Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להסתכל לאויב בעיניים (או: תמונות מפקק בנת"צ/שוליים בכביש החוף)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
ההשוואה שלך בין הלקסוס ללאדה כלל אינה רלבנטית לדיון. יכול להיות שהשכן הגיע ללקסוס כי הוא מוצלח במה שהוא עושה ומרוויח בהתאם, ממש כפי שיכול להיות שאתה הגעת ללאדה מפני שהתענוג שלך בחיים זה לפוצץ את הכסף שלך על אלכוהול ונשים.

בשורה התחתונה שניכם הגעתם למה שיש לכם - בין אם זה לקסוס ובין אם זה לאדה - בזכות עצמכם, העדפותיכם ובאופן לגיטימי.

זה לא המצב בפקק שבו יש מישהו שמנצל את השוליים ועוקף - הוא משיג יתרון על פני השאר בצורה שאינה לגיטימית.

לא ניסיתי לעשות השוואה, רק להראות לאיזה דברים מגיעים עם צורת החשיבה הממורמרת הזאת של "למה אני תמיד הפראייר, למה לו יש ולי אין". זה לא משנה איך יש לו יתרון עליך, זה מה שאתה עושה כדי להשיג את היתרון הזה. אתה יכול לעבוד קשה ולקנות גם לקסוס, אבל אתה מעדיף לגנוב אותה כי אתה מרגיש משום מה שאתה הקורבן בסיפור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נסיעה בשוליים, גם אם זה למטרה טובה, אסורה עפ"י החוק. אני חושב שרק לדו"ג מותר בפקק.

אסור עפ"י החוק גם לדו"ג, גם לאופניים וגם לקורקינט, כל דבר עם גלגלים אסור לו לנסוע בשוליים.

בנושא הדו"ג, הגיעו להסכמה כזאת או אחרת עם מפקד מתנ"א שהעבירה הזו לא תיאכף על דו"ג.

לגבי ההשתלבות - כבר כתבתי בנושא בעבר, העיקרון הוא שתשתלב בתנועה מוקדם ככל האפשר ולא תשאר בנתיב שדינו להסתיים.

מה גם שזה גורם לפחות אנטגוניזם מצד האנשים שעומדים בפקק אם אתה משתלב מייד כשהקו המקווקוו מתחיל ולא מנצל את נתיב ההאצה כדי להתקדם ככל האפשר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנימה אישית, גם אני אחד "מהחארות" רק שאצלי אני באופנוע וקיבלתי "הכשר" למעשה מהמשטרה.

בנושא הדו"ג, הגיעו להסכמה כזאת או אחרת עם מפקד מתנ"א שהעבירה הזו לא תיאכף על דו"ג.

זו נקודה מאוד בעייתית ובלתי דמוקרטית. מבלי לחוות דיעה אישית על ההחלטה (גם אני הייתי אופנוען) משטרת ישראל החליטה על דעת עצמה שחוק מהחוקים איננו מעניין אותה / איננו צודק, ולכן היא איננה אוכפת אותו. בלי הודעה רשמית ובלי ביטול החוק על ידי הרשות המחוקקת, יודעים האופנוענים ש"מותר" לנסוע בשוליים כי משטרת ישראל ביטלה בפועל את החוק.

גם האלפים שנוסעים כל יום בנת"צ קיבלו הכשר דומה - בהתעלמותה, המשטרה פשוט מתירה את הנסיעה בנתיב.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, אתה צודק.

רשמתי בשרשור מקביל שהמשטרה היא הגוף המבצע ולא הגוף המחוקק ואין לה כל זכות "לבטל" חוקים.

בזמנו, הייתי בסיפוח מספר חודשים לאגף התנועה.

יום אחד נמאס לי מכל אותם נהגים שחושבים שהנת"צ נסלל עבורם ולכן החלטתי להתמקד באותה משמרת בעבירה זו.

נרשמו 15 דוחות על עבירה זו (אם זכרוני אינו מטעה אותי).

כשחזרתי לתחנה עם הדוחות, חטפתי בראש מהמפקדים שצעקו עלי שלא אוכפים עבירות נת"צ וזו ההנחיה מגבוה.

באותו רגע נראיתי כך: :shock:

כששאלתי מדוע יצאה ההנחיה נעניתי שבגלל שיש פקקים אז הוחלט לא לאכוף את העבירה.

אז כבר נראיתי כך: :shock::shock::shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה היה קורה אם כל נהגי כביש החוף היו קוראים את ההודעה שלך (שיש הוראה לא לאכוף בנת"צ בגלל פקקים). מעניין כמה אנשים שקראו את ההודעה היו ממשיכים לנסוע בנתיבים ה"רגילים".

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחיה כביכול היתה לפני שלוש שנים.

היום אני כבר לא משרת במשטרה ולכן אין לי מושג אם עדין יש הנחיה כזאת.

אני גם לא יודע אם זו היתה הנחיה מקומית או כלל מחוזית.

שלא ישתמע מפה שיש עדין הנחיה כזאת. אני לא יודע מה המצב כיום והאם העבירה נאכפת או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא יודע אם זו היתה הנחיה מקומית או כלל מחוזית.

שלא ישתמע מפה שיש עדין הנחיה כזאת. אני לא יודע מה המצב כיום והאם העבירה נאכפת או לא.

לצערי אני יודע (מעדות ראייה) שהעבירה לא נאכפת. אחרת קשה להסביר ניידת תנועה שנוסעת בנת"צ בשיירה, כשלפניה ואחריה מכוניות פרטיות, בהתעלמות הדדית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו נקודה מאוד בעייתית ובלתי דמוקרטית. מבלי לחוות דיעה אישית על ההחלטה (גם אני הייתי אופנוען) משטרת ישראל החליטה על דעת עצמה שחוק מהחוקים איננו מעניין אותה / איננו צודק, ולכן היא איננה אוכפת אותו. בלי הודעה רשמית ובלי ביטול החוק על ידי הרשות המחוקקת, יודעים האופנוענים ש"מותר" לנסוע בשוליים כי משטרת ישראל ביטלה בפועל את החוק.

גם האלפים שנוסעים כל יום בנת"צ קיבלו הכשר דומה - בהתעלמותה, המשטרה פשוט מתירה את הנסיעה בנתיב.

נכון, וזה חוזר על עצמו בכל העבירות שגורמות לתאונות הקשות, אי מתן זכות קדימה, סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק ועוד.

וגם בעבירות נוספות כמו נסיעה שלא בכיוון החץ, נסיעה שלא בנתיב הימני, עיכוב התנועה ועוד.

אם תשאל נהג היום רוב הסיכויים שהוא יגיד לך שאלה לא עבירות בכלל והוא בסדר כי הוא נסע במהירות המותרת ולא דיבר בסלולרי ועבר רק ברמזור ירוק (ולמי אכפת שהצומת כבר הייתה מלאה והוא נתקע לסבב שלם במרכז הצומת?).

משטרה שקובעת לעצמה איזה עבירות לאכוף ואיזה לא (ועוד ראש אגף התנועה מצהיר על כך במסיבת עיתונאים!) היא לא דמוקרטית, היא חוטאת לתפקידה, וראוי שתפורק מיידית ותוקם מחדש.

לצורך השוואה, כשרמטכ"ל ניסה לקבוע באמצעים כשרים ופחות כשרים לשר הביטחון מי יהיה זה שיחליף אותו, זה הפך לחקירת מצ"ח וחקירה פלילית, ולא זה סתם נקרא "פוטש".

המשטרה כמו צה"ל צריכה לאכוף את החוקים ללא הבדלה בין חוק לחוק, בשביל זה יש כנסת ושר תחבורה.

לצערי אני יודע (מעדות ראייה) שהעבירה לא נאכפת. אחרת קשה להסביר ניידת תנועה שנוסעת בנת"צ בשיירה, כשלפניה ואחריה מכוניות פרטיות, בהתעלמות הדדית.

ההודעה הזו לא הייתה שלי :)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיחחתי קצת... הרי בין 6:30-9:00 המצב אותו דבר ואפילו יותר גרוע בדרך לת''א, מניסיון רכבים פרטיים נוסעים שם חופשי, אין להם מושג מזה נת''צ.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיחחתי קצת... הרי בין 6:30-9:00 המצב אותו דבר ואפילו יותר גרוע בדרך לת''א, מניסיון רכבים פרטיים נוסעים שם חופשי, אין להם מושג מזה נת''צ.

מבצע אכיפה של שבוע שבועיים וזה ישתנה.

בדרך מראשון לצומת בית דגן גם שמו פס על הנת"צ עד מבצע האכיפה שהיה לפני כמה שנים.

מאז גם בשעות המותרות אף אחד לא נוסע בנת"צ חוץ ממני ועוד כמה נהגים שיודעים לקרוא עברית, וכל השאר נוסעים בנתיבים הרגילים...

מי שהגיב בנוגע להשתלבות - זה מה שחשבתי בדיוק.

אבל גם כאן בדומה לעוקפי הנת"צ יש לא מעט אנשים שמנצלים זאת, ופה העניין הוא שאין אכיפה, ואולי זו אפילו לא עבירה על החוק, וזה נותן לגיטימציה להרבה יותר נהגים לעשות זאת לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לקרוא את הפוסט שלי מהעמוד הקודם. מסתבר שהמשטרה ביטלה גם את האיסור לחנות באופן שמפריע לתנועה. המשטרה מבטלת לא מעט חוקים במדינה. אין זמן לטפל בהכל. חחייבים לתפוס את אלו שנוסעים ב140 בכבישים מהירים - הם הסכנה האמיתית למדינת ישראל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה הייתה התגובה של העיתונים בארץ לו צה"ל היה בוחר איזה משימות הוא מבצע ואילו לא.

על אחת כמה וכמה אילו היה מתראיין אלוף פיקוד צפון ומודיע קבל עם ועדה כי עם האיום הסורי, הוא לא מתמודד, והסורים יכולים לירות טילים כאוות נפשם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון משמח (אולי).

הבוקר היה עמוס למדי בכביש החוף. הסיבה התבררה בין שפיים לנוף ים - שוטרים שנראה שעצרו מכוניות (ראיתי משאית פפסי + 4 פרטיות) שנסעו בנת"צ (וכמובן חסמו את הנת"צ כתוצאה מכך).

אמנם היה הרבה יותר יעיל לאכוף את הנת"צ בשימוש במצלמת וידאו, אבל אני מוכן לעמוד כל בוקר בפקק עד שהתופעה המכוערת תפסק.

אני מקווה שהשוטרים לא יקבלו נזיפה מהמפקד כשיחזרו לתחנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...