Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך של אור לסטודנט המתלבט (חשמל/תוכנה/מדמ"ח)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מהנדס. אני סטודנט. הצלחתי להפוך לסטודנט במסלול שרציתי בדיוק בגלל שהפסקתי לחשוב שפיזיקה זה קשה.

(אני לא מעודד שאננות או זלזול כמובן! מי שיזלזל, יכשל. הטענה שלי היא שהמקצוע לא צריך לזכות ליחס ופחד מיוחד בתכנית לימודים)

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הציון הכי נמוך שלי בתואר הוא בפיזיקה 1מ, והכי גבוה בפיזיקה 2ממ.

מה זה אומר?

אנאערף... מה אני פיזיקאי?

לא רואה הבדל בין פיזיקה ומתמטיקה ברמת תיכון, שני הנ"ל בדיחה ביחס למה שסטודנט להנדסה צריך להתמודד בתואר. לכן יש איזשהו משקל לכל קורסי ההכנה האלו ברמת ה"אם אני ממש לא מצליח להתמודד עם הבגרויות, רוב הסיכויים שאין טעם להכנס לתואר".

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, מה תחום העיסוק שלך, אם זה לא סוד?

אני רוצה להדגיש משהו שאולי אור לא התייחס אליו, ואולי לא קראתי, כי לא היה לי כח (אני קורא לעומק רק בשרשור הפוליטי תכלס):

במהלך השנים פגשתי ואני ממשיך לפגוש המון אנשים, שמנסים להגיע להייטק, כי זה הפך לאיזה שם קוד לחיים טובים, משכורות גבוהות ונהנתנות.

אני יכול לחלוטין להבין למה זה קורה, אבל מי שנמצא לפני או בזמן לימודים, והדבר היחיד שמושך אותו לתחום זו היוקרה הכלכלית - שיחשוב שוב האם הוא במקום הנכון.

כמו בכל מקצוע, גם בהנדסת תוכנה או כל נישה אחרת בהייטק, אתה צריך כישרון כלשהו אבל גם זיקה וחיבה לתחום. למי שמספר, למשל, איך הוא רוצה ללמוד הנדסת תוכנה ונתקע בגלל בגרויות \ פסיכומטרי \ ואטאבר, ובזמן הזה לא לומד אקטיבית שום דבר שקשור לתחום, כנראה אין חיבור חזק מדי לעולם הזה, וזה לא יצוץ מעצמו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני עושה Hijack טיפה, אבל מעניין אותי איך השתנתה הפיזיקה והמתמטיקה התיכונית מאז שאני למדתי. נכון שהיא לא אמורה להשתנות כי עוד לא מצאנו מחליף לניוטון ואיינשטיין, אבל לך תדע איזה שפטים עשה שם בנט (בטח עכשיו אלוהים ברא את האור כחלקיק וגל).

גם לי זכור שפיזיקה לא היה קשה במיוחד (ואולי הייתה לי מורה טובה) ובמתמטיקה למיטב זכרוני זה היה בעיקר עניין של הבנה שב-5 יחידות צריך להבין (לעומת 4 יחידות שפשוט צריך לשנן). זכור לי שהגעתי להבנה הזאת במהלך י"ב, שאותה התחלתי עם 25 במבחן הראשון וסיימתי עם 94).

אגב, פיזיקה 1מ זה אחד הסיוטים הגדולים ולגמרי קורס מסנן (ביחד עם חדו"א).

עריכה: זיקה לתחום זה באמת מאוד חשוב, כי מעסיקים מחפשים מישהו שהנושא באמת מעניין אותו וקרוב לליבו. בקלות יזהו אם אתה לא רציני.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציון הכי נמוך שלי בתואר הוא בפיזיקה 1מ, והכי גבוה בפיזיקה 2ממ.

קטע, אצלי זה בדיוק אותו דבר רק שהגבוה ב1מ והנמוך ב2מ

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בעניין הפיזיקה והמתמטיקה, זה לא עניין של פחד מהמקצוע, אלא יותר דיכאון מההתשה של ישיבה אינסופית על התחת. יש כאלה שבתיכון זרקו ז' על זה, עשו 3 יח' בציון עובר ולקראת האוניברסיטה קלטו שזה לא "מפחיד", ויש מי שבתיכון ישב לחרוש ובאמת התקשה וסבל כל הדרך לבגרות. לא הייתי ממליץ למישהו כזה ללכת ללמוד מקצוע שמתמטיקה ופיזיקה ברמה גבוהה זה חלק בלתי נפרד ממנו.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן להתערב שאחוז האנשים שזרקו ז' בתיכון ועשו 3 יח' בעובר אבל התחילו תואר בהנדסה או מקביל באוני' וקלטו שזה לא נורא הוא שואף לאפס.

ההבדל הוא כל כך תהומי שפשוט אין קורלציה בין השניים.

ולא צריך לשבת ולקרוע את התחת בתיכון בשביל שיהיה קשה באוניברסיטה. אני בקושי התאמצתי במהלך התיכון אבל האוניברסיטה קרעה לי את הצורה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן כתבתי על פיסיקה לדעתי.

בשורה התחתונה - פיסיקה ת י כ ו נ י ת (וגם השנה הראשונה שעשיתי מתוך זה בהנדסה מכנית ברובה) היא בעיקר לוגיקה ונוסחאות מתמטיות שנגמרות הרבה לפני מתמטיקה 5 יחידות (וכנראה גם כל מי שעשה מתמטיקה 4 יחידות יצחק על רוב המתמטיקה שצריך לפיסיקה).

צריך יותר לחבר את הנקודות כדי להבין במה להשתמש איפה מאשר ברמת המתמטיקה שמיישמים שם - ולכן לדעתי משהו שצלח 5 יחידות במתמטיקה - יצלח יותר בקלות פיסיקה 5 יחידות - שהבונוס שם גבוהה מאוד.

That said שווה לציין שרוב מי שמדבר פה והנושאים שמדוברים פה הם בעיקר בהקשר לפיתוח.

יש עוד מקצועות ב״הייטק״ (שזו בכלל הכללה מגוכחת לפעמים).

אבל פה אכן - מי שבא לפה כי ״יש פה כסף״ והתעורר יום אחד עם המחשבה ללמוד - זה קצת בעייתי.

(בעייתי כי הרבה היו רוצים לקבל משכורת גבוהה ולכן אפשר לסנן את אלו שבאמת רוצים / יש להם כישרון / קרעו את התחת לאורך השנים. כל החברים שלי שמוצלחים בתכנות לדעתי ישבו וחפרו על מחשבים הרבה מהילדות שלהם הרבה לפני שהגיעו לתואר)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו - שתי פשרויות: או שאתה תותח בחדו"א והפיזיקה התיכונית שלך היתה ברמה גבוהה, או שהקורס בפיזיקה באוניברסיטה היה ברמה תיכונית.

בלימודים שלי השבוע-שבועיים הראשונים של קורס הפיזיקה 1 (בלי מ', לא למדתי הנדסה) היה מבוא לחדו"א (כיו שבקורס במתמטיקה התחילו, במקביל, באלגברה לינארית, והדיפרנציאלים הופיעו רק כעבור מספר שבועות). אבל זה היה לפני 40 שנה. אצל הבנים שלי (לימודי הנדסה בטכניון) הקורס בפיזיקה מתחיל רק לאחר שני סמסטרים של חדו"א. מה לעשות, המתמטיקה הדרושה היא הרבה יותר ממתמטיקה של 5 יחידות, לפחות כפי שאני מכיר אותה (ולהבנתי בשנים האחרונות החומר התרחב מאד).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני מוכן להתערב שאחוז האנשים שזרקו ז' בתיכון ועשו 3 יח' בעובר אבל התחילו תואר בהנדסה או מקביל באוני' וקלטו שזה לא נורא הוא שואף לאפס.

ההבדל הוא כל כך תהומי שפשוט אין קורלציה בין השניים.

ולא צריך לשבת ולקרוע את התחת בתיכון בשביל שיהיה קשה באוניברסיטה. אני בקושי התאמצתי במהלך התיכון אבל האוניברסיטה קרעה לי את הצורה.

אין לי נתונים על זה, אני מכיר כמה כאלה. לדעתי לא מעט אנשים משפרים בגרויות רק בגלל שבתיכון לא היה להם ז' להשקיע מספיק. זה לא שאחרי הצבא נפתח להם perk במח. העניין הוא שמי שכן קרע את התחת על מתמטיקה בתיכון והתקשה, עדיף לו שלא יגביל את עצמו לחיפוש מקצוע שזה חלק בלתי נפרד ממנו רק בגלל שכולם חופרים לו על היוקרה והזוהר בהייטק.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנדס מסביר כמה פיזיקה זה קל. נו, באמת....

אם אתה באמת רוצה לבסס את הטענה שפיזיקה זה קל, תן לאיש מדעי הרוח (כמוני) להגיד כמה זה קל. רמז: זה לא.

עכשיו, איפה הציור שמתאר פיזיקאים....

[ATTACH=CONFIG]471722[/ATTACH]

אני לא למדתי פעזיקה בתיכון אלא ביולוגיה ובמתימטיקה 5 יחידות היה לי 60 (תלמיד עצלן עם הפרעות קשב וריכוז שבזמנו לא היו מאובחנות. אבחנו אותי כשלקחתי את הגדולה שלי לאבחון בכיתה א' כשהייתי בסיום תואר שני). סיימתי את המכינה של הטכניון עם 97 בפיזיקה ו 94 מתימטיקה ופיזיקה זה מקצוע לא גק שלא קשה אםא הרבה יותר קל מביולוגיה, כימיה ומתימטיקה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתרגול הראשון בפיזיקה, המתרגל כיסה את רוב החומר של הבגרות 5 יח' שעשיתי כמה שנים קודם לכן... ההלם, או, ההלם.

אני מופתע שהדיון כאן עדיין על מה יותר קשה, מקצוע X או Y. במקצועות הבסיס ה'רציניים' אני סבור שאין לכך תשובה אמיתית, והקושי משתנה בין אדם לאדם.

לי באופן אישי, בתקופת התיכון מתמטיקה 5 יח"ל היתה קלילה ואינטואיטיבית, ופיזיקה 5 יח"ל היה יותר מסובך. אני לא חושב שזה בגלל שהראש שלי יותר מתמטי אלא כנראה בעיקר תודות לרמת הוראה ופרמטרים 'חיצוניים' אחרים.

בתואר שניהם היו מזעזעים ואני עדיין זוכר את עצמי תופס את הראש לפני המבחן בחדו"א 1ת ונשבע שאם אני לא עובר אותו אני פורש מהטכניון ושיזדיין העולם. מזל שעברתי >.

עריכה אחרונה על ידי oryo

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו - שתי פשרויות: או שאתה תותח בחדו"א והפיזיקה התיכונית שלך היתה ברמה גבוהה, או שהקורס בפיזיקה באוניברסיטה היה ברמה תיכונית.

בלימודים שלי השבוע-שבועיים הראשונים של קורס הפיזיקה 1 (בלי מ', לא למדתי הנדסה) היה מבוא לחדו"א (כיו שבקורס במתמטיקה התחילו, במקביל, באלגברה לינארית, והדיפרנציאלים הופיעו רק כעבור מספר שבועות). אבל זה היה לפני 40 שנה. אצל הבנים שלי (לימודי הנדסה בטכניון) הקורס בפיזיקה מתחיל רק לאחר שני סמסטרים של חדו"א. מה לעשות, המתמטיקה הדרושה היא הרבה יותר ממתמטיקה של 5 יחידות, לפחות כפי שאני מכיר אותה (ולהבנתי בשנים האחרונות החומר התרחב מאד).

אחותי מסכימה אתך, אבל גם כנראה מעלה נקודה לגבי ההבדל שאתה רואה לעומת המהנדסים. היא עושה תואר כפול בטכניון [שנה ג] גם בפיזיקה וגם בהנדסת חשמל וטוענת שהנדסת חשמל זה טיול בגן עם ילדות בנות 8 לעומת פיזיקה. שאלתי אותה על ה1מ הזה והיא אמרה שהטעות הכי גדולה שלה זה שהיא בחרה לעשות 1פ [שזה כאילו של פיזיקה] במקום 1ממ או משהו שזה של החשמלטורים. ההבדלים ברמות התבררו כתהומיים מעבר לציפיות שלה אבל זה היה בשנה א' והיא למדה מאז.

יחד עם זאת, הקורסים בפיזיקה מעניינים מאוד עבורה.

אני אישית חושב שפיזיקה בתיכון אינה מורכבת יותר ממתמטיקה בתיכון. יחד עם זאת אני חושב שתואר בפיזיקה הוא אחד התארים הקשים ביותר ללמידה עבור אדם ממוצע.

אני זרקתי גם על מתמטיקה וגם על פיזיקה ושניהם היו בסדר גמור עבורי בגיל 22+. אני חושב שאנחנו מתייחסים לזה מתוך פריזמה בוגרת ולכן פיזיקה של בגרות נראית קלה. עבור נערים בני 17 אני לגמרי מבין איך פיזיקה ומתמטיקה נתפסים כמקצועות קשים ולו בשל התרגול הרב שהם מצריכים יחד עם ההילה שנוצרה סביבם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעומת זאת, שני חברים שלי שעשו תואר כפול חשמל-פיזיקה השתמשו בפיזיקה בשביל להעלות את הממוצע...

כל מקרה לגופו, בחייאת - חלאס עם הספקולציות האלו, זה סיידטראק עצבני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתרגול הראשון בפיזיקה, המתרגל כיסה את רוב החומר של הבגרות 5 יח' שעשיתי כמה שנים קודם לכן... ההלם, או, ההלם.

ההלם לא היה רק שלך. של כולם.

הגעתי לטכניון עם ציונים מעולים בבגרות בפיזיקה ומתמטיקה.

הייתי בטוח שזו תהיה קייטנה.

בשיעור הראשון התבדיתי. קיבלתי סחרחורת מהלוח ולא הספקתי לרשום כלום.

למזלי, הבחורה שישבה במקרה לידי בשיעור הראשון, סיכמה מעולה (עם הרבה מרקרים וצבעים) ושנוררתי לה את הסיכומים.

היום היא אשתי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...