Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם וכיצד צריך לחנך את הנהגים סביב?

אורח לרגע
שימו לב! השרשור הזה בן 1103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העבירות שמנית פה זה לא עבירות של חולמני או מעופף.

אלו עבירות של בן *ונה שיכול לקחת חיים של מישהו בגלל שזה "חוק יבש".

אתה מוזמן בחום להפנות אותו לפה ואם הוא רוצה נסביר לו למה עדיף שהוא יישאר סתום כל החיים ויישאר בשמאלי אבל לא יעבור עוד פעם אחת באדום או בעצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אמנם מצבנו סה״כ לא רע בהשווה למרבית העולם ( אסיה, אפריקה, מזרח אירופה ודרום אמריקה)

אבל כן זכור לי מטיולים באירופה המערבית, איזה הבדל שמים וארץ, לרעתנו, מבחינת תרבות נהיגה.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, TsachiE כתב:

אבל כן זכור לי מטיולים באירופה המערבית, איזה הבדל שמים וארץ, לרעתנו, מבחינת תרבות נהיגה.

גם קליפורניה. הפתיע אותי לראות אנשים שאשכרה מודעים לעובדה שהם לא לבד בכביש.

והפקקים בלוס אנג׳לס הרבה יותר גרועים מאלה של גוש דן, ברמה של צריך לצאת ב6 בבוקר מהבית כדי להגיע ב8 לקצה השני של העיר, וגם שם התחבורה הציבורית לא להיט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, עדי-אל כתב:

הוא לא מדבר על התנחלות הנתיב שמאל.

הוא בעקיפה ויש שורה של רכבים מולו. הוא לא יכול להעיף אותם מהנתיב ולהמשיך בנהיגה. 

או סוף סוף מישהו הבין למה התכוונתי.

ממש לא מתנחל בנתיב השמאלי,וכשאפשר נוסע יותר מהר.

אני מדבר על מצבים ש שלושת הנתיבים מלאים וכולם בנסיעה רגועה של 120-130 בכביש 6 (וזה היום יום שלי לעבודה ובחזרה)

ואז מגיע איזה אחד שממש לא מודע למה שקורה מסביבו בכביש, ומחליט שהוא הכי חשוב, ממש בדרגת ראש ממשלה, וכולם צריכים לפנות לו את הכביש

כדי שיוכל להתפרע ולהלחיץ את כולם.

ולא אי אפשר עכשיו להזיז את כל הנתיב השמאלי כדי שכבודו יוכל לטוס.

סבלנות לא תזיק לאף אחד, הכביש אינו מגרש משחקים ולא מסלול מירוצים פרטי.

כולם רוצים להגיע הביתה מהר ובשלום, ולא לזגזג בין נתיבים כי יש כאלה שחושבים שלהם מותר הכל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, itzikdb כתב:

אני מדבר על מצבים ש שלושת הנתיבים מלאים וכולם בנסיעה רגועה של 120-130 בכביש 6 (וזה היום יום שלי לעבודה ובחזרה)

מכאן מתחילה הבעיה.

זה מבחינת התקנות - לא תקין.

כלומר כל מי שבנתיב הימני ביותר בסדר, כל השאר עבריינים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מכאן מתחילה הבעיה.

זה מבחינת התקנות - לא תקין.

כלומר כל מי שבנתיב הימני ביותר בסדר, כל השאר עבריינים.

מה לעשות שיש הרבה תנועה, לשם ככה עשו 3 נתיבים, מה עדיף שכולם יתרכזו בנתיב ימני אחד, ויהיו פקוקים, כדי להשאיר 

לרמי הדרג את הכביש פנוי לטיסה חופשית.

ולמה אתה חושב שאלה שטסים לא העבריינים, אלו שנוהגים באלימות על הכביש, הם הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, אורח לרגע כתב:

העבירות שמנית פה זה לא עבירות של חולמני או מעופף.

אלו עבירות של בן *ונה שיכול לקחת חיים של מישהו בגלל שזה "חוק יבש".

אתה מוזמן בחום להפנות אותו לפה ואם הוא רוצה נסביר לו למה עדיף שהוא יישאר סתום כל החיים ויישאר בשמאלי אבל לא יעבור עוד פעם אחת באדום או בעצור.

הבעיה אצלו שהוא באמת לא מבין למה זה בעיה.

הוא גולש בעצור או באדום כשמדובר בשעות מאוחרות בלילה ואין מסביבו מכוניות כמובן שזה לא תירוץ אבל בעיניו אם לא רואים רכב זאת המלצה.

כמו שאמרתי לצערי כנראה מטומטמים כמוהו יש עוד מאות 

.Being second is to be the first of the ones who lose

(21.03.1960-1.5.1994) Ayrton Senna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, itzikdb כתב:

מה לעשות שיש הרבה תנועה, לשם ככה עשו 3 נתיבים, מה עדיף שכולם יתרכזו בנתיב ימני אחד, ויהיו פקוקים, כדי להשאיר 

לרמי הדרג את הכביש פנוי לטיסה חופשית.

ולמה אתה חושב שאלה שטסים לא העבריינים, אלו שנוהגים באלימות על הכביש, הם הבעיה.

חוסר הבנה מוחלט, לא בשביל הרבה תנועה עשו 3 נתיבים.

עושים נתיב שני כדי לאפשר עקיפה, עושים נתיב שלישי כדי לאפשר לעוקפים לעקוף.

לא בשביל שכל הנתיבים יהיו בערך באותה מהירות, לא לשם זה סוללים עוד נתיבים.

וזה לא קשור לרמי דרג, זו הדרישה של תקנות התעבורה.

אם אתה לא מסכים עם זה - תפנה לשרת התחבורה שתשנה את התקנות, כך שבניגוד לכל מדינה אחרת בעולם שבה נוהגים בצד ימין אצלנו נתיבים שמאליים לא ישמשו לעקיפה.

תנסה במדינה מתקדמת תחבורתית לנהוג בנתיב שאינו הימני ביותר לאותו כלי רכב שלך, על מהירות שהיא פחות או יותר זהה לרכבים בנתיב שמימינך ותגלה כמה מהר אתה מקבל דו"ח.

• אהבתי 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

תנסה במדינה מתקדמת תחבורתית לנהוג בנתיב שאינו הימני ביותר לאותו כלי רכב שלך, על מהירות שהיא פחות או יותר זהה לרכבים בנתיב שמימינך ותגלה כמה מהר אתה מקבל דו"ח.

כמו שצריך, הלוואי היו מטפלים בכל מתנחלי השמאלי.

זה הזוי שבארץ בחלק לא קטן מהכבישים הנתיב שדווקא מתקדם הכי מהר הוא הנתיב הימני. כמה שזכור לי אנחנו לא אנגליה\קפריסין\אוסטרליה\תאילנד.

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

חוסר הבנה מוחלט, לא בשביל הרבה תנועה עשו 3 נתיבים.

עושים נתיב שני כדי לאפשר עקיפה, עושים נתיב שלישי כדי לאפשר לעוקפים לעקוף.

לא בשביל שכל הנתיבים יהיו בערך באותה מהירות, לא לשם זה סוללים עוד נתיבים.

וזה לא קשור לרמי דרג, זו הדרישה של תקנות התעבורה.

אם אתה לא מסכים עם זה - תפנה לשרת התחבורה שתשנה את התקנות, כך שבניגוד לכל מדינה אחרת בעולם שבה נוהגים בצד ימין אצלנו נתיבים שמאליים לא ישמשו לעקיפה.

זכותך לחשוב ככה, במדינה הקטנה שלנו רווית הפקקים, אין ברירה אלא להשתמש בכל רוחב הכביש.

כשיש עומס על 2 נתיבים בהחלט סוללים נתיב שלישי ורביעי לשם הקלה על העומס,ואז עומס הרכבים מתפזר על כל הנתיבים,אני באמת לא מבין פה את האנשים שכותבים תגובות

שמצדיקות את מתפרעי הכביש ,שמזגזגים בין הנתיבים, מהבהבים בעצבנות, נצמדים אליך מאחור למרחק של ס"מ, והם הופכים להיות הנורמה , הצדיקה, ואתה שנוסע על הכביש בנתיב במהירות שהחוק הגדיר לך, אתה העבריין, בהחלט עיוות לא נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שאני חושב, (וגם מה שאני חושב לא מעניין אף אחד), זה מה שהתקנות חושבות.

ועוד מילא זה, אלה חוקי התעבורה בכל העולם שנוהג בצד ימין. לא רק בישראל.

ואתה חושב שאנחנו מדינה רווית פקקים? תנסה לראות מה קורה במדינות לא פחות מתקדמות תחבורתית. ועדיין, אם המהירות היא 100 קמ"ש אפילו, אף חמור לא חושב שזו זכותו להשתמש בכל רוחב הכביש כי סללו עוד נתיבים כדי שיהיה עומס על 3 נתיבים במקום 2.

אין חשיבה כזו, לא הייתה חשיבה כזו, והיא גם לא חשיבה סקלבילית בכלל.

אבל עזוב, תעשה מה שבא לך, רק תנסה לעשות את זה במדינה שבה מעניין את המשטרה לאכוף עבירות חוץ ממהירות ותראה כמה מהר תקבל דו"ח. באמת תנסה, בוא נבדוק.

רק בחייאת רבאק, אל תספר לעצמך שקרים שמישהו סלל עוד נתיב כדי שיהיו 3 נתיבים שנוסעים ב-120 קמ"ש במקום 2 שנוסעים ב-120 קמ"ש, או שזה בסדר, או שזה חוקי.

תגיד בריש גלי, מעניין לי את התחת החוק, התקנות, או מה קורה בעולם, יש עוד 5-10-15 כמוני ואנחנו נעשה מה שבא לנו, ואם זה לנסוע בנתיב השמאלי שלא לשם עקיפה, אז זה מה שנעשה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא מה שאני חושב, (וגם מה שאני חושב לא מעניין אף אחד), זה מה שהתקנות חושבות.

ועוד מילא זה, אלה חוקי התעבורה בכל העולם שנוהג בצד ימין. לא רק בישראל.

ואתה חושב שאנחנו מדינה רווית פקקים? תנסה לראות מה קורה במדינות לא פחות מתקדמות תחבורתית. ועדיין, אם המהירות היא 100 קמ"ש אפילו, אף חמור לא חושב שזו זכותו להשתמש בכל רוחב הכביש כי סללו עוד נתיבים כדי שיהיה עומס על 3 נתיבים במקום 2.

אין חשיבה כזו, לא הייתה חשיבה כזו, והיא גם לא חשיבה סקלבילית בכלל.

אבל עזוב, תעשה מה שבא לך, רק תנסה לעשות את זה במדינה שבה מעניין את המשטרה לאכוף עבירות חוץ ממהירות ותראה כמה מהר תקבל דו"ח. באמת תנסה, בוא נבדוק.

רק בחייאת רבאק, אל תספר לעצמך שקרים שמישהו סלל עוד נתיב כדי שיהיו 3 נתיבים שנוסעים ב-120 קמ"ש במקום 2 שנוסעים ב-120 קמ"ש, או שזה בסדר, או שזה חוקי.

תגיד בריש גלי, מעניין לי את התחת החוק, התקנות, או מה קורה בעולם, יש עוד 5-10-15 כמוני ואנחנו נעשה מה שבא לנו, ואם זה לנסוע בנתיב השמאלי שלא לשם עקיפה, אז זה מה שנעשה.

בהצלחה בבלימה לפני הרכב שלפניך, כל המטורפים שדוהרים, מגלים ברגע האחרון שיש פקק ובולמים בלימת חירום, הם אפילו לא מסוגלים להחזיק את ההגה ישר , ואז מוצאים את עצמם עם הפנים בגדר ההפרדה,זאת התוצאה של נהיגה מופרעת, וחסרת ראיה קדימה וראיה מרחבית של כל מה שקורא בכביש ולא רק מה שנמצא ברכב שלפניך.

עריכה אחרונה על ידי itzikdb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה הקשר בין זה למה שהוא כתב?

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

מה הקשר בין זה למה שהוא כתב?

הכל קשור, ולא רק למה שהוא כתב, באמת שאין לי משהו נגדו.

נראה מהתגובות שיש קטע ורצון לחנך את הנהגים,כל השאלה של פותח הפוסט אם צריך לחנך את הנוהגים בכביש.

הבחור פשוט החליט לחנך אותי איך נוהגים בכל העולם, ורוצה שאצעק בריש גלי שאני שים זין על החוק, קצת הגזים לדעתי.

עדיין אנשים שלא נמצאים בפורום הזה, נוהגים על הכבישים ולא תצליח לחנך את הישראלים להיות גרמנים או אמריקאים,אני אמשיך להיות סבלני ורגוע בכביש.

ולא אעשה פרצוף כועס ואחוז אמוק לנהג שהיה לפני ולא נהג בנורמה שחלק מאנשים חושבים פה שצריך לנהוג.

אני גם יודע שלא אצליח למנוע ממשוגעים לסכן את כולם על הכביש.

זה הכל ענין של סבלנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה פה הרבה תגובות שנוגעות לעניין ה"חינוך" אל מול ה"סבלנות" שצריך לגלות,

בהרבה מאוד מקרים זה ממש לא עניין של חינוך, אם אני רואה לדוגמה רכב עם מראה מתקפלת, פשוט אתרחק ממנו וישתדל שלא יפגע בי, אבל כשאני מזהה מישהו בלי אורות כשאני במרחק מסוכן ממנו ברור שאצפור לו, ובכל כוחי, זה כבר לא עניין של חינוך אלא עניין של סכנה עבורי.

מה שבאמת מוציא אותי מדעתי זה התנועה בככרות עם שני נתיבים, אני כבר לא מדבר על להכנס לנתיב הנכון ולהתכונן ליציאה מהכיכר כמו שצריך ולא מהפנימי בחדות, אני מדבר על אלו שמתכוונים לנסוע ישר, מתחילים בימני, תוך כדי הסיבוב בכיכר הם על השמאלי וביציאה הם שוב בימני ("מגהצים את הסיבוב"). זה מחרפן אותי, ומה שבעיקר מעצבן זה לגלות שלא איזה בריון שחושב שהכביש שלו ברכב אלא פשוט אנשים עם אפס מודעות למה שקורא סביבם. קל גם לזהות אותם, מבט ישר קדימה ללא שמץ של ניסיון לפזול הצידה ולראות מה קורה סביבם. 

פרקתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...