Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

תראה, אני לא שופט אותו כאדם או פוליטיקאי. למעשה כמו שאתה רואה אין לי בכלל מושג אודותיו. סתם מציין שממה שראיתי זה נראה שבמידה והוא זוכה צריך לקחת בחשבון שלא בטוח בכלל שהוא לא משלים את החצי השני של הקדנציה בעולם הבא...

תשמע הבנאדם אם יזכה יכנס לבית הלבן כמעט בן 80, הממוצע לגברים בארה"ב לא לטובתו, מבחינה סטטיסטית הוא כנראה לא ישלים את הכהונה. אבל לך תדע, פתאום הוא יחיה עוד עשור.

אני מקווה שהוא לא יזכה ויראה מהצד אנשים יותר פרו ישראלים בחדר הסגלגל אחד אחרי השני.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ביידן בן 77 , בלומברג כמו ברני בן 78.

לא רוצה להבהיל או משהו, אבל הם כולם ב "ב" ובאותו הגיל.... אולי יש פה קונספירציה

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ביידן לא אטרקציה בשבילנו, או בכלל.

בלומברג שמעתי עליו לאורך השנים דברים טובים ביחסו לישראל (יחסית למועמד דמוקרטי כן?)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלומברג נמצא שם רק כדי שברני לא יתמודד מול טראמפ, זה נראה לי די ברור. אין לו באמת סיבה להיות שם. ולעומת התהיות לגבי השווי של טראמפ, בלומברג בדוק שווה 63 מיליארד.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לברני יש סיכוי מול טראמפ כמו שלאיימן עודה יש סיכוי להרכיב את הממשלה הבאה.

יש במפלגה הדמוקרטית אי אלו מבוגרים אחראים שמבינים שקיצוני כמו סנדרס יעלה להם בהפסד ודאי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבלומברג יש כריזמה של נעל יבשה ומורשת די גרועה בתור ראש העיר של ניו-יורק. בינתיים יש לו קצת מומנט כי הוא שופך הון עצום על פרסום, אבל נראה כמה זמן זה יחזיק.

סנדרס קשיש אידאליסט חמוד ורואים שהוא באמת מאמין בדברים שהוא משווק. אני אישית לא הייתי מצביע לו כי הרבה קשישים אידיאליסטים גרמו נזקים אדירים לאורך ההיסטוריה.

בכל אופן סיפור חייו מרגש הבן אדם גדל בעוני ובנה את עצמו בעשר אצבעות. מומלץ לצפות בפרק finding your roots בו חושפים את ההיסטוריה המשפחתית של סנדרס.

מדובר באדם שונה ב-180 מעלות מטראמפ. פשוט הבדלים של יום ולילה לטוב ולרע.

הנהגת דמוקרטים יכולה לרצות, אבל בינתיים סנדרס המועמד המוביל שלהם בפריימריז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יילחמו בו כמיטב יכולתם, אם ינצח בפריימריס הם יידעו באותו רגע שהם גם הפסידו בבחירות, זה ברור להם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לדעת.

בעיקרון אני מסכים שאדם כמו טראמפ יותר קל לעיכול בשביל אמריקאי ממוצע בהשוואה לסנדרס גם אם הוא פחות טוב עבורם בתור נשיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את סנדרס קשה יותר לעכל בכמה מובנים:

1. המראה החיצוני - שפוף ונמוך, בפנים הוא נראה כפי גילו אולי אפילו יותר, האמריקאים מוכנים לקבל בתור נשיא אפילו נכה בכיסא גלגלים, אבל הוא צריך להיראות יציב, עם יציבה (Posture), לסנדרס אין את זה.

2. הוא יהודי, אבל לא ממש יהודי, לא כזה ששומר שבת או עושה קידוש, הרבה יותר קל לאמריקאים לעכל נוצרי שיגיד God bless america אבל לא הולך לכנסיה מאשר יהודי שמחק כל קשר ליהדותו.

3. התוכניות הכלכליות שלו מדברות בעיקר לדור הסנואו פלייקס, לאמריקאי הממוצע הוא נשמע כמו קומוניסט. וזה לא משנה אם זה נכון או לא, ככה הוא נתפס.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרפרוף לא מעמיק במשנתו של סנדרס, הוא נשמע על פניו כסוציאליסט-מרכז-מתון בסגנון אירופי.

כמו כן, מבחינה אישית לא נראה שאפשר ״להדביק״ עליו משהו - התנהגות ללא רבב.

יכול להיות טוב לאמריקנים, מי יודע, אבל מה שכן -

ההצהרות שלו בנוגע למדיניות חוץ הן באופן עקבי ״לא טובות לישראל״, אם נחזור לרגע לנושא שפתח את השרשור.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את סנדרס קשה יותר לעכל בכמה מובנים:

3. התוכניות הכלכליות שלו מדברות בעיקר לדור הסנואו פלייקס, לאמריקאי הממוצע הוא נשמע כמו קומוניסט. וזה לא משנה אם זה נכון או לא, ככה הוא נתפס.

זה סימפטום של מנגנון הרס עצמי שיש לאמריקאים רבים במיוחד באזורים הפחות מפותחים. מוכנים לגדל ילדים עם שיניים רקובות והשמנת יתר רק כדי לא לאמץ ״סוציאליזם״. מצד שני הרבה יותר קל להם לעכל אדם כמו טראמפ שלא יורק לכיון שלהם רק כי הוא מתנהג כמו אמריקאי טיפוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה, הם קהל הבוחרים הפוטנציאלי שלו, והוא לא עובר להם בגרון, מה שמוציא אותם מקהל הבוחרים הפוטנציאלי שלו באותה מהירות שהם נכנסו לשם.

מראש הוא מתחרה רק על 75% מגרש או משהו כזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהשאיפה שלו היא לא להיבחר לנשיאות, אלא לטפטף את הרעיונות החברתיים שלו לדור הצעיר.

סנדרס פעיל חברתי מספיק חכם ומנוסה בשביל להבין שהרפורמות שהוא מציע לא תופסות ב-4-8 שנים. הוא נמצא כאן בשביל ה-long game במובן הרוחני של המילה.

בכל מקרה מקומו בספרי ההיסטוריה האמריקאיים מובטח. סנדרס החזיר רעיונות ״סוציאליסטים״ לשיח הציבורי בארצות הברית בהיקף רחב לראשונה מזה 100 שנים. כל דבר מעבר זה כבר בונוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בכל מקרה לא יהיה בסביבה כדי שיראו לו את התוצאות של התוכניות שלו.

הוא החזיר רעיונות סוציאליסטים לשיח בגלל המקום שאליו המפלגה הדמוקרטית נמשכת אליו ובגלל שהמדיה מוטה חזק לטובת הדמוקרטים.

זה מכתיב שהשיח במדיה יילך לכיוון הזה, בלי תלות בסנדרס או מתמודד תורן אחר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...