Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספק כח פנימי של מסך LCD - זקוק לעין מקצועית של אלקטרונאי (תמונות בפנים)

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה יכול לדעתי גם לעלות בקיבול של הקבלים.

בכל זוג אתה יכול להחליף את אחד ה-1000 לקבל של 2200 למשל.

נשמע כמו תכנון מעגל שמוציא לקבלים האלו את המיץ (תרתי משמע), לא יזיק להם קצת תגבור.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי קבלים שטוענים שהם של פנסוניק, ממוכר ב UK (לא סיני), עם הרבה מאוד המלצות (כולל פידבקים טובים מכאלה שרכשו ממנו קבלים של פנסוניק) ו 99.7% פידבקים חיוביים. אני נוטה להאמין שיש לו סחורה בסדר (מעל 200 אלף מכירות).

הזמנתי לפני שהגבת בנוגע לנושא הזה, לכן כבר לא רציתי להיכנס לסשן של ביטולים או משהו כזה.

בנוגע להחלפתם בקבל אחד של 2200uF, בדקתי את הנושא הזה רק היום ולכן (מאחר והקבלים שהזמנתי כבר יצאו לדרך) לא נותרו לי הרבה ברירות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצעתי להחליף 2 קבלים של 1000 לקבל אחד של 2200. הצעתי להחליף אותם ל1000+2200 כלומר בסך הכל 3200uF.

מדובר מן הסתם בקבלי סינון בצד המשני של ספק הכח.

למיטב הבנתי (אני לא מהנדס חשמל - רק חנון מצוי) לא יזיק בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדובר בשנאי + מישר גשר דיודות וקבל סינון, אתה כנראה צודק, כל המרבה הרי זה משובח. בספקים ממותגים, הגדלת הקבלים עשוייה למיטב ידיעתי (זה איננו התחום שלי) לפגוע בביצועי המעגל.

אשמח להמלצה על ספק אמין מאיביי לקבלים איכותיים בכמות קטנה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שמדובר בספק ממותג. למה אתה חושב שהגדלת הקבלים תזיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדובר בשנאי + מישר גשר דיודות וקבל סינון, אתה כנראה צודק, כל המרבה הרי זה משובח. בספקים ממותגים, הגדלת הקבלים עשוייה למיטב ידיעתי (זה איננו התחום שלי) לפגוע בביצועי המעגל.

אשמח להמלצה על ספק אמין מאיביי לקבלים איכותיים בכמות קטנה.

כול רכיבי האלקטרוניקה שאני מזמין מהמוכר הגרמני הם רכיבים של ייצרנים איכותיים.

http://www.ebay.co.uk/itm/Elko-Low-impedance-Kondensator-radial-Panasonic-FM-1000uF-50V-105-C-852996-/360865952149?pt=Bauteile&hash=item5405497195&clk_rvr_id=653201342658&afsrc=1

אני לא נוהג להזמין כבר שנים ממוכרים מ-UK מכיוון שבהרבה מקרים אלה מוכרים סינים בהסוואה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק.

WIL - אני לא מבין בזה, אבל למשל הגדלת קבל סינון תגדיל INRUSH CURRENT בהפעלה. ובכלל, אולי הקבל שאתה מחליף הוא בכלל לא קבל סינון אלא חלק ממעגל השעון שמתזמן את הרגולטור, והחלפתו תגרום לירידת התדר? בכ"א, אני אישית מחליף קבלים לאותו ערך, ואולי רק למתח וטמפ' גבוהים יותר מבמקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי INRUSH - אתה צודק, אבל הגדלה של 50% לטעמי לא אמורה להרוג את הספק. זה אפילו לא 50% כי במקביל לקבל יש גם את העומס של הצרכן.

לגבי לא קבל סינון - אין סיכוי.

1. ממתי קבלי תזמון של 1000uF?

2. ומחוברים בזוגות?!

3. קל לבדוק אם אכן הקבל מחובר במקביל למוצא המתח.

לגבי מתח גבוה יותר - מסכים לחלוטין שזה תמיד רעיון טוב - אם הקבל התפגר בפעם הראשונה אז הוא כנראה החוליה החלשה במעגל מלכתחילה ומופעל "על הקצה" (קבלים של 16V על קווי מתח של 12V נומינלי שהם לפעמים כמעט 13V)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי בכלל הספק עם מייצב מתח ממותג בעל מתנד פנימי בעל תדר קבוע ? במקרה כזה בהחלט ניתן להגדיל את קיבול הקבל במוצא גם פי 2 בכדי להקטין למינימום את מתח האדווה ובהחלט ניתן להשתמש בקבל סטדנרטי ולא LOW ESR.

הקבל בכניסה למייצב בדרך כלל בעל קיבול נמוך של 100-470 מיקרו' והוא חייב להיות בעל ESR נמוך.

לא ניתקלתי בקבלי תיזמון של 1000 מיקרו' במעגלים של ספקי כוח ממותגים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מעדכן ש:

א. צדקתם בנוגע לרעש שנובע מהארכת החוטים (היום ביטלתי את זה והמסך חזר להיות שקט לחלוטין)

ב. הקבלים האלו בוודאות לא 100%. אומנם המסך נדלק ועובד פיקס, אבל אני מזהה סימפטום (בכיבוי המסך) שהיה אופייני לתקופות קודמות בהן הקבלים הקודמים היו "על הקצה" מבחינת אורך החיים, ומתו תוך זמן קצר. בטח גם אלו לא יחזיקו זמן רב, מקווה שהקבלים שהזמנתי יגיעו במהרה ואז נוכל לתהות על קנקנם.

חבל באמת שהתיכנון של המעגל מציב את הקבלים בסביבה חמה מידי (בין 2 צלעות קירור גדולות יחסית) - למרות שהיצרן השאיר פתחי איוורור במקומות המתאימים (בחלק התחתון ובחלק העליון של המסך) ואני יותר ממשוכנע שזה מקצר את חייהם באופן משמעותי יחסית. ייתכן ומאוורר קטן לקירור היה פותר חלק מהבעיה, אבל קודם צריך לשים קבלים איכותיים ואז לראות איך הספק הזה יתנהג.

אם תשימו לב, הספק הזה דומה להחריד לספק מהמסך של VIEWTECH שהראתי בתחילת השירשור הזה לפני כמה שנים טובות.

עריכה: ההבדל היחידי שאני רואה בעין בין הספקים הוא שבספק האחרון (זה שהחלפתי לו כמה פעמים קבלים) יש רכיב נוסף צמוד לצלע הקירור הקרובה לקבלים התקולים, ואילו במסך של VIEWTECH יש 2 רכיבים כאלו).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי פה בעבר, אותן חברות צד שלישי תוצרת סין העממית מייצרות את מרבית ספקי הכוח לרוב הטלווזיות של רוב היצרנים בעולם.

ולכן זה גם נראה ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SAAY - מה דעתך על סוגיית הגדלת הקבלים? טוב ליהודים?

לפחות בדבר אחד העולם מתקדם. היום רבים מהמסכים באים עם ספק BRICK חיצוני. התקלקל? מזמינים חדש באיביי. למרות שבטוח שיש בפנים עוד מה שיתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...