Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

לפני 20 שעות, galbh כתב:

למי שקופצים טורים בעצירה נסו להדליק אורות ותראו אם התופעה נעלמת במקום. אצלי זה ככה וקראתי על זה באינטרנט פעם.

היה שרשור ארוך של @Alkash על עניין הטורים בעצירה עוד לפני כמה שנים, גם כשהחליפו לו מנוע לחדש התופעה המשיכה והיא מופיעה גם ברכב חדש נראה שליצרן אין מושג ממה זה נגרם והרכבים חיים עם זה ככה.

ב208 הקודמת שלי הטורים היו זזים למעלה ולמטה +-50 סל"ד ב308 הנוכחית זאת תופעה הרבה יותר נדירה אך קוראת לפעמים.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שרשור ארוך ומתיש...,

ברשותי 308 2016 עם בעיית בלימה- הדוושה מרגישה ספוגית ושוקעת עד הקיר.

הדוושה שוקעת לא רק בעצירה אלא גם תוך כדי התנעה.

הוחלפו רפידות וצלחות.

למיטב הבנתי, התקלה הנ"ל יכולה להיות מקורה מהרצועה המתפוררת? (הרצועה אצלי במצב מזעזע).

אני מתכנן להיכנס ל-ב.ג ביום שני לריקול, אך בשיחה עם מוסך אחר נאמר לי שיש מחסור בחלקים בכל הארץ (סיריסלי?).

ההנחה שלי זה שיעדכנו משהו בתוכנה וישחררו אותי לדרכי בלי להסתכל בכלל על בעיות הבלימה.

אני לא מטפח יותר מדי תקוות, ובמידת הצורך ישר אחרי ב.ג אקפוץ לאורן כדי שיסדר כל מה שצריך (טיימינג, ניקוי מעברי שמן, משאבת ואקום וכו'). מקווה לא לצאת בנזק כלכלי גדול עליי.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מחסור ברצועות. יש מחסור במוטיבציה.
אם הבנתי נכון :עדכון התוכנה אמור לאפשר תגבור בלימה גם במצב של לחץ שמן נמוך.
אבל אתה חייב להחליף רצועה מסיבה נוספת כמובן. אל תתן למנוע למות בחושך. לבד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליד ב.ג יש גם את מוסך גבע. דקה ברגל.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

גם אני בעלים של 308 סטיישן שנת 2015 מנוע 1.2THP

קבעתי תור לריקול במוסך גזית שבחיפה לחודש אפריל. לפני כשבועיים התקשרה אליי נציגה ואמרה כי חסרים להם חלקים והציע לי להזיז את התור לאוגוסט.

למישהו יש ניסיון עם מוסך טוב באזור חיפה/קריות?

כמו כן, אשמח לדעת אם מישהו הצליח להבין את הסיבה שהרכב "אוכל" שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי עם טורים קופצים שום דבר לא פתר את בעיה , במורשה סירבו לטפל בבעיה בסיבה שאין check דולק ואין תקלות הרשומות במחשב הרכב , מה כבר לא ניסיתי , לתדלק 98 בכמה תחנות דלק במשך חודשיים , להדליק אורות , החלפתי מצתים , שום כלום , מה שכן שמדליקים את המזגן זה לא קורה כלומר התקלה נעלמת רק שהמדחס מתחיל לפועל , זה מזכיר לי את ה פז'ו 309 עם קרבורטור הייתה לי בעיה דומה שם אבל ב309 בקרבורטור אפשר לכוון וזהו :)  בקיצור רכב הכזבה 1 שלמה הייתי איתו כמעת שנה וחצי ומצאתי את עצמי מתעסק עם כל מני תקלות מוזרות שמוסך מורשה לא יודע לטפל , וחבל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר שמתי את הקקטוס במוסך, בתקווה שיחליפו את הרצועה. אחרי 4 שעות התקשרו להגיד שהרכב מוכן, מיד הבנתי שלא החליפו כלום. דיברתי עם מישהו שם והוא אמר שהרצועה תקינה ועשו עדכון תוכנה. 

הרכב 2017 עם 35k ק"מ, ולפני הקנייה עברתי דרך יוסי מגבע שאמר שלמרות שהרצועה מהרויזיה הבעייתית היא תקינה וצריך לשים לב, ולכן היה לי ספק גדול שיחליפו.

עדיין, לדעתי פוספס העניין המהותי של המושג ריקול. בריקול נכון מחליפים גם אם תקין בנקודת זמן נוכחית כי ידוע שבעוד יום/שבוע/חודש/שנה הרצועה עלולה לעשות נזק שבגינו הוצא הריקול מלכתחילה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל כך חשוב לך לשמור על המנוע ומדאיג אותך עניין הרצועה - החלף אותה לפני שהיא מתחילה להתפורר ולגרום לנזקים.

יש בעלי רכבים שנתקלו באכילת שמן מאותם נזקים, אל תהיה אחד מהם.

היה חכם ולא צודק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד מהנסיון שלי שהחלפתי את הרצועה בצורה יזומה ב80 אלף ק"מ (כולל ניקוי המעברים ופתיחת אגן שמן) ונכון להיום כשהרכב עם 115 אלף ק"מ המנוע אוכל 700-800 מ"ל שמן לאלף ק"מ.

לכן גם כשמחליפים את הרצועה בצורה יזומה ולפני הזמן שהיצרן קבע המנוע עדיין לאכול שמן.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מלטבשי כתב:

אם כל כך חשוב לך לשמור על המנוע ומדאיג אותך עניין הרצועה - החלף אותה לפני שהיא מתחילה להתפורר ולגרום לנזקים.

היה חכם ולא צודק

חלק מהדיווחים דווקא מציינים שאכילת השמן מתחילה או מחריפה לאחר ביצוע הריקול / טיימינג.

מעבר לחוסר הנוחות של הוספת שמן למנוע כי המנוע אוכל שמן, האם יש נזקים ארוכי טווח כתוצאה מאכילת השמן הזאת? והאם יש דרך למנוע או לעצור את התופעה הנ"ל? למיטב הבנתי לא ממש ברור למה הדבר הזה קורה בכלל.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, מלטבשי כתב:

היה חכם ולא צודק

לא ברורה התגובה שלך, אמרתי שאני לא אחליף באופן יזום? אני לא הולך לעשות דווקא כדי לריב איתם אחר כך. אני בתקופת האחריות וכנראה כשהיא תיגמר אלך להתייעצות נוספת בגבע. 

פשוט הביצוע של הריקול הזה לוקה בחסר. ריקול בהגדרה זה בדיקה האם חלק פגום(במידה ולא יודעים בוודאות) או החלפה של חלק פגום(שהגורם ידוע וטופל מאז ברכבים חדשים). אם ידועה העובדה שהרצועה פגומה - היה צריך להחליף. 

בגלל ש90 אחוז מהאנשים עושים רק מה שהמוסך אומר להם לעשות ולא עושים טיפולי מנע, אם מנועים ימשיכו לההרס לאחר הריקול המגוחך הזה ש"אישר" להרבה אנשים שהכל תקין, אני צופה שמישהו יתבע אותם בתביעה יצוגית 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמרתי שאתה לא תטפל יזום?

אני כתבתי (בוא נקרא לזה המלצה) שאם חשוב לך, תטפל בזה יזום.

אגב לעניין האחריות - אתה לא חייב שתסתיים כדי להגיע להתייעצות.

לעניין גופו של הריקול - לא הייחסתי לדברייך, אבל אתה צודק 100%

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הוצאתי את ה 308 מריקול במוסך המהנדסים שבעכו.

הוחלף מיכל דלק ונאמר שנעשה עידכון תוכנה (לא מופיע בפירוט בדף העבודה).

ביציאה המוסכניק זרק לי "שים לב שאתה משתמש בשמן טוב שהרכב לא יעשה בעיות"

אמרתי לו שאני משתמש בקסטרול בתקן מתאים ובתגובה נאמר לי "רק טוטאל"

🤷‍♂️

עריכה אחרונה על ידי MichaelGold
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...