Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה מתגלגלת | רנו קליאו דור 5 (וחצי) דגם הרפאים 2021-22

Kooper

פוסטים מומלצים

לפני 9 שעות, סולל הדרך כתב:

לכתוב חוות דעת אחרי 200 ק"מ זה לא באמת רציני.

סע על הרכב כמה חודשים ואז תשב לכתוב, זה יהיה הרבה יותר אמין ומקצועי.

אני לא מבין למה ידני? היום בעידן הרובוטי כפול המצמדים שסה"כ מגלה ע"פ אמינות טובה, אפילו  על ה dsg כבר לא מתלוננים... איזו סיבה יש לעמוד בפקקים עם גיר ידני?

ברובוטי תקבל יותר הילוכים והעברות יותר מהירות.

חוץ מזה, אחלה צבע

תתחדש

למה ידני? כי יש אנשים שאוהבים לנהוג והגיר הזה הוא הרבה יותר מהנה עבורם מכל אופציה אוטומטית שקיימת, למי שיודע להתנהל איתו אז גם לעמוד בפקקים זה רחוק מלהיות מטריח. נורא פשוט.

אמינות - כבר שמענו על כמה הגיר הרובוטי אמין. אתה אומר דבר כזה על דגם שבדור היוצא שלו סבל מאינספור בעיות שקשורות לגיר הרובוטי שלו. במקרה של הרכב הספציפי הזה גם אם לא היה אכפת לי מהנאה מנהיגה וגיר ידני לא הייתי קונה את הגרסה הרובוטית שלו.

לפני 9 שעות, אליהו שבת כתב:

ידני, אמין, לא באמת זול

באמת שלא מבין למה לערבל דלק בעידן החשמל

תתחדש, נראה רכב נפלא!

מה זאת אומרת למה, קודם כל מחיר, למרות שאני מסכים שבמקרה הנוכחי לא מדובר בעסקה מדהימה (התמורה לכסף היתה פי כמה יותר גבוהה בדור היוצא של הקליאו הידנית) חשמל עדיין מייקר את העסק, למה הוא צריך עוד לייקר את העסקה אם הוא לא נוסע המון קילומטרים שמצדיקים את זה?

דבר שני אם אתה מתכוון לחשמלי מלא אז אולי אין לו תשתית טעינה בבית ואז העסק יותר מדי מסורבל בשבילו.

בנוסף וזה אפקט צדדי, מערכות היברידיות/חשמליות הופכות את הרכב לפחות מהנה לנהיגה (כלל אצבע), למי שהאלמנט הזה הוא עדיין בעל חשיבות מסויימת (כן גם ברכב לא ספורטיבי במיוחד כמו פה) אז זה מפריע, במיוחד אם כאמור היתרונות של המערכות האלה לא רלוונטיות אליו ולא חוסכות לו באופן משמעותי בכדי שזה יצדיק את האקסטרה עלות והחסרונות הנלויים.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אוהב לצלם בפילם, לבשל מעל מדורה, לשמוע חדשות של הBBC בגלים קצרים ולכבס בנהר.

אוהב...

העתיד כבר פה ואף אחד לא נוהג על ידני יותר וזה גם לא כיף (אלא אם אתה משקר לעצמך).

הגירים הרובוטים כפולי המצמד עובדים נהדר ואפילו ממש אמינים בשנים האחרונות.

ולמי שמתעקש להיות בשליטה יש טיפטרוניק.

• רעיון גרוע 13
  • משעמם 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סולל הדרך כתב:

אני אוהב לצלם בפילם, לבשל מעל מדורה, לשמוע חדשות של הBBC בגלים קצרים ולכבס בנהר.

אוהב...

העתיד כבר פה ואף אחד לא נוהג על ידני יותר וזה גם לא כיף (אלא אם אתה משקר לעצמך).

הגירים הרובוטים כפולי המצמד עובדים נהדר ואפילו ממש אמינים בשנים האחרונות.

ולמי שמתעקש להיות בשליטה יש טיפטרוניק.

גם אני נהנה יותר מגיר ידני, ולגבי אמינות? הידני עדיף.

• אהבתי 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לשקר לעצמך" הוא מטבע לשון
הוא לא הופך אותך לשקרן או משמש כמילת גנאי
בפסיכולוגיה קוראים לזה דיסוננס.

חבל שלא אתה ולא מנהלי הפורום מבינים את הניואנס הזה

אני לא מבקר בחירה כזו או אחרת, אלא מעורר דיון.
היות וזה שרשור התחדשות... אז תתחדש.

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

וזה גם לא כיף (אלא אם אתה משקר לעצמך).

ממתי כיף זה עניין מוחלט? לך לא כיף ולו (ולי) כן כיף. איפה הבעיה?

עריכה אחרונה על ידי tza
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה כיף...

אני נהנה לכבס את הבגדים בנהר עם סנובון.

כל האוטומציה הזאת סתם הורסת את חווית המשתמש.

כנ"ל לפתח פילם בחדר חושך.

וגם לבשל מעל המדורה סופג את גיל הריח של העשן.

כיף כמו לעמוד בפקקים האינסופיים של גוש דן להכניס לראשון, ללחוץ על המצמד וחוזר חלילה.

מצד שני יש אנשים שכיף להם ללכת על גחלים אז באמת אין לדעת מה עושה טוב לאנשים בחיים.

לפיכך אני מתנצל בפעם השניה ומאחל לפתוח השרשור הנאה מרובה מרכבו ומאחל לו שבשרשור הזה יכתבו רק דברים טובים שערבים לאוזנו.

• רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה לא מסוגל להבין שיש אנשים שאוהבים את זה? לא כולם נוסעים בפקקים.

לך לא כיף עם גיר ידני, לי כיף, לפותח השירשור כיף, ואנחנו לא היחידים.

הרי אף אחד לא הכריע את פותח השירשור לקנות רכב ידני.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין אנשים שלא מדליקים מזגן בקיץ כי זה מייבש להם את האוויר 

לא מבין אנשים שמעלים תמונות שלהם מהפסטיגל וכותבים "איזה כיף"

לא מבין את מתנגדי החיסונים...

יש הרבה דברים שבגילי המופלג אני מתקשה להבין.

אם זה שרשור של חשיבת יחד וכולנו רק מברכים, סבבה אני אשתוק.

אבל אם מותר קצת לתהות בקול רם ואולי רחמנא ליצלן גם לבקר עניינית בלי סתימת פיות, אז יש לי עוד רשימה ארוכה של דברים שאני לא מבין.

שבת שלום  ותנשמו עמוק, זה עוזר, נשבע לכם.

• רעיון גרוע 1
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 46 דקות, סולל הדרך כתב:

אבל אם מותר קצת לתהות בקול רם

את זה מותר, רק שאתה לעגת והבאת אנלוגיות לא הכי קשורות כדי לחזק את הנקודה שלך.

דווקא ממרום גילך אתה יכול להבין למה יש משיכה לידני, הרי באת מהדור הזה שעוד עירבב. 

אבל אין לך, זה בסדר גמור, לאחרים יש, גם בסדר גמור.

• אהבתי 3

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה הדיון בכלל. חסרים תחביבים שלצופה מן הצד שלא מתעניין נראים בלתי נסבלים עד מזוכיסטיים? בכל תחום זה קיים. אז מה החידוש בנהיגה מערבת?

יש אנשים שנהנים מנהיגה מנותקת כלומר כמה שפחות "לנהוג"..

אני ועוד חברים כאן נהנים מאוד מנהיגה מערבת-מחוברת (או איך שתנסחו). בחווית הנהיגה הזאת גיר ידני הוא מרכיב חשוב.

הרכב שלי בעל אופי פעולה מחוספס ואני מאוד נהנה לא לפספס שום דבר שקורה תחת מכסה המנוע ובין הרכב לכביש. זה בדיוק מה שגורם לי לנהוג לעיתים מעל 600KM ביום בטיולים. וגם להנות מנסיעה פשוטה ביומיום.

פשוט מגוחך שצריך להסביר דבר כזה בפורום כזה, אבל זה קורה שוב ושוב.

אולי כדאי לפתוח פורום נפרד לכל אלה שמייחלים ליום שבו הרכב האוטונומי יפתור אותם מהעונש הזה..🤣

עריכה אחרונה על ידי tza
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה לא הייתה העובדה שסולל הדרך לא נהנה מידני, או שאני וחברי פורום אחרים כן.

חלילה אין לי דבר נגד אף אחד. סך הכל מבקש יחס מינימלי כבנאדם.

הבעיה הייתה הצורה שבה הוא השתלח (והציג את עמדתו) על נהיגה ידנית ועליי אישית. אני מאמין שאיש איש באמונתו יחייה, ושכולנו בסוף שווים בערכנו. לא רואה איך העדפה שלי לגיר רגיל פוגעת במישהו, ואיך השוואה שלי למתנגד חיסונים או כביסה בנהר/פיתוח פילם בחדר חושך קשורה. כל אחד שיעשה מה שטוב לו, וגם אם יש דברים שמפריעים, אני חושב שיש דרך נאותה להסביר/להעלותם לדיון. יש הבדל בין לשאול "קופר, מדוע רכשת רכב ידני? הרי אוטומט יותר יעיל או אמין וכו". לבין "קופר, אתה בגדול משקר לנו ולעצמך בזה שאתה אוהב ידני, כי זה ח**. אינני מבין מדוע אתה נוהג על ידני באותה המידה שאינני מבין מדוע יש אנשים שאינם מתחסנים. ויתרה מכך, זה שקול בעיני ללכבס כביסה בנהר ולראות שידורי טלויזיה בקופסה בשחור לבן."

בסוף הפורום הוא מקום להעלות מגוון של דעות, להכחים אחד מן השני, ואולי גם ללמוד. אני בדעתי לא שללתי אף אחד אחר. מקווה שנוכל לשמור על שיח מכבד ולכבד את דעותיו של השני, גם אם הם לא דעותינו. 

בברכה,

קופר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, סולל הדרך כתב:

ואף אחד לא נוהג על ידני

תסתכל על מדינות פחות עשירות באירופה, אלו שפחות או יותר מקבילות לישראל, תראה ששם ה"אף אחד" הזה עדיין מגיע לאיזור 50%-60% מאלו שקונים מכוניות חדשות. וזה לא עניין שהם נהנים מזה יותר או פחות, אלה ככה. לא חייבים לשלם  משהו כמו 10% תוספת למחיר הרכב על משהו שאתה מסתדר מצויין בלעדיו. נהיגה בפקק מעצבנת באותה מידה בדיוק עם כל סוגי הגיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, סולל הדרך כתב:

העתיד כבר פה ואף אחד לא נוהג על ידני יותר ו

הבוס שלי נוהג בידני

אשתי נוהגת בידני

בעל ובעלת הדירה שלי נוהגים בידני

השכן מהבית לידי נוהג בידני (וגם אשתו)

השכן מהבית לידו, גם כן מחזיק 2 רכבים ידניים (שגם אשתו נוהגת בהם)

לשכן מהבית לידו, יש 3 רכבים במשפחה, ש2 מהם היו ידניים וכעת רק 1 (כי ה208 הוחלפה לפיקאסו...)

לשכנים ממול, גם כן זוג, יש רכב ידני

ל3 מתוך 6 אנשים שעובדים איתי יש רכב ידני (ל3 האחרים אין רכב)

גם בלימודים (תואר שני בפסיכולוגיה, מדגם פחות מייצג של חובבי נהיגה), אנחנו 4 סטודנטים מתוך 28 שעוד בוחשים בגיר ידני, אחת מאיתנו אפילו בחורה רחמנא ליצלן.

'אף אחד' זה קצת כוללני, רק קצת. בסביבה הקרובה מאוד שלי (פיזית וחברתית) יש לא מעט אנשים שעוד נוהגים בידני, גם אם נראה שרוב העולם כבר לא.

לפני 5 שעות, itaysamurai כתב:

דווקא ממרום גילך אתה יכול להבין למה יש משיכה לידני, הרי באת מהדור הזה שעוד עירבב. 

אם הוא מבוגר (אני לא יודע מה גילו) הוא גדל בדור שלנהוג בידני היה כורח המציאות, ובדרך כלל ברכבים לא הכי נעימים לנהיגה. היום רכבים ידניים נעימים וקלים הרבה יותר לתפעול, זה לא כמו להחליף הילוכים ברכב בלי סינכרוז ושעון סלד.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Kooper כתב:

הבעיה הייתה הצורה שבה הוא השתלח (והציג את עמדתו) על נהיגה ידנית ועליי אישית. 

אף אחד לא השתלח בך ואף אחד לא דיבר לגופו של אדם אלא לגופו של עניין. אם אתה לא יודע לקבל ביקורת אל תכתוב בפורום ציבורי.... אגב זה היה לגופו של אדם.

לפני כשעה, Buki כתב:

תסתכל על מדינות פחות עשירות באירופה, אלו שפחות או יותר מקבילות לישראל, תראה ששם ה"אף אחד" הזה עדיין מגיע לאיזור 50%-60% מאלו שקונים מכוניות חדשות. וזה לא עניין שהם נהנים מזה יותר או פחות, אלה ככה. לא חייבים לשלם  משהו כמו 10% תוספת למחיר הרכב על משהו שאתה מסתדר מצויין בלעדיו. נהיגה בפקק מעצבנת באותה מידה בדיוק עם כל סוגי הגיר. 

תסתכל על ארה"ב...

איך זה קשור בכלל? אנחנו אמריקה? אנחנו מזרח אירופה? לא!

אנחנו ישראל ואף שוק בשום מקום אחר בעולם לא רלוונטי להשוואה הזאת. לא מבחינת הצפיפות על הכבישים, תרבות הנהיגה, מחירי הרכבים ומחיר הדלק.

זה שכל החברים בפקולטה של פלוני אלמוני נוהגים על גיר ידני וגם השכן והסבתא לדוד בלטביה לא מעיד על כלום.

תכלס... כמה רכבים ידניים פרטיים נמכרים פה בשנה?

אני מנחש שפחות מ5%

אז תכלס... אף אחד פה לא נוהג על גיר ידני.

ניחא היה מדובר באיזה רכב לוהט, אבל עם כל הכבוד סופר מיני סטנדרטית. כמה מרגש יכול להיות בה גיר ידני? אפילו רוב רכבי הספורט הכי אקזוטיים נמכרים היום עם גיר אוטומטי. גיר ידני היה ונגמר בדיוק כמו הפילם  או הדיון הסוער שהיה לי לפני 10 שנים בפורום אחר בעניין הפלזמה שזו טכנולוגיה לא רלוונטית. ותראה מה קרה? 

גם ימיו של הגיר הידני ספורים בעולם הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...