Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להיעזר במתכנן פיננסי להשקעה בשוק ההון?

neorex

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

אם הוא כזה אלוף, למה הוא מוציא סרטונים במקום לשבת בכיף באחוזה שבנה מרווחי ההשקעות שלו

לא בשביל לסנגר עליו ואין לי שום ידע על מה יש לו, אין לו או למה הוא עושה מה שהוא עושה.

אבל כמעט כל התוכן שלו חינם ואנשים שיש להם השקעות לא מפסיקים לעבוד, אנשים צריכים תעסוקה, זה שיש לו ערוץ לא אומר שהוא לא מרוויח טוב מההשקעות שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 3.2.2024 בשעה 22:54, phpclub כתב:

אני לאחרונה התחלתי להקשיב לתוכנית ב youtube של micha stocks

בתאריך 10.2.2024 בשעה 13:47, ArikM כתב:

Micha stocks אלוף.

נתקלתי עכשיו בסרטון הזה של מיכה. אין ספק הבן אדם גאון.

עלה על שיטה להכפיל את הכסף (לא קליק בייט!!!!). רק צריך לעשות 5% כל פעם...

מתי כל המעריצים שלו פותחים מועדון מליונרים?

image.thumb.png.d141e3bc97ae08af7832a1c65012cce4.png

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.3.2024 בשעה 09:32, פינדר כתב:

נתקלתי עכשיו בסרטון הזה של מיכה. אין ספק הבן אדם גאון.

מתי כל המעריצים שלו פותחים מועדון מליונרים?

image.thumb.png.d141e3bc97ae08af7832a1c65012cce4.png

וואלה אני לא מבין את הגישה. 

אני עם 0 ידע בעולם הזה לומד ממנו הרבה, בעלות 0.

אוהב את הסגנון שלו ואת איך שהוא מנגיש את החומר. אם זה לא מתאים לך אין בעיה, אבל לא הבנתי את הירידה על הבנאדם. 

שוב זה לא בכוונה לסנגר עליו, זה באמת להבין למה הגישה הזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה דיי הפוך.

אלה שמנגישים בחינם הם לרוב "החבר'ה הטובים" שתורמים מזמנם, אלה שמתבססים על קורסי שקר הם הנוכלים.

90 אחוז מהפורום הזה משתף ידע בחינם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, phpclub כתב:

אני עם 0 ידע בעולם הזה לומד ממנו הרבה, בעלות 0

שמע, אני לא מתכוון לזלזל בך או לצחוק עליך. אם נשמעתי ככה, אז אני מתנצל.

אני רק אומר, שאם יש לך אפס ידע, קל מאוד להאכיל אותך בשטויות. זה נכון לכל תחום ולא רק בהשקעות.

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

אלה שמנגישים בחינם הם לרוב "החבר'ה הטובים" שתורמים מזמנם,

אני לא יודע מה יוצא למיכה מהערוץ הזה. אני מכיר הרבה תחומים אחרים שיש בהם כל מיני גורוז עם קהל מעריצים, שמדברים שטויות. יש אנשים שלא צריכים כסף בשביל לעשות את זה. מספיק להם הריגוש של הלייקים והפרסום.

לפני 3 שעות, phpclub כתב:

אבל לא הבנתי את הירידה על הבנאדם. 

אני אישית, ברגע שאני שומע מישהו שמתיימר להיות מומחה בנושא מסויים, מדבר שטויות אפילו בסרטון אחד, אוטומטית פוסל אותו ומפסיק להחשיב אותו כמקור מידע אמין. אם מישהו שמתיימר להיות מומחה ברכבים, יסביר לך בבטחון שרכב חשמלי דורש ניקוי קרבורטור, היית ממשיך להקשיב לו?

אז בסרטון הספציפי שהבאתי, זה מה שהוא עושה. מסביר לקהל, שחלקו מצהיר על עצמו שהוא עם אפס ידע, איך להכפיל את הכסף שלו.

אני לא מומחה להשקעות ולא חצי מומחה, אבל אני יודע לזהות שרלטנות. והסרטון הזה הוא שרלטנות.

עכשיו תשאל את עצמך האם אתה מרגיש בטוח בידע שאתה רוכש, מאדם שמוציא כזה סרטון.

שוב, אני מתנצל, אין לי כוונה לזלזל באף אחד מהכותבים פה.

רק רוצה להציג את הצד השני ואת הסכנות שיש בלהקשיב לכל מני גורואים מטעם עצמם.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, phpclub כתב:

תור הדיוט בתחום שלא מכיר כנראה כמוך ולא יודע לזהות את זה

1. כמו שכתבתי גם אני לא מומחה

2. לא צריך להיות מומחה כדי לזהות שרלטנות

לפני 18 דקות, phpclub כתב:

למה הסרטון ההוא שרלטנות,

יש שם קטע שהוא שואל, אם יש מי שעוד לא יודע לעשות 5% על השקעה?

אני כאמור לא מומחה אבל אני יודע שאין שיטה בטוחה לעשות 5% על השקעה.

ואז הוא מראה באקסל ש"כל" מה שצריך זה רצף של 15 פעמים ברווח של 5%. הבעיה שזה בערך כמו לזרוק מטבע 15 פעמים ברצף ותמיד להצליח לנחש על איזה צד יפול.

זו השרלטנות.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דקה 4:26, הוא אומר "אבל אתם יודעים לעשות 5%, אני מקווה. אם אתם מסתכלים על גרפים"

אני אתן את השנקל שלי - הכוונה היא למי שלומד ונכנס לתחום ולומד/יודע כנראה לנתח גרפים ולזהות נקודות כניסה, שגם מניות לא "מסוכנות", אלא גדולות ויציבות יחסית, כמו גוגל, אמזון, אפל, יכולות לתת תשואה של 5% במצבים מסוימים.

אני מבין למה אתה חושב את מה שאתה חושב, אבל אני גם חושב שאם לומדים את התחום הזה טוב, כמו שלומדים כל תחום אחר (נהיגה ספורטיבית למשל, נגינה על גיטרה למשל), אז אפשר להגיע לרמה מספיק טובה כדי לדעת איך להשיג תשואה של 5%.

נכון לא תמיד נצליח לנחש את הצד של המטבע, אבל אני עדיין לא חושב שזה far fetched.

אם היה מבטיח 50% תשואה, אז הייתי מסכים איתך..

that said, אני אנסה ואעדכן בעתיד אם הצלחתי או לא ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.2.2024 בשעה 06:01, פינדר כתב:

אם הוא כזה אלוף, למה הוא מוציא סרטונים במקום לשבת בכיף באחוזה שבנה מרווחי ההשקעות שלו?

אל תזלזל, ניכר שאתה לא מכיר את הברנש, הוא אכן אלוף והוא עושה את זה כי זה מגניב לו. הגיע לנק׳ בחיים שיכול לעשות מה שבא לו - וזה עובד לו טוב מאוד. 

מיכה לא משווק את עצמו כאיזה גורו או ״עקבו אחרי תנצחו את השוק״, אלא יותר בתוך השכלה כלכלית להמונים, קצת כמו מה שאני עשיתי עם המשכנתאות פעם רק הרבה יותר מוצלח. מגיע לו פרגון ענק, הוא ה-alpha case לחינוך פיננסי בלי לעבוד על אנשים.

(הוא עושה, בגדול, את מה שאני הייתי שואף לעשות אם/כש הייתי מגיע לשלב ה f u money, דיסרפשן בתחום השכלה כלכלית להמונים)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, oryo כתב:

השכלה כלכלית להמונים

לשכנע את ההמונים שאפשר בקלות להכפיל את הכסף במניות, זו השכלה?

אני לא מסכים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

אני לא יודע מה יוצא למיכה מהערוץ הזה. אני מכיר הרבה תחומים אחרים שיש בהם כל מיני גורוז עם קהל מעריצים, שמדברים שטויות. יש אנשים שלא צריכים כסף בשביל לעשות את זה. מספיק להם הריגוש של הלייקים והפרסום.

ויש את המשוגעים שמקבלים איזושהי תמורה אישית מכך שהם עזרו לאנשים.

בתאריך 14.3.2024 בשעה 02:32, פינדר כתב:

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

לשכנע את ההמונים שאפשר בקלות להכפיל את הכסף במניות, זו השכלה?

אני לא מסכים.

בוא נראה אם אני יכול לשכנע אותך, כי ניכר שאתה בכלל לא הבנת את הסרטון אלא יש לך אלרגיה חריפה למה שנקרא hook / clickbait:

מיכה לא מדבר על השקעות במניות, אלא מתאר את האפקט העצמתי של compounding interest - או בעברית ריבית דריבית.

מיכה, בניגוד לאור, יודע איך לדבר לקהל הרחב - הם הרי לא יקליקו על ת׳אמבנייל שאומר ״כנסו ואלמד אתכם על החשיבות המתמטית של ריבית דריבית״ או ״אם תשקיעו בצורה קונסיסטנטית תראו שבטווח הרחב אתם תנצחו״. לכן הוא כותב קליקבייט, שזה מה שכל יוטיובר מצליח מוכרח לעשות (אני אומר את זה בתור כושל), אבל חשוב מאוד להבדיל בין bait that pays off ובין bait for the sake of baiting או bait in order to sell you on stories. ההרצאות בחינם שאני יצרתי ומכילות הר של ידע שימושי שיחסוך לצופה-הקצה עשרות/מאות אלפי שקלים הן פח אשפה, מהסיבה שאני לא ברמה של מיכה ברמת השיווק, ושיווק זה הכל בתחום הזה.

עכשיו, אני אומר לך את זה באהבה, אבל אין פה באמת שאלה מי צודק בינך ובינו, מהסיבה שזו סתם מתמטיקה פשוטה וברור שהוא צודק, אובייקטיבית. השקעה קונסיסטנטית באפיק המייצר 5% בהינתן אפקט ה compounding interest יכפיל לך את ההון, עובדתית. כמו כן ברור/מוכח (היסטורית) שלעשות את זה בשוק המניות עובד, לא ע״י בחירה סופר מגניבה של מניות וואו אני אנליסט מצליח, אלא סתם מדדים וצמיחה. אם עבורך זה נשמע אלמנטרי (בצדק, מי לא יודע חשבון!?) אז תתפלא לגלות שבעולם האמיתי זה לא אלמנטרי בכלל, רוב האנשים לא באמת מבינים את זה, וגם מתוך אלו שמבינים מעטים פועלים כך.

הנה - אני מבין את זה היטב, ודופק את future or בכך שאני לא מבצע את זה קונסיסטנטית בעצמי, כי procrastination וכו׳. אני גם פריבילג כי אני יודע לגנרט הכנסה גבוהה מאוד ולכן כן/לא להשקיע ולאפטם עוד קצת כנראה לא ישנה את חיי, ועדיין, חבל. צריך לטפל (גם) בזה.

בכ״א אם הילד שלי היה מתבגר, הייתי מתמרץ אותו לעקוב אחרי מיכה (או מישהו כמוהו) ולרכוש השכלה כלכלית שימושית בחינם.

לכן, אני מציע שבמקום לזלזל באדם שבאמת ובתמים מסייע לעשרות/מאות אלפי אנשים, בצורה אפקטיבית, לא גזלנית, לא אינטרסנטית - תן לו קרדיט. מגיע לו. אל תשפוט על בסיס חוסר הבנה של שיווק סרטון שאומר דברים נכונים.

(לחלופין - מוזמן להפנות אותי למקום בסרטון בו הוא עובד על אנשים וכו׳, אני לא מצאתי)

מיותר לציין(?) שאני לא מכיר את מיכה סטוקס, כמו כן אני לא צופה בסרטונים שלו כי הם לא מכוונים למישהו ברמת הידע שלי, אבל אני ממש מעריך אותו על השירות לציבור שהוא עושה. אחד כמוהו מייצר יותר ערך לציבור הרחב ממאה שרי חינוך כושלים.

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Mech Morphix כתב:

תקנה מה שננסי פלוסי קונה

לא כל כך הצליח לה עם פאלו,

מקווה מאוד שהיא יודעת משהו שאנחנו לא יודעים.

מחכה לתיקון.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.2.2024 בשעה 03:22, neorex כתב:

אז חשבתי אולי כדאי להיעזר במתכנן פיננסי שיעשה קצת סדר בדברים, ויבנה תכנית השקעה בהתאם לצורך שלנו.

לא חושב שכתבו את זה פה כ״כ, אז:

א. רוב התגובות התמקדו בפן הטקטי (איך להשקיע) ופחות במה שאתה באמת צריך - תכנון פיננסי איכותי לא באמת יתמקד בפן הטקטי (״תמהיל ההשקעות שלך צריך להיות x y z וכך תמקסם הכנסה), אלא בפן האסטרטגי, תסלח לי על האנגלית אבל זה יותר קל ולא בא לי להתאמץ בחינם:

deploy your capital in avenues x y z to ensure liquidity for events a b c given your risk threshold & sensitivity, and future life events based on their predictability 

נניח: אין דין אדם שמתכנן לרכוש בית עוד שנתיים ולהביא ילדים לאחר מכן, כדין גרוש בן 40 שמתחיל להתכונן לפרישה מוקדמת

ב. אני אישית לא מאמין בכלל בשימוש באיזשהו יועץ סופר דופר מתוחכם עבור הפן הטקטי מהסיבה שלהביס את השוק זה לא משהו שבאמת קורה, ואם זה קורה אז הבחור לא יגבה ממך רק 1000 ש״ח לשעה, שזה פחות ממה שאני גובה עבור ייעוץ בתור סתם אדם פשוט שאין לו שמץ של מושג איך להביס את שוק המניות (מי צריך 1000 שקל בשעה בהינתן המידע הזה!?). מנגד, שימוש בייעוץ עבור הפן האסטרטגי יגנרט לאדם מן השורה הרבה יותר כסף מאשר 10k. הבעיה כאן היא שהבחור שאתה מדבר עליו לא יעיל בשיט אם הוא צריך כ״כ הרבה זמן בשביל להגיע לתובנות שאמורים לסגור בשעה/תיים למקרה הסטנדרטי, אז כנראה שהוא לא יתעסק רק בפן האסטרטגי אלא גם ינסה ללמד אותך - ואז מה אתה צריך אותו לך למיכה סטוקס כפי שאמרו לך תלמד הרבה ותלך למר יועץ רק עם שאלות נקודתיות ככל שיש כאלו, או שהוא עושה דברים אחרים.

במילים אחרות: המחיר לשעה שלו סביר מאוד אם הוא מומחה, ובד בבד אני לא מבין למה צריך 8 מפגשים למה שאתה מתאר - נשמע לי כמו מקרה קלאסי של יצירת perceived value. אני הייתי מעדיף לשלם 10k על מפגש אחד או שניים ולא על 8, אם זה מייצר לי ערך עודף, אבל אני מעריך את הזמן שלי ומבין שכל השקעה של שעה ממנו אפקטיבית עולה לי כסף.

ג. עדיף לשכור יועץ ב10k שיניע אותך לכדי פעולה, מאשר לחסוך 10k ולא לעשות כלום. קצת כמו מנוי לחדר כושר. מה שעוד יותר טוב זה לשכור יועץ בפחות כסף, כמובן, אבל לקוחה אמרה לי משפט שנדבק: when you pay peanuts, you get monkies. אם עלות הזמן של הבחור שמסייע לך היא 200 ש״ח לשעה, כנראה זה לא מי שאתה רוצה שייעץ לך מלכתחילה :) 

בתור inside information לתחום הזה של ייעוץ, אני יכול לספר שכיום אני גובה $350/ש מלקוחות (יענו אנשים שעובדים איתי בנדל״ן) ולא מדבר בכלל עם אנשים זרים כי זה לא שווה את הזמן. מדי פעם אני מפרגן לאנשים חיצוניים אבל תמיד אומר להם (לכולם בתכלס) שאין צורך לשלם בסוף אם לא בא להם, טרם קרה. אני חושב שדרך טובה לסנן אנשים היא לראות שהם עומדים מאחורי המקצועיות שלהם ולא רק מחפשים לסגור חוזה.

לשאלה ״אם כל זה נכון אז למה אתה מבזבז את הזמן שלך בפורום??״ אין לי תשובה טובה 😂 

בהצלחה!!

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, oryo כתב:

כמו כן ברור/מוכח (היסטורית) שלעשות את זה בשוק המניות עובד, לא ע״י בחירה סופר מגניבה של מניות וואו אני אנליסט מצליח, אלא סתם מדדים וצמיחה.

עם זה אני לא מתווכח.

אבל!!! האם מיכה ממליץ על השקעה פאסיבית במדדים?

אני לא עוקב אחריו אז אני לא יכול להגיד בוודאות.

אבל שים לב מה החבר שלנו פה, אומר שהוא מלמד:

לפני כשעה, phpclub כתב:

לנתח גרפים ולזהות נקודות כניסה, שגם מניות לא "מסוכנות", אלא גדולות ויציבות יחסית, כמו גוגל, אמזון, אפל, יכולות לתת תשואה של 5% במצבים מסוימים

אני לא משוכנע שניתוח גרפים ילמד אותך לעשות 5% באופן קונסיסטנטי.  אתה חושב שזה אפשרי?

אתה טוען שלתת כותרת לסרטון על גידול אקספוננציאלי, שמבטיחה הכפלה של הכסף שלך, זה שיווק טוב. אני חושב שכשזה מגיע בלי אזהרה ברורה שמדובר בשעשוע מתמטי ולא באסטרטגית השקעות, זה שרלטנות.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...