Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספק כח פנימי של מסך LCD - זקוק לעין מקצועית של אלקטרונאי (תמונות בפנים)

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות שעוד קבלים שנראים תקינים לא תקינים ויכול להיות שיש בעיה נוספת. בשביל להתמודד עם זה דרוש עוד ידע ונסיון וגם זה לא תמיד מספיק.

השיטה היא לנתק רגל אחת מהלוח, ולבדוק עם רב מודד שיודע למדוד קיבוליות, ולהשוות אותה לערך שרשום על הקבל.

אני לא יודע מי אמר לך את זה אבל לרוב זה לא יעבוד. קבלים אלקטרוליטטים לרוב יראו קיבול תקין גם אם הם גמורים. השיטה הנכונה היא מדידת ESR, ויש מכשיר ייעודי לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם הטלוויזיה לא נדלקת בכלל אחרי כל זה, אני לא רוצה לשאול אם מדדת קצר בפיוז.

אבל נניח, לצורך הבדיקה שבדקת ויש קצר, לפח. לא שווה להתעסק.

לדעתי

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום שבו היה הפיוז (אחרי שהוצאת אותו)?, לא תקין.

והפיוז לא מתחבר לפלוס ולמינוס, הוא בדר"כ בא בטור על הפלוס.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הפיוז מהווה קצר כל עוד הזרם תקין.

ברגע שהזרם לא תקין, מסיבה כזו או אחרת, הפיוז נשרף.

אם הפיוז במקומו ומראה רציפות, מעולה.

רק תמוה שאתה כותב + ו- כיוון ומדובר על AC ולא על DC.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את הפיוז כבר מההתחלה, הוא לא פגוע.

לי עדיין נשמע תמוה שה+ וה- במקום שבו היה פיוז מראים רציפות. אשמח להסבר למה זה תקין...

יכול להיות שאחרי הפיוז יש סליל, ואולי חצאי מוליך מסוג כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש לך עוד כמה מאות רכיבים שמחוברים בין המסילה החיובית לשלילית במעגל, אם תוציא את כל הרכיבים מהמעגל, אכן ימדד נתק בין המסילה החיובית לשלילית.

לכן ע"מ לבדוק רכיבים בתוך המעגל, דרושה הכרה של המעגל הנבחן.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מחפש טכנאי אמין בכפר סבא (או קרוב) לתיקון מסך מחשב ישן של סמסונג. האם מישהו מכיר?

המסך פועל בסדר אבל רק לכמה שניות ואז הוא נכבה. כשמנסים שוב, אותה התופעה. הבעיה התפתחה בחודשים האחרונים ממשהו שקורה לעיתים רחוקות עד למשהו שקורה כמעט כל הזמן.

בחיפוש קראתי שהבעיה היא כנראה ספק הכוח. אולי אלה הקבלים המפורסמים.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בטכנאי,

תפרק את המסך לרמת ספק הכוח, ואם אכן הקבלים נפוחים אקפוץ אליך להלחים אותם החוצה מהמעגל.

במהלך השבוע קח אותם בתור דוגמא לאחת מחנויות האלקטרוניקה בת"א או אריהב בנורדיה,

ואז ניפגש שוב להלחים את החדשים.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

טוב, אז אני אנסה גם פה, כל המומחים מרוכזים בשרשור הזה :

הבעיה - LCD פנסוניק 32" בת 8 - עד אתמול לא הייתה שום בעיה, היום הטלויזיה נדלקה עם מסך שחור, לא מגיבה לשום פקודה, לא מהשלט ולא מהכפתורים בפאנל, למעט כיבוי והדלקה. מסך שחור - הכוונה שהתאורה האחורית נדלקת, אבל אין שום תצוגה.

בלחיצה על השלט הלד הירוק בטלויזיה מהבהב, כלומר היא כן 'מזהה' פקודה, לא ברור לי אם זה מעגל IR נפרד או שזה אומר שהתוכנה פעילה ומשהו בתצוגה נדפק. אם זה מעגל IR נפרד זה אומר שהיא פשוט לא עשתה BOOT תקין, יש דרך לעשות הארד ריסט איכשהו? כמובן שניסיתי לנתק מהחשמל וכו', לא עוזר.

אם צריך אני יודע גם לפתוח ולעשות פעולות מתקדמות יותר (מהנדס אלקט' עם גישה לציוד מעבדה בעבודה), רק צריך כיוון...

לא מתכוון לקחת אותה לתיקון שיעלה לפחות 300 ש"ח, עדיף כבר לקנות מיד2 או חדשה, אז אין מה להפסיד.

הדגם TH-L32X10

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהטלויזיה איננה "לד"?

למה אתה אומר שהתאורה האחורית נדלקת כשהמסך שחור? אתה רואה בשוליים אור קלוש?

לי זה נשמע כמו אינוורטר של תאורת הרקע. אם כך הדבר תוכל אולי לראות מעט תמונה אם תאיר על המסך בזוית עם פנס חזק.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלא LED. כשהחדר חשוך רואים בבירור שכל המסך מואר בתאורה אחורית, אבל שום דבר לא מוצג.

באורח פלא אחרי ששכחתי אותה ככה דולקת לכמה שעות, הגעתי וראיתי פתאום שהיא חזרה לחיים, עובדת כרגיל. ממש מוזר, ואני מניח שהתופעה תחזור שוב בקרוב..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...