Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להסתכל לאויב בעיניים (או: תמונות מפקק בנת"צ/שוליים בכביש החוף)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלעד, כשאתה עוקף מימין (משהו שיוצא לכולנו לעשות כנראה), אתה לא פוגע באף אחד אחר. קרוב לוודאי שאתה גם לא מסכן איש - בכביש ישראלי בינעירוני הרי כמעט תמיד יש פחות רכבים בימין מאשר בשמאל. האמת שאני לא חושב שאפשר לעשות נסיעה מנמיר ועד לנתניה, נניח, או בכל כביש דומה, מבלי לעקוף בימין, כי תמיד אבל תמיד יהיה מישהו בנתיב השמאלי או האמצעי שיסע ב80 קמש, כי ככה.

כולנו עוברים על חוקים כלשהם, אני חושב שזה בלתי נמנע. יש הבדל בין זה לבין להיות חרא לסביבה שלך. אנחנו לא צריכים לנסות לחנך אף אחד, אבל גם לא להפוך לחלק מהעדר, לפחות בדברים כמו עקיפה מהשול או הדחפות בתור או כל דבר דומה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה לא כזה רחוק, יש להם כבר מסוקים.

בין אכיפה איכותית (כמו זו שתיאר אלעד) לבין אכיפה של המהירות המותרת, לאן נראה לך שיופנה משאב זה?

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב שלי נוסע בקטע הזה מידי יום. בחור טוב, רק מה: נוסע דרך קבע בנת"צ. כשהפניתי את תשומת לבו לשרשור הזה, זאת היתה תגובתו:

הבחור הסכים שאפרסם את את הדברים הנ"ל בתמורה לשמירה על חסיונו. מי שמעוניין להתייחס לדבריו מוזמן לעשות זאת.

שאל אותו אם גם בתור בסופר הוא חותך את כולם. או בתור במשרד הפנים. או בתור בבנק. או האם בכל תור אחר הוא רומס את זכויותיהם של האזרחים האחרים בשביל להיות ראשון. ההבדל היחיד בין זה לבין לעשות את זה באוטו הוא שבאוטו אתה "מוגן" בחתיכת מתכת, ולכן יותר קל לך להרשות לעצמך להיות חרא.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בין אכיפה איכותית (כמו זו שתיאר אלעד) לבין אכיפה של המהירות המותרת, לאן נראה לך שיופנה משאב זה?

עכשיו זה ברור יותר:

... אבל זה דורש השקעה של המשטרה באכיפת עבירות שאינן מהירות, ככה שלכולם ברור שזה יקרה ביום שבו חזירים יעופו.

זה לא כזה רחוק, יש להם כבר מסוקים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אני יכול לענות לך גם בלי לשאול אותו: לא, לא, לא ולא. למעשה, הוא די סולד מהתופעות האלה.

באופן אישי אינני מצדיק את מעשהו ואני יודע שלא הייתי נוהג כמותו ומצד שני, כאשר המשטרה עצמה אינה אוכפת את החוק ושוטריה אף מפרים אותו, קשה מאוד לצפות מאזרח נורמטיבי ושומר חוק להתנהג באופן שונה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומים ומשלימים. הנוסעים בנת"צ הם גם הנדחפים באגרסיביות בחזרה לנתיב הימני במחלף רבין (כפר שמריהו) בו מסתיים הנת"צ, ואח"כ נדחפים ימינה במחלף הסירה. בדרך חזרה, בערב, אותם חארות גם יעקפו את הפקק דרך נתיב האוטובוס שצפונית למחלף רבין, דרך נתיב הירידה לרשפון, נתיב ההשתלבות לבאים משפיים/געש ונתיב הירידה/השתלבות ליקום. זאת, עד שישראל כץ יסדר להם נת"צ גם לכיוון צפון :evil:

וואו. בדיוק, אותם העצבים. פעם הייתי עושה את כביש החוף עד הסוף (ואז גם איילון או כבישים 5 ו-6). היום אני מגיע עד רבין. תשמע, אלו פשוט אותם האנשים שעושים את אותם הדברים בכל יום.

אלעד, ראשית תודה על התיקון. לא יודע למה יצא לי מנכ"ל.

בקשר לתוכן, כולם מסכימים שהמשטרה עסוקה בדברים הלא נכונים. מצד שני, די ברור שזה לא ישתנה. המדינה בגרעון, וצריך להוציא אותה משם איך שהוא. כל זה קורה על חשבון תאונות דרכים, ודריסות של ילדים בערים. לכן, השאלה היא מה אנחנו עושים כנהגים כדי לנסות ולשנות פה משהו. גם לי יוצא לעקוף מימין ומסיבות יותר מעצבנות משלך (אני נוסע על 90 בימני, ובאמצעי יש איזה דביל ב75 קמ"ש. באמצעי!). זה מכעיס אותי הכי הרבה. אז כן, אני עוקף אותו מימין. פגעתי במישהו? לא. כשאני נוסע בנת"צ, בעקיפין אני פוגע בכל אלו שלא, מכיוון שאני גם גורר אחרים לעשות את זה אחריי, ואני גם חותך אותם בסוף כדי להשתלב בחזרה בכביש, היכן שהנת"צ נגמר.

כמו שאמרתי, אין לי מקום לשפוט אף אחד, ואני בטוח שחברך הוא אדם משכמו ומעלה. באמת ובלי ציניות. בנוסף, אני מבין מהיכן חברך שואב את הדעה שלו, אך אני פשוט לא מסכים איתה, ואני גם לא חושב שזה תירוץ מספיק טוב. מבחינתי הוא בדיוק כמו אלו שעושים את זה ממניעים אחרים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יוצא לעקוף מימין ומסיבות יותר מעצבנות משלך (אני נוסע על 90 בימני, ובאמצעי יש איזה דביל ב75 קמ"ש. באמצעי!). זה מכעיס אותי הכי הרבה. אז כן, אני עוקף אותו מימין.

לא מדובר "בעקיפה", אלא "במעבר על פני רכב אחר". אם תתייחס לזה כך, בתקווה שתתעצבן פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין תגובתך: גם אני משתדל לשמש דוגמה בכביש, ובהתאם לכך מקפיד על נסיעה בנתיב הימני ועקיפה משמאל. הבעיה היא שבכל בוקר אשתי ואני נוסעים יחדיו לעבודה על כביש 6, ומתנחלי הנתיב השמאלי ממלאים אותו בהמוניהם. אז אני מגיע לאחד כזה ומאותת לו באורות - אם תפסתי אותו ביום טוב הוא יואיל בטובו לפנות לי את השמאלי ואם לא אז אני עובר לשלב הצפירות. אשתי, שמקפידה על קיום חוקי התנועה יותר ממני, מתחילה להתעצבן ואומרת לי להפסיק לחנך את כולם ופשוט לעקוף מהנתיב הימני, שהרי גם ככה אף אחד כמעט אינו נוסע בו.

הייתי יכול לכתוב בדיוק את אותה תגובה ולהחליף את המספר 6 ב-1 וזה היה נכון לגביי ולגבי אשתי :shock:

כאשר המשטרה עצמה אינה אוכפת את החוק ושוטריה אף מפרים אותו, קשה מאוד לצפות מאזרח נורמטיבי ושומר חוק להתנהג באופן שונה.

משום מה זה מזכיר לי מאוד דברים שכתבתי בנושא עורך מגזין הרכב שנתפס על 207 קמ"ש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אין לי מקום לשפוט אף אחד, ואני בטוח שחברך הוא אדם משכמו ומעלה. באמת ובלי ציניות. בנוסף, אני מבין מהיכן חברך שואב את הדעה שלו, אך אני פשוט לא מסכים איתה, ואני גם לא חושב שזה תירוץ מספיק טוב. מבחינתי הוא בדיוק כמו אלו שעושים את זה ממניעים אחרים.

אני דווקא די משוכנע שהוא חתיכת חרא. אבל אולי זה רק אני.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, למען הסר ספק, אני לא טלית שכולה תכלת וגם אני לעיתים רחוקות מבצע עיקוף קטן שפוגע בכמה נהגים אחרים שסביבי. אבל:

1. אני לא עוקף פקק שלם אלא מספר קטן של מכוניות.

2. אני מרגיש כמו חתיכת חרא אחרי שאני עושה את זה.

מה שמפריע לי אצל מישהו כזה, זה שהוא עושה את זה כל הזמן ושהוא לא מרגיש כמו חתיכת חרא (או שנוח לו עם זה שהוא חתיכת חרא).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך נקודת ראייה מעניינת, שונה משלי, למשל לא אתחיל לדמיין איזה סוג של בן אדם יושב ברכב מסויים לפי סוג הרכב, חוץ מBMW לא נראה לי שיש אופי מסויים של אנשים שנוהגים ברכב מסויים בארץ, הכל דיי מעורב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטח שיש.

-לקסוסים/ A6 ומעלה/ סדרה 5 ומעלה/ אי קלאס ומעלה = מנהלים/ בעלי עסקים מצליחים.

-ג'יפוני יונדאי/ קיאה = פרחות מתבגרות.

-קורולה/3 / פוקוס סטיישן/ פלואנס עם טאסות = מיני מנהל בחברה קיקיונית (היום אין כבר עובדים, כולם מינימום מנהלים).

-מכוניות מיני חדשות = סטודנטים/יות עם אבא עשיר/ אנשי קבע צעירים.

-גולף/ אוקטביה/ אסטרה/ לאון חדשות עם מדבקות מגן על הפגושים = גימלאים שהולכים עם כובע מצחיה ירוק עם רשת מאחורה.

-ביואיק לקרוס/ אימפלה/ אלרו = בעלי מניות בחברת דלקים.

-ברלינגו/ פרטנר/ קונקט = אנשים שעובדים.

-דימקס/ האנטר/ היילקס = אנשים שעובדים קשה יותר.

-סילברדו/ F350 = אנשים שמסיעים אנשים אחרים לעבוד קשה.

-גרוטאות מוזנחות מתחת שנת 00' = בטלנים/ סטודנטים בלי אבא עשיר/ בעלי עסקים לא מצליחים.

-מכוניות סופר מיני חדשות לא כולל פולקסווגן פולו = אשתו של ההוא מהקבוצה השלישית/ אם זה בערב אז זה הבן הערס לייט שלהם/ יוסי פרנקוס.

-פולקסווגן פולו = זקנות 70+.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מהשעה האחרונה, שלא בא לי לפתוח עליו שרשור נפרד.

חזרתי הביתה, אחרי שעתיים וחצי בדרכים, רק מחפש איפה להחנות את הרכב שלי וללכת לישון.

בפינה של הרחוב, בזווית של 60 מעלות אל מול המדרכה עומד הרכב של השכנה מהבניין ליד, למרות שיש מקום לחנות שם במקביל עם בולדוזר. מדובר ברחוב חד סיטרי, ובסופו של דבר אני עובר שם תוך שאני משפשף את המדרכה עם הצמיג.

אני מתקשר למשטרה. בזמן שאני ממתין בסבלנות לניידת, עוברים 3-4 רכבים. שניים עולים על המדרכה כדי לעבור, עוד שניים מצליחים לעבור בקושי, תוך שפשוף הצמיג גם כן.

מגיעה הניידת כשאני כבר בבית. אני רואה אותה מהחלון עושה 3-4 סיבובים ברחוב ולא מוצאת את גורם הבעיה (למרות שנתתי להם את המספר של הרכב). בינתיים הטלפון שלי מחייג, אני מנסה לענות אבל השיחה מתנתקת. אני מנחש שאלו הם השוטרים ומתקשר למוקד 100. הניידת עוזבת והבחור בטלפון מבטיח לי שהיא תחזור. אחרי כמה דקות הם חוזרים ואני מתבקש להראות להם את הרכב המפריע. כשאני עושה זאת, השוטר מסתכל עלי בשוק והשוטרת שאיתו שואלת אותי על מה אני רוצה שהם יתנו דו"ח לבעלת הרכב.

אני כמו תוכי מפגר מתחיל לדקלם לה שכבר מספר רכבים עלו שם על המדרכה כדי לעבור, ושהיא מפריע לתנועה ולמיטב הבנתי מותר להחנות רק במקביל למדרכה, אלא אם מסומן אחרת. בתגובה היא מתחילה לצעוק עלי שאין סעיף כזה, ש"יש מצוקת חניה" ושהיא לא תתן לה דוח כי אין על מה. הניידת עוזבת שוב, אני עולה למלעה, כדי לפתוח גוגל ולמצוא את הסעיף הזה ב תקנות התעבורה:

העוצר, המעמיד או המחנה רכב בכביש אשר בו מותר לעצור, להעמיד או להחנות

יעמידנו

בקו מקביל לשפת הכביש, בין אם יש בו אבני שפה ובין אם לאו, כשהגלגלים

הקרובים לאבני

השפה או לשפת הכביש הם במרחק של לא יותר מארבעים ס"מ מהם, זולת אם

התירה רשות

התימרור המקומית באותו כביש חניה זוויתית וסימנה אותו לצורך זה.

האם אני חי במדינה אחרת? הסעיף הזה בוטל? אפשר להשאיר את הרכב כמו שעושים בעלי הסמארט במאונך איפה שבא לי?

האם הגענו סופית לנקודה בה אין בכלל טעם לפנות למשטרה בשום נושא הקשור לתעבורה, כי הוא לא יטופל גם ככה? למה הם שם? על מה מתבזבזים כספי המסים שלי? בחיים, אבל בחיים לא הרגשתי יותר מתוסכל מהמצב בארץ מאשר עכשיו. מבחינתי קיבלתי את ההוכחה האחרונה שאולי הייתי נדרש לה לזה שאזרחים שומרי חוק הם דרג ז' כאן. כל מי שהתלבט אם עדיף להיות ערס - כן, עדיף להיות ערס. בהצלחה לכולנו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...