Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, edward כתב:

שאלתי שאלה ותשובתך הייתה שאלה מצויינת אבל לא זו השאלה. "מה היה לפני 1995 לא כל כך מעניין." ככה לא מנהלים דיון אבל העיקר שאתה משכנע את עצמך.

ולגבי הגויים אצטט את בן גוריון - " לא משנה מה יגידו הגויים, משנה מה יעשו היהודים"

שאלתי 4 שאלות ולא ענית על אף אחת מהן. וגם על ה-"מה היה לפני?" עניתי. למרות שזו שאלה די מפגרת. בין היתר כי מודל ההשראה של חצי מתומכי הרפורמה זה לא מה היה לפני 1995 אלא מה היה לפני מאה שנה, כשהם חיו בגטו בבלארוס או פולין. וגם כי הצד שלך אוהב להזכיר כל הזמם את הפנקסים האדומים ואת מפאי. ובמילים פשוטות יותר - אם אתה לא מבין שאת הנעשה צריך להתאים למציאות של היום ולא לאיזה משהו חצי אמורפי מלפני 40 שנה - חבל.

בחייאת. לפחות תפסיק לשקר שדמוקרטיה מעניינת אותך, כי מן הסתם היא לא, ואתה גם לא מבין מה היא. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4790

• פינדר

3820

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, edward כתב:

אתה טועה. עד 1953 השופטים נבחרו על ידי הממשלה, או יותר במדויק על ידי בן גוריון עצמו. 

הועדה הוקמה אז אבל היה ברור לכולם שהמקור הסמכות זו הכנסת, וכמו שהועדה הוקמה אפשר גם לפרק אותה ולחזור למצב הקודם.

ובעבר היותר רחוק היתה מלוכה. זה לא אומר שאפשר לפרק את מה שיש לנו ולחזור למשטר מלוכני.

זה פשוט דיון מעגלי. כל עוד לא נגיע להסכמה שבדמוקרטיה לא ייתכן מצב שהגוף המחוקק שולט בגוף המבצע ולהיפך, וגם בגוף השיפוטי.

במקומות האחרים בהם הגוף המבצע בוחר את הגוף השופט ישנם, בניגוד לאצלינו בלמים אחרים. גוף מחוקק אחד או יותר שאינם קשורים, חוקה, הגבלת כהונה. אי אפשר לבחור בפינצטה חלק אחד קטן מתוך מערכת מורכבת ולצעוק - אצל כולם זה כך ולהסתיר את כל שאר המערכת. 

נ.ב.

הסיבה העיקרית לכך שהזכות לשאת נשק מעוגנת בחוקה בארה״ב היא בדיוק למניעת עריצות של כל הגופים יחד. גורם מאזן נוסף. האזרחים מצופים לשאת נשק נגד השלטון במקרה של הגבלת החירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

למרות שזו שאלה די מפגרת. בין היתר כי מודל ההשראה של חצי מתומכי הרפורמה זה לא מה היה לפני 1995 אלא מה היה לפני מאה שנה, כשהם חיו בגטו בבלארוס או פולין. וגם כי הצד שלך אוהב להזכיר כל הזמם את הפנקסים האדומים ואת מפאי. ובמילים פשוטות יותר - אם אתה לא מבין שאת הנעשה צריך להתאים למציאות של היום ולא לאיזה משהו חצי אמורפי מלפני 40 שנה - חבל.

בחייאת. לפחות תפסיק לשקר שדמוקרטיה מעניינת אותך, כי מן הסתם היא לא, ואתה גם לא מבין מה היא. 

אתה צודק, אני לא מספיק אינטליגנטי בשביל לנהל דיון עם הוד רוממותו שכנראה מעדיף לנהל דיון עם עצמו.

ייתכן והסיבה שאני לא עונה לך (לשיטתך) היא שאתה אוהב להציב שאלות ולענות לעצמך, אז מי שאני שאפריע לדיון הפורה הזה. 

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

לא נכון, יבגני. הוא רוצה "דמוקרטיה עממית". רק לא מבין שזה מה שהוא רוצה, ושההתנהלות של הצמד לוין ורוטמן היא כדור שלג, שעכשיו מקבל את הקרעין הראשון שלו, ומהר מאד ייפול על הראש של כולנו. כולל שלו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, edward כתב:

פינוי גוש קטיף היה בניגוד למה שהובטח בבחירות, אז זה שיש לי זכות הצבעה אבל מותר לא להתחשב בה לא שונה ממניעה של ההצבעה.

גם פינוי סיני וכמעו כל החלטה שהתקבלה בממשלות לדורותיהן.

רתה בוחר מנכ"ל שינהל לך את העסק כדי שיקבל החלטות שיובילו את המדינה קדימה ואת זה בוחרים לפי איך שהוא חושב ומקבל החלטות.

אם בחרת ראש ממשלה שאומר שיתקוף באמרן הוא צריך לעשות את זה בכל מחיר גם אם אין היתכנות לפעולה מוצלחת?

לפני 30 דקות, edward כתב:

לגבי רצח רבין, המעשה הזה נתן רוח גבית חזקה לאוסלו אז לא ברור על מה אתה מדבר.

אוסלו נחתם לפני הרצח.

זו לא הפעם הראשונה שאתה מתבלבל איזה שנה היתה קודם.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Nemesis כתב:

ובעבר היותר רחוק היתה מלוכה. זה לא אומר שאפשר לפרק את מה שיש לנו ולחזור למשטר מלוכני.

זה פשוט דיון מעגלי. כל עוד לא נגיע להסכמה שבדמוקרטיה לא ייתכן מצב שהגוף המחוקק שולט בגוף המבצע ולהיפך, וגם בגוף השיפוטי.

אפשר אבל לא רצוי :)

בכל מדינה דמוקרטית (חוץ מטורקיה ה"דמוקרטית" והודו) מי שממנה את השופטים זה הגוף המחוקק. למשל בארה"ב שופט עליון לא מתמנה ללא אישור הסנאט. אז אתה לא יודע מה אתה סח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, edward כתב:

תראה, בש"ס למשל יש יותר דמוקרטיה מאשר ביש עתיד, כי שם לפחות יש מועצת חכמי התורה שממנה (אוליגרכיה) בעוד במפלגת יש עתיד היו"ר קובע (דיקטטורה).

נראה לי שהבנת שיש בי ציניות רבה כלפי מי שמתיימר להיות אבירי הדמוקרטיה במדינה הזו.

איזה בולשיט, אלוהים אדירים. לא. אין בש"ס יותר דמוקרטיה. כי היא מייצגת מגזר שלם שמונע מנשים להבחר. ויש עתיד לא. ואני רחוק מאוד - אם תחפש תמצא - מלהיות חסיד של יש עתיד ומי שעומד בראשה.

עזוב. אנחנו תקועים באותה הנקודה בדיוק. אתה לא מסוגל, כמו כל המחנה שלך בעצם, לענות על השאלה הכי בסיסית שאני שואל: איך הגעתם למצב ששכנעתם את עצמכם שאבירי הדמוקרטיה בעולם זה רבנים, מנתחלים או המשרתים שלהם מהציונות הדתית? מה לעזאזל אתם רואים כשאתם מסתכלים על אירופה ומספרים לעצמכם שאם רק שיטת השופטים תשתנה ישראל תהייה דמוקרטיה נהדרת? מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

אם בחרת ראש ממשלה שאומר שיתקוף באמרן הוא צריך לעשות את זה בכל מחיר גם אם אין היתכנות לפעולה מוצלחת?

אוסלו נחתם לפני הרצח.

זו לא הפעם הראשונה שאתה מתבלבל איזה שנה היתה קודם.

בשביל זה יש כנסת שיכולה להפיל את ראש הממשלה.

ולגבי אוסלו, זה שהוא נחתם זה יופי אבל ההסכם לא בוטל לאחר מכן ואחת הסיבות היא האוירה הציבורית לאחר הרצח, שלא נוגעים ב"מורשת רבין".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. אבל אתה מתעלם מהמעטפת - גם הנשיא (כלומר הרשות המבצעת) מעורבת, וגם הסנאט - ומה שחשוב הוא שהסנאט עצמאי ואינו נשלט על ידי הנשיא.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

איזה בולשיט, אלוהים אדירים. לא. אין בש"ס יותר דמוקרטיה. כי היא מייצגת מגזר שלם שמונע מנשים להבחר. ויש עתיד לא. ואני רחוק מאוד - אם תחפש תמצא - מלהיות חסיד של יש עתיד ומי שעומד בראשה.

עזוב. אנחנו תקועים באותה הנקודה בדיוק. אתה לא מסוגל, כמו כל המחנה שלך בעצם, לענות על השאלה הכי בסיסית שאני שואל: איך הגעתם למצב ששכנעתם את עצמכם שאבירי הדמוקרטיה בעולם זה רבנים, מנתחלים או המשרתים שלהם מהציונות הדתית? מה לעזאזל אתם רואים כשאתם מסתכלים על אירופה ומספרים לעצמכם שאם רק שיטת השופטים תשתנה ישראל תהייה דמוקרטיה נהדרת? מה?

איך אני אוהב לראות אותך מנהל דיון עם עצמך, שם שאלות ועונה, זה פשוט נפלא. אני מיותר פה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, edward כתב:

ייתכן והסיבה שאני לא עונה לך (לשיטתך) היא שאתה אוהב להציב שאלות ולענות לעצמך, אז מי שאני שאפריע לדיון הפורה הזה. 

מה, כמו "מה היה פה לפני 1995?!!?!?!".

איפה עניתי לעצמי מי המקביל לאריה דרעי בפינלנד ולרוטמן בדנמרק וגפני בניו זילנד? איפה אתה ענית?

בבקשה, shoot. הבמה שלך. אני משתוקק לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

נכון. אבל אתה מתעלם מהמעטפת - גם הנשיא (כלומר הרשות המבצעת) מעורבת, וגם הסנאט - ומה שחשוב הוא שהסנאט עצמאי ואינו נשלט על ידי הנשיא.

הנשיא בארה"ב מאז ומעולם מגיע מאחת משתי מפלגות אז קשה לדבר על עצמאותו ברמה הפרקטית, יש שם רמה כזו או אחרת של ערבוב (פחות מאצלינו כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאילו שאתה מדיין עם מישהו אחר. אתה שבוי בקונצפציות ומסתמך על "עובדות אלטרנטיביות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, edward כתב:

איך אני אוהב לראות אותך מנהל דיון עם עצמך, שם שאלות ועונה, זה פשוט נפלא. אני מיותר פה :)

אני חושב שיש לך פער בהבנת הנקרא. אני באמת משתוקק לשמוע מה אתה רואה כשאתה משווה בין ישראל לאירופה והאם הפער היחידי הוא בבחירת השופטים?

כל מה שאני אומר מעבר לזה הוא ששאלתי את השאלה הזו עשרות אנשים מהמחנה שלך. לא קיבלתי תשובה שחורגת מ"אבל זה מה שהעם רוצה!11". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, edward כתב:

בשביל זה יש כנסת שיכולה להפיל את ראש הממשלה.

הכנסת נשלטת כל ידי הממשלה. מזכיר לך שרבע מהכנסת זו הממשלה עצמה.

לפני 2 דקות, edward כתב:

ולגבי אוסלו, זה שהוא נחתם זה יופי אבל ההסכם לא בוטל לאחר מכן ואחת הסיבות היא האוירה הציבורית לאחר הרצח, שלא נוגעים ב"מורשת רבין".

שוב נכשלת בספירה. כמה שנים וכמה ממשלות יימין עברו מאז?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...