Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

עשיתי בדיקות דם בקופה למחלות ילדים שרובן קיבלתי חיסון בבית ספר. למחלות שלא מצאו נוגדנים לקחתי דחף. לא הרגשתי רע אבל נקווה שהרה עכשיו מספקת. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני מהדור הראשון שקיבל חיסון נגד פוליו. בגיל 20 השתתפתי במחקר שבו נסדקו רמות הנוגדנים נגד המחלה - ולא נמצאו נוגדנים לאף אחד מהזנים. קיבלתי מנת דחף וביצעתי בדיקה חוזרת כעבור שבועיים - פרופיל הנוגדנים היה מובהק של מחוסן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

yor2, תודה על הלינק, מעניין.

image.thumb.png.f5024e707df65fe2c335a114015ed98d.png

image.thumb.png.842452c26a3ff909a2ddc8d333fcefdb.png

מקור: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.24.21262423v1.full-text

אני טועה או שגם פה אנחנו רואים שמתחת ל 39... ובטח גם מתחת ל 49...

אגב מקרים מועטים בשביל ניתוח סטטיסטי זה כי ים: *פם פם פם* 2.

חבל שמאגדים קבוצה כ 16-39, היה מעניין לראות בלי התיכוניסטים.

חייב לציין שהנתונים להצדקת הבוסטר מוזרים בעיניי. 

אפילו אם ניקח את האוכלוסיה הכי בסיכון- גילאי 60+ ,אחרי חודשיים מהחיסון השני אתה מקבל סביב 1 ל-1000 אנשים עם סטיית תקן מטורפת. אחרי 6 חודשים הנתון קופץ ל-3 ל-1000

כנ"ל לגבי מחלה קשה - בין 2 חודשים לשישה חודשים -זה קופץ מ-0.1 ל-0.2 אחוזים ל-1000 איש, אבל סטיית התקן כול כך מטורפת בין המקרים(ובצדק כי הנתונים מאוד נמוכים) שקשה בכלל לקחת את הנתונים הללו ברצינות. 

הדעיכה של החיסון קיימת אבל היא ממש לא דרמטית במספרים מוחלטים. הדבר היחיד שכן משנה בעיקר, זה חוק המספרים הגדולים- יש המון לא מחוסנים וילדים שנדבקים וכתוצאה מזה גם המספרים המוחלטים אצל המחוסנים עולים, ועולים הרבה. 

השאלה היא מה יותר זול, לדחוף לכולם בוסטר או להתחיל לאכוף שלא מחוסנים יפסיקו לעשות מה שבזין שלהם? ואת התשובה אני מניח שכבר קיבלנו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רואה אכיפה? מנת בוסטר עולה 20-30 דולר, נניח, בהגזמה, 100 ש"ח כולל הובלה והזרקה. לחסן את כל האוכלוסיה בת חיסון יעלה חצי מיליארד ש"ח, ותחסוך לא רק אכיפה אלא גם אשפוזים. אחד הנתונים הבולטים בשבועות האחרונים הוא מיעוט מאומתים ומאושפזים בני למעלה מ-60, וללא ספק זו תוצאה של החיסונים.

למעשה מה שקורה אצלנו עכשיו זה מה שהאמריקאים צועקים כבר כמה חודשים: הגל הנוכחי הוא המגיפה של הלא מחוסנים. אז כל עוד האכיפה אצלנו רופפת - ואתה לא מצפה מהמארחת בכניסה למסעדה להתעמת עם איזה לא מחוסן אלים - ההשקעה בחיסונים כנראה כדאית גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה רפואית. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אניח את זה פה.

ד"ר אלרועי פרייס נלחמה כמו לביאה. כנראה שהפאניקה שהיא משדרת לא מספיקה לשאר העולם 

https://m.ynet.co.il/articles/bypx118gmy

ואני חושב שזה המשפט המסכם:

חרף זאת קבעו המומחים כי קיים חוסר אחידות במידע, בעיקר לגבי הבטיחות בבני נוער בני 17-16

היה יותר הוגן שהיו מאפשרים חיסון שלישי אבל לא מחייבים אותו כל עוד לא אושר ב fda.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מבצע אנטיגן" ותו ירוק למטופלים: ההגבלות שמתכננת הממשלה.

מקשיבים לפורום שלנו.

N12 - "מבצע אנטיגן" ותו ירוק למטופלים: ההגבלות שמתכננת הממשלה (mako.co.il)

•  
  •  
  •  

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, asix כתב:

רק אניח את זה פה.

ד"ר אלרועי פרייס נלחמה כמו לביאה. כנראה שהפאניקה שהיא משדרת לא מספיקה לשאר העולם 

https://m.ynet.co.il/articles/bypx118gmy

ואני חושב שזה המשפט המסכם:

חרף זאת קבעו המומחים כי קיים חוסר אחידות במידע, בעיקר לגבי הבטיחות בבני נוער בני 17-16

היה יותר הוגן שהיו מאפשרים חיסון שלישי אבל לא מחייבים אותו כל עוד לא אושר ב fda.

"המומחים כן הסכימו שייתכן שניתן יהיה לאשר את הבוסטר לאוכלוסיות בסיכון - בני 60 ומעלה וחולים בסיכון גבוה למחלה קשה - אבל עדיין אין מידע מספיק כדי לאשר אותו גם לצעירים. "

העיקר אני מתנגד חיסונים שלא מוכן להשתתף במאמץ ואני יושב ומחכה בזמן שהנגיף לא מחכה לאף אחד.

הכי חשוב גם זאת הקלות שבה נלקח התו הירוק מאלה שלא בסיכון.

שוב, לפני שנה התנגדתי ללסגור את הזקנים בבית בזמן שהצעירים ילכו למסיבות.

אבל אם כדי לחיות בשגרה אוכלוסיות בסיכון יצתרכו להתחסן פעמיים/שלוש/ארבע בשנה, ואני רק פעם אחת - הכול בסדר מבחינתי, את החיסון אני אקבל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המומחים האמריקאיים מחליטים מה מתאים לארה"ב, וה-FDA שמרני במיוחד. אין ל-FDA שום סמכות בישראל.

המומחים בישראל מחליטים בהתאם למצב בישראל. 

זו ממש לא הפעם הראשונה בה משרד הבריאות הישראלי מקדים את האמריקאי, גם בשנים, ואזרחי ישראל נהנים מטיפולים חדשניים לפני אזרחי ארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sperial, אתה יודע להגיד ש- FDA הוא גוף שמרני, אבל השמרנות הזו כבר הוכיחה עצמה בפרשת התלידומיד.

לא אומר שיש דמיון, אבל במיוחד לאור ההחלטה שלהם אין לי ספק ששלילת התו הירוק ממי שחוסן פעמיים בלי בדיקת המצב אצל המחוסנים היא פשע של משרד בריאות שלא ברור בשביל מי הוא עובד. נראה שההצגה לFDA התנהלה כאילו משרד הבריאות בישראל משמש כמשרד לובי של פייזר, וכל הדיבור הוא שחשוב לפייזר לקבל אישורים שבועיים לפני מודרנה.

במקביל כל הזמן פרסומים שלחיסון מודרנה יש יתרון בהגנה.

זה העיקר, כסף.

ראינו גם שמבג"צ לא תבוא הישועה.

הזוי, מדינה שמנדבת את האזרחים שלה להיות שפני ניסיונות בשביל חברה מסחרית, והניסוי מתבצע בחובבנות וחוסר שקיפות, ואז הם לא מבינים את "מתנגדי החיסונים ההזויים האלה".

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב חוזרים ל sciBvac . טעיתי קודם שכתבתי שקיבלו אישור ב 2017. אז קיבלו אישור לניסוי קליני שלב 3. גם כאן הקדמנו אותם בעשור שלם.

ה FDA הודיע שיקבלו אישור סופי כנראה ב 30 לנובמבר 2021. 

https://www.businesswire.com/news/home/20210202005180/en/VBI-Vaccines-Announces-U.S.-FDA-Acceptance-of-BLA-Filing-for-VBI’s-3-Antigen-Prophylactic-Hepatitis-B-Vaccine

VBI חברה אמריקאית

עם מפעל ניסוי ברחובות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריג'י הנתונים נמצאים ביחידות לטיפול נמרץ. 

ומבוטאים בגרף הזה:

ירידה משמעותית בחסינות ועליה בתחלואה עם ההתרחקות מהחיסון השני, בכל הגילים.

SmartSelect_20210918-073708_Drive.jpg

הנתונים של מודרנה על דעיכת החיסון, לפחות אלה שראיתי, הם נתונים מעבדתיים, לא קליניים. כנראה שיש למודרנה יתרון על פייזר מבחינת משך ההגנה. היתרון הגדול של פייזר, במיוחד בתחילת מבצעי החיסון, היה בכושר הייצור: החיסון היה קיים בשטח, בעוד שהאספקה של מודרנה ושאר יצרנים התאחרה. זו היתה גם הסיבה למבצע החיסונים הכושל באירופה - הסתמכו על AZ שלא היו מסוגלים לספק את הסחורה בחודשים הראשונים, לקח כמה חודשים עד שהתניעו את הייצור.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שלא נגלה את אותו סיפור על החיסון של הקורונה. גם פה התקבל אישור מהיר.

גם פה משרד הבריאות פישל ובגדול.

https://mobile.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q2/Article-d73ec6197460a71027.htm

ה fda הזהיר אבל "מחקרים" הראו שהכל טוב.

https://healthy.walla.co.il/item/2889203

הסוף ידוע. הכדורים למניעת עישון מסרטנים.

https://rotter.net/mobile/viewmobile.php?forum=scoops1&thread=715680

אז אולי השמרנות בסוף היא כן לטובתנו. 

לא יעזור כל הניסוחים - אזרחי ישראל משתתפים בניסוי וכל עיני העולם מסתכלות על תוצאות הניסוי. מחזק מאוד את דעתי שלא ניתן לדעת מה השפעות החיסון לטווח רחוק.

לאור החלטות ה fda לא יהיה הוגן וחכם לקחת את התו הירוק ממחוסנים 2 מנות. אולי הם לא אחראים עלינו, אבל אם אנחנו מספקים את הנתונים לעולם וטוענים שהנתונים לא מספיקים אז בהחלט צריך לאפשר את זכות הבחירה ללא שלילת התו הירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהמר דווקא שהאמריקאים יגלו את זה לגבי עצמם. ההבדל הגדול נעוץ כאן:

ארה"ב מפגרת אחרי ישראל בכמה חודשים מבחינת השלמת החיסון, לכן גם הדעיכה תהיה יותר מאוחרת. יגלו את משמעותה בעוד 3 חודשים.

SmartSelect_20210918-080236_Drive.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

אתה לא מנסה לרדת לסוף דעתי (ודעתם של עוד כמה ביקורתיים)

1. אני חושב שהחיסון בטוח. לפחות לגברים צעירים מעל גיל 20 או אפילו 18, זה דיי ברור.

מה שלא ברור זה הבטיחות שלו בילדים ונשים צעירות.  אין ולא יהיה מושג אמיתי לפחות כמה שנים טובות. כל מה שיש זה ספקולציות.

2. הביקורת היא על ההתנהלות. אני מבטיח לך שמשרד הבריאות הוא היצרן הכי גדול בארץ של מתנגדי חיסונים. יותר מכל גורו מכרכור או קבוצת אינסטגרם מטיזינבי.

מילא בחיסון הראשון/שני, עבדו בצמוד לפרוטוקול היצרן והבעיה הייתה יותר יידוע וחתימה על הסכמה.

במנה השלישית - פשוט אמרו "ניתן עוד מנה מה כבר יכול להיות?". זו לא התנהלות, ועובדה שפאנל המומחים לא השתכנע ממה שעשו החאפרים בלבנט. סטארט אפ ניישן זה טוב ויפה, עד שמישהו בארה"ב יקבל תביעה מול מושבעים שיפסקו לו 50 מיליארד דולר.

3. יעשו פרוטוקול ניסוי ברור למנה שלישית, ואני מבטיח לך שיהיו מתנדבים. אני ביניהם. אבל רק בצורה מקצועית. עם יידוע בסיכונים, עם פירוט של קבוצות המדגם והביקורת.

4. שלילת התו הירוק הייתה מהלך הרסני של משרד הבריאות. הרסני. יצרו כאן ניסוי לא מבוקר בכפייה ואנשים לא מטומטמים, הם מבינים את זה. 

לפני 22 דקות, asix כתב:

מקווה שלא נגלה את אותו סיפור על החיסון של הקורונה. גם פה התקבל אישור מהיר.

גם פה משרד הבריאות פישל ובגדול.

https://mobile.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q2/Article-d73ec6197460a71027.htm

מישהו מופתע?

משרד הבריאות הפסיק להתעסק בכל דבר שהוא לא קורונה. חלק מהתרבות הישראלית שלא מסוגלת לחלוקת קשב.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, save כתב:

שוב חוזרים ל sciBvac .

לא חוזרים.

אתה חוזר.

למרות שהוסבר לך שוב ושוב.

בפעם הלא יודע כמה, לא כל תרופה או חיסון שבשימוש בישראל, מאושרת fda. אם חיסון מסוים לא אמור להיות משווק באמריקה אז אין טעם להשקיע זמן רב וכסף רב באישור שלו שם. יש עוד גופים רגולטורים בעולם, גם בישראל.

אופטלגין אגב, אסור לשימוש בארהב ע"י הfda. בישראל נמכר יופי. השתמשתי בו כשהייתי צריך ואשתמש בו שוב אם אצטרך.

לגבי הבוסטר,

הfda לא קבע שיש בעיה עם הבטיחות של החיסון, אלא בעיקר מתייחס למצב באמריקה כרגע, מבחינת סדרי עדיפויות.

לפני 9 שעות, David32 כתב:

העיקר אני מתנגד חיסונים שלא מוכן להשתתף במאמץ ואני יושב ומחכה בזמן שהנגיף לא מחכה לאף אחד.

הכי חשוב גם זאת הקלות שבה נלקח התו הירוק מאלה שלא בסיכון.

אני לא חושב שמישהו קרא לך מתנגד חיסונים.

אני עדיין חושב שהבחירה ההגיונית היא ללכת לקבל מנה שלישית.

האם צריך לכפות את זה באמצעות תו ירוק?

לדעתי כן, אבל זו כבר דעה ולא מדע.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...