Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה מתגלגלת | רנו קליאו דור 5 (וחצי) דגם הרפאים 2021-22

Kooper

פוסטים מומלצים

רמת ריגוש מנהיגה היא סובייקטבית, כמו גם ריגוש מפיתוח פילם בחדר חושך או כל תחביב אחר.

אם זה עושה לאיש טוב, אז מה התהייה?

גם אני (בגילי המתקדם) בחרתי לפני שנה לחזור לגיר ידני בעיקר כי הבנתי שאכן כמו שאמרת דינם להעלם, אז רציתי לבלות עד קצת, כל עוד עדיין אפשרי מנהיגת דיילי בגיר ידני. וכן, זה בסופר מיני עם מנוע צנום. וזה ממש לא עניין של שקר עצמי, סגפנות, ובטח לא רמת הפופלאריות של הידני אלא בחווית המשתמש.

אז לפני שאני נתקע לשארית חיי עם PRND מול העיניים בתוך מקרר חשמלי, תרשה לי ולאחרים בבקשה עוד כמה שנים להינות מהתחביב שלנו.

עריכה אחרונה על ידי Dudi2
  • אהבתי 4

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 6 שעות, EliC25 כתב:

הבוס שלי נוהג בידני

אשתי נוהגת בידני

בעל ובעלת הדירה שלי נוהגים בידני

השכן מהבית לידי נוהג בידני (וגם אשתו)

השכן מהבית לידו, גם כן מחזיק 2 רכבים ידניים (שגם אשתו נוהגת בהם)

לשכן מהבית לידו, יש 3 רכבים במשפחה, ש2 מהם היו ידניים וכעת רק 1 

לשכנים ממול, גם כן זוג, יש רכב ידני

ל3 מתוך 6 אנשים שעובדים איתי יש רכב ידני (ל3 האחרים אין רכב)

גם בלימודים, אנחנו 4 סטודנטים מתוך 28 שעוד בוחשים בגיר ידני, אחת מאיתנו אפילו בחורה רחמנא ליצלן.

איזו בקיאות,

אני לא זוכר איזה רכב יש לבני משפחה שלי.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
גם אני מעדיף ידני !
  • מצחיק 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, סולל הדרך כתב:

ניחא היה מדובר באיזה רכב לוהט, אבל עם כל הכבוד סופר מיני סטנדרטית. כמה מרגש יכול להיות בה גיר ידני? אפילו רוב רכבי הספורט הכי אקזוטיים נמכרים היום עם גיר אוטומטי. גיר ידני היה ונגמר בדיוק כמו הפילם  או הדיון הסוער שהיה לי לפני 10 שנים בפורום אחר בעניין הפלזמה שזו טכנולוגיה לא רלוונטית. ותראה מה קרה? 

גם ימיו של הגיר הידני ספורים בעולם הזה. 

בשביל מי שאוהב לנהוג, גיר ידני משפר את המצב בבערך כל רכב אפשרי, גם הכי מעפן שיש. 

פה במקרה הזה לא מדובר גם ברכב מעפן אלא ברכב מודרני שנחשב למצטיין (על פי הביקורות) אז בטח שגיר ידני מבחינתנו ישפר אותו עוד יותר. 

רכבים אקזוטיים אלה רכבים שהרבה פעמים רואים ביצועים כמטרה העליונה והקדושה ופה ברור שגיר ידני קצת סותר את זה כי הוא לא מהיר כמו רובוטי מודרני אבל שים לב שכמעט כל רכב שמוגדר כ Drivers car שנועד לדבר לנהג - גיר ידני יהיה שם, כולל הדגמים הכי הכי של פורשה ולוטוס עד להוט האץ' כמו TYPE R ו יאריס GR ורכבי הנעה אחורית למיניהם כמו הברז, ניסאן 400Z החדש וכו' 

אז כן הגיר הזה דינו להיעלם לצערנו (כמו גם הגיר האוטומטי עצמו שיוחלף בחשמל) אבל עדיין הרכבים הכי מדוברים ואהובים בעולם באים איתו ובערך כל עולם חובבי הרכב מחכה כבר לסופרה הידנית (תראה כמה ביקורות יש על הרכב שמציינים עד כמה זה חסר בה) אז כנראה שבכל זאת יש בו משהו שאתה לא קולט ומתקשה להבין. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Mr.Hybrid כתב:

איזו בקיאות,

אני לא זוכר איזה רכב יש לבני משפחה שלי.

תראה, רוב האנשים שציינתי אלו אנשים שיש לי קשר יום יומי איתם, בכל זאת... אני רואה את הרכבים שלהם מדי יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

ובזאת נסיים את הדיון "גיר ידני, יחסינו לאן", תודה למשתתפים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים -

הרכב בסופש סיים הרצה (מעל 1,200 ק"מ).

מורגש שיפור בתגובה של הרכב, ובעיקר בהעברת הילוכים.

בספר רכב אין אזכור למפרט הטיפולים (שאם זכור לי מחויב להיות מסופק ע"פ חוק), ובפניה למרכז השירות נתקבלתי בסירוב לקבל את המסמך הנ"ל של היצרן. מאד תמוהה בעיניי. האם מישהו נתקל/יש בידו מפרט טיפולים?

בכל היבט אחר הרכב לטעמי מנצח. 

אחזור לעדכן בהמשך שיהיה לי יותר מידע.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת משהו שנקרא "חוברת שירות ואחריות" או משהו דומה? אם כן, אולי זה שם.

בכל מקרה אתה אמור לקבל תוכנית טיפולים בצורה כלשהי. אין היגיון שלא מוסרים כזו.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בקליאו 3 ובקקטוס/ ספייס סטאר מפרט טיפולים לא נמצא בספר עצמו אלא בחוברת נפרדת.

• מעניין 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, קורן בן אשר כתב:

קיבלת משהו שנקרא "חוברת שירות ואחריות" או משהו דומה? אם כן, אולי זה שם.

בכל מקרה אתה אמור לקבל תוכנית טיפולים בצורה כלשהי. אין היגיון שלא מוסרים כזו.

כן, אחרי שיחה עם נציג נחמד הסביר לי את זה ומצאתי את החוברת הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

פות"ש יש לך עוד רשמים עד עכשיו מהקליאו?

הזמנתי גם קליאו ידנית בדיוק כמו בדגם שלך (6 הילוכים). 

המשלוח אמור להגיע בימים הקרובים ואז אעשה נסיעת מבחן על הידנית. 

הזמנתי רק כדי לשריין את הדגם (יגיעו רק כ-15 ידניות) עד לנסיעת המבחן ולאחריה אחליט אם אני משאיר אותה או מבטל. 

אודה למידע נוסף ואם השתנתה דעתך בקשר לרכב. 

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 20.1.2022 בשעה 19:22, nati86 כתב:

פות"ש יש לך עוד רשמים עד עכשיו מהקליאו?

הזמנתי גם קליאו ידנית בדיוק כמו בדגם שלך (6 הילוכים). 

המשלוח אמור להגיע בימים הקרובים ואז אעשה נסיעת מבחן על הידנית. 

הזמנתי רק כדי לשריין את הדגם (יגיעו רק כ-15 ידניות) עד לנסיעת המבחן ולאחריה אחליט אם אני משאיר אותה או מבטל. 

אודה למידע נוסף ואם השתנתה דעתך בקשר לרכב. 

תודה. 

אהלן ומחילה על התגובה המאוחרת.

הרכב נהדר לכל דעה בעיניי ומשרת את צרכיי בצורה נאמנה ומעבר.

הצריכה הממוצעת נעה בין 1:14 ל1:16, כתלות בנסועה. (עירוני/בינעירוני).

אנצל את ההודעה הזו למיני-עדכון על הרכב:

מד אוץ - 6500 ק"מ ומטפס.

דברים מוזרים (בעיות) - לפעמים מערכת העצור - סע "שוכחת" שהיא ברכב עם גיר רגיל, והרכב נשאר כבוי. צריך להשאר במקום עם קלאץ' ובלמים לחוצים, משום שהרכב מנסה להניע לבד. כנ"ל גם לגבי כיבוי מנוע (זריקת קלאץ').

בדרך מהירה מעוקלת נתקלתי בתופעה מוזרה, זה מרגיש כאילו המערכת תיקון נתיב "בריב עם עצמה" ומנסה לתקן לא בצורה טובה. קצת קשה לי לתאר דרך המסך, אבל לא משהו שגרם לי לרצות להשבית אותה.

נזק - שילוב של חורף, גשם, לילה, עייפות,חוסר עירנות ותשתית עירונית "ראוייה לשבח". התוצאה 2 צמיגים שהתפוצצו ביום שישי בערב.

במזל זה קרה ליד הבית אז למחרת הגיע הגרר ונרכשו 2 צמיגים תואמים.

מבחינת צריכת הדלק, הרכב עושה את מחצית הדרך בעיר וב431.  הצריכה הממוצעת עומדת על 1:15 כבר כמה תדלוקים רצוף. 

מצב הECO נהיה מבחינתי מצב נסיעה בעיר.

מבחינת נוחות של הרכב (שאחד מחברי הפורום ציין שלא ניתן לספק מרושם ראשוני אלא רק מנהיגה ממושכת) אין לי שום טענה לגבי הנוחות של הרכב. הרכב נהדר לנהיגה ארוכה מבחינתי.

סיכומון - 

דעתי נשארה איתנה, ואמליץ לכל אשר מעוניין עדיין לקבל גיר רגיל בעידן המודרני לבחור ברנו קליאו (גרסת 6 הילוכים) למרות המחיר.

בשורות טובות, ושנדע זמנים טובים יותר.

קופר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

איך עברה וחלפה לה שנה כה מהר?

הזמן לעדכון השנתי הראשון לסקירה הזו😁.

נתחיל מקצת מספרים יבשים:

הרכב נסע 17,646 ק"מ בכבישי ישראל. בכמעט כל תוואי הדרך שיש לארצנו הקטנה להציע.

הרכב צרך בשנה האחרונה 1130.99 ליטרים, שבאו לידי ביטוי כ 7845.45 ש"ח.

במהלך השנה וכמפורט במעלה השרשור, הוחלפו שני צמיגים. סהכ עלות 1,100 ש"ח.

מחירון משוקלל לפי יד 2 - 79,350 ש"ח.

ביטוח חודש אצל מגדל כאשר נבחרה על ידי בשנית לחברה עם ההצעה הכי אטרקטיבית,

חובה 1,682 ש"ח

מקיף 4,117 ש"ח

כיסוי לכל נהג מעל גיל 21. כולל ביטול השתתפות עצמית והטבות אחרות.

טיפול נעשה במוסך ההילוך השישי - באר יעקב.

פילטר שמן מקורי - 96.09 ש"ח
פילטר אוויר מקורי - 145.39 ש"ח

פילטר מזגן מקורי - 124.99 ש"ח

שמן מנוע בתקן המתאים - 227.43 ש"ח

שעתון עבודה של כ421.8 ש"ח.

שיצאו ביחד בדיוק 1,200 ש"ח אחרי הנחה של 5%.

אחרי שהבהרתי למוסך שהרכב שלי לא לוח מודעות,

הסכימו להוריד את הפלסטיק השחור שלהם סביב הלוחית רישוי שלי.

סך הכל יצאתי מרוצה מהמוסך ומהשירות שלהם. 

החלק הפחות נחמד:

בהמלך השבוע האחרון קיבלתי טלפון ממרכז התצוגה להגיע למוסך המרכזי כדי להתקין את הריקול על הקיפול מראות שלא נמסר ברכישה.

כבר אז ידעתי שאתחרט על ההגעה למוסך המרכזי (כמו שפירטתי בתחילת השרשור לגבי סטיית הרכב).

ההתקנה עברה חלק. כמה שעות לאחר מכן הרכב הניע, אך ללא מזגן, מערכת, וכל טוב. הרכב גם לפעמים נכבה ספונטנית, כאילו זרקתי קלאץ'. 

אחרי שהנעתי כמה פעמים כדי להבין מה אני רואה, החלטתי לחזור למוסך כדי שייתמודו עם הבעיה. יש לציין שהרכב בחיים לא עשה בעיה כזו לפני התקנת הצ'יפ. כשהגעתי לשם אחרי שהאשימו אותי שאין שום בעיה עם החלפת הצ'יפ ואני ממציא וכנראה משקר להם, המחשתי למנהל המוסך על התקלה. כמובן שישר נחרץ להגיד שאין קשר לחלוטין מהטיפול שעשו בבוקר. הרי אין הגיון בין החלפת צ'יפ למערכת ומזגן שאינם מגיבים. טענתו הייתה שתדלקתי לא נכון וזו הבעיה חד משמעית. כמובן לא היה קשר לתדלוק, משום שהרכב תודלק שבועיים קודם לכן. אחרי שהעברנו עוד כמה שעות מאד נחמדות חזרו אליי עם זנב מושפל שהרכב תקין. מה הבעיה הייתה? "כמה שגיאות זיכרון שלא ברור כיצד הגיעו". בכ"מ הוציאו דגימת דלק, לא ברור בשביל מה.

שורה תחתונה - ביצעו איפוס למחשב רכב (שכנראה לא ביצעו בהתקנה של הצ'יפ), והכל נפתר. כרגע הרכב מצוין ללא שום תקלות.

המלצתי מתוך החוויה - להתרחק מהמוסך המרכזי. רק איתי בתור עמדו עוד כמה אנשים, כולם עם תקלות חוזרות/חדשות מטיפול במוסך. בנוסף השעתון לשעה שלהם גבוה פי כמה וכמה בהשוואה למוסכים מורשים אחרים. ברמת השירות ללקוח הם נכשלים פעם אחר פעם לדעתי.

סיכום-

למרות הכל הרכב נפלא ונהדר מכל הבחינות. הרכב חסכוני, וצורך אחד ל14-17, כתלות ביחס בין עירוני לבינעירוני. 

בנסיעות ארוכות לא מרגישים כאבים או חוסר נוחות. המנוע מאד שקט, ורוב מהמורות בכביש נספגות היטב.

ההילוכים עוברים חלק, ולא מרגישים בכלל שמדובר ברכב ידני.

יצא לי להתנסות בנסיעות "עמוסות" (3 מזוודות גדולות, ו5 נוסעים) והרכב סוחב הכל בלי בעיה.

מעטים הם האנשים שיבחרו במודע ברכב ידני, ועוד בעידן הרכבים החשמליים.

אך אם אתם כמוני ולא מסוגלים להרפות מן הריגוש שבקלאץ' והורדת ההילוך, אמליץ בחום להעיף מבט על הקליאו.

בשורות טובות,

קופר.

• אהבתי 8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לקרוא. תמשיך להינות.. טוב לדעת שיש ממי לקנות רכב ידני בעתיד ;-)

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...