Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתמודדים עם מתנחלי הנתיב השמאלי?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, evc כתב:

אם הנהג בנתיב השמאלי מאחור עוקף את הרכב לפניו שחזר ימינה, ועושה זאת במישרין מבלי לחזור קודם לנתיב הימני מאחוריו, אז הוא מתנחל בנתיב השמאלי שכן בהזדמנות הראשונה שהייתה לו לסיים את העקיפה הוא לא סיים אותה ועקף שני רכבים ברציפות והרי זו הדרישה שלכם בדיוק מהנהגים שנוסעים בנתיב השמאלי לא לעקוף "בכאילו".

נאה דורש נאה מקיים.

לא בהזדמנות הראשונה, אלא בהתאם לתכנון. אתה מעוות את ההיגיון והחוק, מתוך חוסר הבנה שלו אני משער. 

כמו כן, כתבת לי "שים לב" על משהו שליטרלי כתבתי בציטוט שציטטת. שני רכבים בשמאלי באותה מהירות בהחלט צריכים להתנהג כמו סיאמים. 

שני רכבים כאשר זה שמאחור מהיר יותר, אז

התכנון שלו זה לעקוף את הרכב האטי לאחר שהוא יזוז ימינה ואז ליזור לימין גם.

זה התכנון זה מה שיעשה. רומן הסביר זאת בצורה ברורה ממני. 

באמת לא מצליח להבין את הרצון להוכיח בכוח משהו שלא קיים. 

הכביש הרבה יותר פשוט ממה שאתם מנסים לצייר, כמו ללכת ברגל רק יותר מהר. 

לפני 56 דקות, sperial כתב:

והזכות שלי כ"מוביל" בנתיב העקיפה היא להשלים את העקיפה - או סדרת העקיפות - בלי שמישהו מאחור ינסה לדחוק אותי מהנתיב. 

לפני 41 דקות, MostlyWicked כתב:

אני רק רוצה לציין שהתנהגות אנטי-סוציאלית היא לדרוש מאדם אחר להאט משמעותית את הנסיעה שלו (להשלים עקיפה מוקדם מהמתוכנן) רק כדי שתוכל להאיץ מהר יותר. הזמן שלו לא פחות חשוב משלך.

לא חושב שיש אדם אחד שחלק על זה בשרשור. 

המחלוקת היא מה זה "שורת עקיפות". 

כי אם זו "שורת עקיפות", אז יש באמצע חזרה לימין. 

אם בשום שלב לא עברת לימין, אז לא ביצעת "שורת עקיפות", אלא עקיפה אחת מאוד ארוכה. אז זה שיקול שלך כמה אתה רוצה להישאר בשמאלי. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל זה לא ממש משנה אם הנהג מאחור בנתיב השמאלי ישלים את העקיפה מייד אחרי שעקף את הרכב מימין או מייד לאחר שיעקוף ברציפות גם את הרכב שפינה לו את המסלול , במקרה הטוב מבחינתו הוא חסך זגזוג אחד אבל ייתקע מייד אחרי הרכב הבא בתור לפניו בנתיב הימני, והוא עדיין יצטרך לזגזג את עצמו לדעת כדי לשמור על הימין אפילו בצורה המוגמשת הזאת וזה פשוט לא קורה בפועל, כאשר הסנריו הוא של נתיב ימני שורץ יחסית ברכבים. 

בפועל כמו שכתבתי מקודם יש מלחמה על זכות ההתנחלות בנתיב השמאלי למי שרוצה לנהוג מעל המהירות המותרת ברציפות באותו נתיב, פשוט התרגלו או פירשו שרק המהיר שולט והוא יכול להתנחל בנתיב השמאלי על חשבון הנהגים לפניו.

חוק הג'ונגל :-)

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, evc כתב:

אם הנהג בנתיב השמאלי מאחור עוקף את הרכב לפניו שחזר ימינה, ועושה זאת במישרין מבלי לחזור קודם לנתיב הימני מאחוריו, אז הוא מתנחל בנתיב השמאלי שכן בהזדמנות הראשונה שהייתה לו לסיים את העקיפה הוא לא סיים אותה ועקף שני רכבים ברציפות והרי זו הדרישה שלכם בדיוק מהנהגים שנוסעים בנתיב השמאלי לא לעקוף "בכאילו".

נאה דורש נאה מקיים.

אם הוא לא מעכב אף אחד מאחוריו, הוא לא התנחל כי אם המשיך בעקיפה, בדיוק כמו הדעה שלכם בדבר "סדרת עקיפות". כל המחלוקת היא על הפרעה.

לפני 3 שעות, sperial כתב:

והזכות שלי כ"מוביל" בנתיב העקיפה היא להשלים את העקיפה - או סדרת העקיפות - בלי שמישהו מאחור ינסה לדחוק אותי מהנתיב. 

אם שורת העקיפות סבירה - אכן. אם העוקף מזהה רכב נוסף קילומטר לפניו ובוחר לראות בזה שורת עקיפות, זאת בעיה.

לפני 3 שעות, MostlyWicked כתב:

אני רק רוצה לציין שהתנהגות אנטי-סוציאלית היא לדרוש מאדם אחר להאט משמעותית את הנסיעה שלו (להשלים עקיפה מוקדם מהמתוכנן) רק כדי שתוכל להאיץ מהר יותר. הזמן שלו לא פחות חשוב משלך.

ר' לעיל. אם התכנון שלך לעקוף מכונית שנמצאת מרחק רב מלפנים, אתה לא סביר. אם זאת שורה צמודה יחסית, בהחלט. 

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובן שהכוונה לשורה סבירה של עקיפות, לא למרווחים של מאות מטרים - אלא למצב שבו אותו מהבהב גורם למי שלפניו להאט ולהדחק בצורה שמפריעה גם לנהג הנעקף.  

אפילו בגרמניה, עם היישור לימין המוטמע בהם בצורה כל כך עמוקה, יש לא מעט "יצירתיות" כאשר מדובר בעקיפה בנתיב השני מימין, כאשר בימני יש שורת משאיות, ולמרות ההקפדה היתרה על נסיעה בימני הרי שהגרמנים נוהגים להשאר באמצעי (ואף בשמאלי) גם כשהמשאיות יותר מרווחות.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש שלושה נתיבים, כן. כשיש שניים, לא. חוזרים ימינה כמו גדולים. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני רואה רוב האנשים בכבישים אינם נהגים אלא בובות מאחורי בקרת שיוט

קרתה לי אנקדוטה מעניינת רציתי לבדוק את צריכת הדלק הכי טובה שאפשר להגיע אליה אצלי ברכב,

נסעתי על כ 90+- בכביש שש נתיב ימני כמובן, בשעה מאוחרת בערב כל הכביש לידי פנוי,

אבל מאחורי נוסעת קיה ספורטאג' חדשה באותה המהירות שלי,

לאחר כמה קילומטרים הייתה התרחבות ימינה, אני לוקח ימינה והקיה מאיצה משמאלי אני מסתכל ורואה גברת עם ראש בטלפון, ואז הבנתי שהיא אפילו לא ראתה באיזו מהירות היא נוסעת ושהמהירות שהיא נסעה קטנה בהרבה ממה שהיא שמה בקרוז.

עם כאלה נהגים שיהיה לנו בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגות לא משתמשות בקרוז קונטרול.

כנראה שזה פשוט נתן לה הרגשת בטחון כמו גורי ברווזים שהולכים אחרי אימם.

זה מזכיר לי שגם אם יש מגרש חניה ריק שחונה בו רכב אחד, נהגות תמיד יחנו לידו ולא בחניה ריקה ועוד יצמדו אליו.

סטריואוטיפים אולי אבל זה הניסיון שלי.

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וריאציה חדשה שנתקלתי בה - הרבה זמן לא יצא לי לצאת מירושלים דרך כביש 1. ראיתי עכשיו שהתכנון הגאוני שם את נתיב התחבורה הציבורית בצד שמאל.

מה שקורה הוא שכשהוא מסתיים האוטובוסים נשארים בשמאל (כי למה לא) ומעכבים את התנועה (כולל עליות ומנהרה שבדרך) ואז כשמגיעים למבשרת (שם יש להם תחנה) חותכים 3 נתיבים לימני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.5.2022 בשעה 10:20, evc כתב:

לגמרי 

אני מנוי קבוע בנתיב הימני ונוסע רגוע 

אני יכול לראות אשה נוסעת אחרי (עם רכב שיש בו מנוע שאני לא יודע אם היא יודעת אפילו מה הוא מסוגל לבצע )

באותו קצב לעיתים עשרות ק"מ  סתם כי הם אוהבות ליסוע אחרי משהו יציב שנותן להם בטחון (מבין אותם יש בזה משהו )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגות לא משתמשות בקרוז קונטרול.

זה מזכיר לי שגם אם יש מגרש חניה ריק שחונה בו רכב אחד, נהגות תמיד יחנו לידו ולא בחניה ריקה ועוד יצמדו אליו.

סטריואוטיפים אולי אבל זה הניסיון שלי.

לפני שעה, ידני כתב:

לגמרי 

אני מנוי קבוע בנתיב הימני ונוסע רגוע 

אני יכול לראות אשה נוסעת אחרי (עם רכב שיש בו מנוע שאני לא יודע אם היא יודעת אפילו מה הוא מסוגל לבצע )

באותו קצב לעיתים עשרות ק"מ  סתם כי הם אוהבות ליסוע אחרי משהו יציב שנותן להם בטחון (מבין אותם יש בזה משהו )

וואי וואי כמה מיזוגניות מיושנת. כי טכנולוגיה ונהיגה זה רק לגברים אמיתיים.

ברור כי אין בהייטק בכלל מתכנתות ומהנדסות.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גורי ברווזים

לציפורים אין גורים, יש גוזלים או אפרוחים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, bobi כתב:

וואי וואי כמה מיזוגניות מיושנת. כי טכנולוגיה ונהיגה זה רק לגברים אמיתיים.

ברור כי אין בהייטק בכלל מתכנתות ומהנדסות.

מה שנקרא, אל תבלבל אותי עם העובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

דוגמה טריה לצערנו

https://www.facebook.com/reel/4735465613368132?mibextid=9drbnH&s=yWDuG2&fs=e

הצלם "הלא כל כך חכם" נוסע בשמאל כאשר נתיב ימין ריק ובולם כאשר אופנוע עובר בשול, נהגת מאחוריו שאין לה לאן לברוח חותכת לשמאל כדי לא לפגוע בצלם ופוגעת באופנוע.

מי אשם? עבורי הצלם חד וחלק

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כל הזמן הוא אומר ימח שימך?

לדעתי כן הצלם אשם

ימין פנוי- סע שם

כמה אמשיך להגיד לאנשים לנסוע בימין לאט ולא ישימו עליי

• אהבתי 1

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...