Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על הקשר בין לחץ אוויר וצריח/כת הדלק

SubaMan
שימו לב! השרשור הזה בן 6808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ומה עושים כאשר ממלאים לפי הוראות יצרן אך כשמסתכלים עד מקום המגע של הצמיג בכביש הצמיג נראה די מרוח כאילו חסר אויר(צמיגים בני שבועיים פירמלי פי 3000 וכך גם בצמיגים הקודמים)

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי צמיגים רגילים - 175X70XR13

העניין הוא, אם תקרא את הקישור ותתרגל קריאה באנגלית, הבאתי את המקור כדי להביא גאולה לעולם, תקרא ותראה כי אפילו בארה"ב ארץ הפוצים רודפי הנהלים במוסכים ממלאים יותר לחץ אוויר בסובארו.

כפי שהוא "חושד" שם סובארו מפגרים בהכרת הצמיגים המודרניים.

כפי שציינתי בהודעתי הראשונה בשרשור זה - אני איתך בעניין הרעיון הכללי שהעלת (של יותר לחץ אויר ממה שהמליץ היצרן). קראתי לא מעט אינפורמציה לאחרונה בנושא הזה (וגם אני תמיד הייתי סבור שהתווית ששם היצרן היא הכי-נכונה-בעולם) והמסקנות מדברות בעד עצמן.

עזוב, בוא לא נלך רחוק; מכוניות מודרניות היום, כמו הפג'ו 307, הן בעלות הוראות יצרן שאומרות לחץ אויר של 35 PSI !!! במצב "רגיל" ועד 40PSI במצב עמוס !!!. בכמה כבר שונה 307 ששוקלת 1270 ק"מ ביחס, נניח, לאימפרזה 1600 ששוקלת בדיוק 40 ק"ג פחות ממנה ושם הוראות היצרן מדברות על 32PSI קדימה ו 29PSI אחורה....

תכל'ס - ההבדלים לא כאלה גדולים בשביל שיצרן X יחליט על 10% יותר ביחס ליצרן אחר.

שוב, הכל כאן שיקולים של נוחות, אחיזה ושחיקה סבירה של הצמיגים.

מאחר ולפג'ו יש מערכת מתלים טובה יותר מזו של האימפרזה, היצרן מרשה לעצמו להביא את הצמיגים ללחץ האויר האופטימלי מבלי שהנוחות תיפגע בקנה מידה היסטרי - ובכך להשיג שחיקה נמוכה יותר, צריכת דלק טובה יותר ואפילו אחיזה טובה יותר.

מה קורה באימפרזה כשמעמיסים את האוטו ?

אההה... סובארו לא מתייחסים לזה במדבקות שלהם, לפחות לא בדגמי הסדאן ! (גם לא בלגאסי).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שלחץ האויר יורד - הסיכויים לפיצוץ הצמיג גדולים עקב התחממות יתר של דפנות הצמיג בגלל הלחץ הנמוך שגורם להם לגמישות יתר.
נדמה לי שלא הגמישות היא שגורמת לחימום אלא הכפיפה המופרזת שנוצרת בדופן של צמיג שאיננו מנופח כראוי.

למיטב ידיעתי, כיפוף הדופן והיישור שלה אינן הפיכים לגמרי מבחינה אלסטית וחלק מהאנרגיה שהושקעה בעיוות הדופן הופכת לחום.

מסכים לגמרי לטענתך הבסיסית שחוסר אוויר מסוכן בהרבה מעודף (כמובן במידה והעודף סביר, לא 25 PSI מעל למומלץ וכדומה).

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שלא הגמישות היא שגורמת לחימום אלא הכפיפה המופרזת שנוצרת בדופן של צמיג שאיננו מנופח כראוי.

לזה התכוונתי.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40 PSI לא מזיק לצמיג!

כל צמיג כתוב עליו לחץ מילוי מקסימלי ובצמיגים של פרטיים קטנים נראה לי כ 40 ומשהו מקסימום כתוב על כל צמיג עד כמה מותר למלות בלי לפגוע בצמיג :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40 PSI לא מזיק לצמיג!

כל צמיג כתוב עליו לחץ מילוי מקסימלי ובצמיגים של פרטיים קטנים נראה לי כ 40 ומשהו מקסימום כתוב על כל צמיג עד כמה מותר למלות בלי לפגוע בצמיג :-)

הלחץ המקסימאלי שרשום על הצמיג הוא ליחוס בלבד ולא הלחץ המקסימלי לנסיעה.

לדוגמא לצמיג רזרבה מומלץ למלות את הלחץ המקסימאלי, כאשר משתמשים בו יש להוריד ממנו אויר למידת הלחץ הרצויה ע"פ היצרן.

בדרך כלל המידה המקסימאלית היא 60 PSI..! היית נוסע עם צמיג בלחץ כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל המידה המקסימאלית היא 60 PSI..! היית נוסע עם צמיג בלחץ כזה?

דניאל תקרא מה כתבתי, הייתי נוסע עם 65.

והמלצת היצרן עמדה בטויוטה על 64.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל תקרא מה כתבתי, הייתי נוסע עם 65.

והמלצת היצרן עמדה בטויוטה על 64.

מדובר על רכבים פרטיים, ועל המידה מקסימאלית לניפוח שכתובה על הצמיג, ולא על מידה הלחץ לנסיעה לפי היצרן.

בטנדרים הצמיגים והלחצים שונים בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
מכוניות מודרניות היום, כמו הפג'ו 307, הן בעלות הוראות יצרן שאומרות לחץ אויר של 35 PSI !!! במצב "רגיל" ועד 40PSI במצב עמוס !!!. בכמה כבר שונה 307 ששוקלת 1270 ק"מ ביחס, נניח, לאימפרזה 1600 ששוקלת בדיוק 40 ק"ג פחות ממנה ושם הוראות היצרן מדברות על 32PSI קדימה ו 29PSI אחורה....

תכל'ס - ההבדלים לא כאלה גדולים בשביל שיצרן X יחליט על 10% יותר ביחס ליצרן אחר.

סליחה מראש על ההקפצה - אך אני מקפיץ ע"מ לעדכן את הנתונים לטובת מידע מדוייק ואמין:

המלצות היצרן של ה 307 הינם 2.5 באר ALL AROUND

ובמידה והרכב עמוס - 2.8 באר מאחור (מלפנים נשאר זהה, 2.5 באר).

במילים אחרות:

36 PSI בכל הגלגלים במצב רגיל.

מצב עמוס - 40.6 PSI מאחור, מלפנים נשאר זהה - 36 PSI.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

מלאתי 90 שמעתם את הפיצוץ?:)

כרגע אני על 37 (היצרן ממליץ 32) הרכב מעט קופצני על מהמורות (האסטרה תמיד יבשה בעיר וזה משגע

אולי אחליף לה בולמים)

מה שכן ההגה קל יותר

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...