Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משועבד לבנק

Mrmor
שימו לב! השרשור הזה בן 3756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ כי יש לי גם שאלות בנושא:

1.

אני עומד לקנות מחר רכב. המוכרת לקחה מימון מהבנק על הרכב.

אז מחר בבוקר, לפני שנעשה העברת בעלות, נלך קודם לבנק שלה. היא תשלם את החוב במקום, ונקבל מהבנק אישור להסרת שעבוד על המקום.

אבל האם בכך אני בטוח ב 100% אין שעבוד?

2.

גם בבנק וגם ברשם המשכונות אמרו לי שלוקח עד שבועיים מהרגע שהבנק מבטל את השעבוד, ועד שהדבר מתעדכן ברשימות של "רשם המשכונות".

לכן מאד סביר שאם ביום בו אני והמוכרת מקבלים מהבנק אישור ביטול שעבוד אכנס ואבדוק אם הרכב ממושכן דרך אתר רשות התאגידים (http://pledges.justice.gov.il/), האתר יראה בכלל שהרכב עדיין ממושכן. וזאת למרות, כאמור, שהבנק נתן לי אישור בכתב שהרכב אינו משועבד יותר. ויקח עד שבועיים עד שאתר רשם המשכונות יתעדכן, ויראה שהרכב באמת אינו ממושכן יותר.

מבינים את הבעיה בבדיקת אתר רשם המשכונות במקרה שכזה?

לכן האם באמת אין טעם לבדוק את אתר רשות התאגידים במידה שרק באותו יום הבחורה ביטלה בבנק את שעבוד הרכב?

3.

אני לא מצליח להבין האם יש הבדל בין המילים "משכון" ו"שעבוד", או שזה מתייחס לאותו דבר?

במילים אחרות - האם יכול להיות שהאוטו כבר לא משועבד לבנק, אך כן ממושכן איפשהו או איכשהו?

4.

כבר שאלו פה, אבל רק כדי להיות בטוח - אין מצב שהרכב משועבד גם לבנק וגם לגורם נוסף, נכון?

אשמח לתשובות בהקדם, פני שאני ניגש לקנות...

תודה, סיון

עריכה אחרונה על ידי sivanez
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשני תהליכים שונים.

השעבוד רשום במשרד הרישוי כל עוד הרכב משועבד לא תוכל להעביר בעלות.

המשכון רשום ברשם המשכונות אשר הינו חלק ממשרד המשפטים. הניסיון שלי אתם מסתכם בהסרת משכון מדירה לאחר שסיימתי לפרוע הלוואת משכנתא - התהליך ארך כ-2 דקות, כולל הקפה שהפקידה שתתה תוך ביצוע הפעולה. השלב הבא היה הסרת הערת האזהרה לטובת הבנק אתל רשם המקרקעין (הטאבו) המקביל להסרת השעבוד במשרד הרישוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

אני עומד לקנות מחר רכב. המוכרת לקחה מימון מהבנק על הרכב.

אז מחר בבוקר, לפני שנעשה העברת בעלות, נלך קודם לבנק שלה. היא תשלם את החוב במקום, ונקבל מהבנק אישור להסרת שעבוד על המקום.

אבל האם בכך אני בטוח ב 100% אין שעבוד? כן.

2.

גם בבנק וגם ברשם המשכונות אמרו לי שלוקח עד שבועיים מהרגע שהבנק מבטל את השעבוד, ועד שהדבר מתעדכן ברשימות של "רשם המשכונות".

לכן מאד סביר שאם ביום בו אני והמוכרת מקבלים מהבנק אישור ביטול שעבוד אכנס ואבדוק אם הרכב ממושכן דרך אתר רשות התאגידים (http://pledges.justice.gov.il/), האתר יראה בכלל שהרכב עדיין ממושכן. וזאת למרות, כאמור, שהבנק נתן לי אישור בכתב שהרכב אינו משועבד יותר. ויקח עד שבועיים עד שאתר רשם המשכונות יתעדכן, ויראה שהרכב באמת אינו ממושכן יותר.

לכן האם באמת אין טעם לבדוק את אתר רשות התאגידים במידה שרק באותו יום הבחורה ביטלה בבנק את שעבוד הרכב? נכון, אין טעם.

3.

אני לא מצליח להבין האם יש הבדל בין המילים "משכון" ו"שעבוד", או שזה מתייחס לאותו דבר? אלו שני דברים שונים.

במילים אחרות - האם יכול להיות שהאוטו כבר לא משועבד לבנק, אך כן ממושכן איפשהו או איכשהו ?הרכב כבר לא משועבד לבנק אך, כן רשום ברשם המשכונות כ "משועבד" עד 14 יום מרגע הסרת השיעבוד.

4.

כבר שאלו פה, אבל רק כדי להיות בטוח - אין מצב שהרכב משועבד גם לבנק וגם לגורם נוסף, נכון ? זה אפשרי אבל בדר"כ לא קורה.

​רשם המשכונות הוא רק לצרכיי רישום ותיעוד ואין בכך להגביל העברת עסקה בין מוכר וקונה.

:|.....

אשמח לתשובות בהקדם, פני שאני ניגש לקנות...

תודה, סיון

בקרוב נקבל אישור מהאישה גם להגברה :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,

אני אדייק: הבנק אמור להנפיק "אישור ביטול רישום משכון", ולשלוח אותו אל רשם המשכונות. ולוקח עד שבועיים שהדבר מעודכן באתר של רשם המשכונות.

אך יש עוד אפשרות, והיא שאלך פיזית בעצמי עם אישור ביטול רישום המשכון שהבנק הנפיק, ואקח אותו אל רשם המשכונות, שיושב ברחוב השלושה 2, ת"א. אם אגיע אליהם פיזית עם המסמך (שדורש חותמת מקורית של הבנק), הם יבטלו על המקום את המשכון, וזה גם יתעדכן מידית באתר שלהם.

לכן אני שוקל מחר לקחת את אישור ביטול רישום משכון שהבנק יתן, וללכת איתו ישירות אל רשם המשכונות, כדי שביטול המשכון יבוצע מיידית. כדי שיהיה לי שקט נפשי בקניה.

כעקרון מהרגע שהבנק הוציא את האישור, לא אמורה להיות בעיה, ורשם המשכונות לא יכול להתנגד לתהליך. אבל בכ"ז, מוזר לקנות רכב שעדיין מעודכן אצל רשם המשכונות כמשועבד. זאת למרות שהוא לא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.

לכן האם באמת אין טעם לבדוק את אתר רשות התאגידים במידה שרק באותו יום הבחורה ביטלה בבנק את שעבוד הרכב? נכון, אין טעם.

3.

אני לא מצליח להבין האם יש הבדל בין המילים "משכון" ו"שעבוד", או שזה מתייחס לאותו דבר? אלו שני דברים שונים.

במילים אחרות - האם יכול להיות שהאוטו כבר לא משועבד לבנק, אך כן ממושכן איפשהו או איכשהו ?הרכב כבר לא משועבד לבנק אך, כן רשום ברשם המשכונות כ "משועבד" עד 14 יום מרגע הסרת השיעבוד.

4.

כבר שאלו פה, אבל רק כדי להיות בטוח - אין מצב שהרכב משועבד גם לבנק וגם לגורם נוסף, נכון ? זה אפשרי אבל בדר"כ לא קורה.

או נירל, סופסוף מישהו שמבין עניין.

כי לבחור ששאל פה קודם ענו בצורה מטעה, ועוד ירדו עליו שהוא חופר...

הוא היה במצב דומה לשלי, ועמד לקנות רכב שממש באותו יום בוטל השעבוד שלו בבנק.

ואמרו לו בצורה מטעה שפשוט יבדוק את אתר רשם המשכונות כדי לוודא שהרכב לא משועבד יותר.

אבל למעשה לא היה לו למה לבדוק באתר, כי אם עדיין לא עברו 14 ימים מרגע אישור הבנק, האתר כנראה בכלל לא מעודכן...

בכל מקרה, המשפט שלי חשוב הוא זה: ​רשם המשכונות הוא רק לצרכיי רישום ותיעוד ואין בכך להגביל העברת עסקה בין מוכר וקונה.

מהמשפט הזה הבנתי ממך שאין צורך שאלך מחר פיזית לרשם המשכונות עם אישור הבנק.

כיוון שברגע שהבנק אישר את ביטול השעבוד, זה הדבר היחיד שמבחינתי כקונה חשוב.

אתה אומר שהעדכון של רשם המשכונות הוא רק פרוצדורה.

שאם הבנק אישר ביטול השעבוד, אין יותר סיכוי שכקונה אוכל איכשהו להפגע בנושאי השעבוד/משכון... נכון?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ברשם המשכונות רשום שהבנק הוא הממשכן.?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, המשפט שלי חשוב הוא זה: ​רשם המשכונות הוא רק לצרכיי רישום ותיעוד ואין בכך להגביל העברת עסקה בין מוכר וקונה.

מממ...רישום מישכון ברשם המשכונות הוא לא קישוט. הוא אכן לא ימנע העברת בעלות אבל הוא בהחלט מאפשר לגוף הממשכן לתבוע ולקבל את הרכוש הממושכן.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מממ...רישום מישכון ברשם המשכונות הוא לא קישוט. הוא אכן לא ימנע העברת בעלות אבל הוא בהחלט מאפשר לגוף הממשכן לתבוע ולקבל את הרכוש הממושכן.

אבל הגוף הממשכן (הבנק) יקבל מחר את שארית החוב מהמוכרת, ויתן לי על המקום אישור שמבחינתו השעבוד הוסר.

אז אין שום בעיה, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בנק, לא מלווה בשוק האפור. הסיכוי שבנק ינסה לעקל רכוש בגין הלוואה שנפרעה קלוש, אלא אם הרכב משועבד וממושכן בגין הלואה נוספת, שלא נפרעה, אבל במקרה כזה הבנק גם לא יסיר את השעבוד.

בכל מקרה - דאג שיהיה לך תיעוד מלא של פרעון ההלואה או אישור להסרת המישכון כך שבמקרה של תקלה תוכל להוכיח שהין לבנק זכות לעקל את הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט נכון.

הגבתי לעניין העקרוני ממנו השתמע כאילו המישכון הוא לקישוט, דקורטיבי בלבד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי קצת סדר

1. רישום ברשם המשכונות הנו הדרך היחידה לבדוק תיעוד מסודר של משכון ושעבוד מטלטלין בארץ . זה ממש אבל ממש לא קישוט.

2. מהרגע שהמוכרת כיסתה את החוב שיש לה על הרכב , פקידת הבנק מוציאה שלושה מסמכים -

רק אחד מהם צריך לעניין את הקונה וזהו אישור הבנק על הסרת שיעבוד הבנק מהרכב של משרד הרישוי.

מסמך נוסף לבעלת החוב על סגירת ההלוואה--מסמך שלישי הולך לרשם המשכונות דרך דואר פנימי של הבנק ומגיע עד שבועיים לרשם המשכונות.

3. מי שרוצה להיות רגוע , יכול לקחת את המסמך השלישי לרשם המשכונות בעצמו ולוודא שהסרת הרישום מן התיעוד מתבצעת מולו

(לא חייב לעשות זה אלא אם כן יש לך זמן פנוי..)

4.מהרגע שהפקידה מוציאה אישור על הסרת שיעבוד היא למעשה מבקשת אישור "און ליין" ממשרד הרישוי . זהו תהליך של דקה

וזה הדבר היחיד שצריך לעניין את הקונה.

בקרוב נקבל אישור מהאישה גם להגברה :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...