Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אני לא מזלזל בסינים. כשהם מחליטים להזיז איזה הר הוא יזוז. ואם עד לאחרונה זלזלנו בחיסונים הסיניים הרי שבאו הצ'ילאנים והוכיחו את היעילות של לפחות אחד מהם, ואפילו מתחילים לחסן בו ילדים מגילצ6 (ולא 3 כפי שחשבתי אתמול).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, korola כתב:

שכחת את מי שנסע מעל המהירות המותרת והיה מעורב  בתאונה (גם אם הוא לא אשם, הרי המהירות לא גרמה לתאונה, היא רק החמירה את הפגיעות )

בארה"ב הרשעות בעבירות תעבורה גוררות עליה בפרמית הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, korola כתב:

שכחת את מי שנסע מעל המהירות המותרת והיה מעורב  בתאונה (גם אם הוא לא אשם, הרי המהירות לא גרמה לתאונה, היא רק החמירה את הפגיעות )
ככה בטוח לא יסעו מעל המהירות המותרת 

לשמור על המהירות המותרת זה כמו חיסון או כמו סכרת וסרטן?

כמו שנאמר, לגמרי כמו חיסון. אל תלחץ על הגז. 

עשית עבירת תנועה קשה (ומכוונת, לא בטעות) - גרמת לתאונה ונפצעת, איני רואה מדוע מוסרית אני צריך לשלם על הפגיעות שלך. עם כל הצער, כן? מעניין שבהקשר הזה אתה לגמרי מקבל את הפרמייה הגבוהה שתאלץ לשלם שנים לאחר מכן בביטוח הרכב, כי זה ביטוח פרטי, הם לא יכולים להרשות לעצמם להיות פראיירים, אבל מצד שני אחיך האזרחים שמשלמים מכיסם על הטיפול הבריאותי בך, מי סופר אותם בכלל?

עריכה אחרונה על ידי noam23
  • רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, sperial כתב:

אני לא מזלזל בסינים. כשהם מחליטים להזיז איזה הר הוא יזוז. ואם עד לאחרונה זלזלנו בחיסונים הסיניים הרי שבאו הצ'ילאנים והוכיחו את היעילות של לפחות אחד מהם, ואפילו מתחילים לחסן בו ילדים מגילצ6 (ולא 3 כפי שחשבתי אתמול).

עד שאתה רואה איך הם בונים בניינים, גשרים או סתם תשתית רגילה כמו כביש אספלט. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, noam23 כתב:

צריך תקנות שיפרידו אותם מהמחוסנים לחלוטין, ושיגרמו להם לשלם את עלות הטיפול אם יחלו

הלוואי !!

אני לא מבין למה לא מתחילים לעשות צעד כזה

כשלא היו נתונים ברורים בשטח אז בסדר

אבל עכשיו יש

מבינים שבלעדיהם יכלנו להיות על 10-15,000 מאומתים ביום ואולי עם 400-450 חולים קשים

שיתנו להם לשלם 100-150 שקל על בדיקה כל יום יומיים

מעסיק שנתפס מעסיק אותם - קנס גדול

עד שהם יבינו שיש רק דרך אחת - להתחסן

בשלב כזה או אחר כל העולם ילך בכיוון הזה ויבין שאי אפשר יותר להיות נחמדים ולהתחנן אליהם להתחסן

לפני 3 שעות, snoop90 כתב:

מקובל לגמרי.

על הדרך גם שחולי סכרת ישלמו על הטיפולים שלהם, כי למה הם אוכלים סוכר?

מי שמעשן, שיממן לעצמו טיפולי סרטן.

מי ששמן, שיממן לעצמו אישפוזים בעקבות התקפי לב.

ככה בודאות לא יהיו חולי סכרת, מעשנים ושמנים.

אגב, מי שחוסן ב2 חיסונים ולא ב3, יממן לעצמו את הטיפולים או לא?

זה לא אותו דבר

אחרת תצטרך להחליט שמי שמעורב בקטטה משלם  את הטיפול הרפואי לבד

יש הבדל בין מי שנותנים לו חיסון שבודאות מגן עליו ובוחר לא לקחת אותו כי הוא מטומטם

לבין מי שמעשן וחולה בעתיד בסרטן, שלא הוכח במדויק כמה צריכת סיגריות השפיעה על זה או לא

אגב מי שחלה בסרטן עקב עישון או נדקר בקטטה, לא יכול להדביק אחרים ולגרום להם להתאשפז

לפני 3 שעות, korola כתב:

ככה בטוח לא יסעו מעל המהירות המותרת 

לשמור על המהירות המותרת זה כמו חיסון או כמו סכרת וסרטן?

לא יודע מה איתך

עובד שלי נסע מעל המהירות המותרת וקבלתי דוח 1500 + 8 נקודות

שיתנו דוח כזה לכל מי שלא מחוסן והדביק אנשים סביבו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדינת רווחה עם חוק בריאות ממלכתי לטוב ולרע. בארה"ב לדוגמא אנשים שלא יכלו לשלם על טיפול מתו על המדרכה ואצלנו  יש רגישות לגופות צעירים. אצלנו המדינה תממן ניתוח מציל חיים למחבל שנורה. או טייס מדינת אויב שהופל  (אפרופו יום כיפור). 

יש משטרים שיכולים לטפל במתנגדים ביעילות  ולהכריח חיסון. אתה לא רוצה להגיע לשם. יש לנו חוק הפרת בידוד והפצת מחלה קשה. רק לאכוף אותו והדברת לא מעט.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, יבגניפ כתב:

שם בצד את הויכוח על החיסון השלישי

נו, אבל נכנסתי לויכוח הזה רק בגלל מה שכתבו לספריאל על החיסון השלישי..

בכל אופן, מסיכות כן עוזרות. זה כבר מוכח בכל העולם.

ואי אפשר להגיד שאין פגיעה בכלכלה, כשהורים לילדים קטנים נכנסים לבידוד עם הילדים פעמיים בשבוע.

אתה נפנפת את המאמר של נדב איל שספריאל צירף. אבל הוא כותב דברי טעם. אני עוקב אחריו מאז תחילת המגיפה והוא מקפיד להיצמד לעובדות ולמומחים. והוא ממש לא קורא לסגר אלא להרבה צעדים קטנים שימנעו מהתחלואה לעלות בצורה פרועה וישאירו את המשק מתפקד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

נו, אבל נכנסתי לויכוח הזה רק בגלל מה שכתבו לספריאל על החיסון השלישי..

לא נורא, היה כיפור גם ככה :)

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

ואי אפשר להגיד שאין פגיעה בכלכלה, כשהורים לילדים קטנים נכנסים לבידוד עם הילדים פעמיים בשבוע.

צריך להראות את זה במספרים ולנסות להראות מה זה עושה אל מול האלטרנטיבה. 

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

אתה נפנפת את המאמר של נדב איל שספריאל צירף. אבל הוא כותב דברי טעם.

אני חושש שהגישה שלו, כפי שנראית במאמר, תקועה באותו המקום בו השרשור הזה היה תקוע במשך שנה כמעט: אמונה בזה שיש איזה מתכון שהוא לא סגר שמאפשר לייצר שליטה על המגפה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדיניות של Zero Covid כשלה בכל מקום בו היא נוסתה - הצליחו לדכא את המגיפה לכמה שבועות והיא צצה מחדש, וזאת במחיר של סגר נוקשה וממושך וסגירת שמיים כמעט מוחלטת, עם בידודים ממושכים למגיעים מחו"ל. זה היה יכול להיות יעיל אולי בינואר או פברואר 2020, אבל מרגע שהנגיף תפס אחיזה בכל העולם זה כבר פחות או יותר בלתי אפשרי, והדלתא כנראה חיסל את האופציה הזו סופית.

אז מה נשאר לנו?

1. פתיחה שלמה - את הניסוי הזה עשינו לפני 3-4 חודשים, לפני דעיכה משמעותית של החיסונים. נכשל.

2. סגר נוקשה - מחיר יקר, הצלחה לא מובטחת. מתאים למצב של מגיפה לחלוטין לא נשלטת עם הצפה של מערכת הבריאות.

3. מגבלות שאפשר לחיות אתן. כן, יהיו ענפים שיפגעו, אבל גם בלעדיהן יש מי שנפגע. ספר את זה לתעשיית התיירות והתעופה (בכל העולם). יש צורך בכלכלנים שיישבו ויחשבו את העלות של כל דרגת מגבלה כדי להגיע למתווה שנראה המאוזן ביותר - אבל נראה שזו הדרך היחידה שאפשר לחיות אתה. וכמובן להגיע לאחוזי חיסון גבוהים ככל האפשר, מה שכרגע בלתי אפשרי בגלל עניין הילדים (בעיה שצפויה להפתר בחודשים הקרובים, אם כי עלולה להיות בעיה של JAA NVJHXUI) ובגלל אותם 10-15% מהאוכלוסיה VCUDR, שמסרבים להתחסן.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

המדיניות של Zero Covid כשלה בכל מקום בו היא נוסתה - הצליחו לדכא את המגיפה לכמה שבועות והיא צצה מחדש, וזאת במחיר של סגר נוקשה וממושך וסגירת שמיים כמעט מוחלטת, עם בידודים ממושכים למגיעים מחו"ל. זה היה יכול להיות יעיל אולי בינואר או פברואר 2020, אבל מרגע שהנגיף תפס אחיזה בכל העולם זה כבר פחות או יותר בלתי אפשרי, והדלתא כנראה חיסל את האופציה הזו סופית.

נהדר, אפשר להסכים על זה וזה שינוי מרענן בגישה :)

לפני כשעה, sperial כתב:

מגבלות שאפשר לחיות אתן. כן, יהיו ענפים שיפגעו, אבל גם בלעדיהן יש מי שנפגע. ספר את זה לתעשיית התיירות והתעופה (בכל העולם). י

בוא נדייק: הן נפגעו מהסגרים והמגבלות. לא מעצם זה שיש מחלה ברקע. ההוכחה לזה פשוטה: בתי המלון בישראל מלאים. לכולם גם יש אינטרס שתעשיית התיירות והתעופה יחזרו לתפקד. בהתאם הממשלה עכשיו מקדמת הסכם חדש כלשהו מול האיחוד האירופאי שיאפשר הכרה דו צדדית בחיסונים (האמת חשבתי שזה מה שהיה עד היום אבל כנראה שטעיתי). וזה שוב מציב בפרונט את השאלה: את מה *כן* אפשר להגביל, שיאפשר לצמצם את התפשטות המחלה אבל לא יהרוג ענפים שלמים.

לפני כשעה, sperial כתב:

יש צורך בכלכלנים שיישבו ויחשבו את העלות של כל דרגת מגבלה כדי להגיע למתווה שנראה המאוזן ביותר - אבל נראה שזו הדרך היחידה שאפשר לחיות אתה. וכמובן להגיע לאחוזי חיסון גבוהים ככל האפשר, מה שכרגע בלתי אפשרי בגלל עניין הילדים (בעיה שצפויה להפתר בחודשים הקרובים, אם כי עלולה להיות בעיה של JAA NVJHXUI) ובגלל אותם 10-15% מהאוכלוסיה VCUDR, שמסרבים להתחסן.

נכון. וחישוב עלות מול תועלת זה בדיוק מה שחסר לי כאן. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

בוא נדייק: הן נפגעו מהסגרים והמגבלות. לא מעצם זה שיש מחלה ברקע. ההוכחה לזה פשוטה: בתי המלון בישראל מלאים. לכולם גם יש אינטרס שתעשיית התיירות והתעופה יחזרו לתפקד. בהתאם הממשלה עכשיו מקדמת הסכם חדש כלשהו מול האיחוד האירופאי שיאפשר הכרה דו צדדית בחיסונים (האמת חשבתי שזה מה שהיה עד היום אבל כנראה שטעיתי). וזה שוב מציב בפרונט את השאלה: את מה *כן* אפשר להגביל, שיאפשר לצמצם את התפשטות המחלה אבל לא יהרוג ענפים שלמים.

שאלה מעניינת. האם, במצב שבו יש בישראל התפשטות מהירה של הנגיף, עדיין האירופים יהיו מוכנים לקבל ישראלים, ואם כן - באיזה תנאים. וגם בכיוון ההפוך - איזה תנאים תציב ישראל לתיירים האירופיים. נצרך כאן איזה מנגנון עם קריטריונים ברורים שיהיו מקובלים על כל הצדדים.

ויש עוד עניין: עד כמה הסכם עם האיחוד האירופי מחייב את כולו, או שיהיה צורך בהסכמים פרטניים עם כל מדינה, או שההסכם עם האיחוד יכלול גם מנגנון של דיפרנציאציה לפי קריטריונים כאלה או אחרים, ומנגנון להחלת הגבלות כאשר (ואני בכלל לא טורח לכתוב "אם") תחול החמרה במצב התחלואה במדינה זו או אחרת.

לא ישראל, אבל איזה הערה על תנועה בין מדינות: שים לב שבינתיים נפתחה מלחמה בין אירופה לארה"ב כי אירופה פתחה את שעריה לאמריקאים מתוך ציפיה שארה"ב תאפשר כניסת אירופים, אבל להפתעתם ביידן השאיר את ההגבלות הקשות שהטיל טראמפ. ישראלים יכולים להכנס לארה"ב בלי הגבלות קורונה (נניח לרגע את בעיית הראיונות בשגרירות), אירופים לא.

אנחנו זוכרים שהיה "מתווה" לפתיחת ישאל לתיירים אירופיים ביוני - יולי, אבל אז הגיעה התפרצות הדלתא והתכנית נגנזה.

בכלל, גם נושא התיירות היוצאת וגם הנכנסת לא לגמרי ברור לי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, sperial כתב:

ואם כן - באיזה תנאים. וגם בכיוון ההפוך - איזה תנאים תציב ישראל לתיירים האירופיים.

כמו לדוגמה- מה נחשב מחוסן? 2 או 3 חיסונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאריך קבלת מנה אחרונה. זה קריטריון שמקובל על מספר מדינות.

מספר המנות - לפי החיסון (חיסוני mRNA ו-AZ שתי מנות JJ מנה אחת, בעיה של הכרה בחיסונים לא מערביים).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמפתחים אלגוריתמים לניהול רשת,  כמו רשת 5G , או סתם סיבית אופטים של מפעיל כלשהו , או הסיב הבינלאומי שלנו. 

ואפילו סתם היציאה מהשרתים של youtube. 
אז עושים את זה בשני שלבים

שלב ראשון עושים נתונים של התעבורה למשך תקופת זמן , נניח חודש או שבוע. 

מריצים  אפטימיזציה מקסימלית לגבי ניתוב התעבורה שמביא לתוצאות המקסימליות של ה QOE , או בעצם מינימום פגיעה במשתמשים. 

אבל זאת אופטימיזציה offline.

עכשיו אפשר לפתח אלגורתמים online  או  realtime ,  האלגוריתמים האלה שמפתחים לוקחים החלטות על ניתוב התעבורה בכל רגע על סמך מידע העבר בלבד.

הציון של כל אלגוריתם online  נקבע לפי אחוזי ההצלחה שלו לעומת אופטימזצית ה offline .

השאלה איך קובעים מדיניות אופטימלית להתמודדות עם מוטציה חדשה שאין לך שום נתוני offline ? 
איך קובעים שמדיניות מסויימת נכשלה שלא יודעים מה היה קורה אם הם היו נוהגים אחרת ?

איך בכלל משווים את המצב היום לעומת המצב של ראש השנה וכיפור לפני שנה? 

האם עכשיו שמסתכלים על ה -3 שבועות של הגיהנום של איטליה .. האם זה באמת היה גיהנום או דווקא סגר הדוק של חודשיים זה יותר גיהנום? 

האם היה שווה 1000 מתים בשביל חופשה באילת?  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איטליה לא ניסתה מדיניות של אפס קוביד - היא היתה במצב נואש שבו הצבא אסף את הגופות מהרחובות. לא היתה שום ברירה אלא להכנס לסגר נוקשה .

כשאני מדבר על כשלון אני מדבר על מדינות כמו אוסטרליה וניו זילנד שלמרות סגרים נוקשים וממושכים לא מצליחות למגר את המחלה, אלא נשאבות למחזורים של סגר ופתיחה.

אני מניח שלכלכלנים יש כלים לאמוד את הנזקים של סגירה של כל ענף, ולכלכלני הבריאות מידע על מחיר המחלה, ומספר הבידודים והאשפוזים. הם צריכים להצליב נתונים ולקבל החלטה מושכלת - על סמך אותם אומדנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...