Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת רכב מהארץ

Shmulik_Miata

פוסטים מומלצים

אם אני מבין נכון את שמוליק, הוא אומנם רוצה חופשה אבל לא סתם חופשה: הוא רוצה חופשה עם הרכב שלו. עם הרכב שהוא בנה בעשר אצבעותיו, הזיע משמרות כפולות בעבודה כדי לממן לו את הפחחות ונותר טרוט עיניים מול המחשב עד השעות הקטנות של הלילה כדי לזכות בחלק ההוא מאיביי.

לעשות את המסלול הזה עם פורשה זה כנראה יהיה הצעד ההגיוני, ככל שפורשה יכולה להיחשב כדבר הגיוני. שמוליק אינו מחפש כאן את ההיגיון.

אני לגמרי מבין אותו. הלוואי שהייתי יכול לומר שבדומה אליו, גם אני נמצא בשלב התכנונים האחרונים של טיול כזה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 192
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם הוא לא מחפש היגיון, אז מה הוא שואל? אם כדאי? אם כלכלי?

אם זה החלום שלו ועולה לו 40K ש"ח להגשים אותו וזה מה שהוא רוצה בחיים שלו, מפרגן!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיול עם הרכב בחו"ל הוא עובדה מוגמרת למיטב הבנתי. כעת ההתייעצות היא רק על העלויות ועל המסלול.

ברור שלעשות טיול כזה עם רכב שכור יהיה זול יותר, אבל איפה החוויה? זה בערך כמו להציע למישהו שרוצה לקנות יגואר חדשה לקנות במקומה סוזוקי אלטו משומשת כי ממילא שתיהן תגענה לאותם המקומות ובמחיר של היגואר הוא קונה חמשה-שה אלטואים.

שמוליק, אני טועה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד אתה צודק לגמרי.

חברה, להשכיר פורשה לא בהכרח יעלה פחות. פורשה תעלה בין 250 ל-300 יורו ליום ואולי אפילו יותר. תכפילו ב-24 יום ותראו לאיזו הוצאה תגיעו. אז כן, מיאטה היא לא בדיוק פורשה והיא אולי נחותה ממנה משמעותית בביצועים, אבל היי, זה הרכב שבאמת עבדתי עליו המון, רכב ששופץ באהבה, רכב שבגללו אני אאתגר את עצמי ואותו ובסופו של יום אני אסמן וי אחד גדול, מה שאנשים אחרים אולי מפחדים לעשות.

לגבי הזמנים. אנחנו מתכוונים לשלוח את המכוניות מספר ימים לפני ערב ראש השנה. המכוניות יחכו לנו 3-4 ימים בנמל ואז נאסוף אותן.

תראו, ההתלבטות היא לא קלה. ישנם סיכונים,זה בטוח. המכונית יכולה לטבוע בים, יכולות להיות תקלות והעלויות יכולות להאמיר גבוה גבוה. מול כל הטענות שהצגתי במשפט הזה, באה הטענה שנותנת קונטרה להכל, וזו הטענה שדבר כזה עושים פעם בחיים ועכשיו, לפני שלא יתאפשר.

מעניין לקרוא את הפוסטים שלכם ואני אשמח אם יהיו עוד תגובות כי בערב אני אצטרך להחליט (ואז אני מיד שולח את הטפסים לביטוח).

תודה

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שיגיד לך משהו נגד השאיפות והחלומות שלך,

אך לא נשמע לי הגיוני להשקיע כל כך הרבה כסף, זמן ומאמץ להביא את הרכב שלך לשם. בגרמניה ומדינות האירפואיות יש מספיק מלאי של מכוניות ספורטיביות מכל הסוגים וכל המינים שיוציאו לך את העיניים, גם אם זה לא פורשה ולא המיאטה שלך.

הציפיה שלי היא שאתה תתקע בבירוקרטיה גם כאן וגם שם וישרף לך הרבה זמן לא מתוכנן על זה, ואת זה אני אומר מנסיון,

כי אני נפלתי שלא בתכנון על תקופת חגים וסופ"ש שכל מלאי המכוניות נגמר.

ביזבזתי כמעט חצי יום לנסות להחליף רכב שקיבלתי מהשכרה - מרצדס B CLASS ל C CLASS או BMW או משהו יותר טוב, ולאחר כל בזבוז הזמן הזה ועצבים וויכוחים עם אשתי, ויתרתי כי הבנתי שעד שזה יקרה יבזבז לי עוד הרבה זמן וגם זה יהרוס לי את המשך הטיול.

דבר נוסף וחשוב לא פחות, התכנון הכספי שלך לוקה בחסר.

1. מלון פשוט יעלה לך מינימום 70-80 יורו בגרמניה. באיטליה אני יודע בוודאות שהמחירים גבוהים עוד הרבה יותר ותתכונן לכך שיהיו מלונות של 100-130 יורו כי פשוט לא תהיה לך ברירה.

2. אוכל חישבת 2300 ש"ח ל 24 יום? 95 ש"ח ליום אוכל לזוג? אתה רק מתחיל את הבוקר עם 8-10 יורו לארוחת בוקר וזה אם אתה מכין סנדווי'צים באיזה בייקרי. איפה קפה בדרך? עוגות/קינוחים/שתיה/מנוחה/ארוחת צהרים וערב?

אם אתה עובר כל יום למלון אחר לא תהיה לך אפשרות לעשות קניות בסופר כי לא יהיה לך קירור.

איפה קניות? בגדים? אתה נוסע עם בחורה..

אני חושב שאתה עלול לצאת עם תכנון X ולגלות שאתה חוזר עם הוצאות של 2X.

אני בטיול ל14 יום הוצאתי כ 20K (הערכה בניטרול קניות) כאשר הטיסות שלי היו LOW COST והשכרת הרכב שלי הייתה 1700 ש"ח.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה ששמוליק לא יכעס עלי בגלל שאני עונה במקומו:

רדו מהרכב, זה סופי. הוא יגיע לאירופה ויהי מה, גם אם זה אומר עוד קצת בירוקרטיה ועוד קצת בקשיש לעמיל האיטלקי.

התייחסו בבקשה לעלויות ולמסלול בלבד. תודה ומחילה משמוליק על שאני עונה במקומו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד

איזו דוגמה הבאת לגבי היגואר והאלטו. מצא לי את הקשר לדיון כאן.

לא רואה שום חוויה להתעסק בבירוקרטיה איטלקית לא רואה שום חוויה בלהיתקע עם המיאטה שלו עקב קלקול בייחוד שלפי המפה הוא הולך לעשות משהו כמו 5000 ק"מ בהערכה גסה.

ודמיין שבטעות נגרם נזק לרכב בטעינה או בפריקה . מה אז. תתחיל לחפש פחח ? ועוגמת הנפש.

ובחזרה יבוא המוכס ויטען שיש לשלם מיסים על הגג ועל האוברול שהוא עשה ( גם אם הוא לא עשה ) ולך תוכיח שאין לך אחות.

אבל אני מאחל לו מכל הלב וששום דבר ממה שכתבתי לא ייתגשם והטיול יהיה דבש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לתת קונטרה לכל מה שאתם רושמים כי אתם רושמים דברים שהם נכונים.

אני מתחבט עם עצמי, אני מניח שמחר תקבלו את התשובה הסופית.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה ששמוליק לא יכעס עלי בגלל שאני עונה במקומו:

רדו מהרכב, זה סופי. הוא יגיע לאירופה ויהי מה, גם אם זה אומר עוד קצת בירוקרטיה ועוד קצת בקשיש לעמיל האיטלקי.

התייחסו בבקשה לעלויות ולמסלול בלבד. תודה ומחילה משמוליק על שאני עונה במקומו.

מעניין לקרוא את הפוסטים שלכם ואני אשמח אם יהיו עוד תגובות כי בערב אני אצטרך להחליט (ואז אני מיד שולח את הטפסים לביטוח).

תודה

עברית, אתה קורא? הוא מתלבט אם לשלוח את הרכב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם מטרת הטיול הייתה לשפץ את הרכב (כמו שעשה כבר בחור אחד שיצא מהארץ עם 306XSI וחזר מאנגליה עם 306GTI6 משופצרת לאללה) אז הייתי אומר לך שזה שווה את זה.

אך כיוון שאתה נוסע עם החברה לטיול כיף משותף והרכב הינו לצורך התניידות בלבד, אני ממש לא חושב שיהיה לשניכם מספיק כוח נפשי להתעסק עם הניירת כבר בנחיתה, לרוץ בחוסר אונים אם משהו ישתבש, וסתם לשרוף את הזמן בלנסות להסביר לאיטלקים (שרובם המוחלט לא יודעים מילה באנגלית) שזה אתה הבעלים של האוטו הכסוף ההוא שהגיע לפני איזה יומיים שלושה.

תשכירו רכב, כזה שיהיה מספיק מעניין בעינייך בשביל לשכוח לרגע (טוב נו, כמעט חודש) את המיאטה. הרכב יחכה לכם כבר בנמל התעופה, רכב חדש, שיהיה גם נוח יותר לנסיעות ארוכות, וגם בטיחותי יותר ואולי גם מהנה בצורה אחרת ממה שיצא לך להכיר. מקסימום, תמיד אפשר לקחת איזו פרארי 458 לסיבוב של רבע שעה באיטליה (למרות שהייתי ממליץ דווקא על קליפורניה, בשביל שגם החברה תצטרף לסיבוב).

טיול של פעם בחיים, בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת את מטרת הטיול, לי זה נראה כמו תפסת מרובה לא תפסת. אתה הולך לעשות קילומטראז' די מטורף, מה תספיק לראות חוץ מאספלט? לדעתי הטיול שאתה מתכנן מתאים ל-60, יום ואף יותר, לא לשלושה שבועות ומשהו.

מעבר לכך - שכור רכב, יהיה הרבה יותר פשוט וזול.

לא ציינת כיצד תפגוש את המכונית - טיסה לרומא? טיסה למילאנו? אפילו טיסה לוורונה? - עדיין יהיה עליך להגיע לרוונה כדי לפגוש את הרכב, ולהגיע חזרה לרומא או נמל תעופה אחר אחרי שהעמסת את הרכב בנאפולי. פרט לא כל כך טריויאלי, בעיקר מבחינת תזמון.

עוד דבר שלדעתי אתה טועה בו הוא עלות בתי המלון - 40 אירו ללילה לזוג הוא מחיר סמלי. במחיר כזה תוכל לקבל אולי אכסניה מעופשת. הדבר אמור במיוחד לגבי שויצריה, שבה עלויות המחיה גבוהות במיוחד (אולי חבר הפורום renaultfreak יפרט קצת יותר), ואני מבין שבכוונתך לבלות בה די הרבה זמן. אל תוותר על רמת 3 כוכבים לפחות או צימר עם המלצות טובות. גם עלויות אוכל - 30 אירו ליום וזה אם אתה מביא קפה עלית מהארץ, קונה אוכל ב-LIDL ומורח את הגבינה על הלחם בעצמך, והמסעדה הכי יוקרתית שבה אתה מבקר היא מקדונלד (זה לבד בסביבות 12-15 אירו לזוג ארוחות סטנדרטיות). אם אתה רוצה להתפנק קצת הרי רק האוכל יעלה לך 200 ויותר ש"ח ליום.

אחד הדגלים שתקעת הוא בפריז. בדקת מה משמעות הביקור בעיר זו, שבילוי של שבוע בה יהווה טעימה בלבד? מה משמעות נהיגה בכרך העצום הזה? לדעתי היא לא שייכת לטיול בנהיגה עצמית אלא צריך להקדיש לה את הזמן המתאים (לפחות שבוע, רצוי יותר), תוך התבססות על התח"צ המעולה שהיא מציעה. תעשה עליה איגוף גדול מימין.

בקצרה - ממליץ לך לשוב ללוח השרטוט ולהתחיל את התכנון מהתחלה. לבדוק מה אתה באמת רוצה לעשות ומה העלויות האמיתיות. ההמלצה שלי היא להיות יתר ממוקד באיזור אחד, לטוס ולשכור רכב באותו איזור ולצמצם את קטעי הקישור האין סופיים שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, בכל דבר בחיים יש סיכון.

אם הוא היה נוסע לבד, שיעשה מה שבראש שלו, באמת, בלי שום סרקזם.

הסיכון היחיד יהיה איבוד זמן של אדם יחיד.

אבל לערבב כזאת סמטוחה בירוקרטית עם חברה זה פשוט סיכון גדול מדי.

כל החופשה עלולה להיחרב מזה. בשיא הרצינות.

השכרת רכב היא בדיוק מסוג הדברים שבהם אתה משלם קצת יותר

על מנת להקטין את רמת הסיכון.

בנוגע לעלויות האוכל שציין ספריאל - ניתוח מדויק,

אבל זה לא משהו שיכול להחריב טיול, להבדיל. הלוואי עליי כל יום

חמאה מלידל על לחם גרמני :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם סיכוי שיעצרו אותך לכל מיני בדיקות . (בכל זאת מספר מוזר שכתוב עליו IL). והיום שמתנכלים באירופה לישראלים" הבדיקות יכולות להיות קפדניות והעיכובים ארוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להחריב טיול, אבל הוצאה לא צפויה של כמה אלפי ש"ח בדרך כלל תעיק על זוג צעיר. ומילא המזון - קרוב לודאי שעלות המלונות תגיע לסדר גודל של 2500 אירו, כלומר כ-12,000 ש"ח. הרבה יותר מה-5000 ש"ח שהזוג תכנן. הנה עלות הטיול צמחה ב-10000 ש"ח לפני שהוציאו אגורה ראשונה.

עוד חור גדול מאד בתחשיב הוא האטרקציות. 1600 ש"ח הם בערך 350 אירו. בטיול של 24 יום הם יבקרו בדי הרבה מוזיאונים, חלקם יהיו חינם, חלקם זולים, אבל יש אתרים שהכניסה אליהם יכולה להגיע ל-50 אירו ונותר לאדם. למשל - כניסה לפארק שעשועים גדול (כמו יורודיסני או פארק אירופה) תעלה 80-150 אירו לזוג ליום אחד. כניסה למוזיאון גדול יכולה להגיע ל-50 אירו ויותר לזוג. ועוד הוצאה לא קטנה בחלק מארצות אירופה - חניה. יכולה להגיע לכמה עשרות אירו ליום במרכזי ערים או במלונות. לכן נראה לי שכל התחשיב שפות"ש בנה לא ריאלי, אני מעריך שהטיול שבנה יעלה סביב 60,000 ש"ח.

כדי לסבר את האוזן - אני טיילתי לפני כחודש 9 ימים בפינלנד. מצד אחד היינו ארבעה, מה שמגדיל את עלויות הטיסה, הלינה והמזון, מצד שני עלות הכניסה למרבית האתרים היתה נמוכה יחסית (והילדים נכנסו במחירי סטודנט), מרבית האוכל נקנה בסופרמרקטים, משך 9 ימים ביקרנו לא יותר מ-2-3 פעמים במסעדות מזון מהיר, המלונות נעו בין 2-4 כוכבים לא יקרים. והרכב ששכרנו היה צנוע (גולף סטיישן 85 כ"ס, סה"כ הנסועה 1300 ק"מ). העלות הכוללת של הטיול היתה כ-23,000 ש"ח. הבחור אמנם נוסע רק כזוג אבל מתכוון לנהוג מרחק הרבה יותר גדול ברכב יותר צמא, לשהות פי 3 לילות, וכנראה כלל לא בדק באיזה אתרים הוא רוצה לבקר ומה תהיה עלות הביקורים. מדובר בעבודת מטה שטחית ביותר, ולכן אני חוזר על המלצתי - לאפס את התוכנית ולבנות אותה מחדש.

ולעניין עלות הטיול הכללית - כאן מדובר בעניין של תחשיב הוצאות כללי. אני מתקשה לראות זוג צעיר שורף 40 אלף ש"ח על טיול לפני הקמת משפחה, פשוט הכסף יחסר בעתיד הקרוב. אבל אולי מדובר בזוג שיכול להרשות לעצמו יותר מהרוב, אז לא אכנס כאן לכיסו של פות"ש. אבל אם הוא לא מגדל כסף בגינה כדאי שיחשוב שוב אם העלות מוצדקת או שכדאי להיות יותר תכליתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אני מבין את הרצון של פותח השרשור, יש ״קטע״ מגניב לעשות טיול כזה ברכב האישי שלך.

מצד שני- לא מדובר פה באיזה רכב מיוחד או נדיר, לא צריך ללכת רחוק עד פורשה- יש Z4, SLK ואולי עוד איזו מכונית או שתיים שניתן לשכור בחו״ל כנראה בפחות כסף ממה שיעלה לשלוח לשם את המיאטה והן מכוניות הרבה יותר טובות ממנה.

בסופו של דבר המיאטה המדוברת מיושנת ויש רכבים הרבה יותר מהנים\מתנהגים\חזקים ממנה עוד לפני שמגיעים לבוקסטר.

אחלה פנטזיה יש לפותח השרשור רק שלדעתי מוטב להתנתק מהרומנטיקה של בזבוז כל כך הרבה על הרכב שהשקיע בו ולהבין שאין בזה הרבה הגיון, כלכלי או אחר.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...