Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, Jeka88 כתב:

מעניין כמה עוד יהיו כאלה שימשיכו להגן על המנוע פח זבל הזה....

כשהוא תקין הוא אחלה, היה לי אותו....השתמשתי בשמנים שבתקן, תדירות טיפולים של 15 אלף או שנה...ונחש מה קרה...

אני ממש לא מגן עליו. כולם יודעים שיש לו בעיות, אבל אם היא ניראת ככה אחרי 50 אלף, זאת אומרת שהיא התחילה להתפורר כבר ב-30 אלף. 

בוא, לא נגזים שהרצועה מתחילה להתפורר אחרי זמן כול כך קצר. אחרת באמת היינו שומעים כול יומיים על סיפורים כאלה(כרגע שומעים אותם כול שבועיים בערך). 

לכן אני כניראה מניח שהרכב לא טופל בתנאים הנדרשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היצרן ממליץ כל 10K ק"מ בתנאים קשים

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני רוצה להתחיל וויכוח ואני מודה שאין לי שום נתון אובייקטיבי "ארצי" ביחס לאחוז התקלות שמקורן ברצועה אבל, אני מכיר מספר אנשים שהמנוע הזה מותקן ברכבם ולא שמעתי אישית על אף אחד שחווה את "הזוועה" המתוארת כאן, יש לי היכרות (לא עמוקה-גם זה נכון) עם אדם טכני העובד אצל היבואן, אינני יכול להעיד על מהימנותו אבל מכמה שיחות עמו עולה שהייתה בעיה אך לא בהיקף כה נרחב.

ללא ספק עניין הרצועה רגיש, ללא ספק צריך להקפיד על טיפול נכון ובזמן וכנראה גם שהמנוע לא יחזיק מאות אלפי ק"מ (איזה מנוע טורבו קטן כן יחזיק...?) אבל תחושתי שהשרשור הזה מציג תמונה שלא כל כך משתקפת במציאות כאן וגם בעולם...  יש עוד רכבים עם בעיות כאלה ואחרות, יקרות לתיקון ברם מאז השרשור המיתולגי בעניין ה-DSG לא זכור לי כזה שרשור ולמרות שחלק מהטענות כאן לא מופרכות, נראה שה"מוצא" הצרפתי כשלעצמו שופך שמן למדורה שבלעדיו, הייתה קטנה בהרבה..

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, spidrman כתב:

אבל תחושתי שהשרשור הזה מציג תמונה שלא כל כך משתקפת במציאות כאן וגם בעולם

זה לא רק בשרשור הזה. אצל אורן (שגם הגיב בעצמו לאורך השרשור) וגם אצל גבע תוכל לקבל את חוות דעתם לגבי היקף וחומרת הבעיה.

בנוגע לעולם - אתה יכול לראות שרשורים רבים בנוגע לתופעה, https://www.208ownersclub.co.uk/ וגם ב-https://www.peugeotforums.com/

בנוגע ליבואן - אחרי תגובת "דיסאינפורמציה" (אאל"ט), קשה מאוד לקחת אותו ברצינות.

• רעיון טוב! 5
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, teyal כתב:

צריך לבעוט בו וכמה שיותר מהר.

כל "השיפורים" שעשו זה פלסטר ותו לא. כנראה שגומי ושמן לא מתחברים.

שהצרפתים ילמדו מהגרמנים איך מתגברים על בעיות תכנוניות

DSG אמין  בדורות האחרונים. EA888 כנ"ל ואפילו הטווינצ'ארג

מציג אמינות לא רעה בדור האחרון שלו.

כן כשהגיר חדש, כשהגיר בן 3 ומעלה האמינות נפגעת ויש תקלות.

במקרה הזה, זה משהו חריג, אפילו דור ראשון לא נהרס ככה לאחר כזה ק"מ.

@Jeka88

היצרן ממליץ על החלפה כול 6 שנים או 100 אלף.

אורן על כול 4 שנים או 60 אלף, אני אקשיב לאורן.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.10.2022 בשעה 08:27, dani666 כתב:

לידיעתי כל מורשי היבואן מקפידים על התקן המתאים בשמן.  מה שכן יש עוד יצרן.  נראה לי שלזה התכוון המוסך.

מבדיקה מול מרכז השירות בכפ״ס ״משתמשים בשמן שלובינסקי אומר״. שאלתי אם זה תקן b71 2297 המומלץ, נאמר לי שלא יודעים אם זה זה או 2271 ושוב ״מה שהיבואן אומר״ ושהרכב לא רלוונטי לבעיה ברצועת התזמון (שלי שנת 2020) ולכן גם לשאלתי אם אפשר לפרק אגן שמן לבדוק שהכל תקין, ענו שלא ושזה מיותר. יש מישהו עם רכבים חדשים יותר של סיטרואן/פיג׳ו (רצועה דור 2/3) שיודע בוודאות באיזה שמן משתמשים? לא רוצה לקחת סיכונים וגם נראה שמרכז השירות חסר סבלנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dr6633

אצלי בקקטוס משתמשים בשמן total 2297, זה לא קשור לשנת הרכב, הרי גם אצלי יש כבר רצועת דור 2 או 3, לא יודע מה שמו הריקול ועדיין משתמשים בשמן 2297.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה מטפל? במרכזי? מתלבט אם לסמוך על המורשה בכפ״ס או ללכת למרכזי...הם טוענים שמשתמשים במה שלובינסקי אומרים אבל לא יכול לענות לי באיזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מטפל ביבואן בנהריה.

IMG_0279.jpg.21859d23684f801a31d96659b5ab9f79.thumb.jpg.996892dc244c37c9ae0762219490c75e.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי טופל בעבר גם במוסכי היבואן בגזית וצמרת, גם שמן טופל עם טוטל.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, dr6633 כתב:

אם הכוונה אלי אז עוד לא עשיתי טיפול, רק ביררתי איזה שמן ואמרו ״לפי מה שלובינסקי אומרים״.

אז זה אמור להיות הטוטאל שמופיע אצל יוליאן.

אם אני לא טועה, יש בארץ רק עוד שמן אחד בתקן 2297, של מוביל.

אני מטפל ב׳גבע׳ והם משתמשים בטוטאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מבין שזה השמן הנכון, אבל לא משנה איך ניסיתי לברר, לא יודעים להגיד לי מראש מה השמן שישימו. מניח שזה אחיד כי מדובר במרכז שירות מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...