Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים מציינים שהרכב שהם מוכרים הוא מרופא או נכה?

ronenfe
שימו לב! השרשור הזה בן 1799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וערכי דין/ מהנדסים/ מתכנתים/ פקידי לוגיסטיקה/ אנשי רכש/ רואי חשבון/ סאונדמנים/ חווטים/ בוני אתרים באינטרנט/ קציני בטיחות/ דסקאים במשרד הביטחון/ ארכיטקטים/ בקרי טיסה/ מנהלים בקארספורום, כולם ללא יוצא מהכלל מחרעים את הרכב שלהם?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה יצא לי לרכוש רכב יד ראשונה בן 20 מרופא. במודעה לא צויין שהרכב מרופא. כן צויין יד ראשונה וקמ (114000).

הרכב גם היה מטופל עם תיעוד טיפולים מהיום הראשון ומצבו היה מדהים לגילו. אחרי כמעט 3 שנים יחד אני יכול להגיד ששווה לקנות מרופא.

במקרה גם הגיע לידי לא מזמן רכב אחר בן 20 מפרופסור לפיזיקה. גם 112000 קמ וגם טופל במוסך מורשה כל השנים. יש לי קבלות לדוגמא רק בשנה שעברה הושקעו ברכב 3500 שקל והוא נסע מאז 400 ק״מ.

לפעמים טוב שאנשים לא מבינים במכונאות, הם פשוט משלמים...

זו הסטיגמה, ולעיתים היא גם עומדת במבחן המציאות. בטח תגם מצא אנשים שקנו רכב מרופא וקיללו כל יום.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה אתה חושב שלקנות רכב ממישהו שיש לו זמן להתעסק בו ולהתפלסף עם המוסכניק זה טוב?

רופא עסוק משאיר את הרכב במוסך, משאיר כרטיס אשראי ומשלם מה שצריך. הרכב יעבור את כל הטיפולים בזמן ויוחלפו בו חלקים שאדם ש"מבין" לא היה מחליף אולי בצדק ואולי לא.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא, גם רופאים מתפלספים עם המוסכניק וממש לא זורקים את הרכב במוסך עם כרטיס אשראי תוך הצהרת "תחליף מה שצריך".

כל עניין הרופא זו סטיגמה ישראלית קלאסית שלרוב מחוסרת אחיזה במציאות, לפעמים דווקא יהיה עדיף לקנות מבחור צעיר רכב מכיוון שהוא ילקלק אותו הרבה מעבר למה שכרוך בטיפול השנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני אגדות שמתארות את מקור הביטוי "יד ראשונה מרופא". אני לא בטוח שניתן להוכיח את נכונות איזה מהן.

השרשור הזה מחדש את הסטיגמות. יש רופאים שנוהגים בפראות ויש שנוהגים ברגיעה, יש שמחליפים רכב כל 3 שנים ויש שמחזיקים בו מעל 30 שנה, יש שמטפלים בו במוסך מורשה יבואן גם בגיל 12 ויש שמטפלים בו בעצמם. כיוון שיש בישראל קרוב ל-43,000 רופאים (ורופאות), ומן הסתם מרביתם מחזיקים יותר מכלי רכב אחד (הרי גם לפראו דוקטור מגיע), כנראה שהתפלגות טיב אחזקת הרכב על ידם דומה לזה של שאר האוכלוסיה.

אבל הביטוי "יד ראושנה מרופא" פירושו "רכב מתוחזק היטב", וכך צריך לפרש את המודעות. כמובן, בהסתייגויות הנובעות מכך שמדובר במודעות למכירת רכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני והבנתי, המושג "רכב מרופא", התייחס כשהתחילו להשתמש בו, לזה שהרופא מבלה במרפאה רוב הזמן, ולרכב יש נסועה נמוכה.
אם כך מספיק נתון הקילומטראז לעניין.

להפך, רופאים בדרך כלל עובדים במספר מקומות במקביל, לכן בקלות יכולים לנסוע מעל ל20 בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש לפני שישלחו לך תעודת רופא בוואטסאפ.

ויש את האלה שלא מבינים במכוניות רכב נסע רק בעיר.

רכב מבנאדם מבוגר אתה מגיע כל הרכב משופצר כן בטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש לפני שישלחו לך תעודת רופא בוואטסאפ.

ויש את האלה שלא מבינים במכוניות רכב נסע רק בעיר.

רכב מבנאדם מבוגר אתה מגיע כל הרכב משופצר כן בטח.

הוא מבוגר מטייבה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפך, רופאים בדרך כלל עובדים במספר מקומות במקביל, לכן בקלות יכולים לנסוע מעל ל20 בשנה.

תוך כדי קריאת ההודעה נזכרתי באחד מגולשי העבר בפורום, ובעיקר בפורום האספנות, רופא שגר בגני תקווה ועובד בנהריה, ולדבריו עושה כ50 אלף ק"מ בשנה :-)

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בסרט הגדול מכולם - "מתחת לאף".

• "צבע חדש לגמרי, לא ראה בכלל פחחייה בחיים שלו, טאיירים ראדיאלים ארבע – יש אחד בפנים המכונית לא נגע בכלל את הכביש. יד ראשונה! רופא נסע בה כל היום .איכילוב חזרה איכילוב חזרה."

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם סיפור מהעבר

נכים מציעים את רכבם למכירה פעם ב 3 שנים וקצת כאשר הם רשאים לרכוש רכב חדש.

יום ו' מודעה במקומון המקומי אין יד 2 אין אינטרנט

פיג'ו 505 מהודרת מנכה

מרים את השפוף ( מילה של קישון לשפופרת הטלפון ) שיחה קצרה עם בעל הרכב, ואני בא לראות את הרכב.

בעל הרכב מתגורר בחיפה בנוה שאנן , רואה את הרכב כאילו יצא מהסוכנות.

אפשר נסיעת מבחן קצרה? אפשר

עולים לכיוון שכונת דניה, לוחץ קצת, המחוג עולה ל 100 קמ"ש, המחוג צועק עלי, היי עוד לא היו במהירות הזאת

חוזרים חזרה

תגיד לי אני שואל מה עבר על הרכב שהקילומטרג' כל כך נמוך

אהה עונה ההוא, יום יום אני יורד לעבוד בעיר התחתית , בערך 3 פעמים בשנה אני ואשתי נוסעים לבקר את הבת בירושלים.

טיפולים? כמו שעון במוסך יבואן , לא יכול להרשות לעצמי להיתקע עם הרכב . אלה הרגליים שלי הוא מוסיף.

מו"מ קצר על המחיר = כ 50% ממחיר רכב חדש , מקדמה ניתנת

יום א' בבוקר הולך הבחור לשלם את יתרת המיסים מסיר את ההגבלה, אני לבנק מוציא לו שיק בנקאי, והופ למשרד הרישוי להעברת בעלות.

נכה משלם אגרה שנתית של כ 20 ש"ח ועכשיו הבעלים החדש צריך להשלים את יתרת האגרה כמו בעל רכב בריא.

הפקיד מוציא את השובר הנכה נותן לי כסף מזומן ואני הולך לשלם בדואר הסמוך למשרד הרישוי.

אני שואל אותו למה הוא משלם ? כי מחירון הרכב משקף רכב עם טסט לתקופה.

בחיפה עבד גם הרופא וגם מנהג אש"ד ( לימים התמזגו לתוך אג"ד ).

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...