Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני רוצה לסיים אחת ולתמיד עם הבלוף (?) של נוזל השמשות שמוכרים בחנויות/תחנות דלק

Pintos
שימו לב! השרשור הזה בן 4951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אקונומיקה זו חומצה על כל המשתמע מכך.

אקונומיקה היא דווקא בסיס (נתרן תת-כלורי), אבל מהיותה חומר צורב (נתרן וכלור, כמו מלח בישול בדיוק) לא הייתי שופך ממנה על הצבע של הרכב.

אשתי קנתה לא מזמן באוטו דיפו מיכל של 4.5 ל' ב15 ש'.

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש דרך יותר פשוטה וזולה- בחנויות לחלקי חילוף מוכרים פילטר ייעודי לעניין הזה המורכב בדרך למתזים (ממש פשוט), עלותו 5 שקלים ואפילו ניתן לפתוח אותו ולנקות במקרה והוא נסתם... קניתי כזה ואני משתמש במי ברז (לא לכולם יש תמי 4 בבית), עד עכשיו אני אין סתימות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי חיפוש ולא מצאתי הרבה שנאמר פה על נוזל שמשות "ייעודי" אעלק לרכב...

אני עד היום ממלא במיכל נוזל השמשות מים שעברו סינון לדוגמא בריטה או תמי 4

מוסיף מעט סבון כלים וטיפל'ה אקונומיקה וסוגר עניין..

זה נכון ומשתלם לקנות את הנוזל שמשות שמוסיפים לו קצת צבע כחול והוא מבושם טיפה?

חוו דעתכם.

יום נעים

דודי.

ומה אתה בדיוק חוסך פה? תחשוב כמה זה 12 ש"ח ל 4 ליטר על נניח חודשיים (נניח, אצלי מיכל מלא של נוזל שמשות מחזיק יותר זמן)?? 6 ש"ח לחודש... זה בערך כמה באחוזים? 0.5% מההוצאה החודשית??

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקונומיקה מטרתה להרוג את האורגניזם שחדרו למיכל , מי מזגן למשל ,או התפתחות ירוקת .

אלכוהול גם חומר טוב .

קוראים לזה עובש,

פטריה..

כמה שמות..לא שמעתי בכל ימי לימודי האקולוגיים על השם"ירוקת".

אקונומיקה לא מטרתה להרוג אורגניזמים, אקונומיקה זה חומר חיטוי כימי, גם אלכוהול יכול להרוג אורגניזמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא חושב שאקונומיקה זה דבר טוב בנוגע לצבע הרכב והשמשות.

אני אישית ממלא מי בריטה מסוננים(דרך אגב, תמי 4 לא מסנן טוב את האבנית),

ומוסיף ממש מעט נוזל לניקוי חלונות(סנוקליר ודומיו).

הכוונה היא לא לחיסכון, אלא פשוט אין לי עצבים לסחוב ולאכסן את המיכל בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הנוגע לנוזל שמשות, לא צריך להיות פדנטים ונראה לי שמגוון השיטות שפורטו פה לייצור ביתי של "נוזל שמשות" מצביעות על כך.

לחבר שלי יש פיג'ו כלשהי שנת 2008 והוא מילא מי ברז במתזים ולאחר מספר חודשים נסתמו לו המתזים, מעבר לעובדה שזו הזדמנות מובהקת לצחוק עליו שוב על הצרפתיות שהנה הן בעייתיות אפילו במערכות המתזים שלהן זה הריץ אותי לסניף ACE הקרוב ולרכוש עוד מוצר איכותי מבית המותג הלא מתפשר של אמריקן איגל :) במבצע מטורף של 4 ליטר ב 18 שקל (ג'ריקן ב-10 ו 2 ב-18 ) כי בזה לפחות אני יכול להרשות לעצמי להתפשר ולהרגיש טוב עם זה.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני ממלא באופן קבוע מים מזוקקים?! :|

וזה לא מקמצנות, אני פשוט לא אוהב את הנוזל שמשות.

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקונומיקה מטרתה להרוג את האורגניזם שחדרו למיכל , מי מזגן למשל ,או התפתחות ירוקת .

אלכוהול גם חומר טוב .

אני מעדיפה שיהיה לי מיכל לנוזל שמשות ברכב לא סטרילי ועם בקטריות, מאשר שהאקונומיקה תכלה לי את הפלסטיקה ואת פח הרכב.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני נכנס כאן לכיס של מישהו חלילה,

אבל אתם שמים לב על מתקיים כאן הדיון? עשרה שקלים? עשרים שקלים??

ולכל אותם חכמים שמכינים תרכיזים אי אלו ואחרים בבית...

אני לא אומר שהם לא עושים את העבודה - למעט אולי הבחור עם האקונומיקה... אלוהים ישמור..

אבל מספר לא מבוטל של חברות עמלו ע"מ ליצור את התרכיז הכי טוב עבור המתזים של הרכבים שלכם (אמנם זה לא לקח להם הרבה זמן וזה גם לא כל כך מסובך) אבל בכל זאת קיימים מספר מוצרים באוטו דיפו ודומיו שמיועדים בדיוק למתזים של המכוניות שלנו...

אז למה לשבור את הראש?

חג שמח!

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי חיפוש ולא מצאתי הרבה שנאמר פה על נוזל שמשות "ייעודי" אעלק לרכב...

אני עד היום ממלא במיכל נוזל השמשות מים שעברו סינון לדוגמא בריטה או תמי 4

מוסיף מעט סבון כלים וטיפל'ה אקונומיקה וסוגר עניין..

זה נכון ומשתלם לקנות את הנוזל שמשות שמוסיפים לו קצת צבע כחול והוא מבושם טיפה?

חוו דעתכם.

יום נעים

דודי.

ניתן לייצר באופן עצמאי נוזל לשטיפת שמשות בצורה הבאה:

כנס לכול טמבוריה וקנה ליטר של ספירט כחול (אלכוהול מפוגל) ותערבב עם מים ביחס המומלץ על התווית המודבקת על גבי המיכל ויש לך אחלה נוזל לניקוי שמשות.

כאשר מצטבר לכלוך או שומן על השמשה אני מנקה את השמשות עם ספירט כחול ביחס יותר גבוהה לטובת הספירט והשמשה מבריקה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספירט כחול מסיר צבע, מנסיון. בחיים לא הייתי מקרב את החומר הזה לרכב, גם לא מדולל.

במשך 8 שנים אני מכין "פטל" - מעט נוזל כחול והיתר מים מסוננים מבריטה. מעולם לא הייתה סתימה במתזים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במי מזגן (אם יש, אם קר ונגמר המלאי אני משתמש במים שעברו הרתחה) ומערבב קצת ספריי חלונות כחול, סנו קליר או משהו כזה, מבריק את השמשה לחלוטין, אנחנו עושים ככה בכול הרכבים בבית כבר מעל 5 שנים, מעולם לא היו תלונות או סתימות.

דווקא החומר של אוטו דיפו גרם כמו שאמרו פה לכמו אבנית כחולה, מאז אותה פעם לפני 5-6 שנים הפסקתי להשתמש בחומרים האלו ואני מכין לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכוהול מפוגל אכן משמש לדילול צבעים מסויימים וכמו כן הוא משמש כחומר בעירה אז מה ?

אני מנקה כתמים של מריחת פלסטיק על צבע הרכב מרכב אחר בעזרת סמרטוט טבול באלכוהול 95 אחוז ולא נגרם שום נזק לצבע הרכב.

אחד השימושים הנפוצים של אלכוהול מפוגל מדולל הינו לניקוי שמשות והינו החומר פעיל שטח הקיים גם בחומרי ניקוי הסטנדרטים שאתה רוכש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש איש הישר בעיניו יעשה. אני לא הייתי מקרב אותו לאוטו.

איתמר.

Picture 054.jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש איש הישר בעיניו יעשה. אני לא הייתי מקרב אותו לאוטו.

איתמר.

יותר מ-20 שנים אני משתמש באלכוהול רפואי 95 אחוז שהייתי רוכש בבית המרקחת לשם ניקוי מעגלים אלקטרונים והסרת שכבת התחמוצת מהלחמות במעגלים מודפסים וזה עובד מצויין.

מכיוון שהמחיר של אלכוהול 95 עלה לשמיים עברתי להשתמש בספירט מפוגל (רק מסריח יותר לכן יש לעבוד במקום מאוורר היטב) לניקוי מעגלים.

תערבב 50 אחוז או 20 אחוז ספירט מפוגל עם ליטר מים ויש לך מנקה שמשות מצויין שלא פוגע בשום צבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...