Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה מתגלגלת | רנו קליאו דור 5 (וחצי) דגם הרפאים 2021-22

Kooper

פוסטים מומלצים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב מהמם, מה הכוונה בביטול מראות חשמל לאור משבר השבבים? אין כיוון חשמלי למראות/מראות מתקפלות?

נראה לי שתוספת ההילוך השישי היא משמעותית מאד.

בין הרכבים הידניים האחרונים ששווים משהו ונמכרים כאן. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיפול האוטומטי של המראות (בנעילה של הרכב והכפתור שמקפל אותם) לא קיים והפונקציה לא פועלת. הנציג ציין שבגלל משבר השבבים יש מחסור בצ׳יפ. גם ציין שנמסרו רכבים (מגאנים וקפצ׳ורים) ללא פיצרים של בטיחות בגלל מחסור בשבבים. יש ריקול פתוח והתחייבות שבמהלך 2022 יגיע השבב ויתקינו מחדש.

ואכן עשיתי סקירה מעמיקה על רכבים ידניים חדשים, וזו באמת האופציה אם להגיד היחידה שמרגישה רכב ולא משהו משנות ה90 ששכחו אותו.

• מבאס 1
  • רעיון טוב! 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, bobi כתב:

כמה המחיר?

יש נכונות להתמקחות על המחיר אצל היבואן, כמו שהיה עם הקליאו לפני 5 שנים, שהורידו די הרבה במיקוח?

אחרי מיסים ואגרות יצא 97,584. זול? לא כל כך. האם הייתה אופציה ידנית כזו מפנקת שעונה על הדרישות שלי? לא מצאתי.

המחיר תחילה היה מדובר על 88,000. אך במהלך ההמתנה כפי שציינתי בשרשור ייעוץ, התעדכן הדגם. תכלס מבסוט על הדגם המעודכן. הגיר ה6 והתיקון האקטיבי מאד רלוונטיים עבורי.

ההנחות באו ליידי ביטוי בהתקנות מקומיות חינם, וטנק מלא על חשבונם (כמעט 1,500) הנחה.

יש לאימי מועדון חבר, והשוונו בסקר שוק שלי את ההנחה שהם נתנו על סיאט (ארונה - בשבילה, בסוף רכשה בכלל ג'וק). גם ההנחה של חבר לא הייתה כזו משמעותית.

למשל שבדקתי בסוזוקי, לא הסכימו לשמוע על הנחה בגלל שזה "ידני" ולפי הסוכן של סוזוקי "לא תמצא שום חברה אחרת שמתמחרת גיר רגיל בכ15K פחות".

בכלל אמנם סוזוקי נחשבת לאמינה יותר, אך בתור לקוח החווית שירות שלהם מזעזעת ומתחת לכל ביקורת. אישית מהחוויה שלי, לסניף סוזוקי אוטו-גיל רחובות אמליץ לא להתקרב.

הנחה ממיקוח בקרסו לא היה כל כך. האשימו את משבר השבבים וכדומה. במקביל אליי היו עוד שבע הזמנות פתוחות לאותו הדגם (ידני 6 הילוכים).

הגיעו רק 3 רכבים לארץ (כולל שלי - הגיע לארץ ב24/10/21), והפעם הבאה שמשוער שייצרו שוב זה במרץ 2022 לפי היצרן. 

משהו בשביל הנשמה: הצמיגים יוצרו בשבוע 29 של 2021 (אמצע יולי) מה שמסתדר על הדיווחים של הנציג. ובגדול הרכב שלי (שם עדיין לא ניתן) יוצר בכמעט "ייצור אישי".

שורה תחתונה, מבחינת חווית שירות וחוויה כלקוח קרסו ורנו מקבלים אצלי אחד עשר מתוך עשר.

הנציג שטיפל בי (במידה והגעתם לסניף שורק - ראשון לציון, חפשו ובקשו את אופיר) היה קשוב וזמין לאורך כל הדרך.

תמונות פנים: (עריכה: מתנצל על האיכות😄)

14dc5e87-66e3-4dce-875d-9e12fc979b46.jpg

עריכה אחרונה על ידי Kooper
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, בעולם המצטמצם במהירות של מכוניות עם גיר ידני, זו כנראה האופציה הכי אטרקטיבית בצד הזה של מאה אלף שקל. (ייבוא הפולו והאיביזה כבר לא קיים לאחר מתיחות הפנים למיטב ידיעתי). 

לגבי השליטה מההגה, או יותר נכון מאחורי ההגה, אתה תתרגל אחרי כמה נסיעות. 

אין לך במקרה ניסיון עם קליאו דור קודם כדי להשוות אותן במקרה (מבחינת התנהגות בעיקר, הפנים כבר פי כמה יותר טוב מהדור הקודם).?

לגבי השירות, אני לא ממליץ על המוסך המרכזי שרק איתו יש לי ניסיון מהמורשים שלהם. איפה שלא תבחר לטפל ממליץ להסיר את מסיר הפיח שמתווסף אוטומטית. 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר לא זול כמו שאמרת, זה כמעט נדיר, אם בכלל למצוא ידניות מאובזרות

תתחדש לך!

בחירה טובה וסע בדרכים פנויות

• אהבתי 1

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, נשמעת רכישת מאוד מעניינת.

כמה כוח סוס יש למנוע הזה? בגדול חבילה טובה למחיר לדעתי, בהתחשב באבזור, הגיר, ומצב השוק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, EliC25 כתב:

תתחדש, נשמעת רכישת מאוד מעניינת.

כמה כוח סוס יש למנוע הזה? בגדול חבילה טובה למחיר לדעתי, בהתחשב באבזור, הגיר, ומצב השוק.

לפי הקטלוג שלהם 90. קיצוץ של עשרה פונים מלאים "בזכות" תקן זיהום אוויר מחמיר יותר.

האמת? אני לא מרגיש שינוי בסחיבה מדגם נסיעת המבחן (5 הילוכים). שאפרופו, קרסו היחידים שנותנים עדיין נסיעת מבחן על רכבים ידניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

קצת הפתעת אותי שסיפרת על מרווח במושב האחורי, אני עם קליאו (מהעבודה) ומעוניין להחליף רק בגלל גודל תא הנוסעים.

• מעניין 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה ידנית מצויינת אבל המחיר מאוד מאוד מוגזם. לא רואה הצדקה לפער בין המחיר של הדור הקודם (שגם היה ידני ראוי ומאובזר מאוד לזמנו) לדור הנוכחי. 

סבבה אז האינטריור והאבזור השתפרו אבל זה די given במעבר דור, גם הקליאו דור 4 היתה הרבה יותר מאובזרת ומשופרת מהדור השלישי, זה לא אומר שהמחיר צריך לקפוץ בכזה פער. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפיצה במחיר גם היתה משום מה רק עם כניסת הדגם המעודכן, דור 5 המקורי עלה 10K פחות ולא נראה שהוסיפו 10K באבזור: למיטב הבנתי ההבדלים היחידים הם בקרת (בניגוד להתרעת) סטיה מנתיב ועוד הילוך. המנוע אותו מנוע רק עם כיול אחר. מעניין האם המחיר עלה אצל היצרן או שסתם מדובר בהגדלת הרווח של היבואן.

בתאריך 5.11.2021 בשעה 15:35, Kooper כתב:

לרכב כפתור SOS שפועל. יש גם מצב אוטומטי לזה, הזהירו אותי לא לנסות ללחוץ עליו סתם.

כרגע אני מוצא את התפעול של השליטה במולטימדיה מן ההגה מסורבל, ואת ההפעלה של בקרת השיוט מסובכת. (בקרת שיוט "טיפשה" וגילוי נאות פעם ראשונה שאני נוהג על רכב על מערכת שכזו)

התפעול של בקרת השיוט די סטנדרטי ודומה לכל בקרת שיוט שיצא לי להיתקל בה.

לגבי ה SOS אכן פועל ומגיע למענה של מד"א, והם מתעצבנים אם לוחצים עליו סתם (האמת צודקים. אבא שלי החליט לבדוק את הכפתור כשקניתי את הרכב).

עריכה אחרונה על ידי RedLabel
  • אהבתי 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, RedLabel כתב:

הקפיצה במחיר גם היתה משום מה רק עם כניסת הדגם המעודכן, דור 5 המקורי עלה 10K פחות ולא נראה שהוסיפו 10K באבזור: למיטב הבנתי ההבדלים היחידים הם בקרת (בניגוד להתרעת) סטיה מנתיב ועוד הילוך. המנוע אותו מנוע רק עם כיול אחר. מעניין האם המחיר עלה אצל היצרן או שסתם מדובר בהגדלת הרווח של היבואן

הקליאו הקודמת (שגם באה עם יחידת הנעה הרבה יותר טובה מהדור שלפניה בניגוד לדור הזה שדי זהה בקטע הזה) תומחרה גם ב 70 אלף בחלק גדול ממחזור החיים שלה, זה כבר באמת היה מחיר מציאה שאני לא מצפה לקבל מהדור הנוכחי בשלב הזה ובאקלים הנוכחי אבל אשכרה לייקר אותה בעוד 11 אלף ש"ח על המחיר שהושקה בו? מי שמע דבר כזה בסגמנט הזה וברמות מחירים כאלה? 

ממש הזייה. 

אגב בקרת השיוט מאחורי ההגה זה דבר סופר נוח, הנדסת האנוש של הקליאו מצויינת דווקא. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, RedLabel כתב:

הקפיצה במחיר גם היתה משום מה רק עם כניסת הדגם המעודכן, דור 5 המקורי עלה 10K פחות ולא נראה שהוסיפו 10K באבזור: למיטב הבנתי ההבדלים היחידים הם בקרת (בניגוד להתרעת) סטיה מנתיב ועוד הילוך. המנוע אותו מנוע רק עם כיול אחר. מעניין האם המחיר עלה אצל היצרן או שסתם מדובר בהגדלת הרווח של היבואן.

לי בהתחלה הנציג אמר שזו התייקרות לאור משבר השבבים, לאחר הרמת גבה ועין חדה שלי ששמה לב ל6-הילוכים במקום 5 גילינו את ההבדלים.

שורה תחתונה מבחינתי התיקון האקטיבי (שאחרי שהחלשתי לו את הרגישות) וההילוך השישי מאד רלוונטים. המנוע זה כנראה נטו בירוקרטיה על הנייר, ואני בספק רב אם יורגש הבדל בין "קליאו רגילה" "למעודכנת". שורה תחתונה אני מאד מרוצה "שהצלחתי" לתפוס אחת מעודכנת.

התפעול של בקרת השיוט די סטנדרטי ודומה לכל בקרת שיוט שיצא לי להיתקל בה.

אחרי נסיעה ארוכה ראשונה לצפון, 

יצא לי להתנסות בדרך בבקרת שיוט והיא נוחה להפליא. לא מבין איך עד היום נהגתי בלי זה.

מבחינת נוחות נסיעה אין על מה לדבר. פשוט חלום. גם מבחינת בידוד רעשים (רוח כביש ומנוע) הרכב מאד מאד שקט. אחרי תדלוק ראשון, עדיין אין מספיק מידע ונסיעה כדי לקבל צריכה ממוצעת.

לגבי ה SOS אכן פועל ומגיע למענה של מד"א, והם מתעצבנים אם לוחצים עליו סתם (האמת צודקים. אבא שלי החליט לבדוק את הכפתור כשקניתי את הרכב).

זה גולש על סים משלו? או "רוכב" על הנייד?

לפני 6 דקות, Doron_Z כתב:

אגב בקרת השיוט מאחורי ההגה זה דבר סופר נוח, הנדסת האנוש של הקליאו מצויינת דווקא. 

בדגם הזה מאחורי ההגה זה השליטה במולטימדיה, והבקרת שיוט על ההגה. מסכים שלדעתי המקום הטבעי של בקרת השיוט היא מאחורי ההגה, אבל אין לי ולו תלונה אחת להנדסת אנוש של רנו.

עריכה אחרונה על ידי Kooper

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...