Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מומלץ בעולם המחשבים הניידים? אינטל או AMD? תקציב של 4K עם גמישות של עוד 0.5K במידת הצורך (באילת)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

"מסך מעולה", למי שהזכיר- מעולה לאיזו מטרה? אפילו במחשבים של 6000+ ש"ח ברוב המקרים לא מקבלים מסך 400 ניט או יותר. שימוש בחוץ בשמש הוא נמוך בסדר העדיפויות של כל היצרנים.

שאלה טובה.

לשימושים ״משרדיים״ (יענו, לא משחקים ולא לצפייה בסרטים) עדיף מסך מט. אין בעיה של השתקפויות ואפשר להסתפק בבהירות נמוכה יותר. למסך שהוא לא מט, בהירות של 300nits יכולה לא לספק בעליל (תלוי כמה הוא טוב בניטרול השתקפויות), גם בשימוש בחדרים.

נתון נוסף חשוב לשימוש משרדי הוא צפיפות הפיקסלים. מעל לרמה מסויימת, צפיפות גבוהה נותנת חדות טובה יותר וקל ונעים יותר לקרוא. כאן המחשב שהצעת (עם 167ppi) פחות מוצלח, משמעותית, מזה שהציע וולאד. בנוסף, הרזולוציה שלו סטנדרטית.

לבסוף, ה-Aspect Ratio. זה הסטנדרטי, של 16:9, פחות מוצלח מזה של 16:10. גם כאן ההמלצה של וולאד לוקחת. 

לקינוח, ה-IdeaPad המוצע הוא 90Hz, לא נדרשים, אבל נחמד שיש.

למחשב שהצעת יש יתרון במעבד ה-AMD והכרטיס הגרפי, אבל כל זמן שה-i7 מספיק חזק להריץ מטאלאב, הייתי לוקח מסך מאוד איכותי על פני ביצועי יתר לא נדרשים.

מסך איכותי זה איכות חיים...

לסיום, אין לשכוח שהמחשב שהצעת זול באלפייה. זה גם שיקול, ויש את השאלה של השירות בארץ (הדגם לא נמכר בארץ).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 שעות, Pika007 כתב:

לגבי המלצה-

https://www.amazon.com/Acer-SFX14-41G-R1S6-Creator-LPDDR4X-Backlit/dp/B093TK1PXF?tag=hwzone0f-20

מחיר מבצע עד מחר למיטב הבנתי, מפרט מהטובים ביותר שאפשר לקבל, סוללה מצוינת, ובאופן כללי הכל במחשב הזה מצוין.

חסרונות:

המארז בסדר, אבל לא מתחרה בסדרה 7000 של דל וכדומה.  המסך גם כן בסדר-בסדר פלוס, לא מדהים. בהירות ממוצעת (300-310 ניט) והמחשב מגיע עם ים של bloatware שיהיה צורך להסיר.

אבל גם עם אלו, אני לא רואה עסקה טובה יותר מזה. משלוח עד הבית ישאיר אפילו עודף מהתקציב, ואם יום אחד תחליט שגיימינג קל על הפרק- יש פה GPU הגון ביותר.

הנייד הזה מאמאזון ניראה ממש מציאה, רק לקחת לצריבת עברית וזהו, גם הזן החדש ב5800U (מס' אי זוגי בדור 5000 מציין שזה מעבד מדור קודם שער ריפרוש: 5500/5700 למשל).

עוד אופציה בארץ אם נייד 16 במידות והמישקל מתאימים:

https://ksp.co.il/web/item/157467

5600H של רייזן הרבה יתר מi7 של אינטל מסידרה U.

לנייד שלי יש מסך מבריק(~300 NITS), אני ממש סובל מזה במכללה/ספרייה וכו' כי כמעט מכל זווית התאורה משתקפת וזה ממש מפריעה בעיניים, כיום הייתי רוכש רק מסך מט (מבריק רק בניידים עם מסך מגע כי אין ברירה).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

שאלה טובה.

לשימושים ״משרדיים״ (יענו, לא משחקים ולא לצפייה בסרטים) עדיף מסך מט. אין בעיה של השתקפויות ואפשר להסתפק בבהירות נמוכה יותר. למסך שהוא לא מט, בהירות של 300nits יכולה לא לספק בעליל (תלוי כמה הוא טוב בניטרול השתקפויות), גם בשימוש בחדרים.

נתון נוסף חשוב לשימוש משרדי הוא צפיפות הפיקסלים. מעל לרמה מסויימת, צפיפות גבוהה נותנת חדות טובה יותר וקל ונעים יותר לקרוא. כאן המחשב שהצעת (עם 167ppi) פחות מוצלח, משמעותית, מזה שהציע וולאד. בנוסף, הרזולוציה שלו סטנדרטית.

לבסוף, ה-Aspect Ratio. זה הסטנדרטי, של 16:9, פחות מוצלח מזה של 16:10. גם כאן ההמלצה של וולאד לוקחת. 

לקינוח, ה-IdeaPad המוצע הוא 90Hz, לא נדרשים, אבל נחמד שיש.

למחשב שהצעת יש יתרון במעבד ה-AMD והכרטיס הגרפי, אבל כל זמן שה-i7 מספיק חזק להריץ מטאלאב, הייתי לוקח מסך מאוד איכותי על פני ביצועי יתר לא נדרשים.

מסך איכותי זה איכות חיים...

לסיום, אין לשכוח שהמחשב שהצעת זול באלפייה. זה גם שיקול, ויש את השאלה של השירות בארץ (הדגם לא נמכר בארץ).

לגבי מסך מט מול מבריק- מט עדיף, נקודה. גם לצפיה בסרטים/משחקים. עדיף להסתמך על טכנולוגיית תצוגה עדיפה במקום אמצעים מלאכותיים, הרוב המכריע של מחשבי הגיימינג כיום מגיעים עם מט, גם היקרים והיוקרתיים ביותר מביניהם. המסכים היחידים שיש איזושהי סיבה שיהיו מבריקים אלו מסכי מגע.

בנוגע לרזולוציה- יש יתרון וחיסרון בהעלאת רזולוציה, 1080P על 14" זה מעל ומעבר. זה נכון שבמסכים עם רזולוציה גבוהה יותר טקסט קטן יהיה חד יותר, אבל אתה גם נאלץ לעבוד ב scaling כלפי מעלה, בהרבה מקרים המשמעות היא שהאובייקט יהיה קצת מטושטש יותר. 

עדיף לבדוק את פרמטרי התצוגה מאשר להידבק לרזולוציה (בהירות מספיקה, זמן תגובה סביר, מסך ללא PWM, דיוק/עומק צבעים, גוון לבן. אלו הפרמטרים שיעשו לך חיים נפלאים או סיוט מתמשך)

המסך במחשב שולאד הציע מצוין מכל בחינה. יהיה כיף לעבוד איתו, ללא ספק. המסך באייסר לא באותו סטנדרט, אבל לא רע ולא יבאס.

לגבי "יחזיק מטלאב"- כל מעבד בעולם "מחזיק מטלאב", השאלה מה אתה מנסה לעשות איתו. במהלך התואר השתמשתי במחשב עם I7 6500U, חלק מהדברים שעשיתי במטלאב פשוט הורידו אותו לברכיים. כמובן שזה היה לפני מספר שנים, אבל הפואנטה שמטלאב זה דבר תלוי שימוש. 

*אני לא חושב שפות"ש יצליח למצות את המעבד של אינטל, האופציה של אייסר פה כדי לתת אלטרנטיבה, מחשב קונים לפי דרישה ועכשיו פות"ש צריך לעשות את השיקול מה הדרישות החשובות לו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, hwgeek כתב:

5600H של רייזן הרבה יתר מi7 של אינטל מסידרה U.

זו בכלל לא השאלה. ברגע שמעבד מספיק חזק לשימוש והוא לא צוואר הבקבוק בביצועים, כל תוספת מעבר לזה, זה כבר לא שיקול.

לפני 3 שעות, hwgeek כתב:

הנייד הזה מאמאזון ניראה ממש מציאה,

לפני 3 שעות, hwgeek כתב:

לנייד שלי יש מסך מבריק(~300 NITS), אני ממש סובל מזה במכללה/ספרייה וכו' כי כמעט מכל זווית התאורה משתקפת וזה ממש מפריעה בעיניים

שני המשפטים הללו סותרים זה את זה...

לפני כשעה, Pika007 כתב:

לגבי מסך מט מול מבריק- מט עדיף, נקודה

רק שמט איכותי, עם בהירות גבוהה וכיסוי צבעים רחב, יש רק במחשבים ממש יקרים.

לפני כשעה, Pika007 כתב:

בנוגע לרזולוציה- יש יתרון וחיסרון בהעלאת רזולוציה, 1080P על 14" זה מעל ומעבר. זה נכון שבמסכים עם רזולוציה גבוהה יותר טקסט קטן יהיה חד יותר, אבל אתה גם נאלץ לעבוד ב scaling כלפי מעלה, בהרבה מקרים המשמעות היא שהאובייקט יהיה קצת מטושטש יותר. 

עדיף לבדוק את פרמטרי התצוגה מאשר להידבק לרזולוציה (בהירות מספיקה, זמן תגובה סביר, מסך ללא PWM, דיוק/עומק צבעים, גוון לבן. אלו הפרמטרים שיעשו לך חיים נפלאים או סיוט מתמשך)

1080 זה לא ״מעל ומעבר״ זה המינימום. זה לא אומר שרזולוציה זו חזות הכל, בשביל זה יש את שאר הפרמטרים וכל שאר הדברים שמבחנים יסודיים בודקים, וכל מה שצריך לדעת, זמין.

בכל מקרה, מבחינת מסך, המחשב מאמזון לא עומד מול ה-IdeaPad של KSP

לפני כשעה, Pika007 כתב:

*אני לא חושב שפות"ש יצליח למצות את המעבד של אינטל, האופציה של אייסר פה כדי לתת אלטרנטיבה, מחשב קונים לפי דרישה ועכשיו פות"ש צריך לעשות את השיקול מה הדרישות החשובות לו

זו אלטרנטיבה מהבחינה הזו שהוא זול יותר. מבחינת הדרישות של פות״ש, הוא לא עומד, מבחינת מסך.

ה-IdeaPad, תופר את כל הדרישות. זה דיל קרוקודיל. הדבר היחיד שהייתי בודק זה אם ה-spec באמת מדוייק, כי באמת לא מצאתי קונפיגורציה כזו בשום מקום אחר.

שוב, אני חושב שמסך טוב זו איכות חיים.

נ.ב. ל-Acer Swift x בהירות של 370nits, שזה יפה מאוד.

בסה״כ, מחשב טוב מאוד. נראה כתגובה מתבקשת למקבוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולם, עזרתם מאוד!

מה שמסתבר זה שהמחשב יהיה רוב הזמן בבית (והיא גם עם רכב) אז לא כזה יפריע ה-16 אינץ'.

השימושים יהיו בעיקר בבית, זום, הרצאות, מאטלב, מקסימום תיקח אותו למעבדה.

המון סדרות ויוטיוב ונטפליקס, זה יהיה השימוש העיקרי שלו (לצד הלימודים).

איכות המסך קצת יותר חשובה מההרכב. 

הלבונו 16 אינץ' יוצא 3600 עם הרחבת אחריות באילת. סך הכל נראה שהוא מתאים להכל רק צריך לחפש באגים ברשת הדגם הספציפי.

הדל ששמו פה (וזה גם מה שאני מצאתי) עם מסך מט 1080 ועולה רק 100 שח פחות.

הלנובו 14 גם נראה אחלה אבל עולה 1000 שח יותר עם הרחבת אחריות.

נראה לי שנלך על הלבנובו 16.

הרצון המקורי היה משהו שהוא גם עם בנייה איכותית ונראה אסתטי, אבל זה לא נכנס בתקציב ופחות קריטי מאשר מסך טוב וחומרה שתתמודד בכבוד עם פרוייקטים די כבדים של מאטלאב.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, falou כתב:

שני המשפטים הללו סותרים זה את זה...

כן זה ניראה ככה, הנייד אכן מציאה למחיר שלו לעומת מה שיש כאן, אני בעצמי פחות מעדיף מסך מבריק אבל אם מישהו אחר לא מפריע לו אז זה אחלה דיל.

לצערי גם המסך מחשב שלי מבריק אבל אין לי ברירה, מסכי ברזולוציה גבוהה קשה לימצוא עם ציפוי מט, ואין מצב שאני יורד מצפיפות של רטינה למסך שאראה את הפיקסלים (27" 5K).

אני ביכלל לא מבין את הדחיפה של מסכים מבריקים בניידים שהם ללא טאץ', ניראה שהם מנסים לפצות על איכות המסך עם מסך מבריק שמשפר את המראה של הניגודיות/צבעים (כמו לכה על הדפס).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, hwgeek כתב:

אני ביכלל לא מבין את הדחיפה של מסכים מבריקים בניידים שהם ללא טאץ', ניראה שהם מנסים לפצות על איכות המסך עם מסך מבריק שמשפר את המראה של הניגודיות/צבעים (כמו לכה על הדפס).

כנראה עניין של עלות ייצור או שהמבריק פשוט נראה יותר טוב בחנות או בחטף ולכן יותר פופולרי (מה שגורם לו להיות יותר זול...).

אם אני זוכר נכון, קל יותר להגיע לניגודיות גבוהה במסכים מבריקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, hwgeek כתב:

סכי ברזולוציה גבוהה קשה לימצוא עם ציפוי מט, ואין מצב שאני יורד מצפיפות של רטינה למסך שאראה את הפיקסלים (27" 5K).

רוב המסכים כיום מט, ו "רטינה" ושאר קשקושים תלוי במרחק מהמסך. הסיבה שאני טוען שמסך של 1080p  זה מספיק ל 14" היא שממרחק של מעל חצי מטר כבר כמעט בלתי אפשרי להבחין בזה, שלא נדבר על מסכי 4k בניידים קטנים שזה בכלל שטויות. 

אז צריך לקחת הכל בקונטקסט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1080P ל13/14 זה אכן מספק, מה שתמיד הפריע לי זה הדחיפה של 4K לגדלים הנ"ל למיפרטים גבוהים שסתם מחסלים  זמן סוללה.

מסכי ה2K ביחס 16/10 זה שינוי מבורך.

השיומי שלי עם מסך 15.6 ו1080P, אני כן רואה את הפיקסלים אבל זה עדיין בסדר(2.5K יכול להיות מצויין לגודל), במיוחד ששאר נתוני המסך טובים, ביוגה של אחיין שלי יש 1080P ב13.3 וזה מספיק מעל ומעבר, אז ב14 גם לא רואה בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Pika007 כתב:

שממרחק של מעל חצי מטר כבר כמעט בלתי אפשרי להבחין בזה, שלא נדבר על מסכי 4k בניידים קטנים שזה בכלל שטויות. 

4K בניידים זו טעות. 

אני עובד הרבה עם המסך על הברכיים, במרחק של פחות מחצי מטר.

מאוד בעד מסכים של 16:10. לא ניסיתי, אבל גם 3:2 נראה לי טוב מאוד.

פחות לסרטים, יותר לגלישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hwgeek כתב:

1080P ל13/14 זה אכן מספק, מה שתמיד הפריע לי זה הדחיפה של 4K לגדלים הנ"ל למיפרטים גבוהים שסתם מחסלים  זמן סוללה.

לא ולא.

לא מספק בכלל לטקסט. כל הטקסט מפוקסל.

מסתובב עם רטינות מ-2015 בערך, על גדלים שונים של מסכים - אין מה להשוות.

אני מסכים ש-4k זה מוגזם אבל לפחות באפל עם ה-3.18374k שלהם (או איך שלא תקרא לרטינה...) אין שום בעיות עם חיי סוללה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטקסט מפוקסל ב165PPI? על איזה גודל טקסט מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלאנשים שונים יש רגישויות שונות.

עבדתי סבבה גם עם 1080, 250nits, במסך 14״ מט.

עם הרטינה של אפל... יותר טוב. אין ספק.

באפל אין בעיה של חיי סוללה מאז שעברו ל-M1, והפכו מאלטרנטיבה יקרה לאלטרנטיבה זולה... (יחסית למפרט).

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, hans כתב:

לא ולא.

לא מספק בכלל לטקסט. כל הטקסט מפוקסל.

מסתובב עם רטינות מ-2015 בערך, על גדלים שונים של מסכים - אין מה להשוות.

אני מסכים ש-4k זה מוגזם אבל לפחות באפל עם ה-3.18374k שלהם (או איך שלא תקרא לרטינה...) אין שום בעיות עם חיי סוללה.

מפוקסל ב 1080?! אם אתה לא במרחק 20 סנטימטר מהמסך, כנראה יש לך ראיה על אנושית. או שאתה איכשהו על סקיילינג של פחות מ 100%....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן המעבר של M1 באפל עשה שיפור מדהים למחשב נייד, אם אין דרישה מבחינת מערכת הפעלה/תוכנה אז בתור סטודנט הייתי מעדיף את הנייד שלהם, גם קל,מהיר,חסכוני ולא מתחמם במחיר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...