Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להיעזר במתכנן פיננסי להשקעה בשוק ההון?

neorex

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

האם מיכה ממליץ על השקעה פאסיבית במדדים?

אני מאמין שכן, אבל זה ההבדל בין גישה ישראלית ואמריקאית (assume the best / worst)

בלי לעקוב אחרי כל התכנים שלו, רק מהבנה של מי הברנש וצפיה בכמה וכמה סרטונים, די ברור לי שזה מה שהוא עושה - כי הוא סוג ״נכון״ של אדם. הוא לא שרלטן.

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

אני לא משוכנע שניתוח גרפים ילמד אותך לעשות 5% באופן קונסיסטנטי.  אתה חושב שזה אפשרי?

אני בטוח שזה אפשרי לעשות יותר מ5% בשנה LONG TERM - לא צריך בשביל זה גרפים מסובכים פשוט תרכוש מדדים מסוימים וזהו. סטוקס, להבנתי, לא טוען שהמציא את הגלגל או שהוא הייפר-אנליסט אלא שהוא מסתכל על אינדיקטורים פשוטים יחסית ומבצע פעולות בסיכון נמוך, קצת כמו שאני יכולתי להסביר את הסיבות לקחת קל״צ בסביבת ריבית 0 אבל מעולם לא טענתי שזו הדרך היחידה הנכונה או שאם תעשה את זה תתעשר מחרתיים.

אבל עזוב, לא רוצה ללכת בשיטה של גרפים (אני אישית, נגד), מספיק שתבין את האלמנטים הבסיסיים בהשקעות הון ארוכות טווח ותצא מהשיתוק בו נמצא הרוב המוחלט של האוכלוסיה, ותשקיע קונסיסטנטית ע״מ לבטח את העתיד שלך. זה בגדול המאקרו של מה שהוא מלמד, ומותר לא להסכים עם המיקרו אבל זה לא אומר שניתן או צריך לבטל את השאר.

לפני 17 דקות, פינדר כתב:

אתה טוען שלתת כותרת לסרטון על גידול אקספוננציאלי, שמבטיחה הכפלה של הכסף שלך, זה שיווק טוב. אני חושב שכשזה מגיע בלי אזהרה ברורה שמדובר בשעשוע מתמטי ולא באסטרטגית השקעות, זה שרלטנות.

זה לא שעשוע מתמטי וזו בהחלט אסטרטגיית השקעות (השקעה קונסניסטנטית במקום timing the market, יש אינספור מקורות לאיך זה מנצח את השוק לעומת השקעה ״מתוחכמת״), לגבי אזהרה וכו׳ אני בכלל לא מבין מה אתה מצפה/טוען שהוא אמור לעשות. אתה מצפה שב5 מילים בטייטל או ת׳אמבנייל הוא ידחוף דיסקליימר...? צר לי, זה לא עובד ככה, האלגוריתם יקנוס אותו, אני מכיר את זה בעצמי. אם אתה מדבר על בתוך הסרטון - הוא נותן הרבה דיסקליימרים, אני לא צופה אדוק וראיתי לא מעט כאלו בעצמי.

בכ״א במהלך הסבר על compounding interest אין דיסקליימר שצריך להיאמר, כי זה נכון, מתמטית. 

בסופו של יום הדיון כאן מזכיר לי את הדיונים בפורום שהיו כשהסברתי לאנשים אלמנטים בסיסיים במשכנתא, והסבירו לי שאני שרלטן או בור או מסכן אנשים, או עושה את זה בשביל כסף(!?!). לול? לול. היום מי שהקשיב ולמד דבר או שניים, לקח קל״צ ו/או נמנע מהצמדה - הרוויח בענק. בו-הו איזה מפתיע שסביבת ריבית אפס לא ירדה עוד יותר למטה ועודדה אינפלציה, ממש מדע טילים... 🙄🤷‍♂️

אנשים אוהבים להוריד/להקטין/לזלזל אנשים אחרים, זה גורם להם להרגיש טוב עם עצמם מכל מיני סיבות, don't be that person cause you're not :) ברור לי שאתה מגיע ממקום טוב, ובד בבד פסאודו-אובייקטיבית אתה באמת מפספס פה משהו. במקום להניח דברים רעים על הברנש עדיף לך לנקות הנחות מוצא שליליות ולתת לילדים שלך לינקים לסרטונים שלו, הוא מקור ידע מצוין!

מיכה אם אתה קורא את זה יש לי zelle ו paypal

• אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, פינדר כתב:

עם זה אני לא מתווכח.

אבל!!! האם מיכה ממליץ על השקעה פאסיבית במדדים?

אשתמש במילים של אור - מיכה נותן השכלה, מסביר על הכל, גם על השקעה פאסיבית (אפשר להגיד שזה הבסיס, תחפש יש לו פלייליסיט שלם על השקעה ב S&P), וגם על טריידים (הוא לא מושך לשם אנשים אלא זורק כל מיני עצות לאנשים שזה מעניין אותם), למרות שאתמול ראיתי סרטון שהוא אומר שהוא עצמו לא אוהב את זה.

לפני כשעה, פינדר כתב:

אני לא עוקב אחריו אז אני לא יכול להגיד בוודאות.

אבל שים לב מה החבר שלנו פה, אומר שהוא מלמד:

אני לא משוכנע שניתוח גרפים ילמד אותך לעשות 5% באופן קונסיסטנטי.  אתה חושב שזה אפשרי?

אף אחד לא הבטיח לי 5% באופן קונסיסטנטי, איפה קראת/שמעת את זה ?

אף אחד לא הבטיח לי הרים וגבעות.

לפני כשעה, פינדר כתב:

אתה טוען שלתת כותרת לסרטון על גידול אקספוננציאלי, שמבטיחה הכפלה של הכסף שלך, זה שיווק טוב. אני חושב שכשזה מגיע בלי אזהרה ברורה שמדובר בשעשוע מתמטי ולא באסטרטגית השקעות, זה שרלטנות.

אני חושב שאתה ראית סרטון אחד בלי להכיר את הבחור וגיבשת דעה שהיא כנראה נכונה על הרבה אחרים. אני חושב שאם רואים את הסרטון הזה בקונטקסט של האקדמיה (פלייליסט של קורס) או אחרי שמכירים את הבנאדם, זה פשוט נותן עוד פרספקטיבה.

לפני 41 דקות, oryo כתב:

אבל עזוב, לא רוצה ללכת בשיטה של גרפים (אני אישית, נגד), מספיק שתבין את האלמנטים הבסיסיים בהשקעות הון ארוכות טווח ותצא מהשיתוק בו נמצא הרוב המוחלט של האוכלוסיה, ותשקיע קונסיסטנטית ע״מ לבטח את העתיד שלך. זה בגדול המאקרו של מה שהוא מלמד, ומותר לא להסכים עם המיקרו אבל זה לא אומר שניתן או צריך לבטל את השאר.

רק רוצה לספר סיפור, אני לפני כשנה חשבתי לעשות שינוי באחד מקרנות החיסכון שלי, ונתקלתי במאמר בכלכליסט או דה-מרקר שצופה שה S&P500 עתיד לרדת ב 60% כי הוא מנופח. (אם את מישהו זה מעניין אמצא את הלינק)

בעקבות כך, ישבתי על הגדר ולא עשיתי את השינוי.

מיותר לציין ששנה שעברה ה S&P עשה 22% ואני הפסדתי את זה.

ממש לא מזמן, באחד הסרטונים שלו, הוא הראה כתבה של bank of america שטוען שה S&P עתיד להגיע השנה ל 5600 (הוא כרגע 5100). ואז הראה כתבה בגלובס המבוססת על הכתבה של bank of america אך הטענה שלהם שצריך להתרחק ב S&P כי הוא גרוע לישראלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, phpclub כתב:

אפשר להגיד שזה הבסיס, תחפש יש לו פלייליסיט שלם על השקעה ב S&P)

אתה צודק. הצצתי בפרופיל הטוויטר שלו. נכון הוא מדבר הרבה על השקעה בסנפ.

נקודה לטובתו.

לפני 34 דקות, phpclub כתב:

ני חושב שאתה ראית סרטון אחד בלי להכיר את הבחור וגיבשת דעה שהיא כנראה נכונה על הרבה אחרים.

יש מצב.

לפני 35 דקות, phpclub כתב:

אף אחד לא הבטיח לי 5% באופן קונסיסטנטי, איפה קראת/שמעת את זה ?

אז איך תכפיל את הכסף, כמו שהוא מבטיח בסרטון?

יכול להיות שאני מפספס והבחור מפרסם מלא תוכן מועיל. אבל אני עומד על דעתי בהקשר לסרטון הספציפי הזה. מי שחושב שהוא יכול להכפיל את הכסף שלו על ידי נבירה בגרפים של מניות ספציפיות ולהצליח לקלוע 15 פעמים לרווח של 5%, שיהיה לו בהצלחה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, phpclub כתב:

רק רוצה לספר סיפור, אני לפני כשנה חשבתי לעשות שינוי באחד מקרנות החיסכון שלי, ונתקלתי במאמר בכלכליסט או דה-מרקר שצופה שה S&P500 עתיד לרדת ב 60% כי הוא מנופח. (אם את מישהו זה מעניין אמצא את הלינק)

בעקבות כך, ישבתי על הגדר ולא עשיתי את השינוי.

עבור האדם הממוצע, השקעה קונסיסטנטית במדדים מנצחת תזמון מדדים, יש על זה אינספור מחקרים. חפש וידאו של graham stephens (ייתכן שגיאה באיות שלי) הוא הראה את זה בצורה נקיה ונוחה. זה חסר תכלית לתזמן, long and steady wins the race.

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

יכול להיות שאני מפספס והבחור מפרסם מלא תוכן מועיל. אבל אני עומד על דעתי בהקשר לסרטון הספציפי הזה. מי שחושב שהוא יכול להכפיל את הכסף שלו על ידי נבירה בגרפים של מניות ספציפיות ולהצליח לקלוע 15 פעמים לרווח של 5%, שיהיה לו בהצלחה.

חבל, טיפסת על עץ גבוה. זה בכלל לא מה שהוא אומר (בהדגשה), ובכלליות לנבור בגרפים בשביל 5% רווח זה מגוחך - בזבוז זמן מוחלט. הוא מסביר בסרטון שלהשקיע בקונסיסטנטיות באפיק שמגנרט בממוצע 5% שנתי יכפיל את ההון, הוא צודק מתמטית והוא (לדעתי ונסיוני) גם צודק תפעולית, 5% זה די פשוט.

צדק php שכתב

לפני 57 דקות, phpclub כתב:

אני חושב שאתה ראית סרטון אחד בלי להכיר את הבחור וגיבשת דעה שהיא כנראה נכונה על הרבה אחרים.

it's beneath you! <3

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה נחשפתי למיכה והוא סבבה לגמרי, יודע להעביר את הידע בצורה טובה , שרלטן הוא לא.

אפילו לאדם הממוצע הייתי ממליץ לעקוב מידי פעם אחרי השוק ולהקשיב לחדשות, בהחלט יש הזדמנויות לעשות כסף לטווח הרחוק,

כמו ההתרסקויות של נטפליקס ומטא ב2022.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, oryo כתב:

חבל, טיפסת על עץ גבוה. זה בכלל לא מה שהוא אומר (בהדגשה), ובכלליות לנבור בגרפים בשביל 5% רווח זה מגוחך - בזבוז זמן מוחלט. הוא מסביר בסרטון שלהשקיע בקונסיסטנטיות באפיק שמגנרט בממוצע 5% שנתי יכפיל את ההון, הוא צודק מתמטית והוא (לדעתי ונסיוני) גם צודק תפעולית, 5% זה די פשוט.

זה לא מה שהוא התכוון, ה S&P בממוצע עושה 10% לשנה, והשקעה של 10% לשנה מכפילה את הכסף תוך 7.5 שנים, את זה הוא מסביר בסרטונים של ה S&P.

לעניות דעתי, הוא התכוון לכאלה שמחפשים מניות שיעשו להם אחוזים גבוהים בטרייד, ואז הוא נותן דרך נוספת, שזה לחפש מניות שהן יותר יציבות ופחות מסוכנות, שיכולות בתיקונים כאלה ואחרים לתת "הנחה" של 5%, וע"י ביצוע של 15 טריידים קטנים כאלה עם הריבית דריבית, אפשר להכפיל את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, FlicK כתב:

לא כל כך הצליח לה עם פאלו,

מקווה מאוד שהיא יודעת משהו שאנחנו לא יודעים.

מחכה לתיקון.

בגדול המדד שלה עדיין מצליח

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

זה גם מה שאני הבנתי.

וכאמור, אני לא מסכים עם הגישה הזו.

עשיתי לו סאבסקרייב, נראה כמו מייצר תוכן מוצלח מאוד.

ד"א, כרגע לעשות 5% בשנה זה ליטרלי גארנטיד באגחים, וכמעט כל X שנים אחורה שתיקח ה SP500 מנצח את ה 10% בשנה, אז לא ברור לי עם מה בדיוק אתה לא מסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Morningstar כתב:

כרגע לעשות 5% בשנה זה ליטרלי גארנטיד באגחים, וכמעט כל X שנים אחורה שתיקח ה SP500 מנצח את ה 10% בשנה,

צפית בסרטון?

הוא לא מדבר על סנפ500 ולא על שנה.

בדקה 4:08 הוא מדבר על בחירת מניה ספציפית: ״אפל, מייקרוסופט, גוגל, אפילו קוקה קולה״

בדקה 4:24 הוא מדבר על טווח הזמן: ״זה יכול לקחת יום, יומיים, שבוע״

אין לי בעיה להודות בטעויות שלי, אבל בחייאת, תקשיבו לבן אדם בסרטון הספציפי הזה..

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, יובל .מ. כתב:

שמיועד למישהו ספציפי

הכותרת של הסרטון: ״השיטה להכפלת הכסף שלכם פי 2 - לא קליק בייט״.

בחייאת הכל בעברית פשוטה. לא מדובר פה בטקסט תלמודי שדורש הבנה בתורת הנסתר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.3.2024 בשעה 12:32, phpclub כתב:

אשמח להסבר למה הסרטון ההוא שרלטנות

בתאריך 16.3.2024 בשעה 15:15, oryo כתב:

ע״י בחירה סופר מגניבה של מניות

הוא דווקא מדבר על בחירה של מניות.

לפני 20 שעות, oryo כתב:

הוא מסביר בסרטון שלהשקיע בקונסיסטנטיות באפיק שמגנרט בממוצע 5% שנתי

הוא לא מדבר על 5% שנתי, אלא על 5% פר טרייד כאשר ההתייחסות לפרק הזמן הכי ארוך לסך כל הטריידים בסרטון היה שנה.

לפני 10 שעות, Morningstar כתב:

אז לא ברור לי עם מה בדיוק אתה לא מסכים.

עם קבועי הזמן וההקבלה להשקעה במחקי מדד.

--

אני דווקא עם @פינדר בנוגע לסרטון הספציפי הזה[1], וחצי קלאץ' בנוגע למיכה באופן כללי[2].

[1] בחצי הראשון של הסרטון, בכל הקשור לאפקט ריבית דריבית - אחלה בחלה, אין טענות. אבל בחצי השני יש לי ביקורת כלפי השימוש בטריידים, במניות (ספציפיות) ובקבועי זמן יחסית קטנים (ימים, שבועות ועד שנה). לא מעט פעמים מיכה מדבר על סך הטריידים שצריך לעשות לגבי מניות (ספציפיות) ביחס לקבועי זמן יחסית נמוכים. בנוסף, הוא מדבר מספר פעמים על "בחירה" של אותן מניות שיניבו תשואה של סד"ג של 5% בסיכון נמוך (כנראה על ידי ניתוח טכני). ואם הבנתי נכון את רוח הדברים, זו "שיטה" שאפשר להפעיל שוב ושוב (במיוחד כשהוא מציין שאפשר לבחור את אותה מניה שוב ושוב). ויותר מהכל, כשהוא משווה בין השקעות לטווח ארוך (ככל הנראה מדדים) לעומת השיטה שהוא הציג, הוא הדגיש מסחר - כלומר קבועי זמן הרבה (הרבה) יותר קטנים. 

[2] ראיתי מספר סרטונים שלו בעבר, ובכל הקשור להשקעות במדדים לטווח ארוך אין לי הרבה ביקורת, אבל אני בהחלט אלרגי לכל החלקים שמדברים על ניתוח טכני. ואני לא בטוח כמה הצופה הממוצע מבין שיש הפרדה בין השקעה במדדים לבין מסחר (יומי, שבועי, חודשי וכו').

כן מגיעות לו נקודות על כך שהוא מנגיש את זה בצורה נעימה ומזמינה. אישית, אני מעדיף את הפורמט של הסולידית. זה לא שהיא המציאה את זה (ע"ע Bogleheads), אבל היא כן הנגישה את זה בעברית. אבל גם אני מבין שלא לכולם יש כוח/חשק לקרוא הרים על גבי הרים של פוסטים/מאמרים ואז לחפור בתוך הפורום עצמו כדי למצוא את התובנות שרלוונטיות לפלוני. ולכן טוב שיש אנשים כמו מיכה, רק היה עדיף שהיה עושה הפרדה טובה יותר בין המסחר לבין השקעות במדדים (ופחות מנסה לדמות את האחד לשני).

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכלו על זה מכיוון אחר קצת,

קהל הצופים שלו הוא רחב, גם אלו ששמים סכום ב S&P500 ובודקים מה המצב פעם בחצי שנה, וגם טריידרים שעושים את זה מהבוקר עד הערב.

אז הוא מנגיש ידע בכל התחומים.

לא מתאים לכם הסוג הזה של המסחר ? אחלה, אז זה לא הסרטון בשבילכם.

אני דווקא לא מבין את ההתנגדות לניתוח הטכני, אבל כמובן שכל אחד ומה שטוב לו.

אגב, בסרטון שהוא הוציא אתמול נדמה לי, הוא מראה שהרבה מתחילים להבין שצריך להוסיף גם ניתוח טכני ולא רק השקעות ערך.

אני אישית ניסיתי להתחיל עם הסולידית לפחות 5 פעמים לפני הרבה שנים, לא עמדתי בהרי התוכן והרגשתי שהכל זרוק על הרצפה ואין שום סדר והגיון לדברים.

מה גם שאי אפשר לקרוא בנהיגה, אבל לשמוע ולהשכיל בנהיגה בהחלט אפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...