Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות רכב: טויוטה יאריס היברידית מושקת בישראל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 4150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהבתי מאוד את הג'אז מבחינת העיצוב (לעומת VAGית חדשה, הייתי בסוכנות השבוע וכבעלים של VAGית MK4 בת 11 - לא שינו כלום!!!).

קבעתי נסיעת מבחן ליום ראשון הקרוב בג'אז היברידית ואני מקווה מאוד לא להתאכזב מהסחיבה, ואם היאריס טובה יותר נבדוק גם אותה.

למישהו יש מושג מתי תגיע לאולמות התצוגה ברחבי הארץ (עפולה)?

בהונדה מקבלים 5 שנות אחריות על המערכת ההיברידית, ובטויוטה?

שמתי לב שבטויוטה אין שעון סל"ד, זה אמור להטריד אדם מחושב כמוני?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא אמור להטריד , ההפך , אתה אמור להסתכל על ניצולת האנרגיה שמחשב הרכב מציג ולתת לו לחנך את אופי הנהיגה שלך .

מה שכן אולי יטריד הוא אולי חוסר שעון חום מנוע שאני מניח שאולי אין ברכב ( לא המנוע החשמלי :wink: )

לדעתי האישית , רכב מעניין מאוד , הראשון שנוגע ל 1:30 בהצהרות יצרן על פי זכרוני (ועוד לא דיזלית קטנה)

115K ? לא בשרי ולא חלבי , פרווה .

הייתי מוכן לקחת אחת לשבוע ניסיון לראות כמה אצליח לחסוך (*שיעול* יש פה סוכן של טויוטה? מבחן בלתי תלוי בחינם *שיעול*)

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי מאוד את הג'אז מבחינת העיצוב (לעומת VAGית חדשה, הייתי בסוכנות השבוע וכבעלים של VAGית MK4 בת 11 - לא שינו כלום!!!).

קבעתי נסיעת מבחן ליום ראשון הקרוב בג'אז היברידית ואני מקווה מאוד לא להתאכזב מהסחיבה, ואם היאריס טובה יותר נבדוק גם אותה.

למישהו יש מושג מתי תגיע לאולמות התצוגה ברחבי הארץ (עפולה)?

בהונדה מקבלים 5 שנות אחריות על המערכת ההיברידית, ובטויוטה?

שמתי לב שבטויוטה אין שעון סל"ד, זה אמור להטריד אדם מחושב כמוני?

אם אני זוכר נכון, בפריוס נתנו אחריות של 8 שנים על המערכת ההיברידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא עניתם על השאלה הכי רלוונטית (או שרק אני חושב ככה) - האם זאת באמת צריכת הדלק שלה? כי לפי מבחן ראשוני שקראתי בוואלה היאריס ההיברדית סיפקה 1:17 רק שלא ברור בדיוק באילו תנאים.

מתי יהיה אפשר לדעת נתונים יותר מדוייקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה מעניין לעשות מבחן דרכים השוואתי בינה לבין ה...C3 טורבו דיזל.

נכון, אחת ידנית והשניה אוטומטית אבל עדיין, שתיהן מאותו סגמנט, מצהירות על צריכת דלק דומה מאוד וגם המחיר דומה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה מעניין לעשות מבחן דרכים השוואתי בינה לבין ה...C3 טורבו דיזל.

נכון, אחת ידנית והשניה אוטומטית אבל עדיין, שתיהן מאותו סגמנט, מצהירות על צריכת דלק דומה מאוד וגם המחיר דומה.

C3 החדשה E-HDI היא בעלת תיבה רובוטית, לא?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כן, אז מדובר במבחן מושלם, 2 תפישות עולם שונות שבאות לענות על אותה בעיה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא עניתם על השאלה הכי רלוונטית (או שרק אני חושב ככה) - האם זאת באמת צריכת הדלק שלה? כי לפי מבחן ראשוני שקראתי בוואלה היאריס ההיברדית סיפקה 1:17 רק שלא ברור בדיוק באילו תנאים.

מתי יהיה אפשר לדעת נתונים יותר מדוייקים?

בתנאים די אגרסיביים ככל הנראה. אפשר גם לעשות יותר מ-20 אבל בשביל יותר מזה תצטרך לחכות קצת למבחן מלא.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוואלה! רכב:

"במבחן שלנו, שהשליך אותה ישר אל עומקם של פקקי הבוקר של גוש דן ובנסיעה ארוכה מאוד לצפון הארץ וחזרה, היא הציגה נתון של 16.9 קילומטרים לליטר, למרות שמתג ה'אקו' היה פעיל לאורך רוב הנסיעה."

לפני שכולם קופצים וצועקים שמדובר על תנאי מבחן רכב שרחוקים מהמציאות - שימו לב שהם נסעו במצב סבתא, לא השתתפו במרוצי DRAG, לא עלו את הקסטל או ים המלח, ובסה"כ שילבו קצת פקקים ונסיעה ארוכה מאוד במישור ביחד.

כשהדפים מציגים 1:30 כמעט, מי שמכיר את התופעה מצפה ל1:25~, אבל 1:17? עושה לי ד'זה-וו מקיה פיקנטו.

טוב אז.. C3 דיזל אמרנו?

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם הרכב, שלא בתנאי מעבדה, יצרוך בסוף בממוצע כ-24 ק"מ/לליטר, אז יש ספק לגבי יכולת מכירתו/הישרדותו.

בשוק יש רכבים ב-3/4 מחיר (סוזוקי אלטו, פיזו 107, סיטרואן C1, קיאה פיקנטו, ועוד) אשר צורכים

סביב ה- 20 ק"מ/לליטר (חלק עושים 18 ועד ל- 22 ולכן "20" מוצג כאן כממוצע).

אז לפי החישוב יוצא ש:

יאריס > 3 שנות אחזקה X עשרים אלף ק"מ בשנה לפי לוי יצחק (=60 אלף בשלוש שנים) = 20.5 אש"ח הוצ' דלק.

השאר > 3 שנות אחזקה X עשרים אלף ק"מ בשנה לפי לוי יצחק (=60 אלף בשלוש שנים) = 24.5 אש"ח הוצ' דלק.

אינני סבור כי ב- 4 אש"ח חסכון בדלק במשך 3 שנים הרכב מצדיק קיומו, ביחס לאחרים.

ההפרש במחיר הקנייה בין היאריס לדגמים שרשמתי כדוגמה מעלה גבוהה באופן משמעותי מהחיסכון בדלק.

ועם ניקח בחשבון את מחיר החלפת הסוללות לאחר מיכן, אז ההפרשים עוד גדלים..

*ט.ל.ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממממממ מעוד מעניין.

שקופץ פה שירשור על איביזה\גולף פולו, על צריכת דלק שערויתית ברכב חדש חבר המושבעים ישר אומר, אל דאגה ככה זה ברכב חדש, תן לו לנסוע עוד 2000-3000 ק"מ והכל היה בסדר.

גם צריכת השמן עוברת:roll:

בכל מקרה, קשה לי להאמין שצריכת הדלק גבוהה מזו של הפריוס דור ראשון שאיתה יש לי ניסיון והציגה נתונים של 1ל-22 בממוצע.

מעניין לקבל נתונים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בדיקת צריכת דלק של הכתבים שווה לקליפת השום, זו לא הצריכה האמיתית והמיטבית שהבעלים של הרכב יגיע אליה, צריכה אמיתית של הדלק מגלים אחרי אלפי ק"מ עם הרכב שמוצאים את הצורה הנכונה להניגה וכך משיגים את הצריכה הטובה ביותר, ועוד לא דיברנו על תקופת הרצה.

זה משמעותי ביותר במיוחד ברכב ההיברידי כמו היאריס שיש בה מערכת חדשה ומתוחכמת שהנהג צריך לילמוד אותה ולנצל אותה בצורה המיטבית (למשל תיכנון בלימה נכונה להשגת טעינה מקסימלית, עוצמת לחיצת דוושה בהתאם למהירות הסופית הרצויה ועוד.

כל רכב צריך תקופת היכרות בשביל למצות את הפוטנציאל שלה ומבחן של כמה שעות ממש לא מדמה את המציאות.

אני קראתי מבחן דרכים של הרכב הנ"ל מחו"ל ושם הגיעו לצריכה של כ27 ק"מ לליטר- אז מה אומרים עכשיו?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב שוכח שהיאריס היא סופר-מיני מאובזרת לעומת אלטו/פיקנטו שהן מיני לא מאובזרות. יש כאן הבדל משמעותי. בנוסף, תראה לי אלטו או פיקנטו שעושות 1:22 בממוצע...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב צריך תקופת היכרות בשביל למצות את הפוטנציאל שלה ומבחן של כמה שעות ממש לא מדמה את המציאות.

אני קראתי מבחן דרכים של הרכב הנ"ל מחו"ל ושם הגיעו לצריכה של כ27 ק"מ לליטר- אז מה אומרים עכשיו?

אל תזלזל. אחרי אלפי ק"מ המנוע אולי נפתח יותר והצריכה משתפרת מעט, אבל סמוך על הכתבים שימצאו את הצורה הנכונה לנהיגה. הם הרי נהגו כבר באוריס ופריוס לא מעט.

בנוגע ל-1:27 - מה שאני אומר עכשיו זה שבשביל להגיע לכזה נתון צריך לנסוע בלי מזגן, רק בתוך העיר ועם נוצה על הדוושה, בתנאים לגמרי לא ריאליים. אבל גם 1:22 יהיה בסדר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמוך על הכתבים?

לא הגזמת בכלל, כמה כתבות רכב קראת בארץ שהיא באמת מקצועית ומעבר לקריאת הקטלוג.

ועוד איזה כמה אמירות לא רלוונטיות.

בודדים המקרים שזה קרה לי.

לפעמים זה פשוט עצוב אפילו לראות את זה.

עניין אותי עכשיו לראות את המבחן רכב של האוטו שלי ואת התוצאות שהם קיבלו.

טויוטה לנד קרוזר של המבחן הינה אותו דגם בדיוק כמו שלי, צריכת הדלק במבחן 7.5 ק"מ לליטר.

צריכת הדלק במציאות היום, אחרי מספר שנים וכ 160 אלף ק"מ הינה 1 ל- 10 באופן קבוע, נהיגה ממוצעת ומשולבת עם מזגן רוב הזמן (אנחנו אשנים שתמיד חם להם).

כל תידלוק אני יכול להגיד בדיוק כמה שניכנס, תוריד אפס מהק"מ ותקבל בדיוק את כמות הדלק שניכנס לי בתידלוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...