Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת רכב מהארץ

Shmulik_Miata

פוסטים מומלצים

1. פות"ש דיבר על 2300 ש"ח לכל הטיול - פחות מ-100 ש"ח ללילה. אח"כ קיבל הסבר למה זה לא מספיק.

2. אין כאן הכללה לגבי נשים - אלא הדגשת הצורך בהתאמת הטיול לכל המשתתפים. אני, למשל, הייתי מתחרפן מטיול שכולו קניונים ושווקים, ובלי טיפוס על איזה גבעה או ירידה לאיזו מערה. לכן הדגשתי שהטיול צריך להתאים לכל משתתפיו. אם זוגתו חובבת נהיגה והוא יאפשר לה לנהוג - מדובר במשהו שונה מהרגיל, אבל שניהם עשויים להנות. ובכל מקרה - אף אחד לא יהנה להתכלב באכסניות מלוכלכות ללא פרטיות, בודאי לא זוג צעיר.

איפה ראית שרשמתי 2300? אני רשמתי כ-5000 ש"ח מחיר משוער לבתי מלון כשמחיר הבסיס שהנחה אותי הוא 200 ש"ח ללילה בממוצע.

אני מנסה להבין משהו. אתר HOTELS.COM מציע לילה חינם על כל 10 לילות שמזמינים בבתי המלון שנמצאים במבצע. האם זה תקף גם למצב שאני מפזר את הלילות שלי בבתי מלון או שזה תקף רק להזמנה בבית מלון אחד. לא שאני תכננתי על זה, אבל יהיה נחמד לקבל שתי לילות במתנה מהם.

בקשר לחברה שלי וכאן אני עונה בצורה כללית לכל המגיבים. חברה שלי אמנם לא טיפוס שתיסע בהארלי מחוף לחוף אבל היא בהחלט מודעת להשלכות של הטיול וכמו כל בחורה, גם היא קצת חוששת (כמוני) אבל העניין הוא להתגבר על הפחד.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 192
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מצטער שאני לא PC, אני ישראלי וזה מה יש.

לא מכיר את זוגתו של פות"ש, יכול להיות שהיא ספציפית חובבת מסעות מחוף לחוף על הארלי, אבל רוב הנשים לא זורמות עם טיולים מהסוג הזה.

תיאום ציפיות מדוקדק חובה. כמה ימים ישמרו לכל פעילות. איזה אתרים היא מאוד-מאוד לא רוצה לפספס.

צריך גם לעשות חישוב מדוקדק של נפח הציוד שנכנס לתא המטען הצנום, כמות הבגדים שלוקחים, הנפח שנשאר פנוי לשופינג. לרוב הנשים הנושאים האלו חשובים. לא לכולן, אולי בת הזוג של הפות"ש מאילו שטסים לחצי שנה למזרח עם תיק 30 ליטר. אבל כמו שיש גברים שמפנטזים על נסיעה לגרמניה וחזרה עם מזוודה מלאה בחלקי חילוף, יכול להיות שהיא מאלו שמפנטזות על נסיעה למילנו וחזרה משם עם מזוודה מלאה בבגדי מעצבים. רוב הנשים אצלי בעבודה ששמעו שנסענו (אני ואשתי) לשבוע באירופה עם "רק" 150 ליטר מטען, היו מלאות התפעלות על יכולת ההשרדות וההסתגלות של זוגתי. כן, אני יודע שזה ממש לא PC.

עוד משהו - המסלול המתוכנן שלך מאוד מאתגר, במיוחד אם תעשה את רובו בכבישי B. כנהג זה לא נראה יותר מדי - כי מאחורי ההגה בכביש מרגש ובמכונית אהובה אתה יכול לעשות גם אלף ק"מ ביום - אבל כמה שעות ביום היא מסוגלת לשבת במכונית? אולי היא אוהבת לצלם ורוצה לעשות עצירות צילום? רוצה לעצור מדי פעם לקפה? צריכה כל שעה וחצי לשירותים? (כל זה ד"א תקף לגבי כל נוסע לצד הנהג, גברים ונשים כאחד) הדברים האלו מאוד משפיעים על קצת ההתקדמות ובהתאם על התוכנית הכללית.

באמת שהטיול הזה נראה מדהים ואני, כמו רוב המשתתפים בדיון זה מלאי הערכה על היוזמה ודי מקנאים. אבל הוא דורש תיאום ציפיות ברמת הפרטים הקטנים ביותר על מנת למנוע אי נעימויות בדרך. יכול להיות שכבר עשית את זה, אם לא - זה הזמן הנכון.

לגבי עלות הלינה והמחיה - חלק מהאיזורים שהמסלול עובר דרכם הם עם יוקר מחייה מחריד (שוויץ, איזור הריביירה, פאריז), קדחת למצוא שם חדר נורמלי ב-60 יורו וגם האוכל עלול להתגלות כיקר. אם רוצים לחסוך כמה יורוסנט צריך לתכנן לינות לפני או אחרי המעבר באיזורים אלו וכנ"ל הצטיידות במזון.

וד"א - דווקא עלות הטיול לא כזאת מחרידה בהתחשב באורכו ובכך שהמחיר כולל רכב ספורט צמוד לכל התקופה.

נ"ב

תתפלא - היה לי פציינט שגמר כל חודש סיגרים וויסקי בסכום גבוה מ-40K.

אתה יכול לשער מה היה מצב הלב, כבד, ריאות וכלי הדם שלו...

היה עדיף אם היה מוציא את הכסף על טיול באירופה.

מתייחס למשפט באדום.

בדיוק, קחו את המסלול שבנינו, פצלו אותו ל-4 טיולים נפרדים. העלויות יכולות להיות גבוהות מ-30K-40K.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערות שלי נכתבו לאור ניסיון (לא תמיד נעים) בנסיעה מאוד ארוכה עם כל המשפחה (שני ילדים) ונסיעה קצרה יותר רק עם אשתי ומתוך תהליך תכנון שלי את הנסיעה הגדולה הבאה (שוב פעם עם הילדים) על שלל האילוצים, האינטרסים ולפעמים הקריזות של הנוגעים בדבר. תבין שזה לא בא מנקודת מבט ביקורתית.

אני רשמתי כ-5000 ש"ח מחיר משוער לבתי מלון כשמחיר הבסיס שהנחה אותי הוא 200 ש"ח ללילה בממוצע.

זה אומר אכסניות או כל מיני מוטלים מצ'וקמקים, לפחות ברוב חלקי הטיול.

אני מנסה להבין משהו. אתר HOTELS.COM מציע לילה חינם על כל 10 לילות שמזמינים בבתי המלון שנמצאים במבצע. האם זה תקף גם למצב שאני מפזר את הלילות שלי בבתי מלון או שזה תקף רק להזמנה בבית מלון אחד. לא שאני תכננתי על זה, אבל יהיה נחמד לקבל שתי לילות במתנה מהם.

שב ותקרא את האותיות הקטנות - אילו מלונות בדיוק במבצע, באילו עונות, באילו ימים בשבוע.

אני מזמין דרך booking.com וכותב ביקורות בtripadvisor ושניהם שולחים לי כל מיני מבצעים דומים של "לקוח מועדף". עאלק לקוח מועדף, המבצעים האלו כמעט לא ברי מימוש למי שטס לפי תוכנית מוכתבת מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאורטית אתה צודק. מעשית נהיגה של אלפי ק"מ מתישה וגוזלת זמן, גם בטובי הכבישים האירופיים. אז מהולנד לגרמניה או אילו אוסטריה זה סביר, אבל אני מרחם על פורטוגזי שנוסע לפולין, או אפילו לצפון איטליה. לשרוף 2-3 ימים באוטוסטראדה בכל כיוון זה עניין יקר - מלון, מזון, דלק ושחיקת הרכב, שלא לדבר על התשת הנהג. יותר הגיוני לטוס שעתיים ולשכור רכב, ולנמל את החופשה עד תום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לסבר את העין, מחירים ששילמתי בחודשים האחרונים:

ליסבון בדצמבר (עונת שפל מוחלטת) - *3 - 45 אירו ללילה.

עיירה שכוחת אל בפינלנד ביולי, מלון ללא כל שירות, רמה של אכסניה טובה עם שירותים צמודים - 70 אירו ללילה.

עיר בפינלנד ביולי *3 - 85 אירו ללילה, בעיר יותר גדולה - 140 אירו ללילה (אם כי להביא בחשבון שמדובר בחדר 4 מיטות עם ארוחת בוקר).

כיון שלפי המפה אני מבין שאתה מתכוון לשהות לא מעט בשוייץ עליך להביא בחשבון עלויות גבוהות במיוחד - מדובר בארץ עם מחירים לא סבירים בעליל, עד כדי כך שאני ממליץ לך להביא לקנות אוכל בגרמניה, כיון שהוא יעלה חצי בהשואה לשוייץ. בכלל, אם יש לך כוונה להיות באזורים קרובים לגבול גרמניה, ואפילו גבול אוסטריה או איטליה או צרפת, אני ממליץ מאוד לבדוק אפשרות ללון ולערוך קניות "מעבר לגבול", החסכון עשוי להיות משמעותי מאד. לפני מספר שנים לנתי במלון בפרבר הגרמני של באזל 5 לילות כבסיס לטיולים בצפון שוייץ, החסכון בהשואה למלון בדירוג דומה שכמעט הזמנתי בצידו האחר של הגבול היה כ-130 אירו ללילה לחדר.

לגבי בחירת מלונות אני ממליץ לך מאוד לדבוק במלונות עם מקלחת ושירותים צמודים ועם ביקורות חיוביות בטריפאדוויזור - כבר נתקלתי בביקורות עם כל מיני הערות לא סימפטיות אפילו למלונות *4 שגרמו לי להמנע מלשהות בהם. בדרך כלל מדובר במלונות *3 לפחות, אם כי יתכן מאד שבשוייץ, צרפת וגרמניה גם מלונות *2 יהיו ברמה מספקת. אפשרות נוספת היא צימרים, חפש את המחרוזת holiday home (ובמדינות דוברות הגרמנית ferienwohnung) - ניסיוני הצנוע בגרמניה ובאוסטריה מראה שמדובר בחדרים נעימים ומצויידים היטב. החסרון - השירות בחלקם עונתי, ויש כאלה שדורשים מספר לילות מינימלי או אפילו כניסה ויציאה בימים מסויימים בשבוע.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון.

טפסים נשלחו לחברת הביטוח שנמצאת בלוקסמבורג כדי לבטח את ביטוח ה-Green Card (עלות 105 יורו וזה מכסה את רוב מדינות אירופה, לפחות את הרלוונטיות שבהן ניסע). מחר תתבצע העברת כספים לחברה (אי אפשר לשלם דרך כרטיס אשראי, אלא רק בהעברה בנקאית).

בקשר למלונות. יצא לי כבר לחפש חיפושים דיי מעמיקים וכל מלון שמצאתי במחירים הסבירים לנו נראה טוב.

מצאתי אתר שבו ניתן לעקוב אחרי הספינות בלייב. לפי התאריכים שקיבלנו, אני משער שקוראים לספינה SPES והיא שייכת לקווי גרימלדי. הסוכן הוא אלאלוף ספנות.

הנה הכלי

https://www.marinetraffic.com/en/ais/index/ships/all/shipname:SPES/mmsi:247146000

המכוניות אמורות להיות מועמסות ב-14/9 בנמל אשדוד או ב-13 בנמל חיפה (אם לא יהיה שינוי מהותי בספינות או בכלל בהחלטה - יש לציין שעדיין אפשר לחזור אחורה כי התשלום העיקרי של השילוח עוד לא שולם).

ברגע שנתחיל את הטיול אני אפתח אשכול מיוחד שבו אפרט הכל. הוצאיות יומיות, תמונות, אטרקציות ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותר רק לאחל לך בהצלחה ולבקש שתעדכן אותנו, אולי תתן מוטיבציה לעוד חברים בפורום להגשים חלומות מוטוריים.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנק מנוול. כמעט 70 ש"ח עמלה על 105 יורו ועוד יש לי חשבון אח"מ.

עכשיו אני מתכוון לרכוש חלפים לטיפול כללי למיאטה.

חלפים שיושבים על המדף ומחכים להרכבה :

סט רפידות וצלחות מקוריות קומפלט

קלאץ של אקסידי תואם למקורי

צריך לרכוש :

פילטר שמן מקורי

שמן LM 5W40 סגול

נוזל קירור

נוזל בלמים

מצתים

ספריי קרבורטור

שמן WD40

הולך להכין את הכל עד סופ"ש הבא ואז בשישי מתחיל לטפל בבית חוץ מהקלאץ שיתבצע במוסך.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שבשוויץ כל חריגה קלה מהמהירות החוקית מצולמת .מ4 ימים +השתדלות להיות במהירות חוקית + GPS שמזהיר כל חריגה במהירות. 2 דוחות על חריגה ב5 קמ"ש. אחד 40 פרנק והשני 60. זבלים:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוייץ? מדבקת אוטובאהן, נדמה לי 40 פרנק. חייב להדביק לפני הכניסה - אחרת כל עליה על האוטובאהן יכולה לעלות מאות ואף אלפי ש"ח, יש להם מערכת מצלמות והם לא מוותרים גם אם לוקח להם שנתיים לאתר את בעל הרכב. כנ"ל באוסטריה, אבל מדובר הפחות מ-10 אירו ל-10 ימים. באיטליה שינו בשנים האצרונות את שיטת התשלום באוטוסטראדות, בדוק ברשת.

הקפדה על חוקי התנועה בכלל והגבלות המהירות בפרט - קריטית ביותר בכל אירופה. בשוויץ מדובר במקור הכנסה חשוב של המדינה. הארץ זרועת מצלמות מהירות ורמזור חלקן מוסוות היטב בחפצים תמימים כמו פחי אשפה. חריגה של 4 קמ"ש יכולה לשלוח לך ד"ש עם קנס מהממשלה (רק ההולנדים והנורוגים יותר גרועים, אבל הם לא במפה שלך).

מאגרי מידע על מכמונות מהירות - אם ב-GPS, אם על מפה ואם סתם רשימה בכתב חרטומים אינם חוקיים בשוייץ, צרפת, גרמניה ואוסטריה. מדובר בעבירה פלילית של הכשלת שוטר אפילו אם הרשימה נמצאת בשק הכביסה המלוכלכת בבגאג', והענישה בהתאם.

וד"א - לא תוכל להסתיר את הזהות הישראלית של הרכב, אתה חייב בסימון IL כדי שהרשויות יוכלו לזהות את הרכב. בימים ביטחוניים אלה זו סיבה לשקול מחדש את כל הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי לתשומת ליבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וד"א - לא תוכל להסתיר את הזהות הישראלית של הרכב, אתה חייב בסימון IL כדי שהרשויות יוכלו לזהות את הרכב. בימים ביטחוניים אלה זו סיבה לשקול מחדש את כל הסיפור.

נראה לי קצת מוגזם לשקול הכל מחדש בגלל הזיהוי של לוחית הזיהוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...