Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, SurfHigh כתב:

בוודאי שאני יכול להפריד. 

מה הקשר בכלל? 

אם אבא שלי עשה הון ממסחר בנשק והוריש לי הכל, אני צריך להמשיך לסחור בנשק? 

בהחלט יכול

אבל עם אבא שלך גנב כסף זה יהיה הוגן שתשתמש בו?

עריכה אחרונה על ידי עוזי ל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4884

• SlowRide

4742

• פינדר

3770

• m3x7r3m3

2926

לפני שעה, פינדר כתב:

כשאני הייתי חייל הלכתי להילחם נגד אויב שמאיים על המדינה. לא בא לי למות בגלל אויב שמנאץ את השם.

ואני חושד ביכולת קבלת החלטות של מפקד שיוצא להילחם כשהוא חושב שהוא מקבל סיוע אווירי, אבל לא מחיל האוויר. אבל זה אני.

מי שרואה במלחמה בעזה, מלחמה דתית על קידוש שמו של ה', תופס את עצמו כמצביא בצבא ה' ורואה בחייליו חיילים בצבא ה', שינצחו בעזרת ה'. זוהי תפיסה משיחית.

אני מניח שאם היית חייל של סרן רועי קליין ז״ל בבינת ג׳בייל היית מחליק לו על השמע ישראל אחרי שהוא קפץ על הרימון. לא מבין למה אתה שופט קצינים לפי מידת האמונה הדתית שלהם. האם זה הגיוני שחיילים שחושבים שתפיסת ה”שלום במזרח התיכון” היא משיחית ישאירו את המלחמה לאחרים?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Renaultrap כתב:

לא מבין למה אתה שופט קצינים לפי מידת האמונה הדתית שלהם.

אני בטוח שאתה מכיר את הבדיחה של הדתיים, שזה בסדר גמור לדבר עם אלוהים, אבל אם הוא עונה לך, לך לרופא.

יש הבדל בין שמע ישראל, לבין קצין שבטוח שהוא נלחם באיזו מלחמת דת בצבא השם.

לא מכיר אישית את וינטר, אבל מהפירסומים, כולל דברים שהוא עצמו כתב ואמר, יש לי רושם שהוא עבר את הגבול הדק שבין להתפלל לה' לבין התחושה שהוא שליח ה'.

• אהבתי 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, פרסומים זה מיד מדליק נורה אדומה. אין למי להאמין בתקשורת. פשוט מזעזע. כל יום יותר גרוע מקודמו. שנית, כל עוד וינטר ממלא פקודות ולא מעדיף עליהן את הציווי האלוהי אז פחות מעניין אותי אם הוא בתחושה שהוא ממלא שליחות אלוהית. הרי לא היית מפקפק בקבלת החלטות של מג״ד דרוזי רק בגלל שיתכן והוא מאמין שנשמתו תתגלגל הלאה במקרה וייפגע. מה שמפריע לי פה זה הרפלקס להתנגד לכל מה שהוא יהודי אמוני.

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Renaultrap כתב:

לכל מה שהוא יהודי אמוני

זה לא קשור ליהודי, זה תקף לכל דת אחרת ולכל אדם דתי שהוא חושב שהוא ממלא איזה ציווי של חבר דמיוני עלפי כתובים שנכתבו ע"י בני אדם שגם הם נתנו את הפרשנות שלהם. רוצה לאמץ את פילוסופיית החיים של התנ"ך? יופי, נהדר לך, זו אכן פילוסופיה לא רעה בכלל להתמודדות עם עצם החיים, אבל עשה זאת לעצמך ונפשך בלבד, לא מעבר לכך ותפתח את המוח הצנום שלך להבין שהדמות האלוהית שאתה מאמין בה לא באמת צריכה שתשמור את השבת עבורה, זה עבורך ועבורך בלבד. 

לפני 28 דקות, פינדר כתב:

יש הבדל בין שמע ישראל, לבין קצין שבטוח שהוא נלחם באיזו מלחמת דת בצבא השם.

מדויק, זו הבעיה העיקרית שלי עם מה שנקרא הציונות הדתית ולצערי אנחנו מממנים את הכת הזו ברוחב יד. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה שהוא חושב שהוא נלחם במלחמת דת בצבא השם נותן לו מוטיבציה לבריאות.
מה אכפת לי מה נותן לחייל/מפקד דרייב לסכן את חייו ולחרף את נפשו כדי להגן עליי?
הוא ממלא אחר פקודות? הוא לא מכניס פוליטיקה לצבא? הוא מקצועי? הוא עומד במשימות?

מה אכפת לי מהשאר.
הוינטר הזה נתן נאום מוטיבציה לחיילים שלו לפני שהם נכנסים לעזה לקן צרעות והזכיר שם את אלוהים, מאז סימנו אותו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 5

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא היה מחלק תהילים לחיילים שלו במקום שכפ"צים בתקן נכון הייתי מסכים איתכם.

אבל למסרים שאמורים להעלות את המורל צריך להוסיף אמונה אישית כלשהי, אחרת זה לא יעשה שום אפקט.

אני חילוני גמור והרבה דברים מפריעים לי בדת כפי שהיא מיוצגת היום בשלטון אבל לדעתי צלבו בנאדם סתם וחיזקו את התחושה  שקצינים דתיים לא מתקדמים לתפקידים בכירים ממניעים זרים.

לא הבנתי את המשפט שאתה(אנחנו) מממנים את הציונות הדתית. דתיים לאומיים הם שווי ערך לחילונים מבחינת תעסוקה, גיוס לצבא, תרומה לכלכלה, תרומה לחברה וכו'.

אם אתה מתכוון למשרדי ממשלה הזויים אז כן, אבל זה תקף לכמעט כל מפלגת שלטון שמייצרת תפקידים לפי רוחה וחלקם נועדו אך ורק כדי לרצות את הקואליציה שהם חברים בה(נכון שבממשלה הנוכחית זה מאוד בולט ודוחה, אבל זה סוף הסיפור, בתור אופטימיסט אני מאמין שהגענו לתחתית הבאר ולא תקום ממשלה כזאת שהאינטרס היחיד שהיא רואה הוא המשך שלטונם).

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שהוא לא קודם היא לא זה אלא שהוא פשוט הפך לקצין פוליטי, זה אותו קצין שבצוק איתן שנפגש והעביר מידע בזמן המלחמה, מספר פעמים, לבנט. אתה לא יכול להיות קצין בדרגה בכירה בצבא כאשר אתה כל כך מזוהה פוליטית עם זרם מסוים וגם לא ממש דואג להסתיר את זה.

את שכר הרבנים שמלמדים במערכת החינוך שלהם, הם לא מורים ולא מוגדרים כמורים, אתה ואני ממנים ומערכת החינוך שלהם שונה מהותית משל הציבור החילוני, היא לא מחנכת להיות ישראלים אלא יהודים בצבאות השם. זה מה שפירק בעבר וסביר מאוד להניח כי יפרק בעתיד את מדינת ישראל. מדינה שפועלת על בסיס דת נדונה לכישלון מוחלט. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שנים למדת במוסדות הציונות הדתית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים טיפסת על האוורסט כדי לדעת שהוא בגובה של 8.84 ק"מ? אני לא צריך ללמוד שם כדי להכיר את התוצרים של המערכת הזו, אני שומע איך הרבנים ראשי הישיבות שם מדברים ועל מה הם מרצים, אני רואה את הנוער שהוא תוצר של המערכת הזו, אני רואה את חברי הכנסת שהם תוצר של המערכת הזו.... כמו החרדים, כאשר הם היו חלק קטן מהאוכלוסייה זו לא הייתה בעיה אך כיום הם כבר חלק משמעותי וזה הופך לבעיה. 

לי אין איך להתמודד עם ג'וק האלוהים שתקוע להם בראש כאשר הם נכנסים למרחב הציבורי וככל שהם יתרבו זה יהיה משמעותי יותר וזה אומר שלי ולדומים לי פשוט לא יהיה מקום במדינה הזו יותר. זה לא איום של "נעזוב ונראה אתכם" זה איום של אני ממש לא רוצה לחיות כאן גם אם אאלץ לחיות כאן עד יום מותי. ורק לשם התזכורת, הציבור הזה, המשתייך לציונות הדתית, הוא זה שמאפשר לאדם מושחת מהיסוד כמו ביבי לפגוע ולהרוס כל דבר אפשרי במדינה הזו, שנותן לבני הציונות הדתית לדרוס את מערכת המשפט, שנותן לעוד אחד שבערך משתייך למחנה הזה להרוס את המשטרה... 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, פינדר כתב:

הוא לגמרי חלק מהיהירות והקונספציה:

IMG_9061.jpeg

אני לא מכיר אותו אישית ולא יודע מה היכולות שלו, אבל אני מניח שאם כמה רמטכלים עכבו את הקידום שלו, כנראה שהייתה להם סיבה טובה.

הכמה רמטכלים האלה גם הקטינו את הצבא ייבשו את המלואים וחשבו שחמאס מורתע...

וחליוה הכי מתאים לתפקיד המעריך הלאומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, avi 1234 כתב:

הכמה רמטכלים האלה גם הקטינו את הצבא ייבשו את המלואים וחשבו שחמאס מורתע...

וחליוה הכי מתאים לתפקיד המעריך הלאומי.

א. יש לרמטכלים האלו אחריות (לא מלאה) על מה שארע ב-7/10.

מי מינה אותם ?  הרמטכל האחרון היה בסיירת מנכ"ל, במקרה.

ב. לגבי חליוה, מסכים איתך, ע"פ החומר המתפרסם בפומבי, הגיע ללא נסיון מתאים לתפקיד.

ג. הרמטכל משתמש בתקציב, אם מקטינים אותו, מן הסתם מצמצמים את הצבא.

** אותו תהליך התרחש לפני מלחמת יום הכיפורים, הקטנת התקציב וצמצום הצבא.

ד. הרמטכלים שרתו תקופה קצובה, הקונספציה נבנתה במשך שנים,

לאורך כל התקופה רמטכלים באו והלכו אך ממשלה אחת יציבה שלטה, בראשה היה אחד שאסור להזכיר את שמו. 

בעלי התפקידים הבטחוניים הודו באחריותם. לגבי חברי ממשלה,

לדעתי בלבד, אין להם אחריות, הם לא מחליטים, יש אחד שמחליט וכולם סומכים עליו - מר בטחון.

במבט לאחור מסתבר שגם הוא קונספציה שאבד עליה הכלח.

.....

רגב:  "הממשלה עשתה בשנה הזאת דברים מדהימים.."

פשוט מדהים.

אתה מבין למה אי אפשר להטיל על חברי הממשלה אחריות כלשהי ?

עריכה אחרונה על ידי רוןS

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, רוןS כתב:

לגבי חברי ממשלה,

לדעתי בלבד, אין להם אחריות, הם לא מחליטים

אתה יודע, סתם כך בעולם נורמלי, הם גם יכולים לומר שהם לא מסכימים, הם יכולים לפרוש, להניח את המפתחות על השולחן וללכת הביתה. שמעתי אלפי ביקורות, גם כאן, על איך "פקיד" זה או אחר, כפי שהם אוהבים לכנות אותם, לא דפק על השולחן, במקרה של חבר ממשלה זה חמור עשרות מונים מתוקף תפקידו, מתוקף הזכויות האדירות להם הוא זכאי (תראה את החסינות של גוטליב לדוגמה) ומתוקף זה שהם אותם אנשים שקשקשו לנו על משילות, שלטון הפקידים, הם אלו שרצו ודרשו עוד כוח, ועכשיו? "הם לא אחראיים". כל מה שקרה לנו רק מוכיח כמה שהם מעלו בתפקיד וכמה שלא אכפת להם מהמדינה אלא רק מעצמם. 

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית מה קרה לשר שהתנגד.  למזלנו ובזכות אנשים טובים הפיטורין בוטלו.

כששר מצהיר קבל עם ועדה, שכל מה שמעניין אותו זה: כ כ כ,

ברור שלא יפרוש ולא יתנגד אם המשמעות היא לאבד את הנ"ל.

המעילה בתפקיד נעשית ביודעין ? 

אם אתה בוחן התבטאויות של שרים, ספק אם הם אחראים לדבריהם(המונח המשפטי)

למשל להטיל פ33ת אתון בסביבה.

אנחנו לא בעולם נורמלי. 

חברון עברה לנגב,  ככה ב"וויש".

בהזדמנות זו הצעה ל @Night Driver להחליף את החתימה ל-

תודה למירי(אנטואנט) על 8 חדשי שהיה במלון.

עריכה אחרונה על ידי רוןS
  • אהבתי 1

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה אתמול מאמר של ישראל זיו, שהסביר למה עופר וינטר סיים את הקריירה, וזה ממש לא קשור לאמונותיו. ההסבר שלו הוא שוינטר דיבר על החמאס כ״צ׳יקמוק״, זלזל בנושאים כמו כלכלת חימושים או יחסי החוץ של ישראל. שההתנהלות שלו מתאימה למ״פ שצריך לתת מוטיבציה לרובאים, לא לגנרל שצריך לראות את האוייב כפי שהוא ואת המערכה באופן כולל.

• אהבתי 3
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...