Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להיעזר במתכנן פיננסי להשקעה בשוק ההון?

neorex

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, התפנה לי לאחרונה סכום כסף משמעותי שברצוני להשקיע בשוק ההון.

אני לא מרגיש שיש לי מספיק הבנה בשוק ההון בשביל להשקיע סכומים גבוהים,

אז חשבתי אולי כדאי להיעזר במתכנן פיננסי שיעשה קצת סדר בדברים, ויבנה תכנית השקעה בהתאם לצורך שלנו.

אז אשמח לשמוע מניסיון של אנשים שעבדו עם מתכנן פיננסי על החוויה שלהם, מה כדאי לשאול כשמחפשים אחד? על איזה דברים כדאי לשים לב? האם אתם מרוצים?

ובכללי אשמח לקבל המלצה על מתכנן פיננסי טוב שהוא בלתי תלוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תכנית השקעה זה לא "שגר ושכח". תמיד צריך להיות עם אצבע על הדופק בהתאם לתנאים המשתנים. אתה צריך להיות מסוגל להסביר ליועץ ההשקעות את הצרכים והרצונות שלך, ולהיות מסוגל להיות להבין את האפשרויות שיוצגו בפניך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לאחרונה התחלתי להקשיב לתוכנית ב youtube של micha stocks

בחור שאינו יועץ אלא ממש מבין ובין היתר עושה ראיונות עם אנליסטים

אהבתי את הסרטונים שלו, ההסברים שלו והגישה שלו, יש לו פלייליסט של מבוא לשוק ההון שהתחלתי אתמול ונשמע טוב, מסביר כמו שצריך את ההיסטוריה ואיך הדברים עובדים.

להצטרף לדעתו של הבחור מעלי, גם אם תיקח יועץ כזה או אחר אתה צריך להבין מה אומרים לך, מה מייעצים לך ומה הסיכונים והסיכויים בפעולות שייעצו לך לעשות, כי בסופו של דבר זה הכסף שלך ולא הכסף של מישהו אחר.

ולכן, מה שאני עושה, בדיוק כמו שלקחתי משכנתא (שגם לקחתי יועץ אך עשיתי הרבה שיעורי בית לפני היועץ כדי להבין מה היועץ מציע) זה ללמוד את התחום כדי שתהיה לי הבנה בסיסית ואוכל לקבל החלטות מושכלות, גם אם לא אהיה איזה משקיע מדופלם.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמלות יותר גבוהות. אם יש בבנק יועץ טוב זה עשוי להיות משתלם. אבל את זה אין לדעת מראש (ואם אין דרך להשוות - גם בדיעבד).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

עמלות יותר גבוהות. אם יש בבנק יועץ טוב זה עשוי להיות משתלם. אבל את זה אין לדעת מראש (ואם אין דרך להשוות - גם בדיעבד).

איזה עמלות בדיוק? הכל זניח לעומת שירות מקצועי 

לנסר 2007

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמלות קניה, מכירה ו״שמירת ניירות ערך״.

לי היה בבנק יועץ די מבריק, כשפרש עברתי לקבל שירות מיועצת פנסיונית, שהיא, למעשה, יועצת השקעות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

עמלות קניה, מכירה ו״שמירת ניירות ערך״.

לי היה בבנק יועץ די מבריק, כשפרש עברתי לקבל שירות מיועצת פנסיונית, שהיא, למעשה, יועצת השקעות.

הכל נתון למשא ומתן , על קרנות אין עמלת קניה ומכירה ודמי השמירה הם לרוב זניחים רבע אחוז לשנה, אתה חושב שלמתכנן הפיננסי הוא לא ישלם, מאחורי יועץ נמצא הבנק , מי נמצא מאחורי המתכנן?

לנסר 2007

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי במה מדובר. במקרה שלי כל ההשקעות הן באמצעות קרנות של חברות ביטוח, כך שהן מובטחות לפי החוקים החלים עליהן. המתכנן יכול לעבוד במסגרת חברה של ייעוץ פיננסי או להיות עצמאי. בכל מקרה, הוא לא יכול לגעת בכסף באופן ישיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, alon30111 כתב:

ודמי השמירה הם לרוב זניחים רבע אחוז לשנה

אם אתה משקיע באפיקים סולידיים הרבע אחוז הזה הוא חלק נכבד מהתשואה. אני גם לא רואה צורך בתשלום דמי שמירה מיותרים. רבע אחוז ממיליון שקל זה 2500 שח שהולכים לפח.

בכל אופן פותח השרשור נעלם וקשה לייעץ בלי לדעת באיזה סכום מדובר, ולאיזו תקופה.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, מדובר על סכום של כ 2 מ, שאני חושב להשקיע לטווח של 10 שנים.

עשיתי שיחה עם מתכנן פיננסי שהציע לי את שירותיו, התכנית שהוא מציע זה 8 מפגשים שבהם הוא סוג של מלמד על שוק ההון ואז עושה סימולציה לפי רמת הסיכון ומכין תכנית השקעה.

העלות ליעוץ כ 10 אלף ש"ח, אומנם מדובר על סכום גדול שאני חושב להשקיע, אבל 10 אלף נשמע לי מאוד מוגזם.

השאלה עם כדאי לעשות שיחה עם יועץ השקעות של הבנק, בשביל להבין מה התכנית שהוא מציע, או שהם תמיד יציעו תכנית בהתאם לאינטרס של הבנק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל לראות את הבחור שכתבתי לך, תוך זמן קצר כבר יהיה לך מושג והבנה

אני נגד לשלם על משהו שעם טיפונת מאמץ אתה יכול לעשות בעצמך, מה שהציעו לך נשמע לי תוכנית לעצלנים, just saying.. 

אישית עם סכום כזה לא הייתי מסתמך על אדם אחד, הייתי מתייעץ עם הרבה אנשים, נאמר גם יועץ פרטי, גם של הבנק, גם חברים וגם לצבור ידע כדי שתהיה הבנה בסיסית. 

לפני שבוע גיסי סיפר שיועץ מהבנק גרם לו להפסד גדול למרות שלגיסי הייתה הרגשה שהוא צריך למכור. יועצים זה נחמד כדי לקבל דעה נוספת אבל הם רק יועצים, ההחלטה הסופית היא שלך. ההפסדים או הרווחים שלך. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Micha stocks אלוף. אני עוקב אחריו מאז שהיו לו 2000 עוקבים. 

תראה את האקדמיה שלו, זה בחינם. תעלה ללייבים ופשוט תספוג. 

אני לא ממליץ על שום יועץ, הם יקחו את הכסף שלך וימשיכו הלאה. 0 אחריות לרווח / הפסד. בדיוק כמו יועצים בבנק.

אתה צריך להחליט לאיזו תקופה אתה צריך את הכסף. 

ועוד דבר. למיכה יש פלייליסט של פלטפורמות מסחר. צפה גם בזה.

אני לא יועץ וזה לא יעוץ. אם אתה לא מבין כלום, תקנה תעודת סל שנקראת spy. היא עוקבת אחרי ה snp 500. 

המדד הזה עושה בממוצע 10 אחוז כל שנה. 

לא צריך להתחכם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ArikM כתב:

Micha stocks אלוף. אני עוקב אחריו מאז שהיו לו 2000 עוקבים. 

אם הוא כזה אלוף, למה הוא מוציא סרטונים במקום לשבת בכיף באחוזה שבנה מרווחי ההשקעות שלו?

לפני 6 דקות, ArikM כתב:

המדד הזה עושה בממוצע 10 אחוז כל שנה.

10 שנים זה זמן קצר. יש פה סיכון.

השאלה אם אחרי 10 שנים הבחור מתעתד לצאת לפנסיה או שיהיה לו זמן לחכות במקרה שבדיוק ספג הפסד.

לפני 18 שעות, neorex כתב:

עשיתי שיחה עם מתכנן פיננסי שהציע לי את שירותיו, התכנית שהוא מציע זה 8 מפגשים שבהם הוא סוג של מלמד על שוק ההון ואז עושה סימולציה לפי רמת הסיכון ומכין תכנית השקעה.

אין לי מישהו ספציפי או תוכנית מובטחת להציע לך.

אני בעצמי בהתלבטויות דומות.

אם אתה בעל משפחה, אני מציע לך להתייעץ גם עם יועץ פנסיוני עצמאי שיקח בחשבון את הגיל והמצב המשפחתי, כדי לראות האם תצטרך את הכסף הזה בזמן הפרישה.

אני כן חושב שיועץ פיננסי יכול לבנות לך תיק עם פיזור סיכונים, שמתאים לאופי שלך ולמצב שלך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פינדר כתב:
לפני 22 דקות, ArikM כתב:

2000 עוקבים. 

אם הוא כזה אלוף, למה הוא מוציא סרטונים במקום לשבת בכיף באחוזה שבנה מרווחי ההשקעות שלו?

שאל אותו, לי אין מושג. 

הוא לא אומר לך מה לקנות ומתי למכור. הוא מעביר מידע על כלכלה, הוא מלמד לנתח את שוק ההון. 

הרבה פעמים אתה תבין כמה מעוותים לך את המציאות בתקשורת. 

כמה עובדים עליך בפנסיה. זה ממש העיר אותי לעשות שינויים מהותיים בקרנות ההשתלמות והפנסיה.

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

10 שנים זה זמן קצר. יש פה סיכון.

השאלה אם אחרי 10 שנים הבחור מתעתד לצאת לפנסיה או שיהיה לו זמן לחכות במקרה שבדיוק ספג הפסד.

כל אחד והשיקולים שלו

עריכה אחרונה על ידי ArikM

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...