Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

התרשים שלו מראה 5 גורמים.
לא מצויינים שם משקלים אז לא ברור מי יותר דומיננטי.
מה שכן אפשר ללמוד מהתרשים ששער הדולר משפיע בישירין ובעקיפין על החלטת הריבית, להוציא אותו מהמשחק במן נימוק של "אהההה בקטנה נקנה/נמכור דולרים" ? נו באמת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

לא מאמין שנראה אצלנו מעצר של פרופסורים ושריפה של ספריות ומעבדות באוניברסיטאות.

לא צריך. מספיק שקרנות מחקר אירופיות ואמריקאיות יפנו כספים למוסדות לא ישראליים, ושמוסדות מחקר אירופיים ואמריקאיים יצמצמו שת״פים עם המוסדות הישראליים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, farkash7 כתב:

התרשים שלו מראה 5 גורמים.
לא מצויינים שם משקלים אז לא ברור מי יותר דומיננטי.
מה שכן אפשר ללמוד מהתרשים ששער הדולר משפיע בישירין ובעקיפין על החלטת הריבית, להוציא אותו מהמשחק במן נימוק של "אהההה בקטנה נקנה/נמכור דולרים" ? נו באמת.

זאת לא נוסחה, זה תרשים של מה משפיע, לכן אין משקלים.

yuvalganim, איפה אתה ממקם את הידע הכלכלי שלך על עקומת דנינג קרוגר?

spacer.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'אק נוריס לא מעלה ריבית, הוא שולט בשער הדולר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.7.2023 בשעה 06:46, yuvalganim כתב:

אז מה זה משנה רפורמה או לא רפורמה? המוחות כבר בורחים.

אתה יודע למה הם בורחים? לא בגלל הרפורמה, הם בורחים כי יש פה קרטל של אוניברסיטאות שלא מסכים לפתוח שום דבר חדש (תראה איך התנגדו לאוניברסיטת אריאל וגם לרייכמן וזה עבר מעל הראש שלהם).

הם לא מאפשרים מספיק תקנים למחקר ואין מספיק לכולם אז בורחים.

הפרדוקס הוא שאותם אלו שגורמים למוחות לברוח הם אלו שגם נגד הרפורמה, ככה זה כשמחזיקים את המקל משני קצותיו.

מתוך מאות האנשים שהתייעצו איתי לרילוקיישן, ואלפי האנשים שחברים בקבוצות שאני מאדמן, לא שמעתי עדיין על מישהו שנאלץ לעבור כי ״אין לו תקן״.

עכשיו שיהיה ברור אני לא אומר שהם לא קיימים - יש אנשים שמקיימים יחסי אהבה עם עזים ויש אפילו אנשים שבטוחים שמהפיכה שלטונית שמרכזת כח אצל השלטון יכולה לעשות חסד עם כלכלה מערבית מתוקנת - ולכן ברור לי שיש קיום של כל מיני מקרי קצה.

אבל לטעון ש״בריחת המוחות״ מתבצעת בגלל ״חוסר בתקנים״ או בגלל ״מתנגדי רפורמה״...? או שפלוני מדבר מפוזיציה, או שאין לו מושג על מה הוא מדבר - או שניהם 😅

• אהבתי 3
  • מעניין 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלי היא אחרת.

אני טוען שבריחת המוחות כבר קורת בשטח. הבאתי כמה סיבות שלדעתי גורמות לזה, יכול להיות שזה נכון ויכול להיות שזה פחות נכון, זה לא רלבנטי.

השורה התחתונה - יש בריחת מוחות.

עכשיו באים אנשים וטוענים "אם תעבור הרפורמה מוחות יברחו" יש פה כשל לוגי מובנה, המוחות כבר בורחים! מה יקרה? הארווה תישאר ריקה?

זה לא מחזיק מים.

אני יכול להבין מצויין מדוע אנשים בורחים מכן, מכיר לא מעט שעזבו לארצות הברית ולקנדה אין שום קשר לרפורמה או לא רפורמה, מספיק לדחוף את השטות הזאת לכל מקום.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, yuvalganim כתב:

עכשיו באים אנשים וטוענים "אם תעבור הרפורמה מוחות יברחו" יש פה כשל לוגי מובנה, המוחות כבר בורחים! מה יקרה? הארווה תישאר ריקה?

זה לא מחזיק מים.

״אדוני השופט, השולחן בבית כבר עלה בלהבות ולכן לא ברור לי מדוע שופטים אותי על שפיכת דלק, האש אינה באשמתי!״

אם למדת חשבון בביה״ס, אתה בטח יודע שהמשוואות y=2x ו- y=5x אינן זהות, השיפוע שלהן שונה. בריחת מוחות זה לא עניין בינארי, וקצב הבריחה זה מה שמעניין. בכנות זה די מביך שאני צריך להעלות את ההסבר הזה בכתב.

פרסמתי באחד השרשורים כאן- באחת מקבוצות הרילוקיישן שאני מאדמן, פתוחה כבר שנים רבות, מס׳ החברים כמעט הכפיל את עצמו מאז נובמבר. עברנו מעשרות בקשות הצטרפות בשבוע למעל 100 בקשות ביום. אבל כמובן שאין קשר לרפורמה או לממשלה, מה פתאום, זה הכל צירוף מקרים.

• אהבתי 7
  • רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי איפשהו פוסט של בחור שעשה פוסט דוקטורט באמריקע וחזר לארץ הקודש.

הוא כתב על זה שישראל היא אנומליה מבחינת זה שרוב גדול מהאקדמאים שיוצאים ללימודים מתקדמים בחו"ל חוזרים אליה. אקדמאים ממדינות אחרות נוטים להשאר, גם אם מדינת המקור שלהם היא מדינה אירופית מערבית (לא רק הודים וסינים).

לישראלים יש קשר חזק לישראל, אבל מאוד קל לשבור את הקשר הזה ואני מניח שככל שההפיכה פה תתקדם נראה יותר אקדמאים שלא חוזרים בסיום הלימודים.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, oryo כתב:

״אדוני השופט, השולחן בבית כבר עלה בלהבות ולכן לא ברור לי מדוע שופטים אותי על שפיכת דלק, האש אינה באשמתי!״

אם למדת חשבון בביה״ס, אתה בטח יודע שהמשוואות y=2x ו- y=5x אינן זהות, השיפוע שלהן שונה. בריחת מוחות זה לא עניין בינארי, וקצב הבריחה זה מה שמעניין. בכנות זה די מביך שאני צריך להעלות את ההסבר הזה בכתב.

פרסמתי באחד השרשורים כאן- באחת מקבוצות הרילוקיישן שאני מאדמן, פתוחה כבר שנים רבות, מס׳ החברים כמעט הכפיל את עצמו מאז נובמבר. עברנו מעשרות בקשות הצטרפות בשבוע למעל 100 בקשות ביום. אבל כמובן שאין קשר לרפורמה או לממשלה, מה פתאום, זה הכל צירוף מקרים.

הסקת מסקנות דמגוגית.

אף אחד לא יודע להגיד את ההשפעה של הרפורמה בסוף על המשק או על מצב חיינו, מהסיבה הפשוטה שאפילו הקואליציה לא יודע איך תיראה הרפורמה בסוף.

הדבר היחיד שמשפיע כרגע זה המצב החברתי שהוא זוועתי ויש לו בהחלט אימפקט על הרבה דברים.

אבל כל מי שטוען שהעברת הרפורמה תזיק לכלכלה, תבריח מפה אנשים או תוריד את סנטה קלאוס מהשמים מדבר אך ורק מפוזיציה.

אף אחד לא יודע איך היא תיראה ועל כן אי אפשר לחזות את ההשפעה שלה ואיך תהיה.

נקודה אחרת: הנימה המזלזלת פה של כל כך הרבה אנשים בתגובות שלהם היא מקוממת, כל אחד חושב שהוא יותר חכם מאחרים.

"אם למדת חשבון בביה"ס". זו רטוריקה שפשוט אין לה מקום בשיח נורמלי בין אנשים בוגרים זה מתנשא ומעורר בחילה וזה לא רק אתה.

זאת כנראה גם הסיבה שהחברה שלנו נראית ככה, יש אנשים שאשכרה חושבים שהם חכמים יותר מהאחרים ולכן הקול שלהם שווה יותר.

זה פשוט טראגי, יש לנו פשוט מנטליות מסריחה כישראלים ויהודים, נורא.

• אהבתי 3

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, yuvalganim כתב:

יש אנשים שאשכרה חושבים שהם חכמים יותר מהאחרים ולכן הקול שלהם שווה יותר.

במיוחד אנשי "בעזרת השם". וכמובן המנהיג העליון.

• אהבתי 3
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, yuvalganim כתב:

הסקת מסקנות דמגוגית.

אף אחד לא יודע להגיד את ההשפעה של הרפורמה בסוף על המשק או על מצב חיינו, מהסיבה הפשוטה שאפילו הקואליציה לא יודע איך תיראה הרפורמה בסוף.

אדם נכנס עם אקדח בנק ומודיע שזה שוד, להגיד שיקרה שם נזק זה דמגוגי כי השוד עוד לא נגמר? 

יש אנשים שאשכרה חושבים שהם חכמים יותר מהאחרים ולכן הקול שלהם שווה יותר.

אני חושב שאתה מתבלבל בין קול ששווה יותר לבין ז*ן שנשבר. למסרותיים יש קצת יותר אמפתיה לחרדים, אבל לשאר דיי נשבר.

אשכרה רוצים לייצר פסקת התגברות (שעל הדרך גורמים ׳נקיי כפיים׳ רוצים להעביר בלי קשר) כדי לכפות חוסר שיוויון, כדי להעביר חוק שהדם של חרדים שווה יותר. ואללה אם אני מסרב לסכן את חיי בזמן שהם יושבים במזגן וקוראים ספר אומר שאני חושב שהקול שלי שווה יותר, אז כן הוא שווה יותר.

בחזרה בנוגע לשוק הדיור, המצב 💩.

אני אמנם רואה יותר מודעות ביד2 והמוכרים נשמעים יותר גמישים, אבל הם עדיין מפרסמים מחירים בשמיים. כביכול אם מישהו פותח יד2 מלפני שנה לעומת היום, אין כזו ירידה, באזור שלי לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, לפחות לא הייתה עלייה משמעותית - במצב של השנים האחרונות זה לא מובן מאליו.

ובכלל, ההון העצמי צובר ריבית היום ככה שהיכולת לרכוש, נהיית זמינה יותר עבור מי ששם בחסכון.

אם קצב העלייה נבלם, זה כבר טוב.

אם יתחיל לרדת - לא בונה על זה ומציע גם לך שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yuvalganim כתב:

אבל כל מי שטוען שהעברת הרפורמה תזיק לכלכלה, תבריח מפה אנשים או תוריד את סנטה קלאוס מהשמים מדבר אך ורק מפוזיציה.

את ההשפעות רואים כבר כעת (כמו לדוגמא חסימה קטגורית של השקעון הון-סיכון בכל סטארטאפ עם בסיס בישראל בגזרת הכלכלה, או עליה היסטרית במתעניינים ברילו׳ בגזרת ההגירה).

מה שאתה טוען זה ״אבל אין לנו דרך לדעת מה יקרה בעתיד!״ שזה הטיעון השקול ל״תן לנהגים לנסוע בכביש בלי הגבלת מהירות עד שהשר שהצהיר שהוא רוצה הגבלה חדשה על 200 קמ״ש להעביר את החוק, אולי יהיו תאונות בהתחלה אבל אין לנו דרך לדעת מה יקרה בעתיד!״, וזה כמובן טיעון די ילדותי כי אתה בעצם טוען שאין דבר כזה להסתכל על המציאות ולקבל הערכות והנחות מושכלות. ואחרי כל זה אתה עוד מלין על זלזול/התנשאות:

לפני 5 שעות, yuvalganim כתב:

נקודה אחרת: הנימה המזלזלת פה של כל כך הרבה אנשים בתגובות שלהם היא מקוממת, כל אחד חושב שהוא יותר חכם מאחרים.

"אם למדת חשבון בביה"ס". זו רטוריקה שפשוט אין לה מקום בשיח נורמלי בין אנשים בוגרים זה מתנשא ומעורר בחילה וזה לא רק אתה.

יובל: אם יש כבר בריחת מוחות אז זה לא משנה אם יש דברים שמאיצים את זה כי זה כבר קורה!

אור: אבל מה שמשנה זה לא האם זה כן/לא קורה אלא הקצב, נו, כמו בחשבון

יובל: תפסיק לזלזל בי יא מתנשא מעורר בחילה!

🤷‍♂️

מה שמעניין (ואבסורדי) בפורום/אינטרנטים זה שכולנו מאחורי אווטאר, אז כולנו שווים בין שווים וכו׳. כך ילד בן 25 יכול לדון על ערכי גידול משפחה עם ברנש בן 55, וברנש שבקושי סיים בגרות ינהל וויכוח על פיזיקה עם ד״ר מהטכניון.

אם אתה לא מבין את ההבדל בין מדרגה וטרנד אז או שלא למדת חשבון, או שלמדת ולא הפנמת את היישום, או כל מיני דברים אחרים. לי נראה שלדבר על חשבון ומשוואות זו צורה יחסית מנומסת להתייחס ברצינות לטענה מופרכת ברמה כ״כ בסיסית.

בתאריך 11.7.2023 בשעה 06:46, yuvalganim כתב:

תסביר לי רגע משהו אחד (...) בריחת המוחות כבר החלה (אני מסכים עם זה אגב).

אז מה זה משנה רפורמה או לא רפורמה? המוחות כבר בורחים

^ איך הייתי אמור לכתוב לך בצורה יותר מנומסת שיש פער בין טרנד ומדרגה? כי אם הייתי שם ציור יש לי הרגשה שהיית נעלב עוד יותר 😕

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@oryo מה עם "אתה צודק, אבל מהקבוצה השכונתית שאני מנהל, נראה שקצב ההתעניינות ברילוקיישן גדל בחצי שנה האחרונה".

אגב בהנחה וזה נכון - אולי קשור לרפורמה אולי ליוקר המחיה, אולי למלחמת לבנון ה3 ? אולי כי דירות עולות פה יותר ממנהטן ?

אולי כי אנחנו חיים פה בסיר לחץ תמידי ? כי הכבישים ניהיו בלתי אפשריים ? כי או הייטק או בעל עסק או משכורת רעב ?

או בכלל כי הקורונה הוכיחה שאפשר לגור שם ולעבוד פה ? 

עריכה אחרונה על ידי stum
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...