Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סל"ד לא יציב ורעידות. פיג'ו 208 אוטומטית 1.2

Dark Muse
שימו לב! השרשור הזה בן 1143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני דווקא סבור שאם פיג'ו היה יצרן מטיפוס התאבדותי, הוא היה נכנס לפרויקט פיתוח מאפס של מנוע 4 צילנדרים מוגדש, בעודו יודע כי כמות המכוניות שימכור ויונעו על ידי המנוע הזה שואף לאפס. היצרן יודע היטב שלקוחותיו רוכשים מכוניות מנהלים, ג'יפונים ומיניוואנים כאשר הינם מונעי דיזל באופן כמעט מוחלט.

אם הבעיות ב- THP ה"משופר" היו נפתרות בצורה כה גורפת מה מונע מהיצרן להציע מכסה שסתומים משופר, טורבו מעודכן או משאבת הזרקה שאינה כושלת במהירות גם לדגם הישן של המנוע? הרי החלקים הללו כולם הינם חלקי BOLT-ON חיצוניים למנוע ואין ספק שניתן בנקל להתאימם גם למנועים קיימים ולפתור לפחות חלק מהבעיות. וכמובן שאני מדבר על למכור אותם בתמורה מלאה, ולא חלילה להציעם בחינם כמחווה או כריקול שקט. העובדה שאין שינוי ביחס למנועים הישנים כנראה מעידה שיתכן ואין שינוי כה גדול גם עבור המנוע ה"משופר".

אני לא מפקפק לחלוטין בסיכוי שהבעיות (ולו חלקן או מרביתן) אלא סבור שיש להמתין קצת מעבר לשנתיים-שלוש כדי להיווכח בכך, במיוחד שלא מדובר במנוע נפוץ במיוחד.

מעניין שלגבי ה- DSG7, שגם לגביו היצרן טוען לשיפורים דרמטיים שמבוצעים לאורך השנים אתה לא מהסס לציין כמעט בכל שרשור כי מדובר בגיר "עם מוניטין בעייתי", למרות שוודאי שפולקסווגן אינם טיפוסים התאבדותיים וכהיקש מדבריך ודאי שפתרו את כל בעיות ה-DSG לפני שנים רבות. אם כך ודאי תסכים שניתן לומר שגם ה-THP הוא מנוע עם מוניטין בעייתי. אפילו בעייתי מאוד. ומאחר שזהו אינו שרשור THP וודאי שלא שרשור DSG, אני מציע שנשאיר את הדברים כך ולא ניקח אותו למקומות הללו.

שי

את המוניטין הבעייתי של DSG אני מסיק ממה שאני קורא בין השאר כאן, לא מצוי ביומן הטיפולים של צ'מפיון והאוקטביה הנוכחית לא עושה בעיות בתחום בינתיים, אבל היא בת שבועיים ( הקודמת דווקא כן לקראת קצה שנתה השלישית ). את המוניטין הבעייתי של המנוע הצרפתי/גרמני בתצורתו המקורית, אני מסיק מאותו מקום בדיוק. את ההנחה שהמנועים הללו בתצורתם הנוכחית משוחררים מאותן בעיות אני גם מסיק מכאן והגיונו של היצרן הוא פרי הערכה לא מלומדת, אבל סבירה להבנתי.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 166
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יום חמישי ב- 30.11 לקחתי שוב את האוטו מהמרכזי לאחר החלפת מצערת. לא פתר את הבעיה. עדין מתרחשת כאשר המזגן פועל ללא אורות. צילמתי ושלחתי ונאמר לי ששבוע הבא נעשה נסיעה ונסכם את העניין... רק מעדכן פה את התהליך.

בכל מקרה הרכב כבר עם קרקושים מאזור ההגה שלא היו (כנראה מכל ההתעסקויות) וסרווילים על השמשה הקדמית שהופיעו לאחר שטיפה שלהם במכונה כנראה (אני שטפתי את הרכב ידני מאז ומעולם). אז זה סתם דברים מעצבנים נוספים. בכל מקרה אעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון אולי אחרון או לפני אחרון...

תודה למי שעוקב. הייתה לי מעין מפגש סיכום ביום ראשון עם איש הטכני ואיש השרות. אני לא אפרט מעבר לעניין הטכני אבל אשמח לקבל תגובות מבעלי פיג'ו 208/308/2008 או סיטרואן עם המנוע 1.2 PURETECH טורבו.

בגדול -

.

כל התהליך בחצי השנה האחרונה גולל כאן. הרבה דברים הוחלפו, שהעיקרי הוא המנוע. בשיחת סיכום נאמר לי שהתופעה קצת השתנתה והסכמתי, אך לטענתם לא מדובר עוד ברעידות ותזוזת מחוג סל"ד שחורג מהמוצר, וזה קצת קשה לי לקבל. הם ישבו ברכב שלי כאשר המזגן פעל והאורות כבויים, שהסל"ד קיפץ והמרכב רעד בפולסים קצרים. אז כן תזוזת הסל"ד פחות קיצונית, אבל כפי שרואים בסרטון, זה קיים כולל הרעידות והרעש שנלווה מכך (שלא ניתן לקלוט בוידאו).

שאלתי אותם מדוע כשהאורות דולקים התופעה נעלמת, מדוע במשך שנה וחודשיים התופעה כלל לא הייתה? הנה החליפו מנוע, זה עדין קיים. הם אמרו שזה ככה. הקשתי עוד יותר, מדוע אחרי החלפת המנוע, קראתם לי שוב להחלפת מצערת אחרי ששלחתי סרטון דומה? לא יכול להגיד שקיבלתי תשובה מספקת מלבד הרצון הטוב כביכול...

נאמר לי שאפילו במוסך אמרו לאיש הטכני שאין בעיה ברכב, לא להתעסק עם זה. הוא בכל זאת התעקש לטפל כביכול בבעיה ושכל החלפת המנוע נבעה כביכול מסטיה שלא בהכרח קשורה לעניין. הוא אמר שכרגע הצרפתים יגידו שאין פה בכלל שום בעיה וככה זה. תופעה רגילה במנוע 3 צילנדרים. לי לא אכפת שיש תזוזות רגעיות בסל"ד כשעוצרים את הרכב או מפעילים ומכבים את המזגן. יש לי בעיה עם זה שהסל"ד לא מתייצב מיד לאחר התזוזה או שניים וכל המרכב רועד לי.

בקיצור, אין עוד מה לעשות ברכב - מבחינתם זה המציאות וזה תקין והם רוצים לסיים את התהליך. אני הייתי שמח לדעת אם בעלי רכבים דומים חווים רעידות חזקות שכל המרכב רועד ומרעיש במקצבים על פי קפיצות סל"ד, מעבר לרעידות הטבעיות של המנוע בסרק.

תודה על העזרה, עצות ותמיכה מכולם בכל אופן בהיבט הטכני.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נשמע שהם פשוט מיצו את כל החלקים שאפשר להחליף ומצידם כל עוד הרכב מניע ונוסע לא נשאר להם מה לעשות..

נסעתי על כמה וכמה רכבים של הקונצרן עם המנוע המדובר, גם רכבים בידיים פרטיות, גם רכבי מבחן שאנסו אותם כל חייהם ואפילו מונית אחת עם קילומראז לא קטן בכלל. שום קפיצות סל״ד ושום רעידות מרכב. ישנה רעידה קלה שמורגשת במנועי 3 צלינדר בשוטף, אבל שום דבר שמתקרב למה שאתה מתאר

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לנסוע בC3 החדשה עם המנוע הנ"ל, לא קיימת שום קפיצת סל"ד כפי שנראה בסרטון.. עקבתי אחרי הפוסט מהיום הראשון, הזוי לי שככה זה נגמר בלי פתרון.. משתוקק לדעת מה גורם לזה.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורה לי תופעה דומה עם רכב מאותו יצרן, שם הוחלף אלטרנטור . לא נפתר .

ובסוף התברר חיבור הארקה בעל מגע רופף.

עריכה אחרונה על ידי Max.M
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל רציתי להגיד לך שאתה מזוכיסט אם אתה כותב ואומר בעצם אחרי כל מה שעברת עם הרכב אתה תמשיך להמליץ לאנשים על הדגם שלך כי הוא זול ושווה עלות תועלת , אז אני רוצה להגיד שאתה כמו רוב בעלי הצרפתיות והגרמניות עם גירי DSG והתקלות שמתלווה אליהם ובעיות החשמל שיש בצרפתיות הרי אין מה לעשות זה בגנים שלהם לא משנה כמה שנים עוברות וכמה הם מנסים ליצור רכבים יפים ומלאים בטכנולוגיה הצרפתים פשוט לא יודעים ליצור מכונית אמינה. פשוט מכה. כנ"ל לגרמניות. אף על פי האיכות הכללית שלהם.

בכל מקרה אני אוסיף ואומר שאם יש לך הוכחה חד משמעית שהדבר שאתה חווה ברכב לא קורה ברכבים זהים לשלך ורק אצלך ורק אצלך קיים הבעיה הספציפית הזאת , ולאור זה שהבעיה לא נפתרה למרות שניסו באמת לפתור לך ואתה אישית לא מוכן לקבל את זה ואני מקווה בישבילך שלא תקבל את זה. אתה פשוט פונה אליהם דרך עורך דין מוציא מכתב שאתה בא וכותב להם שאתה מעוניין שהחברה תפצה אותך או פיצוי כספי על כל מה שקרה או שתחליף לך רכב חדש כתחלופה ראויה. או שתיתן לך טרייד דין במחיר מחירון + הנחה משמעותית על הרכב החדש.

כל דבר אחר שלא ציינתי כל דבר שאומר שאתה נשאר עם הרכב שלך ואומרים לך תחיה עם זה לא מקובל ומקווה שאתה לא תוותר כי הם מבחינתך ינצחו ואתה תישאר עם הרכב הדפוק הזה עד שתמכור וביום שתמכור יגיע הקונה ויראה את זה ויברח ואתה תיתקע עם הרכב הזה ותאכל את כל הצינור.

עריכה אחרונה על ידי RANSAR
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

אותה הבעיה התחילה אצלי ביום שישי האחרון,

פג'ו 208 2017 עם 37 אלף קילומטר

איך אתה מסתדר עם הבעיה היום ? זה משהו חמור שצריך לטפל בו או משהו שאו חלק "מהבלאי" של המנוע הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש כבר הוכיח שזה לא המנוע.

קח את הרכב ליבואן יחד עם תדפיס של השרשור. אולי הרמז של מקס יעזור להם.

תסביר להם שזה לא המנוע ושיעשו דיאגנוזה כמו שצריך כי אחרת זה מוציא אותם רע מאד

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...