Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת רכב מהארץ

Shmulik_Miata

פוסטים מומלצים

מבלי להיכנס לכדאיות הוצאת הרכב מהארץ - כיון שאני חושב ששני הצדדים הוצגו כאן בצורה טובה ועכשיו נותר לפות"ש רק לבחור את דרכו - במידה והרכב אכן יצא מהארץ, אני הייתי הולך ומדפיס לו מספרים חדשים (לבנים עדיף, אבל גם צהובים בלי דגל יהיו טובים) ונוסע איתם, כיון שבאירופה בימנו לסוע עם רכב הנושא את דגל ישראל עשוי להיות בעייתי במקומות מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 192
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנסה להתייחס לכל מה שהחברה הטובים פה העלו.

נכון, לא ציינתי את מטרת הטיול אך אציין אותה עכשיו. לטיול הזה עם הרכב שלי יש כמה מטרות:

א)לעשות משהו שונה, משהו מיוחד, משהו שאני אזכור אותו כל החיים (במיוחד לנוכח העובדה שמעולם לא עשיתי טיול אחרי צבא ולא ביקרתי הרבה בחו"ל).

ב)המסע הוא מסע אתגרי, גם לנו וגם למכוניות. אנחנו מתייחסים למסע הזה יותר כאל מסע ראלי שבו ננהג המון בכבישים מעניינים ופחות מעניינים, מסע שיאתגר את הנפש ויחזק אותה ויאתגר את האמינות היפנית של המיאטה המזדקנת שלי.

ג)מטרה נוספת היא וזה בונוס שאולי לא יקרה ולא נורא אם זה לא יקרה, היא להביא עם הרכב גג קשיח ובזה נגמר הסיפור. אני לא מתכוון לשפר את המכונית בשום צורה.

ד)להעמיד את המיאטה שלי באדמת אירופה ולנהוג בכבישיה המעניינים זה מעין פרס, פרס שהצלחתי לעשות זאת והסיפוק שיתקבל אחר כך יהא אדיר.

לשמחתי מצטרפים אלינו זוג חברים שהם תותחים בטיולים וכמות הטיולים שהם עשו בעולם יכולים בקלות למלא פרקים של מסע עולמי מה שגם, חלק מהמסלול שפרסמתי כאן כבר בוצע על ידי אחד מהם. אנחנו לא מחפשים פינוק, לא מחפשים לאכול במסעדות מפוארות. לפי אתר HOTELS.COM, ניתן למצוא מחירים נמוכים משמעותית מ-300 ש"ח ללילה (בוצעו חיפושים לפי המיקומים הרלוונטים). אנחנו לא חייבים להתאכסן בערים עצמן, אל תשכחו את זה. בקשר לאוכל, זה זמן טוב לעשות דיאטה :-). ובנימה רצינית יותר, אנחנו מאמינים שהממוצע באמת יהיה 20-30 יורו לזוג ביום, מה שגם אנחנו נרכוש חטיפים ושתיה בסופר שינעימו לנו את הנהיגה. לאחר בדיקות נוספות שביצענו ביומיים האחרונים אנחנו מאמינים שניתן לבצע את הטיול גם ב-30K אך אנחנו לוקחים מקדם ביטחון של עוד 10K על כל מקרה.

בקשר למספר הרכב. אנחנו מתכוונים להכין מראש מדבקות שיחליפו את דגל ישראל ואת הכיתוב IL.

אגב, יצא לי לדבר לפני חודש-חודשיים עם דובי, הבחור שהוציא את ה-306 שלו. בזמנו העלות של השילוח הייתה זולה יותר ב-200 יורו בערך לכל כיוון והוא העדיף לשלוח את המכוניות ליוון דרך רוזנפלד. מיוון הוא לקח מעבורת לאיטליה (המחיר היום הוא כ-234 יורו לרכב עם שני בני אדם על הסיפון) ומשם הוא המשיך. הוא המליץ לי בחום לעשות את זה דרך רוזנפלד, אבל המחיר יותר אתו מחיר וגם הבזבוז זמן (עוד שהות של יום אחד ביוון) הביאו אותנו למסקנה שכדאי כבר לשלוח את המכוניות לאיטליה ומשם להתחיל את הטיול.

מול כל הסיכונים וכל הטענות ההגיוניות שטענתם כאן, עדיין עומדת כקונטרה הטענה שזה פעם בחיים ולא תהיה הזדמנות נוספת לבצע מסע מיוחד כזה.

רק שתדעו, שמאוד קשה לי להחליט, מאוד. הכסף שאני מתכוון להוציא הוא חלק מחסכון לא כזה גדול וברור שבמקום מסויים כואב לי להוציא אותו. אבל, יכאב לי יותר אם אני אגיע לגיל 60 ואני אשאל את עצמי, מה לעזאזל עשיתי בחיים שלי?

אגב, רק שתדעו שההוצאה על הטיול כבר החלה בקטנה (תורגמו הרישיונות של הרכב ושלי בסכום של 31 ש"ח ) אך עדיין ניתן לעצור את הכל.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ששמוליק צודק לגבי עלויות האוכל והלינה.

מי שלא מתפנק יכול בקלות למצוא חדרים נחמדים מאוד באזורים כפריים באירופה. בטח שהמטרה היא נהיגה ואין בעיה להגיע ל"חורים" בשביל לינה מועדפת.

30 יורו לזוג לאוכל זה בהישג יד כל עוד מסתפקים בסנדויצים. מוטב להתנתק מהגישה הישראלית וליישר קו עם האירופים. נקניקים וגבינות מאוד שמנים ממש לא צריכים קירור. קצת לחם וירקות.

פעםבכמה ימים קצת נקנקיה או עסקית פשוטה ב 10 יורו לאדם קצת יגדילו את התקציב, אבל לא בהרבה.

אני לא הייתי הולך על זה אבל זה עניין של סדר עדיפויות.

בכל הקשור לרכב הגישה של שמוליק הזויה לחלוטין בעיני, אבל אולי זה מתאים לו. כל איש וטעמו. אני סולד מבירוקרטיה אבל אני יכול להבין שעבורו זה חלום. הכי לגיטימי בעולם. נראה שהוא יודע למה הוא נכנס.

אם בכוונתו ללכת על טיול סנדויצים באירופה ולשמור על כשרות אז אפשר ישר לאשפז אותו :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישן באוהל ואכל מלפפון חמוץ זה עוד יותר זול.

להגיד "להגיע לגיל 60 ולהגיד מה עשיתי עם החיים שלי..." בגלל טיול של מיאטה.

לדעתי האישית כל הקונספט של הטיול שגויה מיסודה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולל הדרך, זה ממש לא בגלל טיול של מיאטה. הרעיון של הטיול לא סתם נולד. הוא נולד בעקבות מסע של Porsche travels שחבר שלי עשה ומתוך המסע הזה הוא ראה את היתרונות וגם את החסרונות ואנחנו אמרנו, למה שלא נעשה את הטיול הזה עם המכוניות שלנו, נעשה משהו מיוחד.

לגבי הטענה על גיל 60 ולהספיק לעשות דברים, זה כבר עניין אישי ויכול להיות שהיא נראית הזויה בעיני אנשים מסויימים, אבל בעיני רבים היא לא.

בסוף יכול להיות שכל החששות יתבדו ואנחנו נהנה כמו שלא נהנינו אף פעם. :-)

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול אופן,

מה שלא תעשה שיהיה לך כייף בטיול ואל תשכח לצלם הרבה.:-)

אני אישית גם מתלהב מהרעיון הזה למרות שאצלי זה לא כול כך בר ביצוע עם הרכב שלי הפרטי.

אם אני רוכש רכב בבולגריה אפשרי לעבור איתו ברחבי אירופה בצורה חופשית?

ראיתי הרבה מציאות בבולגריה וזה גם די קורץ לי.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אלו שחושבים שאפשר למצוא מלונות בזול, אני לא בטוח שאתם לוקחים בחשבון שזה חגים וקיץ, ייתכן שתסעו הרבה כדי למצוא מלון מעופש ולא בהכרח זול. קרה לי שבזבזתי שעה וחצי על מציאת מלון שמחירו בסביבות ה 100 יורו, הכל היה מלא ומה שלא רצו 330 יורו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על חגים בספטמבר-אוקטובר באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הרצון שלך לקחת את האוטו, אך אני לא שותף לו במקרה זה.

אתה מתכוון לשלם בוחטה של כסף על להביא את האוטו שלך, לסכן אותו בכל מיני מעברים, להוסיף בלאי של אלפי ק"מ, וכל זאת כדי לעשות את זה באוטו הפרטי שלך ולא ברכב שכור.

עכשיו, עם כל ההתלהבות הישראלית ממכונית מעט שונה, תסלח לי שאני כותב את זה, אבל זאת בסה"כ מיאטה (אל תבין לא נכון, אני לא מזלזל בכלל, הייתי מת לאחת כזאת).

אם היית מפוצץ בכסף וזה לא היה משנה דבר, הייתי מברך אותך לדרכך - אך המצב הוא שאתה מתאר שאתה הולך להתגרזן כל הטיול

על לינה ואוכל (חברה שלך מודעת לרעיון?) ועלות הטיול היא אחוז ניכר מכל החיסכון שלך.

הטיול הבלתי נשכח יכול להיות זהה, רק עם אוטו שכור לא פחות מעניין ונוח ועם עודפים בכיס שיאפשרו לך לשדרג את רמת החיים שלך שם.

כטיול עם חברים, שלא אכפת לכם גם לישון באוטו או באוהל מפעם לפעם זה יכול להיות סביר, עם בת זוג לא ניראה לי שזה יעבוד כל כך.

בכללי, כל הקונספט של שעות מרובות מאוד על הכביש בכבישים מאתגרים מתאים לחולי הגה אבל לאו דווקא למי שמלווה אותך.

בכל מקרה, מאחל לך טיול מהנה וכיפי :-) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק - אני לא מכיר מלונות ראויים שעולים 20 אירו ללילה לזוג. יתכן שתוכל למצוא מלון כזה עם פשפשים במיטה.

נראה לי שמה שאתה מכנן הוא מרשם לפרידה מבת הזוג. אתה מתכוון להנות בעצמך מהנהיגה (בהנחה שהרכב יעומד בדרישות ולא ייתקע, כן?), לתת לזוגתך להתייבש לצידך, וכי חמור - להתכלב בכל מה שנוגע לכל דבר אחר. אם אני החברה שלך הייתי שולח אותך לעשות את הטיול עם חבריך מהפורום, ונשארת לחכות לך בקומה G בנתב"ג.

אתה צריך להבין שטיול צריך להיות כיף לכל המעורבים. והתכלבות באכסניות מעופשות עם מקלחת ושירותים משותפים לכל הקומה לא נכנסת להגדרה זו. אתה צריך להתבסס על מלונות *3 לפחות (במדינות היותר מתורבתות אפשר *2 אם יש להם ביקורות במיוחד טובות ב-tripadvisor), לאכול כמו בן אדם גם אם מדובר בבישול עצמי ולבקר בכמה אתרים שאינם סלולים באספלט.

ועניין אחרון שאותו הזכרתי בהודעות קודמות שלי, ולאור ההתיחסות של עוד כמה חברים אני רוצה להדגיש: אתה נמצא בתחילת הדרך כזוג. אני מניח שאתה לא מרויח 40 אש"ח בחודש, ושרכישת דירה או אפילו שכירתה אינה משימה קלה עבורך מבחינה כלכלית. ממליץ לך לשנות לחלוטין את התפידה, לצאת לטיול יותר קליל של שבוע-שבועיים עם פולו שכורה או על בסיס תח"צ (נניח שבוע בעיר ושבוע באזורים כפריים), ללון במלונות סבירים, לאכול כמו בן אדם ולבקר באתרים. טיול כזה, בן שבוע-שבועיים יעלה לך הרבה פחות ממה שהקצית, ותאמין לי שתחזור עם לא פחות חוויות, וההבדל הוא שגם זוגתך תחזור כך, ולא עם גב שבור ונפש שבורה אחרי 5000 ק"מ במושב הנוסע של המיאטה שבהם היא היתה גלגל חמישי (כי הרכב והנהיגה יותר חשובים לך).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, בגדול אם אתה חושב שכלכלית , והדגש הוא כאן על כלכלית כי 30-40k , זה הרבה מאוד , יחסית , תוכל לחיות עם ההוצאה הזו אחרי שיסתיים הטיו לך על זה , אבל כמו שנאמר כאן , צריך להוסיף עוד חסרון שהוא מאוד מאוד קריטי - בלאי משוגע של הרכב , הוספת קילומטראז' , עשית את כל השקלולים ועדיין מסתדר לך ?

(אם אני זוכר נכון נאמר כאן שהולכת להגיע הצעת נישואים? :))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק - אני לא מכיר מלונות ראויים שעולים 20 אירו ללילה לזוג. יתכן שתוכל למצוא מלון כזה עם פשפשים במיטה.

נראה לי שמה שאתה מכנן הוא מרשם לפרידה מבת הזוג. אתה מתכוון להנות בעצמך מהנהיגה (בהנחה שהרכב יעומד בדרישות ולא ייתקע, כן?), לתת לזוגתך להתייבש לצידך, וכי חמור - להתכלב בכל מה שנוגע לכל דבר אחר. אם אני החברה שלך הייתי שולח אותך לעשות את הטיול עם חבריך מהפורום, ונשארת לחכות לך בקומה G בנתב"ג.

אתה צריך להבין שטיול צריך להיות כיף לכל המעורבים. והתכלבות באכסניות מעופשות עם מקלחת ושירותים משותפים לכל הקומה לא נכנסת להגדרה זו. אתה צריך להתבסס על מלונות *3 לפחות (במדינות היותר מתורבתות אפשר *2 אם יש להם ביקורות במיוחד טובות ב-tripadvisor), לאכול כמו בן אדם גם אם מדובר בבישול עצמי ולבקר בכמה אתרים שאינם סלולים באספלט.

ועניין אחרון שאותו הזכרתי בהודעות קודמות שלי, ולאור ההתיחסות של עוד כמה חברים אני רוצה להדגיש: אתה נמצא בתחילת הדרך כזוג. אני מניח שאתה לא מרויח 40 אש"ח בחודש, ושרכישת דירה או אפילו שכירתה אינה משימה קלה עבורך מבחינה כלכלית. ממליץ לך לשנות לחלוטין את התפידה, לצאת לטיול יותר קליל של שבוע-שבועיים עם פולו שכורה או על בסיס תח"צ (נניח שבוע בעיר ושבוע באזורים כפריים), ללון במלונות סבירים, לאכול כמו בן אדם ולבקר באתרים. טיול כזה, בן שבוע-שבועיים יעלה לך הרבה פחות ממה שהקצית, ותאמין לי שתחזור עם לא פחות חוויות, וההבדל הוא שגם זוגתך תחזור כך, ולא עם גב שבור ונפש שבורה אחרי 5000 ק"מ במושב הנוסע של המיאטה שבהם היא היתה גלגל חמישי (כי הרכב והנהיגה יותר חשובים לך).

מה אם אגיד לך שיש לנו עוד מיאטה בבית ששייכת לחברה שלי? :-)

תאמין לי שהיא מודעת להשלכות על הטיול הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכאב לי יותר אם אני אגיע לגיל 60 ואני אשאל את עצמי, מה לעזאזל עשיתי בחיים שלי?

אני מקווה שבגיל 60 תסתכל אחורה ותגיד לעצמך איזה מזל שהפורום הציל אותך מלשפוך 40K שקלים על טיול עם מיאטה.....

:?

אתה מזכיר לי את עצמי בגיל 22 עם 106xsi ותחושת התלהבות שהנה, נגעתי בפסגת המוטוריקה, יושב כל היום על האינטרנט ומבזבז את המשכורת על חלקים מ-EBAY.

לשמחתי התבגרתי קצת והבנתי שיש חיים אחרי ה-106.

לכן ידידי אני מאחל לך גם להתבגר ולעצור את עצמך מלשפוך כל כך הרבה על טיול המיאטה, מילא תשפוך את הסכום הזה על טיול ותהנה מאיזו מכונת נהיגה משובחת, אבל כל כך הרבה כסף כדי לנהוג ברכב שלך בנופים קצת שונים?.

נו שוויין.

נ.ב

אל תעלב ממה שכתבתי חבר, כמו שציינתי, כולנו לדעתי עברנו שלב כזה כולל אנוכי.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

כל מילה בסלע, ככל שתתבגר אתה תבין את זה ותגיד תודה.

היום כשמחירי הדיור והמחייה עולים ועולים ולא נראה באופק שהם יפסידו לעלות שלא לדבר על לרדת חזרה, לעשות דבר כזה נשמע לי ... הזוי בלשון המעטה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...