Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך של אור לסטודנט המתלבט (חשמל/תוכנה/מדמ"ח)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחינתי הנקודה אינה אם הפיזיקה היא מקצוע קל או קשה - אלא שמדובר במקצוע המצריך שליטה במתמטיקה ברמה תואמת לזו של הקורס בפיזיקה. מי שמתקשה לשלוט במתמטיקה יתקשה גם בפיזיקה, בודאי ברמה הנדרשת במדעים המדוייקים ובהנדסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

ובדיוק בגלל זה לא כדאי לו להתעקש ללמוד מקצוע מהמקצועות האלה למרות ההילה והתהילה שלהם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעומת זאת, שני חברים שלי שעשו תואר כפול חשמל-פיזיקה השתמשו בפיזיקה בשביל להעלות את הממוצע...

כל מקרה לגופו, בחייאת - חלאס עם הספקולציות האלו, זה סיידטראק עצבני.

9ac86bc081c8364309d81518ea4d31d0b529b1454741a16edc723c239120a320.jpg

איפה כתבתי שהמקרה שלה זה הכלל? :shock:

רק ציינתי שהיא מסכימה עם דעתו.

מבטיח שסיימתי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שיעור ראשון בהנדסה בת״א.

נכנסים לכיתה , כולם מתיישבים - נכנס המרצה ללינארית (יבגני שוסטין , אני בטוח שהרבה שלמדו בתל אביב נתקלו בו - אדם יקר :) )

פותח ספר / מחברת על השולחן ומצהיר בקול ״נו ? ממשיכים...״ וממלא את 3 הלוחות (הכפולים שעולים למעלה ולמטה) באודיטוריום בשיעור הראשון ללינארית...

סוף השיעור - מציג את עצמו , שעות קבלה ו ... ביי

מיותר לציין שבשעה הזו הוא כבר סיכם ועבר את 5 יחידות במתמטיקה בנושאים שקשורים ללינארית כן ? :)

בכ״א - ללא ספק זה אינדיווידואלי.

(ו ... חזרה לנושא)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיר לנושא:

למזלי, הבחורה שישבה במקרה לידי בשיעור הראשון, סיכמה מעולה (עם הרבה מרקרים וצבעים) ושנוררתי לה את הסיכומים.

היום היא אשתי :-)

נו, אז בפגישה הראשונה ביניכם ניצלת אותה, היום היא מנצלת אותך בחזרה באבו-אבוה. קלאסי.

אין לי נתונים על זה, אני מכיר כמה כאלה. לדעתי לא מעט אנשים משפרים בגרויות רק בגלל שבתיכון לא היה להם ז' להשקיע מספיק. זה לא שאחרי הצבא נפתח להם perk במח. העניין הוא שמי שכן קרע את התחת על מתמטיקה בתיכון והתקשה, עדיף לו שלא יגביל את עצמו לחיפוש מקצוע שזה חלק בלתי נפרד ממנו רק בגלל שכולם חופרים לו על היוקרה והזוהר בהייטק.

לשפר בגרויות כי לא היה לך כוח להשקיע זה דבר אחד. אבל נדיר מאוד שתשפר מ-60 כי אתה רוצה ללמוד מקצוע ריאלי באוניברסיטה. מי שמקבל 60 בתיכון במתמטיקה או פיזיקה לרוב לא ילך להיות מהנדס. ועוד יותר נדיר לשפר מ-3 יחידות ל-5 יחידות בשביל ללמוד הנדסה או מחשבים. אם זה מה שהיית צריך לעשות אז אולי זה לא בשבילך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי זה לא כזה נדיר, הרבה אנשים לא יודעים מה בשבילם ומה לא עד אחרי שהם מסיימים צבא ורואים את שוק העבודה. מי חושב בתיכון ברצינות על הדברים האלה? בודדים. אני לא חושב שכל מי שקיבל 60 בתיכון זה פשוט בגלל שהוא גרוע במתמטיקה ופיזיקה. אבל שוב, זה מה שאני מכיר מהסביבה הקרובה שלי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלונת קטנה, האם תואר במדמ"ח באוניברסיטה הפתוחה יהיה נחשב? בטוח שיהיה קשה אבל שאלה על "היוקרת התואר" כנ"ל לגבי המכללה למנהל, יודע שזה לא שכר אוניברסיטה אבל האם יחשב בחוץ מספיק טוב?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתוחה - כן.

מכללה למנהל - כמו שאר המכללות, נחשב, אבל מקבל פחות קרדיט (לעומת הפתוחה, למשל).

התואר בפתוחה מאוד לא פשוט, היות וזה דורש ממך יכולות אוטודידקטיות גבוהות ביותר. לסטודנט הממוצע לא הייתי מציע לעשות זאת.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש תואר במדמח של הפתוחה.

לא מנע ממני לעבוד או להתראיין בחברות שדורשות תואר אוניברסיטאי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לומדים במקום שמביא תואר של הפתוחה אבל מתנהג כמו אוניברסיטה רגילה (הרצאות וכו'.. ולא רק הגעה למבחנים) זה משנה?

למשל מכללת רמת גן (לא שזה הכיוון אבל זאת דוגמה) יש להם תואר במדמ"ח תואר של הפתוחה BSc, לא יסתכלו איפה למדתי? זה משנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיר לנושא:

נו, אז בפגישה הראשונה ביניכם ניצלת אותה, היום היא מנצלת אותך בחזרה באבו-אבוה. קלאסי.

לשפר בגרויות כי לא היה לך כוח להשקיע זה דבר אחד. אבל נדיר מאוד שתשפר מ-60 כי אתה רוצה ללמוד מקצוע ריאלי באוניברסיטה. מי שמקבל 60 בתיכון במתמטיקה או פיזיקה לרוב לא ילך להיות מהנדס. ועוד יותר נדיר לשפר מ-3 יחידות ל-5 יחידות בשביל ללמוד הנדסה או מחשבים. אם זה מה שהיית צריך לעשות אז אולי זה לא בשבילך.

בטח שאפשר לשפר, אפילו הייתי אומר שיחסית בקלות. עשיתי את זה תוך כדי סוף השירות הצבאי ותוך כדי עבודה והצלחתי לא רע בכלל.

היה לי ציון מזעזע במתמטיקה 5 יחידות, עכשיו יש לי ציון שמעל רף הקבלה והתקבלתי למחלקה שרציתי (מדעי המחשב) ועם הנתונים שלי גם הייתי מתקבל להנדסת תוכנה אם הייתי רוצה. :roll:

(ולא הלכתי ללמוד במכללה אלא באוניברסיטת בן גוריון)

בעיניי הצלחה בבית הספר לא אומרת כלום, בסופו של דבר יש לא מעט מורים גרועים למתמטיקה כמו זאת שהייתה לי בתיכון, אחרת לא תוכל להסביר את זה שמתוך 30 תלמידים שהתחילו בכיתה י' סיימו 12 תלמידים בכיתה י"ב (60% נשירה) ולא כולם עם ציונים ששווים משהו, כמו שהיה לי. פשוט מורה גרועה.

מעבר לכך, לא חסרות דוגמאות של אנשים כמוני. לפעמים גם בתיכון סתם לא הולך, ואנשים מצליחים לשפר משמעותית. לפעמים אנשים זורקים ז' בתיכון ומקבלים ציונים נמוכים ומשפרים.

לפסול תואר בגלל שלא הלך לך באיזו בגרות בתיכון או כי לא השקעת בה מספיק? נו באמת.

לשפר מ3 ל5 זה סופר קשה וראיתי את האנשים שהיו איתי בקורס של הבגרות, לא חושב שמישהו הצליח בזה, כולם הלכו ללמוד במכללות והתפשרו.

ולא, אני לא בא להצטדק, אבל להגיד דבר כמו שאמרת זה די מנותק מהמציאות.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לומדים במקום שמביא תואר של הפתוחה אבל מתנהג כמו אוניברסיטה רגילה (הרצאות וכו'.. ולא רק הגעה למבחנים) זה משנה?

למשל מכללת רמת גן (לא שזה הכיוון אבל זאת דוגמה) יש להם תואר במדמ"ח תואר של הפתוחה BSc, לא יסתכלו איפה למדתי? זה משנה?

מכללת ר"ג לא מעניקה תארים, אלא מספקת פלטפורמה נוחה, תמורת כמה אלפי שקלים בשנה, ללימודים באו"פ.

בדיפלומה עצמה, אין שום איזכור למכללת ר"ג.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אבל לפי הפרסומים למכללת ר"ג השכר הוא אונברסטאי בגלל זה שאלתי..

באותו עניין, האם יש המלצות על לימודים במכללה הזאת? או שאם אפשר, אז עדיף לוותר עליה.. (מרצים, תנאים וכו'..)

עריכה אחרונה על ידי Dark Crystal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא, אני לא בא להצטדק, אבל להגיד דבר כמו שאמרת זה די מנותק מהמציאות.

לא טענתי שאי אפשר לשפר. טענתי שנדיר לשפר מציון "עובר בקושי" לציון שמאפשר לך להכנס לאוניברסיטה למקצוע מתמטי כבד. הדגשתי במיוחד שיפור מ-3 יחידות ל-5, והסכמת איתי לגבי זה.

אני גם חושב אם נסתכל על נתונים, נמצא קורלציה מאוד גבוהה בין תלמידים שהלכו ללמוד מקצוע מתמטי באוניברסיטה לבין תלמידים שקיבלו ציון נורמלי ב-5 יחידות בתיכון. ולהפך - קורלציה גבוהה בין תלמידים שזרקו ז' בתיכון ב-3 יחידות לבין כאלה שלא הלכו ללמוד באוניברסיטה במקצוע מתמטי.

יש לי חבר שהלך ללמוד הנדסת חשמל באוני' אחרי שסיים רק 4 יחידות בתיכון, אבל הוא סיים אותן בציון מאוד גבוה ואח"כ השלים ל-5 ועוד עשה מכינה מתמטית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...