Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להסתכל לאויב בעיניים (או: תמונות מפקק בנת"צ/שוליים בכביש החוף)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תהייה מיליארדר, תקים עמותה חדשה למען תרבות נהיגה ותתרום 200 ניידות למשטרה. ככה תוכל להחליט בשבילם איזה חוקי תנועה צריך לתגבר באכיפה.

יש כאן שתי אפשרויות רעות מאוד:

1. השוטרים לא יודעים את החוקים, שאסור לנסוע בנת"צ או בשוליים. מצב רע מאוד שבו השוטר לא יודע מה הוא אמור לאכוף בכלל, למעשה הוא מקבל משכורת מבלי לדעת את עבודתו.

2. השוטרים יודעים את החוקים אבל לא אוכפים אותם כי:

א. לדעתם זה לא מסוכן (ואז יש לנו בעיה עם שוטרים שהאיי קיו שלהם כנראה חד ספרתי),

ב. או שקיבלו הוראות לא לאכוף את העבירות האלה (בדיוק אותו דבר כמו המקרה הקודם, רק שהפעם מדובר על כל שדרת הפיקוד של מתנ"א עם איי קיו חד ספרתי),

ג. או שפשוט לא מעניין אותם לאכוף את העבירות האלה (ואז מה הם עושים על מדים ומקבלים משכורת בכלל?).

איך שלא תסתכל על זה הפתרון הוא לפרק את מתנ"א לחלוטין ולהרכיב מחדש.

בוא נגיד שאם היה מדובר במחלק חקירות של משטרת ישראל עם התנהלות כזאת, כנראה שהיו הרבה יותר רוצחים, אנסים ושודדים במדינה.

לא רק זה אלא אם היה מדובר בהתנהלות של גוף פרטי, ולא בכיס של המדינה, מצב כזה לא היה נמשך (בהנחה והיינו נכנסים בכלל למצב כזה).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אוכפים מהירות ונהיגה תחת השפעת אלכוהול, כי זה מה שאור ירוק משלמים עליו, ולזה slow ride התכוון.

אתמול או שלשום, סתם מתוך עניין, נכנסתי לאתר של "אור ירוק". החלק שעוסק ב"מחקר" מקדיש איזה 3 מאמרים ומחקרים לכמה מהירות זה רע. וכל שאר החוקים? הם סתם מיותרים.

מה שהכי מרגיז הוא, שהכל כאן מתחבר לתוך איזה מעגל קסום אחד - האנטגוניזם של מדינה כמדינה לספורט מוטורי, ההתייחסות לכל מי שרוצה לנסוע לא ב90 גג כרוצח פוטנציאלי וכו'. במקום לדחוף את התחום הזה קדימה, לעודד אנשים לקחת קורסים בנהיגה מתקדמת וכו', מתייחסים לעוסקים בזה כעבריינים פוטנציאלים, כשבתכלס אם כבר יש מישהו בארץ שמכבד נהגים אחרים יותר אלו הם האנשים שבאמת חיים תרבות וספורט מוטורי. אבל לך תסביר את זה לאידיוט ההוא מ"אור ירוק", שבחסותו פורסם בזמנו דו"ח שהאשים את טל שביט ז"ל בתאונה שלו, בדיוק כפי שהיה מאשים כל אחד אחר, רק כי הוא חי את אותה התרבות המוטורית ש"אור ירוק" כנראה כל כך סולדים ממנה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בקיצור התשובה היא 2.ג. בפוסט שלי, כדי לקבל ניידות חדשות?

או שהיוצרות הפוכות וקודם הניידות החדשות הגיעו ורק אז הרגשת ה"חייבות" לאור ירוק?

בכל מקרה אני לא רואה פתרון שלא כולל פירוק מתנ"א כפי שאנחנו מכירים אותו לגורמים והקמתו מחדש

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב שלי נוסע בקטע הזה מידי יום. בחור טוב, רק מה: נוסע דרך קבע בנת"צ. כשהפניתי את תשומת לבו לשרשור הזה, זאת היתה תגובתו:

שמע,

כולם צודקים שם בכל מילה.

אני מודה בזה שאני חרא.

פשוט נמאס לי להיות הפראייר שעל חשבונו שאר הזונות חוסכים זמן.

אם זה לא היה בא על חשבוני, אז מילא, אבל אני לא מוכן להיות הקורבן, חד משמעית צריך למצוא לזה פתרון.

כמו שהוא אמר, זה כמו עדר, אם אף אחד לא היה נוסע שם, תאמין לי, גם אני לא הייתי עושה זאת, אבל בהתחשב בנסיבות ובמה שהולך בבוקר, מבחינתי פקקי הבוקר זה מלחמה, אני מול שאר העולם, אף אחד לא רואה אותי, לא שם עלי, לא מכבד אותי, למה שאני אתנהג שונה ואהיה הילד הטוב שרומסים אותו?

אני מעדיף לא להגיב בפורום, כי זה סתם למשוך אלי אש, ושוב, הם בהחלט צודקים.

הבחור הסכים שאפרסם את את הדברים הנ"ל בתמורה לשמירה על חסיונו. מי שמעוניין להתייחס לדבריו מוזמן לעשות זאת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין הרבה מה להגיד, זה צפוי. אפשר להבין אותו אבל אני לא מזדהה איתו.

הישראלי הממוצע אמר את דברו- "אני לא יצא פראייר".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי את האמירות האלו, משפט במשפט, מאנשים שעובדים איתי כאן ונדחפים בסוף הפקק, ועושים דברים דומים אחרים.

כל אחד עושה את הבחירה שלו אם להיות בהמה או לא. מניח שרוב המגיבים כאן בחרו את הצד שלהם. וכל שאר המדינה מתנהלת בשיטת ה"אני לא אצא פראייר", כפי שציין SlowRide.

זו אכן מלחמה. אני חושב שרק בשביל ההרגשה הטובה שלי אני בכל זאת אפנה עם זה מתישהו למתנ"א, רק בשביל לראות מה יגידו לי (אם בכלל). מעבר לזה, הדרך היחידה לנצח במלחמה הזו היא פשוט לא לחיות כאן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתך. כל בוקר נוסע בימני ומקלל. בעיקר את משטרת ישראל, שאם היא מראה את עצמה בכביש החוף, זה רק כי הניידות שלה בעצמן נוסעות בנת"צ.

משטרת ישראל? חחח

משטרת ישראל בוורסיה שלה כמשטרת התנועה היא עוד זרועה של המדינה לגבות כסף מהאזרחים.

פה לא מעניין שהתשתיות על הפנים, שיש עבריינים עם 50-40 עבירות תנועה שמועלים לכביש כל פעם מחדש, העיקר לתפוס את הנהג שנסע בכביש מהיר 120 במקום 90, זו שנשרפה לו המנורה וכו'.

תרבות מוטורית אין כאן, ומתרכזים בדו"חות מיותרים וועדות חקירה- ככה המדינה מתנהלת.

מי שאוכל לבד, אוכל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב שלי נוסע בקטע הזה מידי יום. בחור טוב, רק מה: נוסע דרך קבע בנת"צ. כשהפניתי את תשומת לבו לשרשור הזה, זאת היתה תגובתו:

הבחור הסכים שאפרסם את את הדברים הנ"ל בתמורה לשמירה על חסיונו. מי שמעוניין להתייחס לדבריו מוזמן לעשות זאת.

אני יכול להגיד שאני מבין, אבל הדבר הזה תופס לגבי כל הפעולות ה"אגואיסטיות". אם כולם חותכים בפקק, גם אני. אם כולם נדחפים לכיכרות - גם אני, וכדומה. אנשים בכביש מתחלקים לשניים, אלו שמנסים להוות דוגמה, ואלו שאומרים: "ברומא התנהג כרומאי". אני יוצא מתוך נקודת הנחה שכל מי שבפורום הזה בוחר להוות דוגמא. למה? כי אם לא אנחנו, אז מי? הרי מנכ"ל המשטרה שם פס על חוקים. אני בטוח שחברי עמותת אור ירוק לא נוסעים 90 קמ"ש בימני. אז נכון, זו תחושה מכעיסה, למה אני צריך להיות בסדר כשלאחרים מותר להיות חרא? ההרגשה הזו מובילה את האנושות הרבה שנים, ולא רק בכבישים. כאחד שלומד היסטוריה כעת, אני יכול להעיד שכאשר מסתכלים על גרמניה ואירופה 1920-1945, אי אפשר שלא לשאול: איך אנשים נתנו לדברים כאלו יד? והאמת, זה בדיוק אותו אפקט העדר. אחד עושה, והשאר אחריו. (אני חס וחלילה לא משווה בחומרת הפעולות, רק כאנלוגיה מעניינת מאוד לאנושות בעבר ובהווה, נושא מרתק בפני עצמו, אם מישהו מעוניין לשמוע אשמח לפרט בכמה שורות). למזלנו, הרוב, בוחרים לנסוע כחוק. אם כולם היו מרגישים כמו חברך, אז כביש החוף היה פנוי, והנת"צ היה פקוק. מעבר לכל מה שאמרתי, הבעיה היא שמי שנוסע בנת"צ כדי לא לצאת "נדפק", שוכח שהוא יוצא "דופק". וכרגיל, הוא לא דופק את אלו שמכעיסים אותו, אלא את אלו שנוסעים לפי החוק. לכן, אני מבין מהיכן מגיעה הדעה, אבל אני חושב שהיא לא יכולה להגיע ממישהו שרואה בעצמו חובב מוטוריקה, כי זה פשוט אומר שהוא לא נלחם על המוטוריקה בארץ, אלא הפך לאלו שהורסים אותה. והאמת, יש לי חבר בדיוק כזה. כשיש פקק, נוסע בנתיב מקביל, ובשנייה האחרונה חותך. הוא תמיד אומר: "מה לעשות אני שמוק, אבל אני לא היחיד". כל עוד אין אכיפה, מה אכפת לו?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי היום בבעיה בנת"מ, בלי פקק: מסלול המטרונית ביציאה הדרומית מחיפה. היתי צריך לצאת ימינה לכיוון כביש 4 מימיני מטרונית - אין בעיה. מאחוריה אוטובוס - גם אין בעיה. אבל בהמשך שורה של פרטיות שעקפו מימין ולא אפשרו לרדת לנתיב היצירה.

הבדיחה היא שבעבר, לפני הפעלת המטרונית, המשטרה היתה אוכפת שם. כעת - יוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים בכביש מתחלקים לשניים, אלו שמנסים להוות דוגמה, ואלו שאומרים: "ברומא התנהג כרומאי". אני יוצא מתוך נקודת הנחה שכל מי שבפורום הזה בוחר להוות דוגמא. למה? כי אם לא אנחנו, אז מי? הרי מנכ"ל המשטרה שם פס על חוקים. אני בטוח שחברי עמותת אור ירוק לא נוסעים 90 קמ"ש בימני. אז נכון, זו תחושה מכעיסה, למה אני צריך להיות בסדר כשלאחרים מותר להיות חרא? ההרגשה הזו מובילה את האנושות הרבה שנים, ולא רק בכבישים.

רק הערה קטנה: מי שעומד בראש המשטרה הוא המפכ"ל.

לעניין תגובתך: גם אני משתדל לשמש דוגמה בכביש, ובהתאם לכך מקפיד על נסיעה בנתיב הימני ועקיפה משמאל. הבעיה היא שבכל בוקר אשתי ואני נוסעים יחדיו לעבודה על כביש 6, ומתנחלי הנתיב השמאלי ממלאים אותו בהמוניהם. אז אני מגיע לאחד כזה ומאותת לו באורות - אם תפסתי אותו ביום טוב הוא יואיל בטובו לפנות לי את השמאלי ואם לא אז אני עובר לשלב הצפירות. אשתי, שמקפידה על קיום חוקי התנועה יותר ממני, מתחילה להתעצבן ואומרת לי להפסיק לחנך את כולם ופשוט לעקוף מהנתיב הימני, שהרי גם ככה אף אחד כמעט אינו נוסע בו.

וביננו? היא צודקת (ואל תספרו לה שכתבתי את זה, לפולניות אסור לומר שהן צודקות. הן לא תשכחנה את זה בחיים, והן אף פעם אינן מתות). אם המשטרה לא עושה את מלאכתה ודואגת לתקוע דו"חות לכל אותם מתנחבלים, למה אני צריך לשבור את הראש בניסיון לחנך אותם? אם הם מרשים לעצמם לעבור על החוק ולעשות לי תנועות מגונות כשאני מאותת להם עם האורות שאני מעוניין לעקוף, למה לי אסור?

כמו שכתבו כמה מגיבים בשרשור הזה: ביום שבו המשטרה תתחיל למלא את תפקידה ולעצור אותם, כולם יתחילו להתיישר לפי החוק - אלה שנוסעים בנת"צ לצד אלה שאינם מוכנים לזוז ימינה ולפנות את הנתיב לרכב מהיר מהם. אבל זה דורש השקעה של המשטרה באכיפת עבירות שאינן מהירות, ככה שלכולם ברור שזה יקרה ביום שבו חזירים יעופו.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא כזה רחוק, יש להם כבר מסוקים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על דברים דומים בדיוק התפתח דיון לוהט בסוגיית ה"בריונות"/"נדחפים" בכביש, לא מזמן, כאן בפורום.

ככל הנראה שצריך להשלים עם זה שישנם שני סוגים של נהגים בישראל, ועל כל אחד מאיתנו לבחור צד, בהתאם לחינוך שקיבל מהוריו/הקארמה/מה שיש לו בין הרגליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על דברים דומים בדיוק התפתח דיון לוהט בסוגיית ה"בריונות"/"נדחפים" בכביש, לא מזמן, כאן בפורום.

דומים ומשלימים. הנוסעים בנת"צ הם גם הנדחפים באגרסיביות בחזרה לנתיב הימני במחלף רבין (כפר שמריהו) בו מסתיים הנת"צ, ואח"כ נדחפים ימינה במחלף הסירה. בדרך חזרה, בערב, אותם חארות גם יעקפו את הפקק דרך נתיב האוטובוס שצפונית למחלף רבין, דרך נתיב הירידה לרשפון, נתיב ההשתלבות לבאים משפיים/געש ונתיב הירידה/השתלבות ליקום. זאת, עד שישראל כץ יסדר להם נת"צ גם לכיוון צפון :evil:

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...