Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רואים בבירור שזו הרצועה מהרוויזיה החדשה, אני חושב שמבחינת הק״מ זה בהחלט שיא חדש…

זו 208 1.2 טורבו אוטומטית?

מתי הרכב יוצר?כמה זמן הוא עמד בחברת הליסינג לפני שהוא קנית אותו?

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב יוצר בקיץ 2019,

208 1.2 טורבו אוטומטית ,עלה לכביש בנובמבר 2020

זה בהחלט שיא,,,אפשר לומר שדי הייתי מופתע לראות את הסיבים בצורת שערות חתוכות בצד של הרצועה,,,

מה שאתם רואים ועדים לו,זה איך נראה תחילת ההתפרקות והדגרדציה של הרצועה בשלבים המוקדמים.

השערות הללו לא היו לפני שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yoni2sh כתב:

הרכב יוצר בקיץ 2019,

208 1.2 טורבו אוטומטית ,עלה לכביש בנובמבר 2020

זה בהחלט שיא,,,אפשר לומר שדי הייתי מופתע לראות את הסיבים בצורת שערות חתוכות בצד של הרצועה,,,

מה שאתם רואים ועדים לו,זה איך נראה תחילת ההתפרקות והדגרדציה של הרצועה בשלבים המוקדמים.

השערות הללו לא היו לפני שבועיים.

יכול להיות שבגלל שחלק העליון לא היה טבול הרבה זמן בשמן, בגלל זה התחיל להתייבש?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא,זה לא קשור ליובש,וזה גם נוגד את התיאוריה שהרצועה נפגעת עקב ריאקציה עם הדלק שבשמן.

בניגוד לחלקי המנוע שמורכבים מאלומיניום וסגסוגות שונות,ושחיקה שלהם לוקחת זמן רב,הרצועה עצמה היא חלק גמיש,שעשויה מסיבים ופולימרים,והחומרים הללו נחשפים לחום,ריאקציה כימית,ותזוזה מתמדת,וזה גורם להתפרקות.

יכול להיות שברצועה החדשה יש שינוי בסוג הפולימרים או בצורת התפירה,אי אפשר לשלול שגם אם רואים תחילה של התפרקות סיבים בצד הרצועה,ההשפעה לא תהייה משמעותית כמו בריוויזיה הראשונה של הרצועה.

אני לא יודע איפה אפשר להשיג את המאפיינים הטכניים בסוג הרצועות כדי לעשות השוואה,אבל זה יכול להיות מעניין לראות מה הם שינו כדי לקבל אינדיקציה,ולהשוות את הפרטים לרצועה החדשה של קונטיננטל.

החלפת שמן בתדירות גבוהה כנראה תעזור להקטין את הריאקציה הכימית שפוגעת ברצועה,אבל לא תעזור לעומסים שמופעלים עליה,ולכן בשלב מוקדם או מאוחר,תתחיל תהליך דגרדציה והתפרקות,ולאט לאט,תפגע במנוע,,,כמו מחלה זוחלת (טפו טפו פו שלא נדע מצרות)

זה די ברור שאנחנו מתעסקים במנוע שיש בו "פצצה מתקתקת" בניגוד למנועים ישנים ואמינים שעם טיפולים בזמן יכולים להגיע לחצי מיליון.

כנראה שבמנוע הזה,טיפולים במרווח קצר ישהו את התקדמות המחלה,אבל היא בסופו של דבר תזחל עד לפגיעה.

מנוע ל 3 שנים (-:

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאכזב מאד.

כדי להבטיח אורך חיים, הדרך המומלצת היא להכפיל את תדירות הטיפולים (על 7.5K ק"מ)  וכל טיפול שני להוריד קרטר ולוודא שאין חסימה של הרשתית בסיבים.

• רעיון טוב! 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שראוי להכנס לפאניקה עקב פוסט אחד על רכב אחד, צריכים להיות במעקב להקפיד על טיפולים ולנסוע בנחת, כמו בכל רכב אחר, אגב #yoni2sh מדובר על הדגם היוצא? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא,פאניקה זה לא,,,,זאת המציאות.

ראיתם הוכחה להתפרקות רצועה שעל השעון שלי יש 4950 קמ.

ושכל אחד יעשה את החשבון שלו.

כן,זה הדגם היוצא

לא שזה משנה כי ב 208 החדשה יש אותו מנוע,רק 130 כוחות סוס

עריכה אחרונה על ידי yoni2sh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול הייתי במוסך ופגשתי אחד שבבעלותו אחת חדשה מ-2019 והגיע למוסך עקב נורת תקלת מנוע..

לגבי הדגם החדש של 208, אני לא מומחה אבל אני מניח שאותו המנוע לא יכול להפיק את אותה התפוקה כמו בדגם היוצא, כנראה יש שם שיפורים/שינויים כאלה ואחרים, העניין הוא האם מדובר באותה הרצועה וסגנון פעולתה בשמן או שהם שינו זאת לטובה, משהו שאני מניח שכדאי היה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Mikelt89 כתב:

אתמול הייתי במוסך ופגשתי אחד שבבעלותו אחת חדשה מ-2019 והגיע למוסך עקב נורת תקלת מנוע..

לגבי הדגם החדש של 208, אני לא מומחה אבל אני מניח שאותו המנוע לא יכול להפיק את אותה התפוקה כמו בדגם היוצא, כנראה יש שם שיפורים/שינויים כאלה ואחרים, העניין הוא האם מדובר באותה הרצועה וסגנון פעולתה בשמן או שהם שינו זאת לטובה, משהו שאני מניח שכדאי היה לעשות.

וודאי שאותו מנוע יכול להפיק יותר כ״ס, עושים שינויים בתוכנה וזהו…

המנוע של 308 ו208 זהה, רק התוכנה שונה.

• רעיון טוב! 1

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם ב208 וב308 המנוע באמת זהה ורק התוכנה שונה או שיש חלק מהחלקים מחוזקים בגרסה של ה130?

למשל אני יודע שהגרסה של ה155 כס זה אמנם מנוע ה1200 שיש ב208 אבל ממש לא הבדל של רק תוכנה אלא חלקים בתוך המנוע שונים.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, לא רואים בנתיים בפורום ״מגיפה״ של רכבי 2018 שאמורים להיות עם הרצועה החדשה.

לדעתי היצרן צריך לבצע החלפת טיימינג כמו ברוב הרכבים שזה בערך 4 שנים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התמונה של הרכב עם ה5000 ק"מ זה לא נראה כמו ההתפרקות שגורמת לסתימת מעברים, אלא נראה יותר כמו חלק חדש שעוד לא "השתפשף" (הרצה) זה לא נדיר לראות חלק גומי חדש עם "חתיכה" בולטת פו ושם.

בינתיים לא ראיתי רכב אחד עם הרצועה החדשה (שהיא איתנו מ2018 כן?) שסבל מהבעיה הזאת לכן אני חושב שעל פי תמונה אחת מרכב חדש לגמרי שמראה "שוונצים" אי אפשר להסיק מסכנות כלשהן.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...