Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סרטון גדול. אם אם לא ישים בעליל. בטח לא בעשרות השנים הקרובות אבל כמו שאומרים,

if you're ganna dream, dream big

כנאמר על כל רעיון שלו. בגלל זה אנחנו כותבים בפורום והוא בונה עולם וטיפה מחוצה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

.

כל יום לקח לי מינימום שעה ורבע נסיעה, אני הייתי בה-ל-ם מכמות הרכבים, מרחק הפקקים, העומס המטורף, זה הדהים אותי.

רציתי לבוא עם רכבת, אמרתי על חשבוני, אבל לא הסכימו ואמרו רק עם רכב.

ניסיתי לעשות את זה כל יום אבל אחרי שבועיים אני פשוט התפטרתי.

כל יום לבזבז 2.5-3 שעות רק ישיבה ברכב, זה הטריף אותי.

כנראה העבודה לא הייתה מספיק טובה ומשתלמת בכדי שתבזבז עלייה 2.5 שעות נסיעה.

היייתה תקופה של שנתיים שהייתי נוסע רמת-גן-דימונה כול יום שישה ימים בשבוע ולא נשברתי. הייתי מגיע כול יום בשעה 8 בערב הביתה ונהנתי מאוד מהעבודה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה טובה ומשתלמת לא בהכרח שווה תסכול של שריפת 3 שעות ביום בפקקים. אנחנו לא מדברים רק על איבוד שעות פנאי, אלא גם פגיעה קשה בבריאות גופנית ונפשית.

אני היום עובד בעבודה שאני יכול להגיע אליה באוטובוס. בכנות חיים שלי הפכו להיות טובים ורגועים. אני אפילו לא מדבר על החסכון בכסף שיכול להגיע ל-2,000 שקל בחודש במונחי נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר דברים שצריך לשנות:

1. אני חושב שעל מנת לצמצם את כמות המכוניות שנוסעות בכביש, המדינה צריכה לחוקק חוק של פעם-פעמיים בשבוע עבודה מהבית למי שמתאפשר לו (עובדי היי-טק למשל) ולמי שלא מתאפשר לו לעבוד מהבית אז המדינה צריכה לפצות בכסף על תחבורה ציבורית (למשל, 500-1000 ש"ח נטו בחודש על 4 נסיעות חודשיות כנגד הוכחה שהעובד באמת נסע).

2. חוק נוסף שהמדינה צריכה לחוקק, רכב חדש שעלה על הכביש לא יוכל להימכר כרכב יד שנייה ב-3-4 שנים הראשונות. נכון, קצת מגביל את חופש הסחר והפרט וגם יש לוביסטים בכנסת מטעם היבואניות שילחמו בזה, אבל כשמגיעים למצבי קיצון, חייבים לפעול בצורה דרמטית על מנת להביא לאיזון. כמות המכוניות שנמכרות כאן כחדשות היא לא פרופורציונלית בעליל.

כמובן שיש עוד אפשרויות, אבל אלו הן 2 האפשרויות "החזקות" שעליהן אני יכול לחשוב עליהן בשעה זו.

ככה אני חושב שכמות המכוניות תרד ב-20-30 אחוז בעיקר בשעות העומס.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, אבל המדינה לא צריכה להתערב בכלום ושום דבר. כולנו ילדים גדולים. כל אחד מקבל את ההחלטות שלו. מי שסובל בפקקים שיחפש מקום עבודה נגד כיון הפקקים או יעגן תנאי העסקה יותר גמישים מול מעסיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דו"ג היה פותר לך את הבעיה מבלי להתפטר. מושלם למרחקים האלה.

אני לא עולה על כלי כזה.

טרם יצא לי לשבור עצם בחיים שלי ורוצה לשמור על הרצף הזה.

טרם יצא לי לעשות תאונה בחיים שלי ורוצה לשמור על הרצף הזה.

ד"א, שעבדתי ברמת החייל.

2 אנשים שהיו גרים בראשון, עשו רשיון לאופנוע וקנו MP3.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, אבל המדינה לא צריכה להתערב בכלום ושום דבר. כולנו ילדים גדולים. כל אחד מקבל את ההחלטות שלו. מי שסובל בפקקים שיחפש מקום עבודה נגד כיון הפקקים או יעגן תנאי העסקה יותר גמישים מול מעסיק.

תחבורה ציבורית זה דבר שקשור למדינה.

תחבורה ציבורית לא אמורה להיות לשם מטרת רווח, אלא אם היא מופרטת, ולרוב היא מסובסדת ע"י המדינה כי היא אף פעם לא תהייה ריווחית.

בנוסף, לפי דבריך, אם יש בור בכביש או צריך לבנות כביש המדינה לא צריכה להתערב ויסתדרו.

אתה משלם מיסים בין אם לעירייה ובין אם למדינה והתפקיד של המדינה הוא לדאוג לתשתיות שלך.

התשתיות זה גם מים, זבל, ביוב, כבישים וגם תחבורה ציבורית שזו חובה! של המדינה לדאוג לך לכך.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחבורה ציבורית נורמאלית זה הדבר הכי קריטי שחסר פה, אני גר בפריפריה ופשוט אי אפשר להתקיים פה בלי רכב פרטי.

גם אחרי שיגיע היום שיעשו שינוי בתחבורה הציבורית והיא תתחיל לתפקד, יקח זמן רב עד שהציבור יצבור אמון ויהיה מוכן באמת לוותר על הרכב הפרטי.

אני בכנות לא מבין למה אני צריך לנסוע ברכב לעבודה, יש לי תחנת אוטובוס צמוד לבית ותחנת אוטובוס מרחק דקה הליכה מהעבודה, זמן הנסיעה ברכב עומד על 20-25 דקות. זמן הנסיעה בתחבורה ציבורית על שעה ו20 וכמובן שגם זה לא באמת קורה כי האוטובוס מאחר, מפספסים את קו ההמשך ושורפים עוד זמן בהמתנה מיותרת.

זה פשוט בזיוני ואין לזה טיפת הצדקה, לא מצפה שנסיעה בתחבורה ציבורית תיהיה שוות ערך לרכב, הייתי מוכן לקבל זמן כפול ואפילו פי 3, אבל מדובר כאן על זמן נסיעה של פי 5 ויותר מזמן נסיעה ברכב (!!) זה פשוט לא הגיוני.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תחבורה ציבורית.

להגיע לתל אביב ולהתנייד בתוכה זה בדיחה

אבל אנשים שגרים למשל בנתניה ועובדים בחולון? צריכים לעבור את כל הפקקים הנוראיים.

אני היום למשל עובד בתל אביב, יצאתי מוקדם באוטובוס, שעה נסיעה מכפר סבא, דקה הליכה מהבית לתחנה ודקה הליכה מהתחנה לעבודה, עם החלפה בדרך של חצי דקה. אז במקרה הכל הסתדר לי פיקס, הבעיה שזה מקרה נדיר שלא מלמד על הכלל. ובכל זאת, כשיש לי עבודה בתל אביב אני תמיד מעדיך להשאיר את הרכב בבית, חוסך לי עצבים, דלק, בלאי, עלויות חניה וכמובן דפיקות של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר ׁ(לראושנה מזה כמה חודשים) נסעתי באוטובוס לעבודה - מכפר סבא להרצליה פיתוח.

הדרך קצרה - במכונית מדובר במרחק של 12 ק"מ. כשאני יוצא מהבית בשבע בבוקר במכונית לוקח לי 25 דקות נסיעה. הבוקר יצאתי באותה שעה ובאוטובוס הנסיעה לקחה כ-45 דקות.

כולל זמן מציאת חניה והליכה ממנה למשרד הנסיעה במכונית לוקחת 30 דקות. כולל זמן הליכה לתחנה וממנה לקח לי הבוקר שעה.

וחיכיתי רק 2 דקות לאוטובוס הפעם...

הייתה תקופה בה נסעתי באוטובוס 3-4 ימים בשבוע. כמות הפעמים בה אוטובוס מתוכנן לא היה מגיע וחיכיתי 30 דקות בתחנה הייתה מוגזמת.

כמובן שיש גם רכבת - בה לוקח לי לפחות שעה מהבית לעבודה כי הרכבת מכפר סבא להרצליה נוסעת דרך ראש העין, פתח תקוה, בני ברק ואז צריך להחליף רכבת בתל אביב.

מסילה ישירה מכפר סבא להרצליה קיימת כבר למעלה משנה, אבל את פתיחת הקו ממשיכים לדחות.

ואני יודע שמצבי יחסית טוב...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מחר תחבורה ציבורית תהיה בראש סדר העדיפויות הלאומי אנחנו לא נראה את הפירות ב-10-15 השנים הקרובות. לכן אם אתם סובלים מפקקים תחשבו כיצד לפתור אותם במישור האישי להחליף מקום עבודה, לצאת יותר מוקדם מהבית, לבקש מהמעסיק לעבוד יום - יומיים בשבוע מהבית ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני רואה פקק אני רואה דימוי של אייקונים ירוקים של כסף מזומן $ עפים לאוויר, זה הכסף שעושה הממשלה וממש לא אכפת לה ממה שקורה על הכבישים, העיקר שהמס על הדלק עומד על 66.5%.

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להגיע להרצליה מפיתוח מכפר סבא ברכב בשעה קצת יותר מאוחר (סביב 8 כנראה) אני לא מאמין שלוקח לך 25 דק.. בתוך הרצליה פיתוח הפקקים נוראיים אלא אם אתה עובד באיזור מגורים ולא באיזור תעשיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני רואה פקק אני רואה דימוי של אייקונים ירוקים של כסף מזומן $ עפים לאוויר, זה הכסף שעושה הממשלה וממש לא אכפת לה ממה שקורה על הכבישים, העיקר שהמס על הדלק עומד על 66.5%.

המס על הדלק של המכוניות העומדות בפקקים בטל בשישים אל מול ההפסד של המשק מזה שהתנועה לא זורמת.

לא תמיד צריך להתנפל על המקלדת בפופוליסטיות.

אם אנשים פה לא יעמדו בפקקים כל היום המשק בסוף ירוויח מזה הרבה יותר מאשר המס מהדלק שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...