Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מומלץ בעולם המחשבים הניידים? אינטל או AMD? תקציב של 4K עם גמישות של עוד 0.5K במידת הצורך (באילת)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל שאין פה דרישה לניידות, לעומת זאת יש דרישה לצפייה בתכני וידאו, אז המקבוק פחות אטרקטיבי, עדיף באמת מסך קצת יותר גדול (אבל לא פחות איכותי).

אם מכניסים ניידות לעניין, אז המק הוא באמת מצטיין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במיקרה כזה הלנובו 16 באמת נותן פיתרון טוב במחיר טוב.

בהתחלה שראיתי את הסידרה החדשה הזו PRO מאוד הופתעתי מהמחיר הנמוך יחסית ועדיין מסך מעל 300 NIT עם 100% SRGB ורזולוציית 2.5K, לרוב במחירים כאלה מקבלים מסך 250 ניט 1080P עם כיסוי של 65% של SRGB.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בביקורת ברשת שמצאתי תשבוחות על המסך והמעבד וירידות על איכות הסאונד קצת ועל זה שהוא לא סוחב גיימינג (מוזר אבל מישהו קנה אותו ואז החליט שהוא גיימר).

סך הכל נראה כמו תמורה מעולה למחיר לימ שלא אכפת מהגודל.

תודה שוב לכולם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, hwgeek כתב:

במיקרה כזה הלנובו 16 באמת נותן פיתרון טוב במחיר טוב.

בהתחלה שראיתי את הסידרה החדשה הזו PRO מאוד הופתעתי מהמחיר הנמוך יחסית ועדיין מסך מעל 300 NIT עם 100% SRGB ורזולוציית 2.5K, לרוב במחירים כאלה מקבלים מסך 250 ניט 1080P עם כיסוי של 65% של SRGB.

כן. אני מניח שה-M1 טרף את הקלפים.

תראה גם את ה-Swift X, איזה מעבד, מסך טוב, הרבה מחשב באלף דולר. נראה מיועד לעיבוד תמונות בתנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, falou כתב:

לא כתבתי ״מעולה״ בשום מקום.

כתבת את זה שורה אחת מעל.

לפני 17 שעות, falou כתב:

בדיקה מהירה מגלה שאכן אין אופציה למעבד ברמה שציינת פלוס 16 פלוס מסך מעולה.

לפני 7 שעות, falou כתב:

למחשב שהצעת יש יתרון במעבד ה-AMD והכרטיס הגרפי, אבל כל זמן שה-i7 מספיק חזק להריץ מטאלאב, הייתי לוקח מסך מאוד איכותי על פני ביצועי יתר לא נדרשים.

אין דברר כזה "ביצועי יתר לא נדרשים" ביצועים טובים יותר אומר מחשב עולה מהר יותר כשהוא מתעורר, פותח תוכנות מהר יותר, מעתיק קבצים ושומר עבודה מהר יותר ובאופן כללי מפחית את כמות הזמן המת בו אתה מחכה למשהו שיקרה. 

לפני 4 שעות, Pika007 כתב:

לגבי מסך מט מול מבריק- מט עדיף, נקודה. גם לצפיה בסרטים/משחקים.

לא מדויק. מסך מבריק הוא קונטרסטי יותר לכן לצריכת/יצירת תכנים יש שיעדיפו אותו.

לפני שעתיים, ניקו פ. כתב:

הרצון המקורי היה משהו שהוא גם עם בנייה איכותית ונראה אסתטי, אבל זה לא נכנס בתקציב ופחות קריטי מאשר מסך טוב וחומרה שתתמודד בכבוד עם פרוייקטים די כבדים של מאטלאב.

מניסיון, זה הדבר האחרון שהייתי משקיע בו - אחרי ביצועים, איכות ובהירות מסך, נפח אחסון, וזמן סוללה. 

זה בתנאי שהיא מתייחסת לדברים בעדינות ולא נוטה להפיל את המחשב שלה, לשפוך עליו קפה או להשאיר אותו דולק בתוך התיק.

לפני שעה, falou כתב:

מאוד בעד מסכים של 16:10. לא ניסיתי, אבל גם 3:2 נראה לי טוב מאוד.

פחות לסרטים, יותר לגלישה.

פחות לסרטים, יותר לכל שאר השימושים ביקום. 

אני כבר רואה איך בעוד שנתיים-שלוש-ארבע אפל ישיקו "מסך חדש ביחס חדשני של 4:3" :LOL: 

לפני כשעה, hans כתב:

לא מספק בכלל לטקסט. כל הטקסט מפוקסל.

סר, יו אר קישקושינג. אני כותב את ההודעה הזו על מסך 15.6 ברזולוציה של 1080P. לא רואה שום פיקסלים ושום כלום. עבדתי עם המסך הזה גם לדברים מאוד graphically intensive והוא מעולם לא היווה בעיה (וכן, עבדתי גם על מסכים עם PPIים גבוהים יותר).

לפני כשעה, hans כתב:

אני מסכים ש-4k זה מוגזם אבל לפחות באפל עם ה-3.18374k שלהם (או איך שלא תקרא לרטינה...) אין שום בעיות עם חיי סוללה.

רטינה זה לא 3.משהוK. 
רטינה זה שם מסחרי שאפל משתמשים בו ליטרלי מתי שבא להם ואין לו שום הגדרה. הדבר הכי קרוב להגדרה של רטינה זה "מסך שבו אי אפשר לראות את הפיקסלים הבודדים ממרחק צפיה סטנדרטי" - אז במסך הרטינה הראשון היה 326ppi כי הוא היה באייפון ואייפד, יש מסכי רטינה עם 200ppi ויש עם 460. 

אבל בהתבסס על ההגדרה הבסיסית, תכלס אני לא מצליח לחשוב היום על אף מסך חצי-סביר שלא עומד בקריטריון הזה. אפל פשוט יודעים להרים לעצמם ממש טוב. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטודנטים יכולים לקבל windows ועוד שורת תוכנות ברשיון סטודנט חינם.

רשיון מאטלאב לסטודנט עולה כמה עשרות דולרים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהיה לבן שלי בטכניון,  בשלב מסויים, הוא שילם על רשיון . רק יותר מאוחר הטכניון סיפק רשיונות.

דרך אגב, שני בוגרי הטכניון.שלי עשו זאת עם i5'ים ולא סבלו מדי מחוסר כוח.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי את התואר הראשון והשני עם מחשבים יחסית פשוטים. לחישובים כבדים, כנראה שתשתמש במשאבי חישוב של האוניברסיטה.

בקשר למטלב, נכון שהוא בחינם בהרבה מקומות אבל בכל אופן יש היום נהירה לפייטון.

הייתי משקיע בSSD גדול, זיכרון גדול (לפחות 16 GB) ומסך בגודל נוח שמאפשר ניידות. זה מאוד סובייקטיבי, אבל אני מעדיף מסך 14". לדעתי רוב הגדולים יותר כבדים מידי לנשיאה.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פבל כתב:

לא מדויק. מסך מבריק הוא קונטרסטי יותר לכן לצריכת/יצירת תכנים יש שיעדיפו אותו.

לא קונטראסטי (שם הוא דווקא פחות עדיף), המילה אותה אתה מחפש היא vibrant, זו הסיבה שהמסכים האלו נהיו פופולריים בסוף שנות ה 2000. דרך פשוטה וזולה ליצור מסך "צבעוני" יותר במקום להעלות את איכות הפאנל עצמו

המגמה בשוק כיום די התהפכה, והתחילו לצייד מחשבים במסכים טובים יותר ברוב המקרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sperial כתב:

שלי עשו זאת עם i5'ים ולא סבלו מדי מחוסר כוח.

אין הבדל בין i5 ל i7 מהסדרה הבסיסית בכל הדורות של אינטל. כן יש הבדל לעומת i3.

אגב, מתעלק קצת.

יש המלצה למחשב 14" ללימודי הנדסה? האם יש סיבה לחפש משהו עם MX450 או שזה מיותר?

הזנבוקים מאוד מפתים אותי, במיוחד עם המסך שיש על משטח המגע שמתפקד כמיני טאבלט.

ב 5000+- אפשר לקנות כזה עם mx450, i7, טרה של זכרון ו 16GB ראם. סה"כ מפרט לא רע. המסך הוא מט אבל רק FHD  ו 60Hz שזה קצת מבאס.

בבית יש מחשב נייח עם i7 7700 (שבאופן מבדר במיוחד, כנראה יהיה חלש מהמעבד בנייד חדש) ו RX5700 ולכן הנייד לא יהיה בשימוש.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פבל כתב:

כתבת את זה שורה אחת מעל.

אני לא כתבתי את זה.

תביא ציטוט שכתבתי את זה על המסך של המקבוק, שזה המסך שהתייחסת אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פבל כתב:

סר, יו אר קישקושינג. אני כותב את ההודעה הזו על מסך 15.6 ברזולוציה של 1080P. לא רואה שום פיקסלים ושום כלום.

למה שכתבת יש רק שני הסברים אפשריים:

1. אתה עיוור.

2. אתה צופה בלפטופ ממרחק מטר ומעלה, יענו עובד מול מסך שתופס באופן פיזי אולי שליש משדה הראייה שלך.

רואים באבו-אבו-אבוהה כשצופים במרחק כזה שהמסך ממלא את שדה הראייה. למה שמישהו יחליט להקדיש רק חלק משדה הראייה שלו לעבודה - נשגב מבינתי, ומכאן אחת ההחלטות המוצלחות בחיים - של עבודה במשרד מול 4k /27.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פבל כתב:

אין דברר כזה "ביצועי יתר לא נדרשים" ביצועים טובים יותר אומר מחשב עולה מהר יותר כשהוא מתעורר, פותח תוכנות מהר יותר, מעתיק קבצים ושומר עבודה מהר יותר ובאופן כללי מפחית את כמות הזמן המת בו אתה מחכה למשהו שיקרה. 

ממש לא.

השאלה היא אילו פעולות/תוכנות, ואת זה אין לך איך לדעת מראש. ההנחה שמחשב חזק יותר ייתן לך זמני תגובה מהירים יותר, היא לא נכונה. מחשב חזק יותר לא מהיר יותר בהכל, כל הזמן. זה פשוט לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...