע וגורם לנו נזק תדמיתי עצום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

הממשלה הנבחרת מטעם המדינה שהכריזה על עצמאות בשטח, והצליחה גם להחזיק אותו תחת מלחמות.

זה הכרחי, אבל לא מספיק. צריך לדעת גם לאכוף. ולא רק כשנוח/קל. בגלל זה הדברים נראים ככה.

לפני שעה, פינדר כתב:

אז מה כן מקבלים?

הם אמורים להיות בפינה בעונש עד קץ הדורות?

איך אתה מתכוון לקיים מדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית, כשחלק מהאוכלוסיה לנצח יהיה נחות?

האמת, שאני לא יודע. יש מידע/ארכיון האם ומה היו ההחלטות בנושאים האלה או שפשוט חתמו את זה ב"יהיה בסדר".

מצד שני, דוגמאות היסטוריות מה עשו לאוכלוסיות שונות תחת כיבוש יש למכביר. לא תמיד זה נגמר טוב.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

זה לא מה שאמרתי. סורי אין לי כח להעתיק לכאן הגדרות סוציולוגיות היסטוריות נפוצות ללאומיות, גם כי כבר עשיתי את זה בעבר וגם כי אין לי כח (אה כבר אמרתי את זה). אבל מכיוון שאני מכיר אותן סביר, יודע מה המגבלות שלהן, אני מרגיש בנח להשתש בהן כדי לתהות מה ״לאומי״ ביחסינו עם החרדים וגם עם סמוטריץ׳ ובן גביר. ולענות לעצמי שמעט מאוד. כמובן, אתה יכול לראות את העולם בצבעים אחרים.

מה לאומי ביחסים שלי ושלך לדוגמה?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

זה רחוק שנות אור ממה שאמרתי. אין לי בעיה עם אנשים שהם לא פטריוטים. מה שאמרתי שהימין היום זה הליכוד ושורה של מפלגות דתיות. וזה מצחיק עצוב אם מסתכלים בתמונה שצרפתי ומבינים מה עומד מאחורי מכבסת המילים שמתארת היום ממשלה חלומית של ימין על מלא מלא: ממשלה דתית שברמה המפלגתית התרומה של בערך שליש מהשותפים בה למדינה הוא 0 מוחלט. עוד קצת כהני דת אחרים שאפשר להטיל בספק בתרומה שלהם למדינה. והליכוד. תהרוג אותי, אבל אני לא מבין איך מישהו ציוני יכול להיות בעד ממשלה כזו. אבל זה רק אני.

והתרומה של המשותפת, ורע"מ? היא שלילית עד היום.

ושל מר"צ? כתב בגל"צ וקצין שהשווה את הישראלים לנאצים בערב יום השואה? כבר עדיף את סמוטריץ' שעושה שנה וחצי ולא כאלה.

אם כל אלה לא שותפים לגיטימיים לממשלה, אז למה אנחנו מחפשים 61? אנחנו צריכים 45 או 48 לממשלה.

חוצמזה אם הם לא שותפים לגיטימיים אז למה לפיד רוצה אותם ו/או את המשותפת ורע"מ?

לפני שעה, יבגניפ כתב:

מסיבה מאוד פשוטה: בעיניי המטרה של התנועה הציונית היא בית לאומי ליהודים במדינת ישראל. מדינת ישראל היא לא תחילתה של הגאולה שצריך לתמוך בה עד שיבוא המשיח. הטעון ״הבתים חשובים למי שקנה אותם״ חלש כי הוא לא עומד בפני עצמו. גם הבתים של מי שגורש או ברח מסומייל, יפו או רמת אביב של היום היו כנראה חשובים להם. אבל בעולם פרגמטי אני מצפה ממי שרוצה לחיות בשלום להבין שזה לא משחק סכום אפס על צדק פואטי עליון אינסופי שבו הכל מושלם לפי הפרשנות היחידה ההגיונית לכל חוק בעולם מימי השלטון הטורקי ועד היום שמקובלת על כולם. 

כטיעון משפטי - הבתים חשובים למי שקנה אותם (או במילים אחרות בעלות) היא כמעט הדבר הכי חשוב מבחינה משפטית.

ואם ערבי שברח מסומייל יוכיח בעלות על בית, הוא יקבל פיצוי על הבית והשטח, וגם על שכירות עד שהבית נהרס. וכל זה למישהו שהוא אזרח של מדינת אויב!

אתה מציע שהיהודי שהוא אזרח של המדינה, יוותר על הבעלות ולא יקבל כלום תמורת הרכוש שלו שהוא הוכיח שבבעלותו? הגיוני בסך הכל.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

(אתה יכול להגיד אגב משהו יותר פשוט: אתה יכול להגיד שאתה מאמין בזה שהשטח שלך ואתה לא רואה בעיה במאבק על מזרח ירושלים כי אתה יותר חזק, כי אתה מימלא לא מאמין בסיכוי להסדר אף פעם, כי אתה דוגל בטרנספר וכי בפשטות הבעיות של הערבים לא מעניינות אותך. ועל זה לא יהיה מה להגיב בכלל. אבל לדבר על צדק משפטי פה? נו באמת...)

א. זה נכון בלי קשר.

ב. זה עדיין צדק משפטי.

אפילו בג"צ (כולל דפנה ברק-ארז) הסכימו.

אפילו הערבים לא טוענים לבעלות, אלא רק "אנחנו חיים פה, אנחנו לא מכירים בזכות של יהודי לבעלות על שטח וואקף ערבי".

אז כן, צדק משפטי.

כאמור אני גם יכול לוותר בשמך על הזכויות קניין שלך. לא תפנה לבית משפט? לא תבקש לפנות את הפולשים? לא תבקש להחזיר רכוש?

לפני שעה, יבגניפ כתב:

למזלנו מי שהקים את המדינה זה אנשים פרגמטיים +- ולא מה שאתה מציע אחרת עדיין היינו חיים בגולה :)

וגם אני לא מבין את הסתירה. פליז בוא לא ננתח את מה שעשתה בריטניה במשך שבוע. אבל פרגטיות לא אומר רק לוותר. 

אבל האמת זה לא משנה. ברגע שאתה מודה שאתה לא פרגמטי, אפשר לעצור

בינתיים לא שמעתי הצעה חוץ מאשר שהיהודים יוותרו על זכויות הקניין שלהם, וששוטרים יספגו אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים מפורעים ערבים.

אז כן, בינתיים ההצעות הן "פרגמטיות = לוותר".

לפני שעה, Pika007 כתב:

א'- "ערבים רבים עם ערבים"? אנחנו אלו שלא אפשרנו את הבחירות. זה מפגר ותירוץ של אבו מאזן, ועדיין, הטמטום הוא שלנו. אנחנו קשקשנו ש "לא אפשרי כי אין לנו ממשלה כרגע, חכה עוד 10 דקות אבויה". יצאנו טונה בכל קנה מידה אפשרי.

אנחנו דווקא כן אפשרנו את הבחירות.

מה שלא אפשרנו, בצדק, זה הקמת קלפיות לבחירות ברשות הפלסטינית, בתוך שטחי ישראל.

אנחנו גם לגמרי מטומטמים שלא אמרנו את זה במפורש, אלא חיפשנו תירוצים מטומטמים.

אבל זה הגיוני, כי מדינה היא ריבונית, ולא תאפשר הקמת קלפיות למדינה אחרת בתוכה (לכל היותר בשגרירות, כי זה שטח ריבוני של אותה מדינה).

תנסה להקים בברלין קלפי לבחירות בישראל, ייקח לך חודש להוציא את האלה של השוטר הגרמני מהישבן.

לפני שעה, Pika007 כתב:

ב'- אין קשר לשלטון ישראלי או לא שלטון ישראלי. קרא את ההרשעות. המעשים של הבנאדם הם מה שמגדיר אותו, לא המדיניות של ישראל ולא העמדה של הצד השני.

אם אני פותח נגדך במאות חקירות, מגיש נגדך 53 כתבי אישום, רוצה להתערב שמשהו יידבק? רוצה לנסות?

ובטח שיש קשר לשלטון ישראלי, תזכור שהמהומות התחילו לפני שבן גביר הגיע לשם.

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

ג'- קפצתי על זה שהדביל מלבה את האש ומעז לעשות את זה אך ורק כי יש מאחוריו גדוד של משטרה. אני ממש לא קופץ בנוגע לדרך הטיפול (שפורעים אלימים יחטפו מכות. ממש לא מפריע לי.)

אני פשוט אומר שזה מאוד, מאוד לא חכם, מצטלם מזעזע וגורם לנו נזק תדמיתי עצום.

אותו דביל קפץ לשם גם כשלא היה מאחוריו גדוד של משטרה, תזכור שהוא פעיל באיזור כבר עשרות שנים, ואפילו לא שנה ח"כ.

איזה נזק תדמיתי זה גורם? מי שהיה נגד, היה נגד בלי בן גביר, מי שהיה בעד, היה בעד בלי בן גביר.

אתה תולה עליו כאילו זה אריק שרון עולה לביקור בהר הבית (וגם זה הוכח שזה תירוץ בדיעבד).

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

זה הכרחי, אבל לא מספיק. צריך לדעת גם לאכוף. ולא רק כשנוח/קל. בגלל זה הדברים נראים ככה.

נכון, ואז כשבאים לאכוף צועקים שהמדינה מפנה את המשפחות הערביות כדי לשכן שם יהודים מתנחלים.

צריך לא לשתף פעולה עם השקר, להוציא הודעה שבית המשפט קבע את הבעלות על השטח, קבע לדיירים דיור מוגן בתשלום שכירות, לא שילמו ולכן מפונים נקודה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה לאומי ביחסים שלי ושלך לדוגמה?

הסכמה על מסגרת חוקית, השתתפות פעילה במה שמאפשר אותה - צבא, כלכלה. גם אם שום דבר - זה לא משנה כלום לטענה שלי. 

לפני 37 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ושל מר"צ? כתב בגל"צ וקצין שהשווה את הישראלים לנאצים בערב יום השואה? כבר עדיף את סמוטריץ' שעושה שנה וחצי ולא כאלה.

חבל אם זה מה שאתה חושב.

בכל מקרה, בעייני היא מתחברת למה שאני אומר ומראה על עוד שלב בדעיכתה של מדינת הלאום כאן. 

לפני 38 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בינתיים לא שמעתי הצעה חוץ מאשר שהיהודים יוותרו על זכויות הקניין שלהם, וששוטרים יספגו אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים מפורעים ערבים.

אני הסברתי מה הדעה שלי בדיוק בעמוד הקודם. העברת קו. הקו העקרוני המאוד ברור אמור להיות: אין זכות שיבה פיזית. לאף אחד מהצדדים. יאלצו גם היהודים וגם הערבים שגורשו וגירשו במשך למעלה מ-100 שנות סכסוך להבין שלצדק פרגמטי יש גבולות. אני לא נכנס לעניין פיצויים כי שוב זו אוננות משפטית שלא מעניינת אותי, אבל היא כן לגיטימית בעייני, כי התועלת שבה עלולה להיות גדולה מהנזק הפוטנציאלי. אבל כשאתה כותב את זה:

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כאמור אני גם יכול לוותר בשמך על הזכויות קניין שלך. לא תפנה לבית משפט? לא תבקש לפנות את הפולשים? לא תבקש להחזיר רכוש?

אתה שוב מייצר ניתק של הטעון המשפטי כאילו אין סביבו דבר. כאילו אין כאן למעלה מ-100 שנים של סכסוך דתי אתני ומה שעומד במרכז עכשיו זה אדם אחד שפלש סתם ככה לבית של אדם אחר. 

ההיסטוריה האנושית מלאה באינסוף סיפורים בהם מלחמות מסוגים שונים גרמו לבני אדם לאבד רכוש. מה לעשות שרסטורציה לבדיוק מה שהיה 100 או אפילו 50 שנה אחרי זה לא תנאי חובה כדי להמשיך הלאה ולפעמים אפילו להשלים עם הצד השני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

כאילו אין כאן למעלה מ-100 שנים של סכסוך דתי אתני

רגע, אבל אני הייתי בטוח ש"ניצחנו". או שהניצחון לא היה חד משמעי? או איפה מעבירים קו ברור וממנו מכריזים:

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

יאלצו גם היהודים וגם הערבים שגורשו וגירשו במשך למעלה מ-100 שנות סכסוך להבין שלצדק פרגמטי יש גבולות

כי לתחושתי הרבה מהסכסוכים שאנחנו חווים היום הם תוצאה שדברים לא בוצעו "עד הסוף".

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, farkash7 כתב:

הלוואי שאני טועה באמת.

"הוא אדם שהבטיח והפר את כל הבטחות הבחירות שלו וחצה את כל הקווים האדומים שלו, בעיניי זה חמור", אמר קרעי. "נעשה כאן מה שאף ממשלת שמאל לא עשתה - להקים ממשלה שנסמכת על תומכי טרור. רק עכשיו ראינו מה שקורה בעזה ובירושלים".

טוב אז אולי ביבי לא עשה בכוונה, אבל הוא מייד ינצל את זה כמובן ויגיד שמה שהוא ניסה לעשות אתמול בבוקר ונכשל בו פתאום לא לגיטימי.
כבר מזמן אין גבול לבושה. מתפלל שנפתרנו ממנו והמנזקים הלא נגמרים שהוא הביא ויביא אם ישאר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

הסכמה על מסגרת חוקית, השתתפות פעילה במה שמאפשר אותה - צבא, כלכלה. גם אם שום דבר - זה לא משנה כלום לטענה שלי. 

מגניב, אז חרדים וערבים בחוץ?

וגם מה זה הסכמה על מסגרת חוקית? אם אני חושב שצריך לשנות חוקי יסוד ולשנות את מקומו של בג"צ והיועמ"ש בישראל, זה לא בדיוק הסכמה על מסגרת חוקית לא?

לפני 37 דקות, יבגניפ כתב:

חבל אם זה מה שאתה חושב.

בכל מקרה, בעייני היא מתחברת למה שאני אומר ומראה על עוד שלב בדעיכתה של מדינת הלאום כאן. 

יש דרך אחרת להבין את זה? אם יאיר גולן היה נציג של מדינה אירופאית ואומר בדיוק מה שאמר - היינו אומרים שזו אנטישמיות.

אז בגלל שהוא יהודי והיה קצין בכיר אז הוא לא יכול להיות אנטישמי?

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

אני הסברתי מה הדעה שלי בדיוק בעמוד הקודם. העברת קו. הקו העקרוני המאוד ברור אמור להיות: אין זכות שיבה פיזית. לאף אחד מהצדדים. יאלצו גם היהודים וגם הערבים שגורשו וגירשו במשך למעלה מ-100 שנות סכסוך להבין שלצדק פרגמטי יש גבולות. אני לא נכנס לעניין פיצויים כי שוב זו אוננות משפטית שלא מעניינת אותי, אבל היא כן לגיטימית בעייני, כי התועלת שבה עלולה להיות גדולה מהנזק הפוטנציאלי. אבל כשאתה כותב את זה:

מה זה זכות שיבה פיזית? מזרח ירושלים תחת שלטון ישראלי. מסופחת על מלא מלא, יש שם תושבי קבע שמצביעים בבחירות המוניציפליות ואזרחים על מלא שמצביעים לכנסת גם.

אני לא מדבר איתך על להחזיר בתים של תושבים יהודיים בעזה או ביריחו, אלא להחזיר בתים של תושבים יהודיים (וישראליים) שנמצאים תחת שלטון ישראלי.

זה קל להסתכל על זה מנקודת מבט לאומית, אבל הדרך הנכונה להסתכל על זה היא מנקודת מבט קניינית בלבד. עובדתית זה בדיוק מה שגם בג"צ עשה.

לפני 44 דקות, יבגניפ כתב:

אתה שוב מייצר ניתק של הטעון המשפטי כאילו אין סביבו דבר. כאילו אין כאן למעלה מ-100 שנים של סכסוך דתי אתני ומה שעומד במרכז עכשיו זה אדם אחד שפלש סתם ככה לבית של אדם אחר. 

ההיסטוריה האנושית מלאה באינסוף סיפורים בהם מלחמות מסוגים שונים גרמו לבני אדם לאבד רכוש. מה לעשות שרסטורציה לבדיוק מה שהיה 100 או אפילו 50 שנה אחרי זה לא תנאי חובה כדי להמשיך הלאה ולפעמים אפילו להשלים עם הצד השני. 

זה בדיוק מה שבג"צ עשה, הסכסוך הדתי לא רלוונטי, אני יכול לטעון שאני לוקח את זכות הקניין על הרכב שלך מטעמים של סכסוך דתי, כי בדת שלי יש בעיה עם רכבים עם סמל של עקרב.

אגב אותו סכסוך דתי - הוא הגורם בעצמו לפלישה. שהרי אם הבתים לא היו בבעלות יהודית, אלא בבעלות ערבית, השלטון הירדני לא היה מכניס לשם את הפולשים.

לפעמים המלחמות גורמות לאבד רכוש, ומספיק כזה רכוש יהודי אבד במלחמות, ולפעמים יש אפשרות להחזיר.

אתה עכשיו אומר - למרות שאפשר להחזיר - אני מעדיף שלא.

על זה אני אומר - מי שלא מעריך את זכות הקניין של האחר, לא מגיע לו זכות קניין משלו.

לפני 30 דקות, farkash7 כתב:

"הוא אדם שהבטיח והפר את כל הבטחות הבחירות שלו וחצה את כל הקווים האדומים שלו, בעיניי זה חמור", אמר קרעי. "נעשה כאן מה שאף ממשלת שמאל לא עשתה - להקים ממשלה שנסמכת על תומכי טרור. רק עכשיו ראינו מה שקורה בעזה ובירושלים".

כאמור - מי שמחפש פניני חוכמה אצל הליכוד, סופו לחזור עם שק ריק 😂

לפני 30 דקות, farkash7 כתב:

טוב אז אולי ביבי לא עשה בכוונה, אבל הוא מייד ינצל את זה כמובן ויגיד שמה שהוא ניסה לעשות אתמול בבוקר ונכשל בו פתאום לא לגיטימי.
כבר מזמן אין גבול לבושה. מתפלל שנפתרנו ממנו והמנזקים הלא נגמרים שהוא הביא ויביא אם ישאר.

זה Wishful thinking, באמת נראה לך שגם אם תקום ממשלה של לפיד ובנט הוא יילך? הוא מחכה בפינה כי הוא יודע שזו ממשלה על כרעי תרנגולת צלויה.

לא סתם פתאום רוצים לשנות את חוק היסוד, ככה שאי העברת תקציב לא תפיל את הממשלה. כן כן, מאותם אלה שכל השנתיים האחרונות צועקים שזה אסון שלא עבר תקציב.

אז למה פתאום לא צריך תקציב? כי זה אבן נגף בפני הממשלה הפוטנציאלית הזו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מגניב, אז חרדים וערבים בחוץ?

כרגע? כן. אבל אתה מנסה, נראה לי, לקחת את זה לכיוון של טוב או רע. אני לא מדבר על זה בכלל. אני מדבר על זה שזה מצחיק שהימין, שמבוסס על מפלגות דת לא ממש ציוניות, מתאמץ להציג את עצמו כסופר דופר פטריוטי וציוני. 

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז בגלל שהוא יהודי והיה קצין בכיר אז הוא לא יכול להיות אנטישמי?

מה שהוא אמר זו לא אמירה אנטישמית מלכתחילה. הוא לא דיבר על כל היהודים גם. אלא אם אני לא זוכר על איזה ציטוט מדובר. ואני לא הולך לנהל דיון על ההאשמה האהובה על הימין (הדתי) של אחרים בשנאה עצמית ואוטואנטישמיות. כי אני לא מאמין בזה. זה לא רציני, וזה גובל בפוליטיקת זהויות זולה.

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני לא מדבר איתך על להחזיר בתים של תושבים יהודיים בעזה או ביריחו, אלא להחזיר בתים של תושבים יהודיים (וישראליים) שנמצאים תחת שלטון ישראלי.

אני חושב שזה מטומטם ומיותר. 

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עובדתית זה בדיוק מה שגם בג"צ עשה.

בוודאי. 

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה עכשיו אומר - למרות שאפשר להחזיר - אני מעדיף שלא.

על זה אני אומר - מי שלא מעריך את זכות הקניין של האחר, לא מגיע לו זכות קניין משלו.

סבבה. סולם הערכים שלנו שונה לחלוטין, זה לא חדש. כולנו שונים אך כולנו שווים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

כרגע? כן. אבל אתה מנסה, נראה לי, לקחת את זה לכיוון של טוב או רע. אני לא מדבר על זה בכלל. אני מדבר על זה שזה מצחיק שהימין, שמבוסס על מפלגות דת לא ממש ציוניות, מתאמץ להציג את עצמו כסופר דופר פטריוטי וציוני. 

זה נכון לכולם, אף אחד לא יגיד בריש גלי - אני לא פטריוט. זה נכון גם למר"צ ואפילו אפילו למשותפת (רק שהם יגידו פטריוטית פלסטינית 😂 או פטריוטית קומוניסטית).

גם ש"ס וגם יהדות התורה יטענו שהם פטריוטים אולטרא, אפילו יותר מהימין.

אגב ש"ס דווקא כן ציונית, יהדות התורה בהגדרה לא ציונית אבל טוענים שכן פטריוטית.

אז מצחיק אותך שמפלגות מתהדרות בנוצות לא להן? אחד המקרים הכי מצחיקים זה הרי שביבי פתאום בעד שינוי במערכת המשפט.

בוא, אתה חייב להודות שזה אחד המקרים הכי מצחיקים, ברמה של מצחיק פיפי.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

מה שהוא אמר זו לא אמירה אנטישמית מלכתחילה. הוא לא דיבר על כל היהודים גם. אלא אם אני לא זוכר על איזה ציטוט מדובר. ואני לא הולך לנהל דיון על ההאשמה האהובה על הימין (הדתי) של אחרים בשנאה עצמית ואוטואנטישמיות. כי אני לא מאמין בזה. זה לא רציני, וזה גובל בפוליטיקת זהויות זולה.

אני לא מאשים את כל מר"צ בשנאה העצמית והאוטואנטישמית של יאיר גולן כן, אני גם לא מאשים את יאיר גולן באוטואנטישמיות.

אני רק טוען שאותו נאום, אילו היה נאמר על ידי מישהו שאינו יהודי, היה מקבל תווית של אנטישמיות, והדובר היה מקבל תווית של אנטישמי.

מה בין יאיר גולן ליאיר גולן - רק הוא יודע.

אז אני אומר - בגלל שהוא יהודי והיה קצין בכיר - הוא לא יכול לקבל תווית של אנטישמי? הנאום שלו לא יכול לקבל תווית של אנטישמי? בטח שכן.

אני כמובן מדבר על נאום יום השואה שלו בעודו על מדים:

ציטוט

"אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז - לפני 70, 80 ו-90 שנה - ומציאת עדות להם כאן בקרבנו, היום, ב-2016" - את הדברים החריפים הללו אמר הערב (רביעי) סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, בטקס הממלכתי לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה שנערך במכון "משואה" בתל יצחק.

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

אני חושב שזה מטומטם ומיותר. 

להחזיר בתים בשייח ג'ראח או בעזה וביריחו?

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

סבבה. סולם הערכים שלנו שונה לחלוטין, זה לא חדש. כולנו שונים אך כולנו שווים

אני אומר - Put your money where your mouth is, תוותר על זכות הקניין של הרכב שלך.

אבל לא, נוח לך לוותר על זכויות של מישהו אחר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...