Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחליפה ראויה ללאון - לאון חדשה? רנו קפצ'ור? קרוז טורבו? (סביב 120K)

Kreios
שימו לב! השרשור הזה בן 3311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שאמרו לך פה, לאון חדשה היא אפשרות מעולה בשבילך

במיוחד שהרכב הנוכחי שלך הוא לאון מהדגם היוצא ואתה מרוצה ממנו.

אם אתה כבר הולך על דגם ידני ובתנאי שלא אכפת לך לוותר על 2 דלתות מאחורה

לך על הלאון 1.4 TSI שמגיעה ברמת גימור הגבוהה (FR) :-)

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי הפרסום 308 נמכרת עכשיו ב 127000 אם אני זוכר נכון. ליאון עולה 123000 או שאני טועה ? רק בשביל השקט של אחריות שנה שלישית ושילוב שהוא לא tsi dsg הייתי משלם עוד 4000 שח. (בתנאי שלא טעיתי במחיר) ואם זה עדיין קיים אז אפשר לקנות אחריות מורחבת ל 4 שנים בתוספת 500 שח בערך על מנוע וגיר.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הפרסום 308 נמכרת עכשיו ב 127000 אם אני זוכר נכון. ליאון עולה 123000 או שאני טועה ? רק בשביל השקט של אחריות שנה שלישית ושילוב שהוא לא tsi dsg הייתי משלם עוד 4000 שח. (בתנאי שלא טעיתי במחיר) ואם זה עדיין קיים אז אפשר לקנות אחריות מורחבת ל 4 שנים בתוספת 500 שח בערך על מנוע וגיר.

הלאון הידנית נמכרת בכ-117k ואילו הפיז'ו מתחילה ב-132k לפי המחירון באינטרנט. יכול להיות ששינו את במחיר אבל ככה על בנייר ההפרש הוא די גבוה. לגבי אבזור, נראה שהפיז'ו יותר מאובזרת אם כי בלי חלון גג פנורמי. לא דיל ברייקר מבחינתי. צריך לגשת לסוכנות ולברר לעומק.

כמו שאמרו לך פה, לאון חדשה היא אפשרות מעולה בשבילך

במיוחד שהרכב הנוכחי שלך הוא לאון מהדגם היוצא ואתה מרוצה ממנו.

אם אתה כבר הולך על דגם ידני ובתנאי שלא אכפת לך לוותר על 2 דלתות מאחורה

לך על הלאון 1.4 TSI שמגיעה ברמת גימור הגבוהה (FR) :-)

חשבתי על זה אבל אני חייב שתי דלתות מאחורה בשביל התינוקת כפרה עליה.

מה לגבי אבזור? ה-308 מאובזרת כמו הלאון?

ראה תגובתי למעלה, על הנייר הפיז'ו דווקא יותר מאובזרת וכוללת בין היתר גם מסך מגע של יותר מתשעה אינץ'!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

17 אלף ש"ח זה כ-15% יותר מהלאון.. זו פרמייה רצינית לרכב שלא מאובזר בהרבה יותר או איכותי בצורה משמעותית. איזה אבזור מגיע עם ה-308 שלא מגיע עם הלאון?

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kreios,

אני גם סבור שהלאון היא קנייה מעולה מבחינת תמורה לכסף. אני מניח גם ששמירת הערך של הדגם הנוכחי תהיה טובה יותר משל הדגם הקודם (באשמת היבואן אשר יצא במבצעים מספר פעמים בשנה ששחקו את המחיר הפורמאלי עד דק, עם הדגם הנוכחי הם הרבה יותר מחושבים). קח בחשבון שהמתלה האחורי של הדגם החדש נחות מזה שנמצא במכונית הנוכחית שלך. ברב המקרים אני מניח שלא תרגיש בכך, אך בנסיעת מבחן הוא הרעיש במעבר על טלאי רוחבי על הכביש ותוך כדי פנייה כאשר הגלגל החיצוני עובר מעל מהמורה מרגישים את ההבדל.

הספייסבק מסקרנת - היא אמורה להיות גרסה "אירופאית" של ראפיד/טולדו (אשר לא נמכרת בכל מדינות אירופה ומיועדת במקור למדינות מזרח אירופה וסין/הודו). לראפיד/טולדו חבילת כח נהדרת אך שלדה מרושלת עם בעיית נוחות נסיעה מהותית. הספייסבק מגיעה עם גלגלים בגודל מופרז (17") וחתך ספורטיבי, ואם אין שינוי בכיול המתלים שלה לעומת הראפיד אז היא צפוייה לרסק עצמות.

אם שקלת קאפצ'ור, אולי תשקול ייטי (הידנית נמכרת במבצע במחיר של 119K ש"ח), מכונית מצוייינת (מתלה אחורי מתקדם לעומת הדגמים הנחותים מבוססי פלטפורמת MBQ האחרונה של VAG), אבל לא כל אחד מתחבר לעיצוב שלה (בייחוד נשים, אשר נראה להם שהיא עוצבה עבור גברים מסוקסים :-))

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התחושה שמעביר תא הנוסעים ב 308 בעשרות מונים טובה יותר מאשר בלאון. הבעיה היא שאם זו לא גרסת ה FR - הלאון נראית ומרגישה כמו " עוד משפחתית". ל 308 יש ערך מוסיף בדמות ייחודיות. ממליץ על נסיעת מבחן. כמו כן, הדגם הידני מתומחר ב 126K לפני הנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי הפרסומים דגמי פיג'ו נמכרים בהנחה עד סוף חודש מרץ. במקרה של ה-308 זה מתחיל ב-129,000 ש"ח עבור הגרסה האוטומטית. לא יודע מה המחיר של הידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עשיתי נסיעת מבחן על ה-308 - שוקל לקנות לאשתי.

אקדים כבר עכשיו ואומר שמעולם לא יצאתי מופתע כ״כ מנסיעת מבחן. לא הייתי מעלה על דעתי ששוק הרכב המשפחתי, שעד לא מזמן נשלט ע״י רכבים כמו טויוטה קורולה הישנה, יתברך ברכב כמו ה-308, שמשום-מה התעקש כל הזמן להזכיר לי את ה-c class.

בלאון החדשה לא נסעתי, אבל לפי המבחנים - ולפי תמונות תא הנוסעים שלה - שווה בהחלט ללכת על הפיג׳ו ולא עליה.

הלאון נחשבת לנוקשה. יצא לי המון לנסוע על הלאון הקודמת, והיא אכן כזו, ולא נוחה בעליל. גם המושבים לא משהו.

אמנם אתה עם הלאון הקודמת ומרוצה לפי מה שאתה אומר, אבל אני בטוח שגם אתה תסכים שללאון יש בעיית נוחות.

לעומתה, ה-308 פשוט מרצדס s class.

ממש ככה. תא נוסעים מרשים בהרבה, איכותי נקי יפה ומרווח ומושבים נוחים (ממש קרוב ל״פרימיום״ - אבל אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספייסבק נחשבת פחות איכותית מהלאון (היא מקבילה לטולדו).

הראפיד מגבילה לטולדו, הספייסבק כביכול מגבילה ללאון st.

פותח השרשור, ממליץ לך מאוד על הלאון, אני אומנם עם ה 1.8 החדשה, אבל גם ה 1.2 לא רעה בכלל ובין הטובות בקטגוריה ונותנת תמורה נפלאה לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי קצת כתבות על ה-308 ואכן עושה רושם שמדובר ברכב ממש מוצלח. הבעיה היחידה שלו היא התמחור.

מוסיף אותו לרשימה ונכנס לסוכנות פיז'ו לברר את העניין.

אוראל, תודה על הנכונות, על איזה אולם של סקודה מדובר? בדוק למי שלחת את ההודעה כי אני לא קיבלתי כלום.

ה308 נמכרת עכשיו ב127 לדגם האוטומטי,אתה יכול לעשות הזמנה מיוחדת לדגם הידני,זה יעלה לך כמה אלפי שקלים פחות.

אני מציע לך לעשות נסיעת מבחן ברכב,זה הדבר הכי טוב שתוכל לעשות כדי לדעת אם הרכב מתאים לך.

אני הזמנתי לפני שבועיים בצבע אפור ארנטנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שואל - זה רכב לרכישה פרטית? כי אם כן, ברכבים כמו הקפטור וה308 תהיה ירידת ערך בסדרי גודל שלא הכרת.

תבדוק עכשיו מה המחירון של 308 בשנתון המקביל לשלך ובכמה היא נמכרת בפועל (וקח בחשבון שהיא כנראה עלתה יותר כחדשה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראפיד מגבילה לטולדו, הספייסבק כביכול מגבילה ללאון st.

הספייסבק הינה גרסת 5 דלתות מהודרת של הראפיד, הלאון ST היא גרסת הסטיישן של הלאון.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלו, בתור בעלים של לאון עד לפני חודש וחצי אני יכול לומר שאין רכב עם ירידת ערך מטורפת כמו לאון. קניתי אותה חדשה כשהמחיר היה 142000 לדגם 1.8tsi ידני. שום מיקוח לא עזר , עשו הנחה של 4000 שח כי הייתי בין הראשונים שקנו בסוף 2009 , dsg עלה 152000. בערך 3 שנים אחר כך היבואן הוריד את המחיר ל 125000 ל dsg אז גם הידני חטף ירידת ערך עצבנית ותוך יום הפסדתי כ 25000 בנוסף ל 15 אחוז בערך שהרכב מפסיד כל שנה. לפני שהיבואן עשה את זה הוא מכר את הרכבים ב "מבצע" כל חודשיים שלושה , וגם לא במבצע סביב המחיר הזה. לוי יצחק ועם ישראל לא מטומטם. בשנת 2012 כשהרכב שלי איבד כ 40000 שח אחרי 3 שנים והיה שווה 100000 , פתאום היבואן מוכר חדש מהניילון ב 125000 ל dsg והתמחור לידני הוא 10000 פחות (115000) ועל זה עוד מוסיף אבזור חינם שאני לא קיבלתי.

לוי יצחק עדכן את המחירון כי הוא לא טיפש, וממחיר של 100000 , פתאום ביום אחד הרכב תומחר בערך ב 80000. אחרי 6 שנים וחודשיים מכרתי אותו והמחירון צנח ל 49000. אחרי שקלול 55000. עכשיו אני רוצה שתבדוק במחירון איזה רכב (כולל צרפתיות שכולם משמיצים) מאבד כמעט 100000 שח ב 6 שנים. או בעברית מחיר המחירון ירד ב 70 אחוז בערך. נראה לי שאפילו מחירון של רכבי פרימיום לא עושה כזה בנג׳י , אותו דבר קורה עכשיו לאיביזות שנמכרות ב 80000 עם tsi dsg.

אז לפותח השרשור, עזוב אותך ממחירון, הטיפולים היחסית זולים והביטוח הזול של צרפתי זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון, (תבדוק אותי לפני שאתה קונה) ויבואן שמנהל את העסק כמו שוק דופק את כל מי שקנה בתחילת הייצור של הדגם. (כשקניתי את ה tsi מכרו את ה לאון fsi מנוע 2000 בגלל שזה סוף הדגם בהנחה של מעל 20000 שח) . אחרי המגילה הזו תקנה מה שאתה צריך , אבל שלא המחירון הוא מה שיגרום לך לקחת החלטה לכאן או לכאן כי גם הסיאט הנוכחית תתרסק כשיצא דגם מתוח עוד 3 שנים.

עריכה אחרונה על ידי nepet

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...