Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

תחושות לכל אחד יש.

השאלה אם יש לזה נתונים. כי ממה שאני מכיר, החילונים הם הרוב. המדינה בפועל הופכת להיות יותר חילונית (תראה את ההתקדמות בכל מה שקשור לחד מיניים למרות 15 שנה של ממשלות ליכוד וחרדים)

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 55% מסורתיים / דתיים / חרדים, זה רוב לפי מה שאני מבין.

כמוכן איזה התקדמות (ברמה הארצית, לא המוניציפלית ספציפית בת"א) בכל הקשור לחד מיניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4893

• SlowRide

4762

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

לפני 50 דקות, flytomars כתב:

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 55% מסורתיים / דתיים / חרדים, זה רוב לפי מה שאני מבין.

כמוכן איזה התקדמות (ברמה הארצית, לא המוניציפלית ספציפית בת"א) בכל הקשור לחד מיניים?

מסורתיים זו קבוצה בעייתית מהבחינה הזו. אני מגדיר את עצמי מסורתי, אבל בהרבה דברים אני גם לגמרי חילוני. לא יודע איפה ואיך למקם את הקבוצה הזו, אבל זה לא נכון לדעתי אוטומטית לשים אותם יחד עם חרדים ודתיים, כי באותה מידה אפשר גם לשים אותם עם החילוניים.

• רעיון טוב! 1

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mikyl כתב:

על איזה איזון אתה מדבר? במקומות איפה ישנה הפרדת הדת מהמדינה לאדם דתי יש בחירה באיזה טקס הוא רוצה להתחתן או להיקבר ואין לו שום צורך לנסוע לקפריסין. אני לא דוחף להם את החילוניות שלי בגרון, אז שלא ידחפו לי את הדת שלהם.

אם שום דבר לא השתנה ירושלים עדיין בירת ישראל. ממתי היא נהיתה עיר חרדית? מצעד הגאווה נכנס ל-100 שערים? בני ברק? אלעד? מודיעין עילית? רוצה עקביות? מה דעתך על טיול ג'יפים מאורגן באותן שכונות/ערים שהזכרתי עם קומזיץ על האש בכיכר המרכזית ביום כיפור?

פיספסת את החלק על ועדות הקבלה, וההסכמה שהיתה שם שאין פתרון מושלם למצב הזה. כנ”ל לגבי הפרדת דת ומדינה בישראל. לא יקרה, ואנחנו נדונים לחיכוכים סקטוריאליים. ככל שהחילונים חלוקים ביניהם הסיכוי שהדתיים ישפיעו יותר ביחס למשקלם באוכלוסיה. לא יודע מה כל כך שנוי במחלוקת באמירה הזו. 

לא יודע למה אתה מזכיר רק חרדים בהקשר של מצעד הגאווה בירושלים. אף אחד גם לא הזכיר חרדים בעניים התפילה בככר דיזנגוף. אני בטוח שיש יותר מתנגדים למצעד הגאווה בירושלים מאשר לתפילת יום כיפור בככר בתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 1 דקה, GaT כתב:

מסורתיים זו קבוצה בעייתית מהבחינה הזו. אני מגדיר את עצמי מסורתי, אבל בהרבה דברים אני גם לגמרי חילוני. לא יודע איפה ואיך למקם את הקבוצה הזו, אבל זה לא נכון לדעתי אוטומטית לשים אותם יחד עם חרדים ודתיים, כי באותה מידה אפשר גם לשים אותם עם החילוניים.

זורם איתך. הבעיה עם רוב המסורתיים (לא כולם כמובן) זה שהם סבבה עם מהלכים של הממשלה בתחום הדת, ועל כל מסורתי שלא סבבה יהיה חילוני ליברלי שגם תומך כי האלטרנטיבה זה "סמול וערבים". ככה שבפועל, רוב העם סבבה עם זה ואפשר לראות לאן הרוח מנשבת.

יקח לזה זמן, כך שאני לא כזה מודאג ברמה האישית, אבל אם היו לי ילדים כנראה הייתי דואג להם כבר לדרכון זר, just in case

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, flytomars כתב:

יו״ר כנסת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, Renaultrap כתב:

יו״ר כנסת?

הגדרה קלאסית לעלה תאנה? מכסה יפה את ערוות הקואליציה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, flytomars כתב:

הגדרה קלאסית לעלה תאנה? מכסה יפה את ערוות הקואליציה הזו.

סמל שלטון? למרות התלות של הקואליציה בחרדים. זו בחירה שלך לכנות אותו עלה תאנה. 

פנינה תמנו שטה היא עלה תאנה? קארין אלהרר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, Renaultrap כתב:

סמל שלטון? למרות התלות של הקואליציה בחרדים. זו בחירה שלך לכנות אותו עלה תאנה. 

פנינה תמנו שטה היא עלה תאנה? קארין אלהרר? 

סמל שלטון? איך זה סותר את מה שאמרתי? זה בדיוק זה- תפקיד עם סמכות והשפעה די מינימליים (לבנאדם שמבחינת היכולות שלו היה מיועד לשר המשפטים).

ועדיין יש אנשים כמו הרב הראשי לישראל לשעבר שמסרבים ללחוץ לו את היד. איך זה בדיוק דוגמה להתקדמות ב15 שנה האחרונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבמובנים מסויימים ישראל עוברת תהליכים של חילוניזציה.

אם ראש עיריית תל אביב היה מפרסם את המודעה הזו בשנת 2024, אני מניח שיבגני היה משאיר לו רימון רסס מאחורי הדלת.

image.thumb.png.30b90a065accbcea753b233231d6114a.png

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, flytomars כתב:

סמל שלטון? איך זה סותר את מה שאמרתי? זה בדיוק זה- תפקיד עם סמכות והשפעה די מינימליים (לבנאדם שמבחינת היכולות שלו היה מיועד לשר המשפטים).

ועדיין יש אנשים כמו הרב הראשי לישראל לשעבר שמסרבים ללחוץ לו את היד. איך זה בדיוק דוגמה להתקדמות ב15 שנה האחרונות?

עדיין יש אנשים חשוכים בישראל, חלקם גם בעמדות השפעה ובכל זאת יו"ר כנסת הומו. קרא לזה עלה תאנה. אני חושב שזה לא היה עולה על הדעת בעבר. אני גם חושב שזה יותר חשוב מלרקוד בעירום עם פרוה ורודה על משאית בהרברט סמואל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Renaultrap כתב:

ני גם חושב שזה יותר חשוב מלרקוד בעירום עם פרוה ורודה על משאית בהרברט סמואל

חחח

מה שאיפשר לו להיות יור הכנסת ב2024 זה ריקודים בפרוה על משאית לפני 10-15 שנה. בין השאר.

• אהבתי 4

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, flytomars כתב:

זורם איתך. הבעיה עם רוב המסורתיים (לא כולם כמובן) זה שהם סבבה עם מהלכים של הממשלה בתחום הדת, ועל כל מסורתי שלא סבבה יהיה חילוני ליברלי שגם תומך כי האלטרנטיבה זה "סמול וערבים". ככה שבפועל, רוב העם סבבה עם זה ואפשר לראות לאן הרוח מנשבת.

יקח לזה זמן, כך שאני לא כזה מודאג ברמה האישית, אבל אם היו לי ילדים כנראה הייתי דואג להם כבר לדרכון זר, just in case

יש פה דוגמאות חיות לזה בשרשור. לפני שנה וחצי שנתיים סיפרו שהולכים להצביע לבן גביר ושות', למרות שהם חילוניים. כששאלתי אם הם לא מפחדים מהדתה בכח וכו', הסבירו שלא מעניין אותם שהכל יהיה סגור בשבת והמדינה תקבל אופי יותר דתי, כל עוד יראו לערבים מי בעל הבית פה, שיפחדו (כלומר ידאגו ל"משילות").

כמובן, זה עבד נהדר. אבל זה כבר נושא אחר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...