Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מומלץ בעולם המחשבים הניידים? אינטל או AMD? תקציב של 4K עם גמישות של עוד 0.5K במידת הצורך (באילת)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רישיונות לא בעיה ושמתי לב שזה בלי. תודה רבה על הסבת תשומת הלב.

היא אמרה שאת הדברים הממש כבדים היא תעשה באונ' במידה ותצטרך. אין צורך בניידות כי המקסימום שהוא זז זה מהבית לרכב והמרכב למעבדה, לא יותר. הוא גם שוקל בלחץ 200 גרם יותר מהנוכחי שלה שהוא 14 אבל ממש ישן, לנובו שלדעתי כבר בן 7-8.

לפני 56 דקות, Ooga כתב:

אין הבדל בין i5 ל i7 מהסדרה הבסיסית בכל הדורות של אינטל. כן יש הבדל לעומת i3.

אגב, מתעלק קצת.

יש המלצה למחשב 14" ללימודי הנדסה? האם יש סיבה לחפש משהו עם MX450 או שזה מיותר?

הזנבוקים מאוד מפתים אותי, במיוחד עם המסך שיש על משטח המגע שמתפקד כמיני טאבלט.

ב 5000+- אפשר לקנות כזה עם mx450, i7, טרה של זכרון ו 16GB ראם. סה"כ מפרט לא רע. המסך הוא מט אבל רק FHD  ו 60Hz שזה קצת מבאס.

בבית יש מחשב נייח עם i7 7700 (שבאופן מבדר במיוחד, כנראה יהיה חלש מהמעבד בנייד חדש) ו RX5700 ולכן הנייד לא יהיה בשימוש.

איזו הנדסה? אחותי למדה חשמל והסתדרה עם לנובו טרנטה רנדומלי ב-3K (i5, 256 SSD ו-8 ג'יגה ראם). אמרה שלא ממליצה על ה-8 ג'יגה, אבל בתואר הראשון זה לא ממש הגביל אותה כמו שלקח לה זמן לחלק מהדברים. מצד שני היא סיימה אותו לפני כמה שנים, אז אולי השתנה מאז.

לגבי i5 מספיק, זה תלוי בפרוייקטים. התכנה עצמה לא כבדה אבל יכולים להיות פרוייקטים מאוד דורשניים ובכל זאת אני מניח שרוב האונ' מספקות חוות מחשבים המסוגלות לעשות זאת. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 דקות, falou כתב:

אני לא כתבתי את זה.

תביא ציטוט שכתבתי את זה על המסך של המקבוק, שזה המסך שהתייחסת אליו.

image.thumb.png.358fefcd4c2081e0dba086d193797d58.png

בגלל שבשני המשפטים התייחסת למסך, ובפעם הראשונה כתבת גם "מעולה", ובמשפט השני כתבת "רק באפל" הבנתי שהתכוונת "בניגוד/בהמשך למה שכתוב במשפט הקודם" ולכן חשבתי שהתכוונת שבאפל יש בתקציב הזה מסך מעולה.

אם לא הבנתי נכון, 'תנצלת בכנות. 

לפני כשעה, Pika007 כתב:

לא קונטראסטי (שם הוא דווקא פחות עדיף), המילה אותה אתה מחפש היא vibrant, זו הסיבה שהמסכים האלו נהיו פופולריים בסוף שנות ה 2000. דרך פשוטה וזולה ליצור מסך "צבעוני" יותר במקום להעלות את איכות הפאנל עצמו

המגמה בשוק כיום די התהפכה, והתחילו לצייד מחשבים במסכים טובים יותר ברוב המקרים.

גם Vibrancy וגם קונטרסט (וגם פחות Haze, ובהירות גבוהה יותר). באופן כללי, מסך מבריק יראה "יותר טוב" כי ציפוי מט בעצם מוסיף "ערפיליות" לתמונה שהמסך מציג.

https://pcmonitors.info/articles/matte-vs-glossy-monitors/

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ניקו פ. כתב:

איזו הנדסה? אחותי למדה חשמל והסתדרה עם לנובו טרנטה רנדומלי ב-3K (i5, 256 SSD ו-8 ג'יגה ראם). אמרה שלא ממליצה על ה-8 ג'יגה, אבל בתואר הראשון זה לא ממש הגביל אותה כמו שלקח לה זמן לחלק מהדברים. מצד שני היא סיימה אותו לפני כמה שנים, אז אולי השתנה מאז.

לגבי i5 מספיק, זה תלוי בפרוייקטים. התכנה עצמה לא כבדה אבל יכולים להיות פרוייקטים מאוד דורשניים ובכל זאת אני מניח שרוב האונ' מספקות חוות מחשבים המסוגלות לעשות זאת. 

מכונות.

אגב (לא יודע אם התכוונת אלי או לספריאל) - מה שאמרתי לגבי זה ש i5 ו i7 הם אותו דבר, זה פשוט כי הם ממש אותו דבר, אין ביניהם שום הבדל בביצועים. יש דגמי H שהם משמעותית חזקים יותר, ושם i5 יהיה משמעותית חזק יותר מ 7 מהסדרה הרגילה, אבל מצד שני יצרוך כמעט פי 2 יותר חשמל.

מהסיבה הזו השוואה בין i7 ל i5 לא נכונה אלא האם הם מסדרה H או לא.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, hans כתב:

למה שכתבת יש רק שני הסברים אפשריים:

1. אתה עיוור.

2. אתה צופה בלפטופ ממרחק מטר ומעלה, יענו עובד מול מסך שתופס באופן פיזי אולי שליש משדה הראייה שלך.

רואים באבו-אבו-אבוהה כשצופים במרחק כזה שהמסך ממלא את שדה הראייה. למה שמישהו יחליט להקדיש רק חלק משדה הראייה שלו לעבודה - נשגב מבינתי, ומכאן אחת ההחלטות המוצלחות בחיים - של עבודה במשרד מול 4k /27

אף אחת מהאופציות האלה. הוא ישב על הברכיים שלי בזמן שכתבתי את זה. עכשיו אני כותב מול מסך 27" 1440P ממרחק של 65 ס"מ וגם לא רואה פיקסלים אלא אם כן אני ממש נתקע על איזו אות מעוקלת כמו ס או משהו וגם אז אני ממש ממש ממש צריך להתאמץ. 

לפני 6 דקות, falou כתב:

ממש לא.

השאלה היא אילו פעולות/תוכנות, ואת זה אין לך איך לדעת מראש. ההנחה שמחשב חזק יותר ייתן לך זמני תגובה מהירים יותר, היא לא נכונה. מחשב חזק יותר לא מהיר יותר בהכל, כל הזמן. זה פשוט לא נכון.

ממש כן. קח כל תוכנה בעולם - כולל כרום, וורד, אקסל, ואפילו ווינדוס עצמה, ותמדוד כמה זמן לוקח לה לעלות על המקבוק, אחרי זה תבדוק כמה זמן לוקח לה לעלות על מחשב אחר ותראה שיש הבדלים. מבחינת זמן תכלס כל הבדל כזה אולי יהיה זניח, אבל א) זה מצטבר ו-ב) באחוזים זה משמעותי. 

אני עובד היום עם מחשב נייח עם AMD 5900X, ג'יפורס 3080, 32GB ראם ו-SSD PCIE 4.0 ועדיין הוא לא עושה את הכל מיידי ויש איפה לשפר דברים. במעבר ללפטופ (i7 7700HQ ו-16GB ראם) ההבדל במהירויות מאוד מאוד מורגש. אתה פשוט מדבר כמו אנשים שלא מבינים איפה אפשר לנסוע בארץ עם פרארי כי גם ככה מותר רק 90. 

לפני שעה, DrorZi כתב:

הלנובו הזה באמת נראה אחלה מפרט במחיר שלו
(https://ksp.co.il/web/item/157467)
שים לב שהוא ללא מערכת הפעלה.

ואוו, זה באמת נראה פצצה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פבל כתב:

ממש כן. קח כל תוכנה בעולם - כולל כרום, וורד, אקסל, ואפילו ווינדוס עצמה, ותמדוד כמה זמן לוקח לה לעלות על המקבוק, אחרי זה תבדוק כמה זמן לוקח לה לעלות על מחשב אחר ותראה שיש הבדלים. מבחינת זמן תכלס כל הבדל כזה אולי יהיה זניח, אבל א) זה מצטבר ו-ב) באחוזים זה משמעותי. 

אני עובד היום עם מחשב נייח עם AMD 5900X, ג'יפורס 3080, 32GB ראם ו-SSD PCIE 4.0 ועדיין הוא לא עושה את הכל מיידי ויש איפה לשפר דברים. במעבר ללפטופ (i7 7700HQ ו-16GB ראם) ההבדל במהירויות מאוד מאוד מורגש. אתה פשוט מדבר כמו אנשים שלא מבינים איפה אפשר לנסוע בארץ עם פרארי כי גם ככה מותר רק 90.

השאלה מה זה "מחשב חזק". GPU לא יעזור למערכת הפעלה לעלות מהר, או לוורד או כל תוכנה אחרת לעלות מהר. בשביל טעינה מהירה צריך שכל התוכנות ישבו על ה-SSD, ושיהיה מספיק זיכרון כדי שהמערכת הפעלה לא תצטרך להשתמש ב-swap יותר מידי, ואז כל שאר הפרמטרים יחסית זניחים.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

27" 1440 ואתה לא מבחין בפיקסלים? אופציה א'.

היה לי 24" 1440 בעבודה, של דל, אחד המוצלחים בסך הכול, והתחרפנתי. אי אפשר לעבוד ככה.

אבל נו, כמו חוש ריח וטעם, יש כאלה שלא רואים גופנים.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך בחום להתגייס להיות עוף דורס או משהו. הראיה שלך לא הגיונית.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ.כיוון שהמחשב לא נועד להיות תחליף לנייח אלא להיות מנוייד חשוב לשים לב לטיב המארז, וגם להשקיע בתיק מרופד ואטום היטב.  אחד הבנים שלי חיסל מחשב אחד ואשפז אחר לשבועיים בגלל נזקי מארז משביתים, כאשר המחשב רכב בתיק הגב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, eitanuch כתב:

השאלה מה זה "מחשב חזק". GPU לא יעזור למערכת הפעלה לעלות מהר, או לוורד או כל תוכנה אחרת לעלות מהר. בשביל טעינה מהירה צריך שכל התוכנות ישבו על ה-SSD, ושיהיה מספיק זיכרון כדי שהמערכת הפעלה לא תצטרך להשתמש ב-swap יותר מידי, ואז כל שאר הפרמטרים יחסית זניחים.

מעבד, ראם ואחסון. 

GPU תורם איפה שהוא תורם. איפה שהוא לא מתערב הוא כמובן חסר תועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Ooga כתב:

אגב (לא יודע אם התכוונת אלי או לספריאל) - מה שאמרתי לגבי זה ש i5 ו i7 הם אותו דבר, זה פשוט כי הם ממש אותו דבר, אין ביניהם שום הבדל בביצועים.

כמעט. ה I7 מגיעים עם עוד 4 מגה קאש ותדר מעט גבוה יותר. פער ביצועים של 7-10%, שזה שטויות כאשר מדובר בקפיצה לא קטנה בעלות. גם ה XE ב I7 חזק יותר, שם זה כבר יותר משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

גם ה XE ב I7 חזק יותר, שם זה כבר יותר משמעותי.

אכן, זה אולי היתרון העיקרי, אם אין לך כרטיס חיצוני.

אגב, יש הצעות למחשב כמו שכתבתי אז בראש הפוסט?

יש סיבה לקחת mx450 במקום הבסיס שיש ב i7?

AMD אין כמעט בכלל, למרות שיש לי העדפה אליהם.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

@ניקו פ.כיוון שהמחשב לא נועד להיות תחליף לנייח אלא להיות מנוייד חשוב לשים לב לטיב המארז, וגם להשקיע בתיק מרופד ואטום היטב.  אחד הבנים שלי חיסל מחשב אחד ואשפז אחר לשבועיים בגלל נזקי מארז משביתים, כאשר המחשב רכב בתיק הגב.

תודה אבל היא מסתדרת. שוב, הניידות מאוד מינימלית. 

אגב עד היום היא הייתה עם כונן 256 HDD אלוהים ישמור אותי אין לי מושג למה. 

מעדכן שבסוף הזמנו את הלנובו 16 אינץ׳.

יצא 3300 באילת. אחלה מחיר למחשב שעונה על כל הדרישות שלה. מניח שהרחבת אחריות תהיה עוד איזה 300 שקלים. עדיין אחלה. 

תודה שוב לכולם על הייעוץ. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פבל כתב:

אני ממליץ לך בחום להתגייס להיות עוף דורס או משהו. הראיה שלך לא הגיונית.

יש לו משקפיים כאלה:

9329230_0_14_980_552_x-large.jpg (1024×576)

גרמתם לי להרגיש עיוור. איזה פיקסלים, מה אתם רוצים.

ופבל.. לך תזדיין עם ה 3080 שלך. כול מה שאני רוצה זה 3060 במחיר שהוא נורמלי.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, hans כתב:

רואים באבו-אבו-אבוהה כשצופים במרחק כזה שהמסך ממלא את שדה הראייה.

יש מצב שה Anti-aliasing שלך לא מכוונן. חפש מדריכים ל ClearType tuning בהתאם למערכת ההפעלה שלך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...