Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ותודה רבה למנהיגי ישראל לדורותיה שנכנעו לטמטום הזה של אי תחבורה ציבורית בשבת(וכן, אני לא מתנצל בפני אף בנאדם דתי, כי זה באמת פשוט טמטום)

גרמו לכול אחד שיש ברשותו את הממון, להצטייד ברכב(ולפעמים 2 ו-3 רכבים). ומכיון שיש לכול אחד רכב(כי מה לעשות, קשה להתנייד עם סוס בשבתות), אז אין צורך בתחבורה ציבורית, ומכיון שאין צורך בתחבורה ציבורית, אין טעם לפתח אחת כזאת. ממש ביצה ותרנגולת.

וכמובן הטמטום ממשיך, ומנסים לפתח תחבורה ציבורית תוך כדי שעדיין אין תחבורת ציבורית בשבת. על מי אתם עובדים?

אלא אם התחבורה הציבורית תהיה באמת מפתה, אף אחד לא הולך לוותר על הרכב שלו ולשים אותו בחניה במהלך השבוע.

בהצלחה עם זה, ועם העבודה בעיניים של נבחרי הציבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תגובה לבאגירה

100% על רכבים חדשים בלבד וזאת על מנת להקטין את כמות הרכבים החדשים הנמכרים.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה לחלוטין. נסכים שלא להסכים :-P

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה,

אותך באופן אישי אגביל לגלגל, לא למכונית, רק לגלגל. :wink:

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותודה רבה למנהיגי ישראל לדורותיה שנכנעו לטמטום הזה של אי תחבורה ציבורית בשבת(וכן, אני לא מתנצל בפני אף בנאדם דתי, כי זה באמת פשוט טמטום)

גרמו לכול אחד שיש ברשותו את הממון, להצטייד ברכב(ולפעמים 2 ו-3 רכבים). ומכיון שיש לכול אחד רכב(כי מה לעשות, קשה להתנייד עם סוס בשבתות), אז אין צורך בתחבורה ציבורית, ומכיון שאין צורך בתחבורה ציבורית, אין טעם לפתח אחת כזאת. ממש ביצה ותרנגולת.

וכמובן הטמטום ממשיך, ומנסים לפתח תחבורה ציבורית תוך כדי שעדיין אין תחבורת ציבורית בשבת. על מי אתם עובדים?

אלא אם התחבורה הציבורית תהיה באמת מפתה, אף אחד לא הולך לוותר על הרכב שלו ולשים אותו בחניה במהלך השבוע.

זה הרבע יותר מגעיל ומלוכלך ממה שאתה חושב.

אחד מנתחי התקציב הגדול ביותר שמוזרם לממשלה מהאזרחים זה.....מיסוי רכב.

ומי הבא בתור? כמובן, מיסוי דלק.

אז אתה עכשיו מצפה מהמדינה שהיא תשקיע הון כסף בכדי שבמעשיה תגדע את 2 ענפי המיסוי המכניסים ביותר במשק?

יא, רייט, זה ממש יקרה ואתה רואה את תפיסת העולם הזו בייקור המיסוי על רכבים היברידים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי שהמדינה תבין שהפתרון החלקי לפחות לבעיות האלו זה דו"ג, יתחיל להיות פה שינוי.

כרגע, רוכב צעיר יחסית עם כלי מעל 250 סמק משלם 5500 שקל לשנה רק לביטוח חובה.

כבר אמרתי את זה בשרשור דומה בעבר - הפיתרון המיידי היחיד, בלי לחכות לפתרונות קסם ולטובות של הממשלה זה פשוט לעבור לדו"ג. הרוב המוחלט ברכבים פרטיים אלה אנשים בודדים שלא באמת צריכים פרייבט בשביל הגעה לעבודה ומזג האוויר במדינה שלנו נוח לרכיבה. הנה, אמצע נובמבר ולא נראה גשם באופק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים נוסעים לבד ברכב, אבל הם כן צריכים מקום נוסף זמין בשביל עוד אנשים.

הרבה מאוד אנשים(ואני בניהם) לא יסעו על אופנוע מטעמי בטיחות. בטח שלא בבינעירוני. ולא עם נהגי ישראל, שלא מכירים באדיבות, איתות ושמירת מרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה בתפיסה הזו, רבים מהאנשים במדינות מערביות מפותחות מתניידים בתחבורה ציבורית ביום יום שלהם מהעבודה ובחזרה הביתה ועדיין הם מחזיקים ברכב פרטי לכל שאר הנסיעות ולסופי שבוע.

אני מאמין שאם נסיעה בתחבורה ציבורית תהיה יעילה, נוחה ומהירה משמעותית מהאלטרנטיבה של להתקע עם רכב בפקק בכל בוקר אז רבים מהאנשים יבחרו לא לקחת את הרכב לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר אמרתי את זה בשרשור דומה בעבר - הפיתרון המיידי היחיד, בלי לחכות לפתרונות קסם ולטובות של הממשלה זה פשוט לעבור לדו"ג. הרוב המוחלט ברכבים פרטיים אלה אנשים בודדים שלא באמת צריכים פרייבט בשביל הגעה לעבודה ומזג האוויר במדינה שלנו נוח לרכיבה. הנה, אמצע נובמבר ולא נראה גשם באופק.

נהיה לי דז'ה וו, מה השתנה בהשוואה לדיון דומה שנערך לפני כמה חודשים?

כלום.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חילוני גמור אוכל בייקון מטוגן בחמאה ביום כיפור טיעון שאנשים מחזיקים רכב רק בגלל היעדר תחבורה ציבורית בשבת הוא קשקוש בלבוש מארץ הבולשיט שנועד רק בשביל לנגח את המגזר הדתי/חרדי.

אנשים מחזיקים 2-3 רכבים כי אין תחבורה נאותה מראשון עד חמישי למרכזי תעסוקה ובילוי. אנשים מחזיקים רכבים בגלל התכנון העירוני העלוב במדינה הזאת שמחייב להזיז רכב אפילו בשביל השירותים הבסיסיים ביותר.

אם כולם מחזיקים מכונית בשביל להתנייד בשבת אז איך זה שהכבישים ביום שבת כמעט שוממים? איפה כל אסירי בילויים שחייבים מכונית בשביל לברוח מהכלא?

אם יהיו פי שתיים יותר כבישים, איך זה מעודד אותי או נהגים אחרים לנהוג יותר?

אתה לא תחכה לאוטובוס כאשר יש לך כביש יפה ופנוי לנהוג בו. הבעיה היא שהכביש הפנוי הזה מתמלא במכוניות מהר מאוד כי כולם רוצים לנהוג וקצב סלילת כבישים לעולם לא יכול להשיג את קצב עליית מכוניות על הכביש. זה הוכח פעם אחר פעם בניסויים שנערכו ברחבי העולם.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דו"ג היה פותר לך את הבעיה מבלי להתפטר. מושלם למרחקים האלה.

בנסיעה בדו״ג יש פקקים לעולם הבא או לבית החולים הקרוב :cry: טפו טפו טפו

חלק מהמקור לפקקים הוא תפיסה תכנונית שונה שהייתה קיימת עד כה בישראל של הפרדת שימושים, אזורי מגורים לחוד ואזורי תעסוקה, קניות ובילוי לחוד.

כיום התפיסה התכנונית השתנתה לעירוב שימושים, כך שאתה יכול בהליכה קצרה עם הפיג׳מה להגיע לעבודה, למכולת או לפאב השכונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כולם מחזיקים מכונית בשביל להתנייד בשבת אז איך זה שהכבישים ביום שבת כמעט שוממים? איפה כל אסירי בילויים שחייבים מכונית בשביל לברוח מהכלא?

הכבישים לא ריקים, ביום החופש כל אחד קובע את לוח הזמנים שלו איך שהוא רוצה. זה שכביש החוף לא פקוק כבר ב-7 כי אנשים לא מתעוררים ב-6 כדי להגיע למשרד ב-9 לא אומר שאין עומסים במקומות אחרים. ניסית לחפש חניה בים ביום שבת בשיא הקיץ? טיול באתר טבע ביום שבת אביבי ונעים וכל קטע עפר הופך להיות חניה מאולתרת. זה כמובן לא אומר שכל אחד שיש לו רכב חייב לצאת מהבית ביום שבת, בהרבה מקרים זה רק כדי שתהיה אפשרות כזאת לכל מקרה שלא יהיה.

ואם כבר, תחבורה ציבורית בשבת זה כלי לניגוח חילונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומסים במקומות בילוי זה עומס נקודתי בהשוואה לעומס כלל ארצי שמרגישים מראשון עד חמישי. בסופי שבוע מאות אלפי מכוניות נשארות בחנייה. זו עובדה.

אגב, אתה חושב שמישהו יפעיל מערך אוטובוסים כלל ארצי שיקח אנשים לטיול באתרי טבע בסופי שבוע? לא יקרה לעולם. רכב בכל מקרה יצטרכו להחזיק בשביל הגמישות.

טיעון שהיעדר תחבורה ציבורית בסופי שבוע גורם לעומסים מראשון עד חמישי לא מחזיק מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום פעם ראשונה השתמשתי בקארפול של וויז. נסיעה של שעה בערך (בתנאי שאין עיכובים של אוטובוס שמחליט לא לאחר או לא להגיע) הפכה לנסיעה של חצי שעה. כאילו לקחתי את הרכב מהבית לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיה לי דז'ה וו, מה השתנה בהשוואה לדיון דומה שנערך לפני כמה חודשים?

כלום.

כלום לא השתנה וכלום לא ישתנה, וכולם ימשיכו לעמוד יותר בפקקים. אנשים חושבים שהממשלה תיצור איזה קסם עם מחלפים חדשים ועם הרכבת הקלה אבל ההימור שלי שגם עוד 10 שנים לא יהיה שום שינוי לטובה.

לפני שעברתי למרכז דו"ג שימש אותי לפנאי בלבד ולא ליומיום. עברתי למרכז ומצאתי עבודה במרחק 7 ק"מ מהבית וגיליתי שעם הרכב לוקח חצי שעה להגיע ועם אוטובוס שעה. הזוי לחלוטין.

היום אני עובד במרחק 18 ק"מ Door To Door מהבית. בחזור היה לוקח לי שעה נהיגה. התחלתי להשתמש בדו"ג באופן יומיומי והכל נהיה פשוט יותר. מגיע בשעה סבירה הביתה ולא עצבני מהדרך. כמובן שמודע לסיכונים, רוכב תמיד תמיד עם מיגון מלא גם בשיא הקיץ ומנסה תמיד לצפות מהלכים של נהגים אחרים.

כמובן שיש גם רכב פרייבט לנסיעות משותפות עם האישה בסופי שבוע אבל באמצע השבוע כשאני לבד אין סיכוי שאגע בפרייבט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...