Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט החלפת שמן גיר ידני - שרייד 2000

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 3484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור הזה : http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?543793-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%A4%D7%95%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%92-%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%A2%D7%A7%D7%A9%D7%9F-%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%93-2000

ארצה לנצל את הבמה ולהודות שוב ל Eily שעזר לי רבות כשהלווה לי את ידית הכוח שלו.

החלפת השמן האחרונה נעשתה לפני שנתיים ו.. ומזה זמן רב כבר שרציתי לבצע שוב - החלפת ההילוכים כבר לוותה בקושי מסוים, הורגש במיוחד בהילוך ראשון ורברס, השאר היו סבירים.

רכשתי את השמן גיר עוד מזמן ולא יצא לי להגיע לזה, עד עכשיו.

בימים האחרונים נאבקתי עם הברגים עד שמצאתי את המידה המתאימה (24 ממ) ואז נתקעתי שוב עקב חוסר בכלים מתאימים.

ע"פ השרשור הזה ניתן לראות איפה פתחי הריקון והמילוי : http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?529716-%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%99-%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%A6%D7%A2%D7%A8%D7%AA-(%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%93-2000)

היו מספר פרויקטים כבר שמפרטים את התהליך אז אקצר :

1. פתיחת שני הברגים (אסור לרוקן שמן לפני שמוודאים שאפשר לפתוח את פתח המילוי, אחרת נשארים עם רכב תקוע).

2. ריקון השמן הישן.

3. אני שופך טיפה שמן חדש כדי שאם יש שאריות שיצאו.

4. סגירת פתח ריקון ומילוי שמן ע"י משפך או ע"י פומפה, ממלאים עד אשר השמן מתחיל להשפך מפתח המילוי, לי הייתה בערך אינדיקציה לפי בקבוק השמן הישן.

השמן הישן (היה נראה צלול כמו ביום שהוא נכנס) :

[ATTACH=CONFIG]397923[/ATTACH]

השמן החדש (אין לי מושג מה ההבדלים, זה מה שקיבלתי בחנות חלפים, אך ההתרשמות שלי ששניהם מעולים עם נטייה לחדש) :

new.JPG

הבורג הסורר (ניתן לראות שקצת פצעתי אותו עם הניסיונות שלי אך הוא עדיין במצב טוב) :

photo 1.JPG

משפך המילוי מהודק לצינור מזגנים שקוף, הצינור מתאים במידתו במדויק לפתח המילוי, את קצה הצינור מכניסים לפתח המילוי ומתחילים למלא, זה לוקח טיפה זמן כי השמן נוזל לאט והמשפך שהשתמשתי היה קטן מדי.

tool.jpg

מבט מלמטה, כפי שניתן לראות הגישה לפתח המילוי מוגבלת.

מבט מלמטה.jpg

מבט מלמעלה, פירקתי את המצבר כדי שתהיה לי גישה.

מבט מלמעלה.jpg

אם יש פומפה אפשר למלא מלמטה.

התרשמות לאחר נסיעה קצרה של 20 דקות במצטבר (יום כיפור..) :

העברת הילוכים חלקה כמו תחת של תינוק, הילוך ראשון נכנס בקלות והרברס גם קליל יותר, בנוסף הרכב מרגיש מגיב יותר, זה כנראה פסיכולוגי אבל השינוי עבור טיפול כזה מינורי הוא מהותי מבחינתי.

שתי שאלות למבינים :

1. אם בקבוק השמן הישן עמד כשנתיים+, האם ניתן להשתמש בשאריות שלו או שעדיף לזרוק ולהשתמש בחדש (עבור הרכב השני)?

2. האם הכנסת/הוצאת הילוך כאשר הרכב כבוי ללא קלא'ץ לחוץ גורם נזק? לדוגמא כשאני בחנייה ומשאיר את הרכב בראשון/רברס ?

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הילוך ראשון ושני בקושי היו נכנסים לדעתי בשל שמן לא נכון שהשתמשו הבעלים הקודמים . כבר חשבתי שהגיר גמור. החלפתי ל75w90 סינטטי מלא של של חברה טובה עלה כ70 שח לליטר. לקח אומנם קצת זמן אבל ככל שהזמן עבר העברת ההילוכים פשוט נעשתה חלקה היום כמעט שלא מרגישים בכלום. הבדל פשוט מטורף.

מה לעשות שהיום כל מוסך דוחף אותו שמן לגירים ידניים כשהוא צריך למלא.ייתכן שיש גירים שפחות רגישים לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מפליא אותי שאתה לא מרגיש קושי בהעברת ההילוכים, השתמשת בשמן בתקן GL-5 והוא גם די צמיגי, 80W90. אשמח אם תעדכן את השרשור ותדווח בהמשך שהכל מתנהל כשורה.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי מבין שאת הרוצה למכור את השמן גיר שלך של רדליין אבל לכל גיר מתאים שמן גיר משלו ולא מה שמתאין לסובארית שלך מתאים לשרייד שלו

יש גירים שהכי טוב להם זה שמן מנוע 40 או 50 צמיגי ככל שזה נשמע הגיר עובד הכי טוב ככה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי שאלות למבינים :

1. אם בקבוק השמן הישן עמד כשנתיים+, האם ניתן להשתמש בשאריות שלו או שעדיף לזרוק ולהשתמש בחדש (עבור הרכב השני)?

2. האם הכנסת/הוצאת הילוך כאשר הרכב כבוי ללא קלא'ץ לחוץ גורם נזק? לדוגמא כשאני בחנייה ומשאיר את הרכב בראשון/רברס ?

קודם כל אל תתבאס על הקושי של הבורג העליון גם בתנאים אידאיילים של מוסך ועם כלים זה לא הכי קל

לגבי שאלה ראשונה לר רואה בזה בעייה להשתמש בשמן שוב - סגור את המיכל הייטבו שם במקום קריר ומוצל

לגבי שאלה שניה אין שום נזק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף ברגים ? לא חושב שצריך אבל אני זוכר שיש שיבה לברגים אותם מומלץ מאוד להחליף

אתה צודק מומלץ להחליף את השייבות, אבל אני מחליף גם את הברגים ליתר בטחון גם עלותם לא גבוהה.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי מבין שאת הרוצה למכור את השמן גיר שלך של רדליין אבל לכל גיר מתאים שמן גיר משלו ולא מה שמתאין לסובארית שלך מתאים לשרייד שלו

יש גירים שהכי טוב להם זה שמן מנוע 40 או 50 צמיגי ככל שזה נשמע הגיר עובד הכי טוב ככה

עלית עלי, סיכלת לי את המזימה :roll:

יש לך לפעמים ראיה כל כך צרה וממורמרת שזה מדהים.

שמני גיר מקבילים בצמיגות שלהם לשמני מנוע. שמן גיר 75W90 משול ל 10W40, ו 80W90 ל 15W40 ואף 20W40/50. לשים שמן מנוע במקום אולי יתאים מבחינת הצמיגות ואולי זה מה שהיה נפוץ פעם, אבל זה רעיון מטופש להחריד.

לגבי מה שרשמתי על ה GL-5, רק לפני שבוע-שבועיים היה עליו דיון ארוך ולגבי התאמתו לתיבות ידניות עם סינכרונים.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאומרת עלי אישתי

פלגשתי אומרת משה דומה אבל בקונוטציה קצת שונה

אז אתה באמת לא יודע שיש גירים שזה בדיוק השמן שצריך לשם להם שמן 40 מנועי רגיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הרכב הכי מודרני שאתה מכיר שזו הנחיית היצרן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי suzuki gsx400 1984 ומכיון שהעוקה משותפת אני משתמש ב 15/50 .

הערה - צריך לבדוק שהשמן מותאם למצמדים רטובים אחרת יתחיל להחליק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב של שרייד משנים אלו- שמן גיר מומלץ הינו 75w85 או 75w90, בתקן GL-4. בזמנו גם אני חפרתי לגבי תאימות של GL-5 ל GL-4, בסוף לא לקחתי סיכון ושמתי GL-4 כמתבקש. לדעתי השמן ששמת עלול להיות לא מתאים לתיבה.

If you live by the GUN

You die by the GUN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבדוק את מה שאתם אומרים כאן, אם כי השמן הישן שהיה הוא גם GL-5 באותה צמיגות והוא עשה את עבודתו נאמנה כשנתיים. את הצמיגות הנ"ל אמר לי לקחת חבר פורום שעשה איתי את הטיפול לפני שנתיים, לא היו לי בעיות או קשיים מיוחדים אז הנחתי שהשמן מתאים.

יש לציין שהשרייד השני שיש לי עבר שיפוץ/החלפת גיר (אין לי בדיוק מושג מה) כמה חודשים לפני שקניתי אותו, ושם העברת ההילוכים הרבה יותר קשה מאצלי, אני מניח שהמוסך שם שמן לא מתאים, או שבמקום לעשות את העבודה טוב עשו שם קומבינה. בכל מקרה חוץ מלהחליף שמן גיר לא אעשה שום פעולה נוספת שם, פשוט לא שווה.

carbon - האם העברת הילוכים אצלך חלקה לגמרי?

מישהו יכול להפנות אותי לדיון לגבי GL-4 / GL-5, איני מכיר את התקנים הנ"ל לעומק. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...