Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להיעזר במתכנן פיננסי להשקעה בשוק ההון?

neorex

פוסטים מומלצים

לפני שעה, Gosser1860 כתב:

כן, לפחות אותי.

אחלה, אמשיך לעדכן בהמשך.

האם ההשוואה לסנופי כוללת תיק דומה בסנופי עם הפקדות זהות או שמדובר רק בהשוואת תשואה על התיק (עם ההפקדות) אל מול תשואה כללית בסנופי?

השוואה בתיק שלי היא כללית על כל הסכום אילו היה מושקע במלואו ב S&P - ללא התחשבות בהפקדות בזמנים שונים.

בתיק של הילדים זה נרכש ובפעימה אחת אז יש לי נתון מדויק.

לא זוכר אם הופיע, אבל הסולידית פרסמה פוסט לאחרונה על השקעות עבור ילד, נראה שההמלצה שלה היא בקרן סל SCHG שמכוונת איפשהו לתמהיל שלך אבל מכילה חברות מסקטורים שונים. מצד שני, יש סיכון לחברות צמיחה בסביבת ריבית עולה ומשק איטי.

לגבי הילדים, לפחות כרגע, מקור המידע העיקרי שלי זה הערוץ של מיכה והצעד העיקרי היה להוציא את הכסף מקופת גמל להשקעה ולהעביר להשקעה עצמאית בעמלות נמוכות יותר, אז כרגע המדדים הם ה S&P והנסדק.

נתקלתי במדד שרשמת וכל מיני שמות אחרים בפוסטים כאלה ואחרים אך טרם התעמקתי בהם.

ל S&P יש מנגנון ויסות פנימי שמוציא  חברות פחות טובות ומכניס חברות טובות יותר, אז זה דיי ברור שהוא הבסיס לתיק יציב, שאר המסלולים הם כדי לנסות לייצר תשואת יתר. לפי מה שאני רואה בחטף הנסדק נתן תשואה גבוה יותר מה SCHG, אבל זרקת פה רעיון שאבחן אותו ואולי אשלב אותו בהמשך. הרי בסופו של דבר אני ממשיך לבצע הפקדות לחשבון.

בנוסף, האם יש כוונה לשנות בעתיד את התמהיל הנוכחי? אם כן, איך אתה מתייחס לעניין המיסוי?

אני מניח שאתה מדבר על התיק של הילדים.

לשים את כל הקלפים על השולחן - אני התחלתי להכיר את העולם הזה יותר לעומק רק לפני 4/5 חודשים אז אין לי באמת תשובה כרגע.

לגבי המיסוי - אם אצטרך למכור אז אמכור ואשלם את המיסים מהכיס, אני לא מחשבן מה שלי ומה שלהם, מה שמכווין אותי זה איך יהיה להם כמה שיותר כסף כשהם יהיו גדולים.

אם כבר נגעתי בנק' הזאת, אז לצורך החישוב של כמה כסף אני שם בצד עבורם, קבעתי לעצמי יעד לגיל ה 25 שלהם, משם גזרתי לאחור בהינתן תשואה ממוצעת של 10% בשנה כמה ההפקדה היום (בהתחשב בגיל שלהם) צריכה להיות . 

בנוסף באותה הנחת תשואה אני מייעד להם מיליון דולר לפני תשלום מיסים בגיל 60 שלהם, וגם את זה אני מפקיד, ובנוסף מעגל למעלה עם עוד 500 ש"ח כדי לקחת בחשבון פספוס בהנחת התשואה הממוצעת  ושערי שקל/דולר משתנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 17.3.2024 בשעה 16:24, phpclub כתב:

אני דווקא לא מבין את ההתנגדות לניתוח הטכני, אבל כמובן שכל אחד ומה שטוב לו.

אגב, בסרטון שהוא הוציא אתמול נדמה לי, הוא מראה שהרבה מתחילים להבין שצריך להוסיף גם ניתוח טכני ולא רק השקעות ערך.

ההתנגדות נובעת מזה שניתוח טכני פשוט לא עובד, תנועת מניות בטווח הקצר היא רנדומאלית (על בסיס המון מחקרים שבדקו גם התנהגות מחירי מניות וגם כל אינדיקטור טכני אפשרי), ואף משקיע רציני לא משתמש בזה. הסיבה היחידה ש"משקיעים" פרטיים משתמשים בניתוח טכני היא שזה קל ללימוד- לא צריך לעשות הערכת שווי וללמוד לנתח דוחות כספיים, מספיק להכיר כמה סוגי ממוצעים/מדדים שהמחשב מחשב לך וסוגי תבניות.

מה שאתה עושה עם החלק שאתה "משחק" איתו זה לא שכר לימוד, כי אתה לא לומד מזה כלום... ממליץ לקרוא את הספר "המשקיע הנבון" של בנג'מין גרהאם, עדיף באנגלית. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהבנתי עד עכשיו זה שלכל אחד יש את הטכניקה והאסטרטגיה שלו,

יש כאלו ששמים מדדים ושוכחים את הסיסמא,

יש כאלה שעושים טריידים יומיים

יש כאלה שעושים טריידים ארוכים יותר

יש כאלה שעושים השקעות ערך

לכל אחד יש את השיטה והדרך שלו - כל אחד מה שעובד לו.

עובדה שיש אנשים שהפסיקו לעבוד והם מתפרנסים בזה בשוטף, מיכה זה דוגמא אחת, שמעתי בעבר מחבר על אבא של חבר שלו שעזב את העבודה וזה מה שהוא עושה.

שמעתי מקולגה על מישהו שהוא מכיר שגם עושה את זה בשיטה כזאת או אחרת.

אז להגיד חד משמעית שזה לא עובד בכלל ? לא יודע, קשה לי לקנות את זה

מה שבטוח יש כאלה שעובד להם יותר טוב ויש כאלה שעובד להם פחות טוב.

ראית סרטונים של רוברט קיוסאקי (המחבר של אבא עשיר אבא עני) ?

הוא אומר שהמטבע האמיתי זה זהב וכסף, הוא לא מאמין בדולר, הוא לא משלם מיסים (בדרך חוקית) והוא עושה הון ע"י לקיחת חוב - כל נכס שבבעלותו (אלפים) הוא בהלוואה מהבנק. הדרך שלו לעשות הון זה לקחת הלוואות.

נשמע לי הזוי, אבל עובדה שהוא עושה את זה - זאת רק דוגמא לכך שאין דרך אחת.

לגבי הספר, רושם לי לקרוא אותו, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שיש אנשים שמתפרנסים ממסחר בבורסה, אבל אני סקפטי לגבי זה שהם משתמשים בניתוח טכני ואני בטוח שזה כאלו שעובדים בזה פול טיים. לא חושב שיש כאלה שעושים את זה כתחביב מהצד ומצליחים לאורך זמן. חוץ מזה, התחרות שלהם היום היא מול אלגוטריידינג, שזה כנראה מאוד קשה.

ממליץ לך לקחת רגע צעד אחורה, לחשוב עם עצמך איפה אתה נמצא על עקומת דאונינג קרוגר בהקשר של שוק ההון והשקעות (נשמע שלא בטופ של הפרבולה הראשונה, אבל לפניה ולא אחריה...), ולנסות ללמוד עוד עד שתבין שאתה יודע מעט- אז הפעולות שתעשה יהיו יותר חכמות ומחושבות. אגב, אחרי שתקרא את הספר שהמלצתי עליו, סביר שתהיה ברמה קצת יותר גבוהה מיועץ השקעות בבנק... 

לגבי קיוסאקי, אי אפשר באמת לדעת מה המצב הפיננסי שלו ומה הוא עושה, זה הרבה דיבורים באוויר. ואני אומר את זה כאחד שהתחיל להתעניין בתחום לפני כ- 20 שנה בעקבות קריאה של אבא עשיר אבא עני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש קיבל בסוף תשובה למה ששאל?

עם 2 מיליון שח בעו"ש אני הולך וקונה דירה במרכז הארץ באזור שיתחדש בעתיד ויעשו לו פינוי בינוי או תמ"א. רמת גן, קרית אונו, פתח תקווה. צאולי בת"א באזור יד אליהו למרות ששם כבר נראה לי יקר.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמתאים לך היום, לא בהכרח מתאים למישהו אחר. ויכול להיות שגם לא יתאים לך בזמן אחר ובמצב אחר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Michazzz כתב:

סרטון למחשבה: S&P או נדל"ן:

כן... סיפורי סבתא. 

הלך, חיפש איזה אזור מאד מסויים שעשה 300 אחוז.

אני גר בחיפה, במקרה קניתי דירה ב 2007. הבית שאני גר בוא עכשיו, שנקנה לפני 7 שנים אפילו לא הכפיל את השווי שלו מ 2007. 

עכשיו לגבי החישוב של ההחזר. על 900 אשח, ל 15 שנה, בריבית קבועה לא צמודה (לא מכיר מסלול כזה לכל כך הרבה כסף במינוף כל כך גבוה) מחזירים 6500 שח. 

סתם קליק בייט. אני לא מכיר השקעה שתנצח מדדים בבורסה בארצות הברית.

אגב, בממוצע, כל 10 שנים עושים שיפוץ בבית, זה לא כסף קטן.

הדבר היחידי הנכון שהוא מציין, משכנתא זו הדרך הכי מהירה לגייס כסף.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי בעקבות מה שכתבת לאתר מדלן, בחרתי סתם שכונה בפ"ת. תראה לבד בכמה אחוזים עלו העסקאות מ 2007. 980,000 שח ב 2007, 2,750,000 ב 2024. וזה סתם רנדומלי. תבדוק עסקאות במרכז הארץ, לא בחיפה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הסביבה שלי. 

מודה, לא מכיר את המרכז. 

בשביל להיות מדוייק, נכנסתי לכאן https://www.supermarker.themarker.com/Calculators/Mortgage/MartgageCalculator.aspx

עבור החזר של 4000 שח ל 30 שנה בריבית קבועה של 3.5 אחוז. 

אחרי 15 שנה ישאר לך להחזיר 550,000. 

תוריד את זה ממחיר המכירה, תוסיף עורכי דין, מס שבח, שיפוצים שצריך לבצע, חודשים ללא שכירות ויש עוד מלא...

ועוד דבר. 

אם כבר חכמים בדיעבד, ובחירה ספציפית של מקום. גם אני יכול לבחור מניה (בדיעבד). היית קונה אנווידיה/טסלה/מיקרוסופט/APPL

לא תגיד זרקתי שמות של מניות מוזרות, היית עושה הרבה יותר כסף. 

לקנות נדלן זו השקעה ליגיטימית, אבל היא לא מתחרה באמת בבורסה. 

עריכה,

מי שעושה היום מינוף של פי 9 על הכסף שלו במשכנתא (בהנחה שזה בכלל אפשרי) עושה התאבדות כלכלית

עריכה אחרונה על ידי ArikM
  • אהבתי 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Michazzz כתב:

נכנסתי בעקבות מה שכתבת לאתר מדלן, בחרתי סתם שכונה בפ"ת. תראה לבד בכמה אחוזים עלו העסקאות מ 2007. 980,000 שח ב 2007, 2,750,000 ב 2024. וזה סתם רנדומלי. תבדוק עסקאות במרכז הארץ, לא בחיפה

השאלה לא אם זה קרה בעבר, השאלה אם זה ימשיך. ההסקה "אם מחיר של משהו עלה ב- X אחוז ב- Y השנים האחרונות אז הוא ימשיך לעלות באותו קצב" היא חסרת משמעות בלי להסביר למה המחיר עלה באותם X אחוזים, ולבדוק האם אותם תנאים צפויים להמשיך להתקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Michazzz כתב:

סרטון למחשבה: S&P או נדל"ן:

קשה לי להאמין שאפשרי בכלל להשכיר את הדירה מרגע הרכישה ועד למכירה מבלי להחסיר שום חודש ומבלי לשפץ או לתקן בלת"ם.

הייתי אומר בהערכה גסה מאוד סד"ג של 200K על שיפוצים ותיקונים תכופים ונגיד בערך חודש אחד כל שנה במקרה הכי גרוע שהמושכר לא מושכר.

יוצא בערך 40K שקל.

250K בעיגול כלפי מעלה לעוד בלתמים לא צפויים כמו מלחמות ומחלות והופ - רבע מיליון שצריך להוריד..

וכל שיטה יכולה להיות נחמדה מאוד אם רק אוהבים אותה מספיק. 

יש כאלה שday traders שאוהבים ויעודדו את המסחר היומי ויש כאלה שהם סוחרי דיבדנדים עם השקעה במניות ספציפיות ויש כאלה של נדלן.

כל אחד והטעם האהוב עליו..

השוואות הללו קצת מטומטמות אבל יש כאלה שלא מספיק מנוסים ולא מכירים את השוק ונופלים לדברים הללו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון אחד עובדתי ומשמעותי לנדלן בישראל, על פני מדדים - זה שבישראל יש הטבות מס מפליגות על דירה יח'. עד רווח של 5 מ' אאל"ט.

מי שיודע למצוא עיסקאות טובות (חיפה זו לא עיסקה טובה לדעתי) יכול להכפיל את הכסף שלו כל כמה שנים עם 0 מס.

לא מכיר משהו דומה בשוק ההון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...