Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מומלץ בעולם המחשבים הניידים? אינטל או AMD? תקציב של 4K עם גמישות של עוד 0.5K במידת הצורך (באילת)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מחפש בעיקר קווים כלליים.

זה ללימודי תואר שני בהנדסת חשמל + שימושים סטנדרטיים יוטיוב, דפדפן, סדרות, מאטלב וכו'.

גודל יכול להיות 15 או 14 לא משנה, אבל לא 13.

בגדול מה שחובה זה SSD 512 + 16GB RAM+ מעבד i7 או שקול + מסך 2K בונוס מאוד משמעותי. כרטיס גרפי לא קריטי כי לא יהיה גיימינג ומאטלב לא מאוד דורשני.

עדיפות גדולה לDELL בשל ניסיון טוב עם איכות הבנייה והחיים של המחשבים האלו. 

אם יש המלצות ספציפיות זה אחלה, אם לא  גםחברות מומלצות יעזרו.

תודה ושבת שלום.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כרגע מעבדים של AMD מכים את אלו של אינטל שוק על ירך, אז לא הייתי בכלל טורח לבדוק לגבי מחשבים עם מעבדי אינטל (וזה גם מה שאני עשיתי), אבל ממש אוטוטו יוצא דור 12 של אינטל שלפי השמועות עשוי לערער קצת את ההמלצות. 

לכן מעדיף שלא להמליץ כרגע משהו עד שלא יתברר מה יהיה עם הדור החדש. 

• רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, ניקו פ. כתב:

עדיפות גדולה לDELL בשל ניסיון טוב

כמו שאני חוזר וכותב, לניסיון ברמה של יצרן אין שום משמעות. לכל יצרן יש סדרות באיכות שונה ומוצרים מוצלחים יותר ופחות.

מסך באיכות גבוהה במחיר של 4 ת׳לפים זה מאתגר.

בין מסך 13 ביחס של 16:10 למסך 14 ביחס 16:9, אני מעדיף את הראשון.

במקרה הזה, התשובה היא MacBook.

המסך מצויין, הביצועים מעולים, ואיכות הבנייה ללא תחרות.

בנוסף, לא מתחמם, סגור (אין מאוורר).

נ.ב. בונוס: קל.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. הוטל וטו על אפל אז פחות מתאים.

אני מבין את כל השינויים בשוק החומרה, אבל האמת שזקוקים למחשב בקרוב מאוד ולא רוצים לחכות, אלא לרכוש אותו באילת בשבוע הבא. 

אנסה לחפש קצת בגוגל דגמים ספציפיים..ממה שראיתי שמסך 2k מייקר את העסק משמעותי לאזור ה6 אלף ולכן אולי עדיף לוותר. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מקבוק לא בא בחשבון, אז עדיף AMD, למרות התלונות על איטיות בווינדוס 11, אני בטוח שזה יתוקן בקרוב.

תחפש בכמה חנויות מה נכנס בתקציב עם המפרט שאתה רוצה, ותן איזה חיפוש בגוגל אם יש לדכם הספציפי איזה מחלות ידועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה מהירה מגלה שאכן אין אופציה למעבד ברמה שציינת פלוס 16 פלוס מסך מעולה.

רק באפל אתה מקבל שילוב מסך/חומרה לתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קונים שבוע הבא אז אכן הייתי הולך על AMD. 

המקביל של ה-i7 הוא ה-Ryzen7 5700. 

אני אישית פאנבוי חולה נפש של אסוס, אז האופציה הראשונה שאני חושב עליה היא סדרת ה-ZenBook שלהם, בעדיפות לאחד מדגמי ה-OLED החדשים (אם הם מגיעים עם מעבד של AMD). אם אני זוכר נכון, בזמנו הגעתי למסקנה שהזנבוק 14 (UX535 נראה לי) היה הכי מאוזן.

יש גם ל-Acer סדרה עם oledים, אבל נראה לי שהם הגיעו רק עם מעבדי אינטל. 

לפני 12 דקות, falou כתב:

רק באפל אתה מקבל שילוב מסך/חומרה לתקציב.

למקבוקים אין מסך "מעולה". יש להם מסך IPS סטנדרטי לחלוטין. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

בגדול מה שחובה זה SSD 512 + 16GB RAM+ מעבד i7 או שקול + מסך 2K בונוס מאוד משמעותי. כרטיס גרפי לא קריטי כי לא יהיה גיימינג ומאטלב לא מאוד דורשני.

זה מה שאתה מחפש:

https://www.orpc.co.il/items/3899774-מחשב-נייד-Dell-Vostro-15-5502-V5502-7049

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, פבל כתב:

למקבוקים אין מסך "מעולה". יש להם מסך IPS סטנדרטי לחלוטין. 

לא כתבתי ״מעולה״ בשום מקום.

הכל יחסית לתקציב.

מסך עם בהירות 400 (יענו, שמיש בתאורת חוץ) וכיסוי sRGB של 100%,  ברזולוציה שלו, הוא מצויין.

OLED זה עליכיפאק, תביא לי ב-4.5.

לפני 18 דקות, AUDIO KING כתב:

מסך עם בהירות מתחת לגבולית (אולי בסדר, כי הוא מט) ורזולוציה סטנדרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ניקו פ. כתב:

עם איזו סדרה? 

לי יש חוויה חיובית עם השירות והאחריות של דל בסדרה העסקית Latitude, ספציפית דגם 5580.

למרות שהלך לוח אם טופל יום אחרי ועם טכנאי עד הבית.

מה סדר העדיפויות? עמידות? שירות ואחריות היבואן? משקל? ביצועים? 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים פתחתי שרשור עם דרישות די דומות לשלך בעניין המסך ותקציב סופי זהה לשלך.

בסוף נרכש מחשב מ "מציאון " של KSP, ורק שם הצלחתי למצוא נייד עם מסך ברמה העומדת בדרישות ובתקציב ( 4700₪ כולל הרחבת אחריות ל 3 שנים ). אבל במקרה שלי גם היתה העדפה למסך מגע וכרטיס מסך קצת יותר רציני מאשר המובנה במעבד. והמסך בנייד שנרכש הוא 4K ו 500 ניטים. פשוט מסך חלומי.

לא ראיתי Dell מתאים  ובתקציב שלך , אבל Lenovo אפשר למצוא באילת במחיר קרוב לתקציב

https://ksp.co.il/mob/item/174454

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vladclar כתב:

לא ראיתי Dell מתאים  ובתקציב שלך , אבל Lenovo אפשר למצוא באילת במחיר קרוב לתקציב

https://ksp.co.il/mob/item/174454

שיחקת אותה.

זו הסדרה הנמוכה יותר (איכות בניה, ראם לא ניתן לשדרוג), אבל המפרט מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה יש במסגרת האפשרויות.

ביקשו מפרט מסויים בתקציב מוגבל. אי אפשר לקבל ב 4-4.5 אלף₪ סדרה גבוהה עם מסך 2K .

גם אני הבנתי זאת בזמנו והתפשרתי על סדרה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בהתחשב בזה, זה מחיר מצויין.

מוזר, כי לא מצאתי את ה-spec הזה או הדגם בשום מקום מלבד באתר של KSP...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פבל כתב:

אם קונים שבוע הבא אז אכן הייתי הולך על AMD. 

המקביל של ה-i7 הוא ה-Ryzen7 5700. 

בוא נעשה הפרדה- יש לאינטל I7 U (או G) ויש H, ל AMD יש U ויש H/HS/HX

ההקבלה פשוטה, מעבדים עם H כלשהו מקבילים, וה U של AMD מקבילים לסדרה החסכונית של אינטל.

יש ל AMD גם RYZEN 7 5700U וגם 5800U, אני לא נכנס ל H כי לא נראה שזה עסקנו פה.

"מסך מעולה", למי שהזכיר- מעולה לאיזו מטרה? אפילו במחשבים של 6000+ ש"ח ברוב המקרים לא מקבלים מסך 400 ניט או יותר. שימוש בחוץ בשמש הוא נמוך בסדר העדיפויות של כל היצרנים.

לגבי המלצה-

https://www.amazon.com/Acer-SFX14-41G-R1S6-Creator-LPDDR4X-Backlit/dp/B093TK1PXF?tag=hwzone0f-20

מחיר מבצע עד מחר למיטב הבנתי, מפרט מהטובים ביותר שאפשר לקבל, סוללה מצוינת, ובאופן כללי הכל במחשב הזה מצוין.

חסרונות:

המארז בסדר, אבל לא מתחרה בסדרה 7000 של דל וכדומה.  המסך גם כן בסדר-בסדר פלוס, לא מדהים. בהירות ממוצעת (300-310 ניט) והמחשב מגיע עם ים של bloatware שיהיה צורך להסיר.

אבל גם עם אלו, אני לא רואה עסקה טובה יותר מזה. משלוח עד הבית ישאיר אפילו עודף מהתקציב, ואם יום אחד תחליט שגיימינג קל על הפרק- יש פה GPU הגון ביותר.

*סתם זורק את ההפתעה שלי מהכיסוח המאוד חד צדדי של אינטל ע"י AMD בשנים האחרונות. ביצועים טובים יותר זה דבר אחד. ביצועים טובים יותר בזמן שהמעבדים של AMD בניידים גם צורכים פחות אנרגיה ופולטים פחות חום.... מי היה מאמין. נראה מה יקרה עם דור 12 של אינטל שיושק בקרוב, אם זה לא גורם להיפוך מגמה- BLUE TEAM בצרות.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...