Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

מה שיבגני טוען ואתה לא מבין, הוא שהנרטיב הוא לא בעובדות הוא במשמעות שאתה נותן לעובדות.

כן, זו עובדה שהיתה כאן ממלכת יהודה לפני אלפיים שנה. אז? מה המשמעות של זה נכון להיום? אתה מעניק לזה משמעות בכך שאתה טוען שזה נותן ליהודים היום איזושהי זכות ראשונים על חבל הארץ הזה.

המשמעות הזו היא לא חלק מהעובדות.

לעם הפלסטיני אין היסטוריה במרחב. ההיסטוריה שיש לעם הפלסטיני היא מהכמה עשרות שנים האחרונות. אנשים הם מאוד סלקטיבים באיזה התעוררות לאומית פרטיקולרית הם רוצים להזהות איתה (פלסטינית) ואיזה לא (קטלוניה למשל). ערבים היו כאן, אבל הם מעולם לא היו פלסטינים ואין להם היסטוריה משותפת. נהפוכו - מדובר בשבטים, מהגרים וחמולות.

הם לא היו פה בתורת פלסטינים, אבל הם בהחלט היו פה, ולא בתור חמולות. היו כאן מסגרות פוליטיות ערביות במשך הרבה מאוד שנים. צלאח אל-דין, מכיר?

ושוב, זה לא משנה. יש לאום פלסטיני. הוא ישנו, כי יש מספיק אנשים שמאמינים שיש לאום כזה ושהם חלק ממנו. כמו עם הפרשנות שלך, זו המחשבה שיוצרת מציאות. זה לא משנה אם הם "טועים".

ומעשית ומוסרית, אתה לא יכול לעשות לזה Undo.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיבגני טוען ואתה לא מבין, הוא שהנרטיב הוא לא בעובדות

הוא במשמעות שאתה נותן לעובדות.

כן, זו עובדה שהיתה כאן ממלכת יהודה לפני אלפיים שנה. אז?

מה המשמעות של זה נכון להיום?

אתה מעניק לזה משמעות בכך שאתה טוען שזה נותן ליהודים היום איזושהי זכות ראשונים

על חבל הארץ הזה.

הם לא היו פה בתורת פלסטינים, אבל הם בהחלט היו פה, ולא בתור חמולות.

היו כאן מסגרות פוליטיות ערביות במשך הרבה מאוד שנים. צלאח אל-דין, מכיר?

ושוב, זה לא משנה. יש לאום פלסטיני. הוא ישנו,

כי יש מספיק אנשים שמאמינים שיש לאום כזה ושהם חלק ממנו. - ( זו משמעות לא עובדות )

כמו עם הפרשנות שלך, זו המחשבה שיוצרת מציאות. זה לא משנה אם הם "טועים".

ומעשית ומוסרית, אתה לא יכול לעשות לזה - ( אבל :roll: יבגני ו חן.. אתם כן )

Undo.

אתה זוכר, כי היהודים גורשו מישראל - אדמות הלאום שלהם.

אתה זוכר, כי השם של היהודים לאורך כל ההיסטוריה הוא - בני ישראל.

אתה זוכר, כי תמיד היו יהודים בני-ישראל, בישראל לאורך כל ההיסטוריה

אתה זוכר כי היהודים אלפי שנים, לאורך כל ההיסטוריה.

התפללו לישראל ולירושלים - אם אשכחך.. ירושליים.

בקיצור: ברור כי אתה מכניס את תפיסת העולם שלך..:wink:וכאילו אתה מנתח את המצב ללא אינטרס.

הרי במידה, והערבים הם בני-ערב - כשם שאתה רושם. (כעובדות, ללא משמעות )

מה הבעיה שיתאחדו עם האחים שלהם במדינות ערב -

(הרי במדינות הללו - יש הרבה הרבה שטח, וחברה מתאימה מבחינת דת, נורמות ותפיסת עולם)

אבל, במידה ואתה קובע כי הם פלסטיניים, אתה מקבע אותם לאזור קבוע ומסויים.

לאזור אשר הם לא היו קשורים בעבר, ורובם הגיעו אליו כמהגרי עבודה, ללא קשר קודם.

בדיוק כמו שבעוד 50 שנה - אפשר והטענה שלך תהיה - המהגרים מארצות אפריקה

אשר הגיעו ונמצאים בישראל.. , הם עם ויש להם זכות להגדרה עצמית.. ומדוע לא לתפיסתך.

ומנגד - מדוע הישראליים, בני-ישראל היהודים לא יכולים להתארגן בשטח ישראל כעם ישראל.

ולקבוע, כי ירושלים היא העיר המרכזית ועיר הבירה שלהם, כשם שהם בקשו ואמרו אלפי-שנים.

מדוע, לכל בני-האדם במרחב, אתם לכאורה.. מנסים למצוא בסיס הגיוני להגדרה עצמית -

ומדוע - עם בני-ישראל היהודים, אתם משחקים עם גיבובי נתונים.

ומנסים להפריך את זכותם להגדרה עצמית בישראל, כמדינת לאום .

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיבגני טוען ואתה לא מבין, הוא שהנרטיב הוא לא בעובדות הוא במשמעות שאתה נותן לעובדות.

כן, זו עובדה שהיתה כאן ממלכת יהודה לפני אלפיים שנה. אז? מה המשמעות של זה נכון להיום? אתה מעניק לזה משמעות בכך שאתה טוען שזה נותן ליהודים היום איזושהי זכות ראשונים על חבל הארץ הזה.

מי שלא מבין זה הוא ואתה. יש פה שני עמים שטוענים שהארץ שלהם. עם אחד שאין לו היסטוריה כעם על הארץ, ועם אחר שכל ההיסטוריה שלו סובבת סביב הארץ. כשעם אחד אומר זו היא מולדתו והעם השני טוען כנגדו שהוא גוזל את אדמותיו והוא זר כאן - אתה מסתכל על העובדות האמפריות האוביקטיביות.

אם אתה רוצה להיות ליצן גמור שלא מבין את הקשר בין ממלכת יהודה וההתיישבות היהודית שנמשכה הרבה אחריה וכל ההיסטוריה של עם ישראל בגולה ביחסו לארץ ישראל לימינו, אז זאת זכותך המלאה. אני לא יכול למנוע רדודי מחשבה שהנרטיב הפלסטיני הוא שווה ערך בעיניהם לאלפי שנות היסטוריה ותרבות של העם היהודי.

הם לא היו פה בתורת פלסטינים, אבל הם בהחלט היו פה, ולא בתור חמולות. היו כאן מסגרות פוליטיות ערביות במשך הרבה מאוד שנים. צלאח אל-דין, מכיר?

דנו על זה. מכיר את הכורדי החביב - הוא עדין לא פלסטיני. גם יוונים או איטלקים יכולים לדרוש בעלות על ירושלים - אלכסנדר מוקדון, מכיר? שלטו פה יפה גם כמה שנים יפות.

ושוב, זה לא משנה. יש לאום פלסטיני. הוא ישנו, כי יש מספיק אנשים שמאמינים שיש לאום כזה ושהם חלק ממנו. כמו עם הפרשנות שלך, זו המחשבה שיוצרת מציאות. זה לא משנה אם הם "טועים".

ומעשית ומוסרית, אתה לא יכול לעשות לזה Undo.

אפשר להילחם ברעיונות ואף לנצח אותם. הבעיה היא ישראלים יהודים כמוך שרואים בנרטיב הפלסטיני כשווה ערך לנרטיב היהודי. זאת תמצית טיפשותו של השמאל וזה בדיוק מה שגורם לכל העולם לצדד בשקרים שלהם. כשהעם הפלסטיני מוחק את הזהות שלך, יש לך גם את הזכות וגם את המוסר להגיד בפה מלא שזה עם שכל הבסיס שלו הוא שקר. במקרה זה גם העובדות תומכות בטענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זוכר, כי היהודים גורשו מישראל - אדמות הלאום שלהם.

אין לזה סימוכין הסטוריים.

כמו כן, אין סימוכין גנטיים שקושרים את היהודים של ימינו למי שהתגוררו בזמן הרומאים בחבל הארץ הזה.

אתה זוכר, כי השם של היהודים לאורך כל ההיסטוריה הוא - בני ישראל.

רק שלמקום לא קראו ישראל לאורך רב ההסיטוריה.

אתה זוכר, כי תמיד היו יהודים בני-ישראל, בישראל לאורך כל ההיסטוריה

אז מה?

בקיצור: ברור כי אתה מכניס את תפיסת העולם שלך..:wink:וכאילו אתה מנתח את המצב ללא אינטרס.

חן לא מכניס תפיסת עולם. למעשה, הוא עומד מחוץ לתפיסות ומסביר אותן. בין שניכם, רק לך יש תפיסה, והיא באה מתוך הנרטיב, הסיפור שסיפרו לך, לא מהעובדות.

לא צריך בסיס להגדרה עצמית. עצם המושג קובע, ההגדרה היא עצמית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את הכורדי החביב - הוא עדין לא פלסטיני.

לא שזה משנה את הטיעון לכאן או לכאן (ע"ע התגובה מעלי) אבל זה נכון, יוסוף בן איוב (המכונה צלאח אל-דניא ואל-דין), מי שנתפס היום כגיבור לאומי בכל ארצות ערב, היה במוצאו כורדי.

אבל הוא גדל בעולם תרבותי ערבי. דיבר ערבית וכו'...

רק שלמקום לא קראו ישראל לאורך רב ההסיטוריה.

נכון. במשך רוב ההיסטוריה, כל הפיאה הזו של הסהר הפורה היתה יחידה מדינית אחת (כי זו יחידה גאוגרפית אחת) ונקראה על שם העיר הגדולה ביותר במחוז, דמשק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא יודע מה היא הגדרה של נרטיב אם אתה רואה בעובדות ממצאיות להיסטוריה יהודית בארץ כ"נרטיב".

אתה לא מבין את מה שאני או חן כותבים.

על זה שהייתה פה נוכחות יהודית דתית איש לא מתווכח. על קיומן של ממלכות יהודיות גם לא. לפחות לא משלב מסוים.

אבל מה שאתה עושה עם העובדות האלו, זו בניית פרשנות. אתה בעצם בא ואומר שהשליטה בקביעה מה מזכה קבוצה בזכות להתייחס אל עצמה כאומה היא אצלך. בעוד שאנשים אחרים, חן ואני, במקרה הזה, לא עוסקים בכלל בשאלת הלגיטימיות של קבוצה לאומית כזו או אחרת, אלא לכל היותר מנסים להבין איך ומתי היא התפתחה.

לעם הפלסטיני אין היסטוריה במרחב. ההיסטוריה שיש לעם הפלסטיני היא מהכמה עשרות שנים האחרונות. אנשים הם מאוד סלקטיבים באיזה התעוררות לאומית פרטיקולרית הם רוצים להזהות איתה (פלסטינית) ואיזה לא (קטלוניה למשל). ערבים היו כאן, אבל הם מעולם לא היו פלסטינים ואין להם היסטוריה משותפת. נהפוכו - מדובר בשבטים, מהגרים וחמולות.

חקר לאומיות לא עוסק בלגיטימציה של תנועות לאומיות. בטח לא בכזו שנובעת מהפריודיזציה שלהן. זה דבר אחד.

דבר אחר הוא, שעל כל אומה אפשר להגיד שהיא נוצרה בשלב מסוים.

דבר שלישי הוא, שאת מה שאתה טוען על הפלסטינאים, טען אחד פרידריך אנגלס, כמעט אחד על אחד, על בוהמיים, סלובקים וסלאבים אחרים. אז צ'כיה של היום היא מדינה לא לגיטימית, כי לפני 150 אנגלס ואחרים סברו שאין לעמים האלו היסטוריה, נוכחות במרחב והם חייבים את כל מה שיש להם לגרמנים או לאוסטרים?!

לא רק שאתה מגלה בורות אלא אתה גם הטיעונים האלו מטופשים, תסלח לי. יהודים לא שלטו כאן במשך 2000 שנה, אבל בהחלט היו כקבוצה בעלת נוכחות דומיננטית, בפרט בירושלים. הנוצרים הגיעו למקומות הקודשים כי היה להם את המשאבים לגייס מסעות צלב על ידי הכנסיות והשליטים. יהודים היו באותה עת באירופה נרדפים פה ושם אז להיתלות במשיח שיגאל אותם ויביא אותם לארץ היתה כל תקוותם. מה שאתה עושה בטיעונים ובהצדקות של הנרטיבים הערבים השקריים זה למחוק את הרעיון על סמך זה שעד הציונות, היהודים לא הצליחו לממש את שאיפתם לחזור לארץ ישראל.

לא, אני לא סולח לך, מכיוון שאתה גם לא מבין את הנטען, גם כותב דברים לא נכונים, וגם תוקפני בצורה יוצאת דופן.

מי שהקים כאן מסגרות מדיניות, הם לא יהודים. כלומר היהודים לא היו דומיננטיים כאן. וכשהציונות הופיעה, היה צריך לשכנע את הדתיים להצטרף, מכיוון שלא רק החולשה של יהדות אירופה גרמה ליהודים באופן כללי להיות פאסיביים ולחכות למשיח.

אין לי שום טענות מוסריות או נורמטיביות על העובדות. העובדות הן עובדות. מי שטועה ומטיל ספק בעובדות זה אתה. אין שום פרשנות אישית או מוסרית בעובדה שעם ישראל חזר לארץ מולדתו, שארץ ישראל היא מרכיב מרכזי בעם היהודי ובדת היהודית. שירושלים היא סמל נצחי בכל המסורת היהודית מאז ומעולם. מה לעשות שהפלסטינים אין את זה,

יש לך בהחלט המון הסקה מוסרית מעובדות. ויש גם בניית סיפור. כמו 99% מאוכלוסיית כדור הארץ, אתה עושה את זה, לא מבין שאתה עושה את זה ומאוד מתעצבן כשמצביעים על זה. תבין שאפילו בחירת המושגים שלך ותאור ההיסטוריה - "עם שחוזר לארצו" מעידים עד כמה אתה בונה סיפור. מכיוון שמעבר לרצף המאוד בעייתי, שאין לך איך להוכיח, השתנו עוד כמה דברים בעולם ב-2000 שנים האחרונות.

אני מציע לך לרפרף בספרו של אנדרסון Imagined Communities.

אני מבין שזה כמעט עד בלתי אפשרי להסביר או לשכנע במה שאני מנסה להראות לך כאן, אבל כפי שגם פאלו כתב כאן - כל הגדרה עצמית היא עצמית. ומהיותה כזו, הגדרה עצמית שלאחרים לא שייכת לך. בדיוק כמו ששלנו לא שייכת להם.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומדוע - עם בני-ישראל היהודים, אתם משחקים עם גיבובי נתונים.

ומנסים להפריך את זכותם להגדרה עצמית בישראל, כמדינת לאום .

אף אחד לא עושה את זה בשרשור הזה. אף אחד. אף אחד ב-253 עמודים כאן ודי בטוח שגם ב-500 עמודי השרשור הפוליטי לא ביקש לטעון שלעם היהודי אין זכות הגדרה עצמית בישראל.

אך אחד לא טען שירושלים לא צריכה להיות הבירה של ישראל. אני אפילו כתבתי מפורשות שאני חושב שהיא כן.

מה שאתה, זה מסלף, כדי שיתאפשר לך שוב לעשות את הפאסיב אגרסיב החביב עליך כל כך.

תתבגר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי במידה, והערבים הם בני-ערב - כשם שאתה רושם. (כעובדות, ללא משמעות )

מה הבעיה שיתאחדו עם האחים שלהם במדינות ערב -

(הרי במדינות הללו - יש הרבה הרבה שטח, וחברה מתאימה מבחינת דת, נורמות ותפיסת עולם)

העולם הערבי הוא ממש לא מקשה אחת. הוא מעולם לא היה, ולעולם לא יהיה. הוא גדול מדי בשביל זה. הןא לא היה מקשה אחת בתקופה הטרום אסלאמית, ולא בתקופת הח'ליפים הראשונים: ראה את פיצול הח'ליפות בימי עלי בן אבי טאלב. הוא לא היה מקשה אחת בעת החדשה: במחנות של צבא המרד הערבי, עיראקי לא היה בא בקהל סורים, ולהיפך.

לשיטתך, שכל מזרח אסיה תהיה מדינה אחת. למה צריך וייטנאם, וקוריאה, ויפן? הרי הם כולם "סינים", לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לעניין כי העם הערבי הוא לא מקשה אחת - הרי הם הגיעו מאזור וחברה ערבית לישראל.

ויותר מכך - אתה טוען כי כאשר עם / בני אדם טוענים לשייכות והגדרה אנו אמורים לאמץ זאת.

הערבים היושבים בישראל טוענים כי הם בני-ערב עם אמונה דומה לשאר העמים הערביים.

גם היהודים לא מקשה אחת, יש ספרדים ויש אשכנזים.. ויש קראים - כולם יהודים.

ו עופר - טוען כי אין לנו זהות עם העם אשר היה כאן בעבר - עזוב כי זה לא נכון.

יש מחקרים גנטיים המוכיחים כי יש לנו די אן איי תואם ליושבי הארץ היהודים הקדומים.

וברור כי עופר ינפנף במחקר אחר - להוכיח ההפך.

העובדות הן פשוטות - היהודים בני-ישראל התפללו כיהודים אלפי שנים לירושלים.

והתכנסו ביחד בבית הכנסת, ובקהילות היהודיות כבני-ישראל.

אם אין להם קשר לארץ ישראל, מדוע הם הגדירו את הקהילה שלהם "קהל בני-ישראל"

והם יהודים, על-שם אזור ממלכת יהודה.

לידיעה - יהדות תימן ובוכרה ועירק.. הגדירו את עצמם תמיד כבני-ישראל (בני שבטי-ישראל)

וגם כיהודים.

בזמן הגירוש הראשון גירוש בבל, בני-ישראל חיו בשתי ממלכות.

רוב בני ממלכת ישראל - גורשו לבבל (עירק)

ואילו אזור יהודה המשיך להיות מיושב ברובו ע"י בני-ישראל.

המושג יהודים (ע"ש אזור יהודה) - נקבע ע"י הרומאים, אשר קראו כך לבני- ישראל

אשר הם גירשו במיוחד מאזור יהודה, לכן התקבע השם יהודים.

לאחר המרד הגדול אשר בו הפסידו בני-ישראל לרומאים, החל גירוש נוסף מהארץ

והגירוש המשיך אחר-כך עקב התנכלויות הקיסרות הרומית הביזנטית.

היהודים נותרו הרוב בארץ לפחות עד המאה ה 3 , עם הפיכת הדת הנוצרית לדתה הרשמית של

האימפריה הרומית ויורשתה במזרח האימפריה הביזנטית,

דבר אשר הוביל למדיניות שלטונית מתמשכת של פגיעה ביהודים ודתם,

רבים מהם נהרגו או ברחו לבבל, בה הורשו היהודים לנהל את ענייניהם באופן אוטונומי.

הכיבוש הערבי-מוסלמי הוביל לתפוצה נוספת של היהודים, ומאז הם התפזרו בארצות תבל.

כמיעוט אתני, היהודים סבלו מרדיפות רבות, בעיקר באירופה ובמזרח התיכון -

שם נחשפו מפעם לפעם לתופעות של שנאת ישראל ואנטישמיות

(בהם מסעי הצלב, גזרות ת"ח ת"ט והשואה),

אתם כאילו מנסים להיות צודקים בלהיות ניטרליים, ושומטים את הקרקע מתחת לרגליכם.

- אתם כותבים בשוויון נפש על היהודים.. היו או לא היו.

כי לא סבלתם בגולה ולא ביצעו בכם פרעות, גדלתם למדינת ישראל עם רוב יהודי אשר מקבל אותכם.

מיליוני יהודים נרצחו וסבלו אלפי שנים, רק כי אמרו כי הם יהודים - איזה טיפשים נכון.

אתם לא סבלתם ולא שילמתם, עבור המדינה שאתם מקבלים על מגש של כסף.

אתם כאדם המקבל בחינם, ירושה גדולה ומפזר אותה..

לעומת אדם אשר עבד ושילם עבור הנכסים אשר ברשותו.

האדם אשר עבד ושילם - יהיה זהיר בפזרנות לרוח.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, יש שם בהודעה בין ההעתקות מויקיפדיה טיעון. עוד לא מצאתי אותו אבל אני בטוח שהוא שם. אז בוא נראה.

לא זכור לי שיש ראיות לקשר גנטי בינינו לבין נתיני ממלכת יהודה, אבל יכול להיות שאני טועה. בכל אופן, אתה טוען שזה שהיהודים ברחבי העולם מייחסים את עצמם לבני ישראל - זה מספיק כדי לייצר הגדרה עצמית שקושרת אותם לחבל הארץ הזה, ואתה צודק. אבל באותה מידה, גם ההגדרה העצמית של הזולת לא ניתנת לביטול.

אתה צריך לזכור שירושלים לא קדושה לאסלאם פר סה, אבל היא בהחלט עיר חשובה בדת המוסלמית. בראשית ימי האסלאם, המוסלמים התפללו לעבר ירושלים עד שיום אחד במהלך התפילה הנביא הסתובב לכיוון מכה ומאז מתפללים לשם. אז יש לפלסטינים קשר דתי לירושלים דרך האסלאם. יש להם גם קשר היסטורי דרך הנסיכויות וסלטאנויות ששלטו כאן, לא כחלק משלטון חיצוני מרוחק (הח׳ליפה העבאסי בבגדאד) אלא שלטון מקומי.

והכי חשוב: הם כאן עכשיו, הם לא הולכים לשום מקום והם לא הולכים להפסיק להאמין שהם עם ששייך לכאן. ואין לך מה לעשות בנידון. גם אני חושב שהגדרת העם שלהם מגוכחת; אני גם חושב שהגדרת הלאום שלך היא מגוכחת, אבל אני לא מנסה להכריח אותך לאבד את הזהות הלאומית שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסקה קלה משיעור ההיסטוריה וחזרה למציאות ולנושא השרשור (בערך). במסגרת מאמציו להיפטר מרגולציות בטענה שזה טוב לציבור (אבל בפועל סתם כדי למחוק כל דבר שאובמה עשה, לא משנה אם טוב או רע), טראמפ מינה אנשים שלו לועדת התקשורת שב-2015, תחת אובמה, הטילה רגולציות על ספקיות אינטרנט בכדי לשמר את ניטרליות הרשת. אותה ועדה הצביעה אתמול להוריד את הרגולציה מספקי האינטרנט כי... אממ... כנראה שבלי רגולציה זה... טוב יותר? מי יודע. כל מה שאנחנו יודעים הוא שבקרוב ספקיות אינטרנט יוכלו לחסום או לקדם תכנים כראות עיניהן (או יותר נכון, כגודל ארנקן שבפוטנציה יתפח מתשלומים של חברות ענק שרוצות לקדם את עסקיהן). כל שהן יצטרכו לעשות זה להצהיר על זה.

טוב לציבור? רע לציבור? לדעתי - רע. תן לחברות ענק אופציה לעשות כסף על חשבון הציבור והן ינצלו את זה. הן ניסו לעשות את זה בעבר ובמקרים מסוימים נתפסו (קומקאסט), ובמדינות רבות בהן אין תקנות לניטרליות רשת, האינטרנט לא חופשי בגרוש (רק תסתכלו על סין או רוסיה). מעבר לכך, לא ראיתי שום טענה שעושה שכל לטובת הורדת רגולציה מספקיות הרשת, ומצד שני המון טענות נגד. סקרים בקרב הציבור האמריקאי הראו ש-70-80 אחוז מהציבור מתנגד למה שקרה אתמול. אבל היי, זה מעולם לא עצר את טראמפ...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדות הן פשוטות - היהודים בני-ישראל התפללו כיהודים אלפי שנים לירושלים.

והתכנסו ביחד בבית הכנסת, ובקהילות היהודיות כבני-ישראל.

אם אין להם קשר לארץ ישראל

יש להם.

אבל הוא לגמרי לא חייב להיות קשור לעצמאות לאומית.

למעשה, כפי שכבר הוסבר לך, הוא לא היה בעל מאפיינים לאומיים/מדינתיים לאורך הרב המכריע של ההיסטוריה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד הפסקה במטרה לחזור לטראמפ: כתבתי פה לא פעם על השקרים שלו. תומכי טראמפ בשרשור מיסמסו את זה. הטענה הרווחת היא "כל הפוליטיקאים משקרים". אני טענתי שטראמפ משקר הרבה, הרבה יותר.

מזל שיש את הטיימס שיעשה את המחקר, ואפילו דה-מארקר בשביל לתרגם (חלקית - המאמר המלא מעניין ומקיף יותר ונמצא בלינק בכתבה):

https://www.themarker.com/wallstreet/1.4713207

אמלק:

* שקרים גסים של אובמה לאורך 8 שנות כהונה - 18.

* שקרים גסים של טראמפ לאורך 10 חודשים ראשונים - 103.

* זה פי 60 שקרים, בממוצע.

* טראמפ שיקר בגסות בפעם ה-18 בשבוע השלישי לכהונתו.

* מעבר לשקרים גסים יש הרבה יותר אמירות שהן ככל הנראה שקרים, אבל אי אפשר להוכיח זאת מעבר לכל ספק סביר. אלו לא נמצאים ברשימה.

* הבדל מהותי של אובמה (או אפילו בוש) לעומת טראמפ - כשהם נתפסו בשקר, הם הפסיקו לומר אותו. טראמפ חוזר על אותם שקרים שוב ושוב, ובפעמים רבות יוצא כנגד מי שמעמיד אותו על טעותו.

* כלומר, טראמפ מנסה להפוך את האמת ללא רלוונטית, ולא בטעות - זו האסטרטגיה הפוליטית שלו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, ברשותך - שיר של רבי שלום שבזי.. אני מאמין כי שמעתה אותו.

https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi1l7bI8IzYAhWBEVAKHcywCSQQtwIIKTAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DRAraM1Xh38o&usg=AOvVaw2ZHY_KG20xSuujr5UXWPJu

עופרה חזה - נעלה לארצנו .

מילים: יוסף בן ישראל - רבי שלום שבזי , משוערך למאה ה 16-17.

עורי צפון ובואי תימן , מים אילת עולים לארץ קודש (התעוררו בני-ישראל, מכל קצוות תבל, עולים לארץ ישראל)

אשר ציווה האל אותם לגאול, ציונה באו ושיר אשר זכרו (שאו ציונה נס-ודגל, נס-ציונה - ציון, ירושלים ארץ ישראל )

אשאל אלוהיי יגאל השבויים שבויים, שבויים

אשאל אלוהיי יגאל השבויים שבויים, שבויים

יאסוף זרויים, יאסוף זרויים, יאסוף זרויים, יאסוף זרויים ( מהפועל לזרות לפזר, יאסוף את הפזורים את בני-ישראל )

,,,

בזכות אשר גלה לנהריים , הוליד נקיים. ( גלות ממלכת ישראל בשומרון, לאחר הגלות הם יגיעו לארץ נקיים מחטאים )

ארבע דגלים, הלכו גאולים , חנו באלים. ( 4 דגלי כנפות תבל, ימה וקדמה צפונה ונגבה - יגאלו מכל הפזורות

ויחזרו מהגלות, ילכו לישראל ויגיעו עם דגל לכל פזורה )

הננו כאן, ביתנו ייבנה , ציונה באו בשיר אשר זכרו ( לבנות בית בציון, ממלכה בירושלים ארץ ישראל )

,,,,,,

ובכל בני יעקב שהם דוויים , כולם רצויים. (כל בני יעקב / ישראל רצויים, לא משנה מצבם כולם יתאחדו בארץ )

נבחר לעולה קרבן מעלה

נפדה בחמלה, נתחלקו בניו שני חצאים, גולים שנים... ( בני ישראל יחזרו להיות ממלכה מאוחדת -

ולא כמו בעבר, כאשר נחלקו לשתי ממלכות , ולא נשארו מאוחדים - לכן היו בגלות וסבל שנים רבות )

זו הייתה השירה והתפילה בלב והרצון של בני-יעקב / ישראל בתימן , משך אלפי שנים.

להקים בארץ, ממלכה מאוחדת עם כל אחיהם בני-ישראל, לאחד את חצאי העם.

מאוחדים ללא מחלוקות, עם דלת פתוחה לכולם, גם לחלשים לדוויים - לכל פזורות בני-ישראל.

לכן , אני מדגיש כל-הזמן, כולנו עם אחד.. מכאן ומשם. - מכל המקומות והקהילות והעדות

סבלנו קשות, פרעות שמד ושואה , הרבה משפחות מבני ישראל נרצחו בגלל אמונתם.

ואם כאזרחי ישראל, לא נשאר מאוחדים - ורק נחפש את השונה ואיך להפריד.

נגיע למצב של פעם - ושוב נפוזר בפזורות שונות ובין עמים שונים..

אזי, שוב אפשר כי לא תהיה בידינו, השליטה על גורלנו .

ושוב נסבול מפגיעה. של עמים אחרים בנו.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...