Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

נותר רק לקוות שהציבור האמריקאי ישכיל לבחור בשנית במי שדואג לרווחה שלו.

לדעתי סיכוי מאוד גבוה לבחירה מחדש. לכן דמוקרטים החליטו לזרוק פצצת אטום בדמות הליך הדחה, אבל לדעתי זה רק יגביר את התמיכה בטראמפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שזה היה זו כאפה מצלצלת שהזכירה לאיראן, שיש גבול לכמה נמלה יכולה לנבוח על אריה בלי שהוא יגיב. ארה"ב הבהירה היטב שאף ישות איראנית לא מוגנת ואני די בטוח שהמסר עבר היטב. האיראנים לא אוהבים עימותים ישירים, לכן אני מניח שיהיה פה ניסיון פוליטי להתמסכן מול אירופה ואולי לתפוס קצת קרדיט כלכלי/גרעיני לצד נקמה בדמות פיגועים שונים באמצעות אחת מזרועותיה הרבות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בעליית מדרגה משמעותית במאבק של ישראל וארצות הברית נגד התבססות איראנית בסוריה. נראה לאן זה יתפתח.

זה לא קשור ישירות למה שקורה בסוריה. האיראנים כבר שני עשורים מנהלים אסטרטגיה של לחימה באמצעות כוחות פרוקסי בכל רחבי המזרח התיכון, שופכים ניטרוגליצרין בכל המרחב מתימן עד הגבול הטורקי, וזה עובד להם לא רע בכלל. יש מי שעושה להם את העבודה השחורה, הם לא צריכים למתוח זנבות לוגיסטיים באורך 1500 ק"מ, והם יכולים להמשיך להתמם ולשבת בנחת על זרי הדפנה בטהרן בשעה שלכולם ברור מי בעצם מושך בחוטים/בח'ותים. "מה אתם רוצים? זה לא אנחנו, זה הח'ותים". עכשיו לך תרדוף אחרי כמה תימנים על היילקסים במדבר.

המאסטרמיינד מאחורי כל העניין הזה היה המנוח סולימאני. אפשר לומר שהוא היה הרמטכ"ל של כוחות הפרוקסי האיראניים במזה"ת. במובן הזה הוא היה יותר חשוב מהרמטכ"ל הסדיר של צבא אירן, אולי אפילו יותר חשוב ממפקד משמרות המהפכה.

המשחק הזה עבד יופי נגד ישראל ונגד סעודיה והמפרציות, שיחשבו פעמיים ושלוש וחמש לפני תקיפה ישירה של גורמים איראניים. לאמריקאים פשוט נגמרה הסבלנות, והם נתנו לאיראנים כאפה מצלצלת, והבהירו שאיתם זה לא עובד, הם הולכים ישר על הראש.

now we wait.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהוא עיתונאי לא רע בכלל, והכתבות שלו גם על הימין הפוליטי לא עקצניות יותר מכתבות של עמית סגל על השמאל.

בציוץ הזה הוא יצא טמבל. קורא לכולם. אפילו למעריצי ביבי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה? אותו בחור שכולנו יודעים כמו שקורן פירט מי הוא ומה תפקידו ומה הוא עשה ועושה* שקיבל חסינות בתקופת אובמה, חוסל בהוראת טראמפ.

ולא רק זה, אלא החיסול גרם לליצני הדמוקרטים (כולל ביידן) להגן על איראן ועל סולימני בפרט (!).

אם לא הייתי מכיר את השיטה מהשמאל בארץ הייתי מופתע.

מישהו עוד רוצה לשאול מה עדיף לישראל?

* תוספת - מבחינה תיאורטית כוח קודס שייך למשמרות המהפכה, מעשית סולימני היה כפוף ישירות לחמינאי כמו מפקד משמרות המהפכה, כלומר מקביל אליו, עוד יותר מעשית חמינאי היה נוכח בחתונת בתו של סולימני, יש מי שמספר על קשר כמעט כמו אב ובן בין חמינאי וסולימני.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שעכשיו טראמפ מקפל את הכוחות האמריקאים מעיראק, שתוך כמה חודשים תהפוך להיות בת חסותה של איראן. אני מניח שהוא עושה את זה כדי לפייס את האיראנים, שעכשיו גם יחזרו להעשיר אורניום במלוא המרץ, עד כמה שכלכלתם תאפשר להם. אני מקווה שהבדלנות הזו של טראמפ היא משהו זמני ושהוא לא הולך להוריד את הרגל מהגז נגד איראן. אם כן, לנו זה לא טוב.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שעכשיו טראמפ מקפל את הכוחות האמריקאים מעיראק, שתוך כמה חודשים תהפוך להיות בת חסותה של איראן. אני מניח שהוא עושה את זה כדי לפייס את האיראנים, שעכשיו גם יחזרו להעשיר אורניום במלוא המרץ, עד כמה שכלכלתם תאפשר להם. אני מקווה שהבדלנות הזו של טראמפ היא משהו זמני ושהוא לא הולך להוריד את הרגל מהגז נגד איראן. אם כן, לנו זה לא טוב.

כי היא לא הייתה כזו עד עכשיו? לפחות בכל הנוגע למיעוט הענק של השיעים בעיראק?

איראן לא השתמשה בעיראק עד עכשיו כמדינת קש כדי לעקוף את הסנקציות?

ואת כל זה עשו כשארה"ב שם, אמנם לא ב-Full Force אבל שם.

זה ממש לא כדי לפייס את האיראנים, זה יכול להיות סוג של איום על עיראק, אבל זה גם יכול להיות הכנה למטרה אחרת, כמו איראן למשל. אפילו ברמת איום כמו שליחת כל הדיביזיה המוטסת 82.

בכל מקרה המכתב עצמו ככל הנראה טעות או "טעות" ולא תוכנית אמיתית לעזוב את עיראק.

אני רוצה לשאול, בבקשה, מה המטרה.

המטרה של מה? של השאלה שלי?

עדיף לישראל שבבית הלבן יושב מישהו שמחסל את המאסטרמיינד של הטרור במזרח התיכון ויושב על השאלטר של 2 ארגוני טרור משתי חזיתות שלנו, מאשר זה שנתן לו ולכל גוף הטרור שהוא עמד בראשו חסינות מוחלטת וכסף.

אבל יודע מה? זה הרי רק חצי סיפור, כי הרי מאסטרמיינד כזה, שהוא כזה איום לישראל, ישראל יכולה לחסל בעצמה לא?

אז מסתבר שהחבר הטוב אובמה דאג היטב לסולימני, כי גם כשישראל הגתה תוכנית לחיסול סולימני ב-2015, מה עשה הנשיא של ידידתנו הקרובה שאיתה חולקים סודות מודיעיניים? הלך וסיפר לממשל האיראני על תוכניות ישראל וכמה ישראל מתקרבת לחיסול סולימני.

לעומת זאת, טראמפ נתן לישראל אור ירוק לחיסול סולימני כבר ב-2018 אם תהיה הזדמנות, אבל לא עצר שם וחיסל אותו בעצמו.

מקור

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו לא. האיראנים ניסו והצליחו ברמה מסוימת, אבל האמריקאים היוו קונטרה. ההבדל בין המצב הנוכחי לעיראק ללא אמריקאים יהיה גדול. עד עתה היה מאזן מסוים ואני מקווה שהוא לכל הפחות יישאר. הנוכחות של ארה"ב באזור הזה הוא אינטרס מובהק שלנו. האיראנים מאוד חכמים והם יודעים שתגובה קשה מדי = פיזדצ על העץ בשבילם. אני מניח שהם ינסו לנצל התקופה הקרובה להתקרבן ולעשות כמה שיותר מהלכים אסטרטגיים בזמן שלא יתקפו אותם כי בו הו.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים לא קטנים מעיראק, מהפרלמנט ואפילו הממשל העיראקי משתפים פעולה עם איראן, מי כי הוא מהמר על ה"סוס" הבא שישלוט במזרח התיכון, מי כי הוא מפחד שמכונית תופת תרים אותו לשמיים, ומי כי הוא מאמין בתפיסה האיראנית.

כמובן שהאמריקאים מהווים קונטרה לזה, ויהיה הבדל משמעותי אם ארה"ב תהיה שם או לא, אבל זה לא אומר שהזרעים כבר נמצאים שם, יכול לבוא היום שבו בלחץ איראני ממשלת עיראק תדרוש את פינוי האמריקאים.

כמובן שהישארות ארה"ב בעיראק היא אינטרס מובהק שלנו, כל דבר שדוחק את רגלי האיראנים הוא אינטרס מובהק שלנו. על כן השאלה שהעליתי קודם, אחרי חיסול סולימני שממשל אובמה הגן עליו באופן אקטיבי בידי ממשל טראמפ, אין שום ספק מי טוב יותר לישראל.

האיראנים כמובן מאיימים הרבה, גם לפני שסולימני התפחם הם איימו, והם ימשיכו לעשות את מה שהם יודעים מצוין - מלחמות בעזרת פרוקסי.

אני מניח שכמו במקרים אחרים דומים עם טרוריסטים ריכוזיים מאוד אחרים, זה יהיה קשה יותר בשבילם, כי המומחה הגדול לנושא המלחמות בעזרת פרוקסי התפחם לו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1984 במלוא הדרו:

מלחמה היא שלום

חירות היא עבדות

בורות היא כוח

התוספת החדשה לפי איראן: